[ ereinion11 @ 18.10.2013. 12:20 ] @
Ovo mi je prvi post, i da se zna nijesam it strucnjak, vec laik, pa vas molim da mi ne zamjerite na, vjerovatno, sturom recniku!!
Zahvaljujuci tom mom stavu stalno mi na poslu tutkaju zadatke u ekselu, koije ja vise-manje uspjeno resavam formulama. Ali sam naisao na jedan problem koji nikako da rijesim u excelu, pa su mi it prijatelji preporucili microsoft access, ali ipak ne uspijevam, znam da sam blizu rjesenja ali ipak ne uspijevam da rijesim problem
Problem se prvenstveno sastoji u povezivanju dvije serije podtaka, koje se ne poklapaju u potpunosti. Prva serija se sastoji od kolona Organizaciona klasifikacija Programska klasifikacija Naziv, druga serija podatata se sastoji od kolona organizaciona klasifikacija (koja se samo djelimicno poklapa sa kolonom organizaciona klasifikacija iz predhodne serije podataka), i iznos.
Poenta je da se povezu ove dvije tabele, to jeste da se formira nova tabela koja ce se sastojati kolona organizaciona klasifikacija (iz prve tabele), programska klasifikacija, naziv i iznos, stime da se poklapaju po koloni organizaciona klasifikacija, a da se redosled kolone organizaciona klasifikacija (iz prve tabele) ne mijenja (te ne moze da se koristi formula vlookup)...

Ovako izgleda problem:

http://www.4shared.com/file/OCo7sAWO/primjer_1.html

molim za neku ideju!!
[ SLOJ.1973 @ 18.10.2013. 13:20 ] @
Ako moze upload excel fajla .Kako se kaci,pogledaj ovde,tacka 22
[ ereinion11 @ 18.10.2013. 14:18 ] @
Citat:
SLOJ.1973: Ako moze upload excel fajla .Kako se kaci,pogledaj ovde,tacka 22
[quote]



rado bih ga dodao ali ja ne vidim opciju "upload uz poruku". Jedino sto mogu jeste da postavim url adresu sajta za share-ovanje, kao u predhodnoj poruci, http://www.4shared.com/file/OCo7sAWO/primjer_1.html, stvarno mi je zao zbog toga!

[ SLOJ.1973 @ 18.10.2013. 14:31 ] @
Kad poruku posaljes,onda imas dole desno opciju Upload uz poruku.Znaci prvo posaljes poruku,pa pogledas u donjem desnom uglu dugme Upload...
[ srdrazic @ 18.10.2013. 17:38 ] @
Valjda ovako, nisam proveravao.
[ Getsbi @ 18.10.2013. 19:52 ] @
Moguće je da kao novi korisnik (svež od danas) ne može da uploaduje fajlove nekoliko dana. Nisam baš siguran, ali ranije je postojala ta zabrana.
[ srdrazic @ 18.10.2013. 20:22 ] @
Ja sam ih okačio
[ ereinion11 @ 19.10.2013. 14:34 ] @
@srdrazic hvala ti sto si to ucinio, jer meni ta opcija nije otvorena, barem za sada!
[ srdrazic @ 19.10.2013. 14:38 ] @
Odgovara li ti accessovo rešenje u prilogu poruke koje sam ti okačio?
[ ereinion11 @ 21.10.2013. 08:33 ] @
blizu. Ovako, ja cu ti poslati kako bi trebalo da izgleda na kraju, to sam unio rucno, i znam da ce mi reci da unesem jos 3 puta toliko podataka, pa mi je muka od toga... ja sam poslao otprilike kako problem izgleda, u nadi da ce mi neko pomoci oko rjesavanja! i da jel moze neko kratko objasnjenje procesa, jer se ne razumijem u access toliko dobro kao u excel. opet cu poslati link preko neta... http://www.4shared.com/file/LD...of_plan_preusmjerenj_reba.html
[ srdrazic @ 21.10.2013. 12:38 ] @
Nisam sad siguran šta ti baš treba.

Razdvoji tabele na sheet-ove da se vide.
Koje tabele i polja unosiš, a koja se računaju i sa čime se spajaju?
[ ereinion11 @ 22.10.2013. 11:21 ] @
izvinjavam se ako sam je zakomplikovao... zadnji upload odgovra tome kako treba da bude uradjeno... u sheetu rezulata bi treba lo da bude rjesenje problema... vrste koje su sacinjene od petocefrenih sifara su sumarne, pa bih ih ja lako sabrao u excelu. ako bih trebao da se izrazim informaticcki, problem bi glasio ovako: u koloni plan 2012(rezultat), provjeriti da li se poklapa koja sifra iz kolone organizaciona klasifikacija (druga tabela), sa prvom celijom kolone organizaciona klasifikacija (prva tabela) i ako se poklapa unijeti cifru iz kolone Iznos (druga tabela), koja korespondira toj celiji lijevo, zatim ga unijeti u toj korespondirajucoj celiji plan 2012. Nadam se da sam ga malko bolje pojasnio!!