[ calexx @ 12.10.2013. 23:45 ] @
Izgleda da ja mnogo toga propuštam kada su u pitanju razni dodaci ... tek juče sam primetio stavku TV kanali u mt:s centar aplikaciji. Kada se izabere, piše da je to moguće gledati na teritoriji Srbije i da se ne naplaćuje. Otkada je to? Nisam proveravao, vidim da ne skida ništa od kredita ali možda troši saobraćaj ... pre ovoga sam video onu mt:s Mobile TV koja ide uz Mega net ali se tamo ne naplaćuje saobraćaj. Sad ću da probam, ionako imam ko zna koliko mobilnog interneta koji uglavnom propada.

edit: troši mobilni internet ali i dalje može da posluži.
[ Hackman @ 13.10.2013. 00:03 ] @
Koih sve kanala tu ima
[ calexx @ 13.10.2013. 07:29 ] @
Sedam domaćih: RTS1, RTS2, Prva, Pink, B92, B92 info i Studio B. Da li je to početak, neki osnovni paket ... nemam pojma, nigde nisam našao info.
[ Dexic @ 13.10.2013. 08:50 ] @
I manje od toga - cini mi se da ponuda ekv. WebTV ponudi, koja je neki kvazi mix beskorisnih kanala ;)
[ bachi @ 13.10.2013. 09:00 ] @
Mislim da to važi samo preko njihove mreže, tj. da ne može kada je uključen WiFi (šteta).

E sad, da li oni pod tim da se ne naplaćuje smatraju da se ne plaća pretplata na konkretno tu uslugu, a da se plaća ostvareni protok ili je u potpunosti besplatno....


Edit: greške = mreže (ni sam ne znam kako sam ovo uspeo da permutujem)

[Ovu poruku je menjao bachi dana 13.10.2013. u 10:25 GMT+1]
[ calexx @ 13.10.2013. 09:26 ] @
Sinoć sam malo probao i otišlo je ~100MB za nekoliko minuta. Večeras ću opet da proverim, mada je ovo dobro samo za one koji nemaju SBB D3go koji radi i preko wifi i preko bilo koje mobilne mreže. Ovo radi samo na mt:s mobilnom. Nije loše za ponekad a za gledanje svakako nije. Na kraju će da me ubede da uzmem Mega Net kod koga se ne naplaćuje ni protok a ima gomilu besplatnih kanala do kraja iduće godine. ;) Kad budem zaključio da me ovo zanima.
[ Hackman @ 13.10.2013. 13:31 ] @
Sedam domaćih: RTS1, RTS2, Prva, Pink, B92, B92 info i Studio B. Da li je to
početak, neki osnovni paket ... nemam pojma, nigde nisam našao info.

Pa ako radi na onom njihovom netu koi dobijamo uz pospejd, mislim ako ne
koči prilikom gledanja, lepo je to tokom putovanja da se gleda. Ali možda im
je to neka navlakuša da se ljudi navuku pa će oni i to da naplaćuju.
[ calexx @ 13.10.2013. 16:47 ] @
Za sada se troši samo internet a da će da naplaćuju ... verovatno hoće. Ili će da ide uz neki paket pa ko uzme skuplji, njemu televizija. Navlakuše i služe da tako urade.
[ bachi @ 13.10.2013. 17:26 ] @
Ko normalan može da gleda TV na mobilnom? Ko normalan gleda TV uopšte? :D
[ Dexic @ 14.10.2013. 03:20 ] @
^^THIS *100 :)
[ calexx @ 14.10.2013. 08:07 ] @
Ja nemam ni televizor ali je ovo iz druge priče. A znam mnoge koji kažu ... kome normalnom je potreban internet na mobilnom? Kome normalnom je potreban televizor veći od 21" ... i tako to. Recimo zadesiš se u busu a tog trenutka se dešava nešto važno, finale u sportu koji pratiš (ko normalan prati sport? i tako to) pa baciš pogled na tok ili čak i pogledaš. Ili ti je jednostavno dosadno u nekom trenutku a nemaš tu gde si se zadesio drugu zabavu. Ovo je valjda da se ponekad baci pogled a ne gleda ... mada kao što sam napisao, ja i ne gledam.

Sinoć sam pustio za probu nekoliko minuta, izgleda da sam u poruci od pre neki dan dobro omašio cifre, sada je za oko 5 minuta potrošeno jedva 200KB.
[ ekof9 @ 14.10.2013. 08:53 ] @
^ Nemoguce tako malo da trosi. Ono prvo mi izgleda dosta verovatnije.
[ bachi @ 14.10.2013. 10:12 ] @
Moguće je...

[ calexx @ 14.10.2013. 11:37 ] @
Sinoć sam probao malo, nisam siguran da nisam još nešto trošio pa ću sad da probam na dva telefona. Ako jedan laže, neće valjda oba. ;) Možda je fraj a ono je otišlo na nešto drugo ... proveru potrošenog? ;)
[ nidza_nis @ 14.10.2013. 15:27 ] @
Ma jede bre MB iz tarife, ne moze da ne jede, kako bi prenosilo internet saobracaj...
Bar je tako u kontroli troskova
[ burex @ 14.10.2013. 16:17 ] @
Za one koji su zaglavili u nekoj čekaonici, ili rade noćno dežurstvo, šta fali imati po koji TV kanal pri ruci?
Naravno, jedno je teorija, a drugo je praksa...

Jeej!

Buuu!

Slika kasni za zvukom i ima nizak framerate:

B92 je još gori jer je slika mnogo manja:


Mada je to verovatno tako napravljeno da se može gledati i na sporijim vezama (možda čak i EDGE?).
[ calexx @ 14.10.2013. 16:27 ] @
Što se potrošnje tiče, pre pola sata sam probao, za deset minuta je potrošeno 98KB ... osim ako provera saobraćaja ne kaska pa se kasnije pojavi novo stanje. Ovo je ipak bolje nego D3go koji troši mobilni internet. A najbolje da se troše oba prema prilikama.