[ tomislav91 @ 11.10.2013. 21:24 ] @
E ovako, prvo hvala svima koji citate ovu temu, i nadam se da cete uspeti da mi pomognete..
naime, imam jedan racunar, ploca vintage ah1, u kojem je jedan sata od 160GB. Sve je islo okej, dok se nije desilo sledece..Da je sistem pao..Kada se pokrene instalacija on pokazuje da harda uopste nema..
Ajde, kontam da je do sata drajvera, ubacim cd sa integrisanim drajverima isti problem...Ja podignem sistem(ubacim te drajvere) na drugom racunaru, sve funkcionise, vratim ga u taj racunar, i cim dodje windows ocitavanje on se restartuje..Ubacim u treci racunar taj sata hard i eto dan danas funkcionise, ima sistem i sve je okej..CIm se ubaci u taj prvi (vintage) ne radi, odnosno restart..
Sto je najgore, kada hocu da instaliram sada sistem, baca BSOD da odradim chkdsk /f

Prosto ne znam sta sam sve pokusao, i ram da testiram, sve bukvalno. I ne znam sta jos ciniti..I pokusao sam da nadjem da hard radi kao IDE mode u BIOS-u, ali nigde zivo nema te opcije..Jedino sto ima jeste SATA CONTROLLER da izaberem enable ili disable..Flash-ovao sam BIOS, ali ni to nije pomoglo..Nejasno mi zasto bi se racunar restartovao pri win ocitavanju..i taj bsod...Ako je do drajvera, sama integracija u instalaciju bi trebala da pomogne...Ali kad taj bsod izbacuje..
A floppy imam sa tim drajverima, pa da pri instalaciji odem na ono F6...Ali kad ploca nema floppy ulaz..A i probao sam to vec(u poceetku kada sam imao sa int.drajverima), ali odradi sve to, pokazuje Starting Setup...i bam...bsod..
Ako imate ikakvu ideju, pisite mi..
[ jolemisa @ 12.10.2013. 23:24 ] @
Ako ti taj HDD radi na drugim kompovima a na tvom nece proveri da li su kablovi u redu.Probaj drugi konektor za napajanje,ako imas ili promeni kablic koji ide sa HDD-a na plocu moze da se desi da i on nije u redu.
[ tomislav91 @ 13.10.2013. 10:05 ] @
Probao sam sa kablovima i drugim napajanjem i opet nista..
[ jolemisa @ 17.10.2013. 00:15 ] @
Jel mozes da udjes u BIOS,ako mozes onda proveri da se u BIOS-u nije nesto pobrkalo,koja je stavka Primari,akoja slejv.pa podesi ponovo da ti se sistem podize sa HDD-a.Mozda si slucajno dok si to sve isprobavao pomerio baterij za CMOS ili onaj dzmper koji sluzi za reset BIOS-a.