[ bags @ 16.03.2004. 21:18 ] @
Dobio sam zadatak da napišem rad iz oblasti internet pretraživača.Trebalo
bi da ima oko 7-10 strana i da bude interesantan ostalim studentima na
prvom semestru (znači neki srednji nivo znanja) .Kasnije bi na osnovu
tog rada trebao napraviti prezentaciju od 15 min.

Moj problem je u tome što ne pratim dosta ovu oblast ,pa mi je potrebna pomoć.Pošto studenti sami ocjenjuju rad potrebno je da on bude što zanimljiviji.Pa ako neko može samo da navede o čemu bi mogao pisati.

Meni NE TREBA da neko napiše rad nego samo da mi da par ideja ,šta bi moglo interesantno da se napiše (jer sami studenti ocjenjuju rad).
[ igorsa @ 16.03.2004. 22:58 ] @
Obzirom da je u pitanju tema Internet pretraživača, predlažem ti da pored izlaganja spremiš i video beam prezentaciju koju ćeš puštati uporedo sa govorom. Ovo će sigurno više zainteresavati publiku a tebi podići kvalitet izlaganja, a pored svega i olakšati govor. Suvoparna priča nije nešto naročito zanimljiva, još pogotovo ako nisi upoznat sa oblašću pa ćeš izdeklamovati samo ono što nabubaš.

Ta prezentacija bi trebala da sadrži sledeće:
- šta su pretraživači;
- njihov značaj;
- koji su to pretraživači (Po nešto o svakome. Zanimljivih priča o Googlu ima na netu, nastanak, razvoj, sadašnjost, planovi...);
- optimizacija web sajtova u cilju boljeg plasiranja na pretraživačima;
- u ime prethodne teze spomenuti i rating servis Alexa;

Ako se još nečeg setim javiću. O ovome možeš naći dosta na Googlu, a predlažem ti da pregledaš i naš podforum Pretraživači.
[ mileusna @ 17.03.2004. 12:20 ] @
Citat:
Igor Šalindrija:
O ovome možeš naći dosta na Googlu, a predlažem ti da pregledaš i naš podforum Pretraživači.


Ne verujem da će ti ovo trebati za seminarski, ali nek se nađe. Na stranici http://labs.google.com/papers.html imaš masu dokumenata i studija na temu pretraživača koje su pisali Google programeri i projektanti, uključujući i neke radove osnivača Sergey Brina i Lawrence Pagea.
[ igorsa @ 17.03.2004. 17:06 ] @
To mu je previše stručno.
[ Nikola Denić @ 18.03.2004. 00:47 ] @
I onda će da dodju profesori,i da kažu : " OK,ajde ti nama kaži 3 pitanja iz ovog tvog rada,pa da te mi pitamo nešto "
[ igorsa @ 18.03.2004. 10:18 ] @
U tom slučaju, se nije ni trebao prihvatiti teme o kojoj ne zna ništa.
[ bags @ 18.03.2004. 15:47 ] @
Nakon današnjeg razgovora sa profesorom ispostavilo se da ga nisam dobro razumeo i da u stvari treba napisati rad uopšteno o pretraživačima (u suštini ono što je Igor naveo u prvoj poruci).Što se tiče video-beam-a to se podrazumeva kao sastavni dio prezentacije,svu opremu već imam na raspolaganju tako da treba samo napraviti slajdove.

mileusna:
Citat:
Na stranici http://labs.google.com/papers.html imaš masu dokumenata


Hvala na linku ,ima stvari koje mogu poslužiti.

Za Nikola Denić :

Nije u pitanju seminarski rad ,već proseminar.Tako da profesori neće postavljati pitanja iz poznavanja te oblasti ,a ocjenjivanje vrše zajedno profesor i slušatelji.
A na svu sreću nemam naviku da pišem ono što ne razumem.