[ Konzul @ 16.10.2013. 15:20 ] @
Koliko vidim - niko ovu temu nije pokrenuo u ovoj kalendarskoj godini (drvlje i kamenje ako mi je promaklo, naravno):

Koji provajder da odabere neko ko je u širem centru Beograda (granica Starog Grada i Palilule)?

Koristim već godinama i godinama kablovski SBB... i sve je skuplji i bezobrazniji. Premda je veza stabilna i pouzdana a internet brz.... koliko kapiram - najskuplji su.

Može li neko da mi preporuči neko lepše rešenje?

Kablovski internet, ADSL... svejedno - samo da lepo i brzo radi.
[ calexx @ 16.10.2013. 16:51 ] @
Pošto kablovske ne možeš da biraš, ostaje ti SBB ili neki ADSL. Trenutno je SBB stvarno skuplji ali moraš da uzmeš u obzir dve sitnice. SBB nije podigao brzinu od marta prošle godine i svi očekujemo da to uradi, jedino ne znamo da li će da bude malo ili mnogo. Sada je ADSL za nijansu jeftiniji ali je sve to zbog akcija koje imaju mnogi ADSL provajderi i ne zna se da li će to da bude trajna ponuda ili će već od novembra da vrate na redovne cene koje su dosta veće nego što ima SBB. Možda neko ima više informacija o tome.

Sve u svemu, ako odmah potpišeš neki ADSL, sigurno ćeš da imaš povoljniji internet nego kod SBB-a (mada je SBB 10/1 realno bolje od ADSL 10/1) ali može da se desi da vrlo uskoro SBB preskoči i ponudi mnogo bolji internet. Ako ne potpišeš odmah, može da se desi da te ADSL akcije prestanu, SBB ne poveća ništa ili nešto minimalno pa ne dobiješ ništa. A može da se desi i da SBB uskoro duplira a ti si se zaleteo. Kako god okreneš, ne valja. Ako uzmeš, kajaćeš se, ako ne uzmeš, opet ćeš se kajati.

Ja inače koristim oba pa me ne muče te brige. ;)
[ deki111 @ 16.10.2013. 21:58 ] @
Sve se svodi na ovakvu vest: Građani konačno mogu da pređu kod drugog, podjednako nepovoljnog operatera bez menjanja broja


Ono što je danas dobra ponuda, ne znači da će i sutra biti. Najbolja ponuda će biti kad u ugovoru ne bude pisalo ovo što piše u mom ugovoru sa Orion-om: OPERATOR zadržava pravo promene cena svojih usluga i opštih uslova o čemu će na pogodan način obavestiti KORISNIKA, najkasnije mesec dana od dana stupanja promene cena na snagu.

[ Sceka @ 18.10.2013. 00:13 ] @
Kako god okrenes SBB nudi najvise. Najbolji TV sa najvise HD kanala sto i jeste poenta televizije, dobra, jako dobra slika (vesti mogu da se gledaju i na telefonu, sto se slike tice...). Sa sve opcijama "pogledaj ispocetka" i ostalim funkcijama koje drugi ne nude. Internet je najstabilniji (ne ulazeci u to sto ce se uvek neko javiti da njemu ne radi dobro, toga uvek ima i bice!) i najkorektniji sa najavljenim povecanjima brzine. Telefonija SBB-a je pojam za ostale koji to isto nude. Uskoro ce imati i mobilnu telefoniju. Sveukupno - najkompletnija usluga na nasim prostorima.

Svi ostali su trenutno jeftiniji ako se subjektivno posmatra. IKOM nudi za nesto vise od 4.500din 60 megabita DL sa, koliko se secam, 1 megabit UL, sve kanale koje imaju u ponudi i telefoniju. Ortak to ima vec mesecima i kad odem kod njega TV slika je "plac majke Bozije" u odnosu na moju kuci, isti kanali, o HD nema govora. Internet, od deklarisanih 60 megabita nikada nije imao vise od 46 ili 47 a vecinom 35 - 40, varira cesto i nestabilno radi, nisu retki prekidi po vise sati. Telefonija je smesna, jedva da radi a mislim da jos nemaju brojeve ili njih niko ne moze da zove ili oni nikoga ne mogu da zovu...?!

Ostali, pa raspitaj se, sve gori od gorega... :)

Moja preporuka je SBB, ma koliko to cudno zvuci (jer sam ja licno mesecima imao bas velikih problema!). Ali je cinjenica - kad radi, radi to najbolje! :)


Pozdrav!
[ Markoxxx @ 24.10.2013. 10:57 ] @
I ja bih glasao za SBB, mada vec danima u Čačku ima dosta problema, cesto prekida internet po nekoliko minuta...
[ calexx @ 24.10.2013. 11:22 ] @
SBB od pre dva dana ima novu ponudu u kojoj su brzine od 15/1,5 do 120/5 a važi uz nove ugovore. Ko ne želi, može da nastavi sa postojećim ugovorom i dosadašnjim cenama i brzinama. Paketi su pravljeni da budu mamipara pa osnovni paketi nemaju skoro ništa dodato a ako neko to hoće, onda doplata bude skoro kao onaj skuplji paket koji ima to i još nešto ... ja sam od 4 nova paketa (bez telefonije) izabrao zamalo najskuplji, od njega u tom delu ima samo jedan skuplji.

To što ću da počnem da koristim čim mi donesu opremu podrazumeva 25/2 internet, full HD paket i još par dodatnih usluga i košta 2.554 plus održavanje ali to ne plaćam. Do sada sam imao paket koji je za 1.922 imao 10/1 internet i samo sportski HD paket a kako sam planirao da uzmem taj HD koji naplaćuju 460, onda sam za samo malo više dobio i 25/2.

Za one koji hoće samo osnovno, najbolji je Duo Silver koji za 1.554 (plus 1.036 održavanje) nudi 15/1,5 plus wireless ruter.
[ bachi @ 24.10.2013. 12:05 ] @
Kako se to ne plaća održavanje?
[ Sceka @ 24.10.2013. 12:42 ] @
Placa se ali on ne placa.

Pozdrav!
[ Cunami @ 08.03.2016. 19:21 ] @
Tema jeste stara ali da ne otvaram novu.

Uskoro mi istice ugovor za ADSL kod PTT. Malo sam ispao iz tokova pa me zanima kog provajdera mi preporucujete?
U obzir dolaze ADSL i SBB posto imam njihovu kablovsku televiziju.
Bitno mi je da je veza stabilna. Brzina minimum 10 Mb/s.

Vidim da Telekom ima povoljne pakete i da gotovo nema razlike u ceni izmedju Net10 i Net50.


[ Sceka @ 09.03.2016. 10:49 ] @
Ako vec koristis SBB zasto bi koristio drugu vrstu Internet-a kad kod njih samo dodju, donesu modem (HG...), postave, aktiviraju i to je to (na vec postavljene kablove...). I nemas problem udaljenosti koji je specifican za vDLS.

Stabilan Internet je sirok pojam u principu i zavisi od nogih faktora. Kod mene (u celom mom kraju) radi savrseno stabilno, neki pojedinci u nekim drugim delovima grada se zale da im radi katastrofalno... nema tu pravila koje je generalno a narocito se ne moze generalizovati za SBB koji ima 800,000+ korisnika i veliku pokrivenost svuda po Srbiji. I u Novom Sadu radi negde odlicno a negde lose... previse je cinilaca...

Sto se SBB-a tice (mada tako treba rtetirati i ostale provajdere), popricaj sa komsijama u tvojoj zgradi, susednim zgradama, kraju... koji koriste SBB pa ces znati situaciju tacnije nego sto ti bilo ko na forumu moze reci.


Pozdrav!
[ DusanSukovic @ 09.03.2016. 14:34 ] @
Citat:
Sceka:  Kod mene (u celom mom kraju) radi savrseno stabilno, neki pojedinci u nekim drugim delovima grada se zale da im radi katastrofalno... nema tu pravila koje je generalno a narocito se ne moze generalizovati za SBB koji ima 800,000+ korisnika i veliku pokrivenost svuda po Srbiji. I u Novom Sadu radi negde odlicno a negde lose... previse je cinilaca...


Kao i sve u Srbiji, negde ces imati pravu uslugu koju svakako placas - negde ces dobiti motkom po glavi kao "uslugu". Nista tu pruzanje usluge Interneta nije drugacije..
[ goropad @ 09.03.2016. 16:23 ] @
Kablovski je ubedljivo najbolji nacin. Ako strimuje tv sto ne bi internet.