[ Drazenko3 @ 20.10.2013. 19:37 ] @
Imam graficku Nvidia Geforce 2 MX400 64Mb i na raznim forumima sam citao da se ove graficke mogu clockovati. U biosu sam nasao gdje mogu da mjenjam memoriju graficke, tamo imam ponudeno maksimalno 256MB ali koliko ja got stavim kada uidem u Windows ostane mi isto 64MB. Da li mi neko moze pomoci kako da povecam memoriju ili da mi da neki program preko koga mogu iz Windowsa to da promjenim.
Ostale komponente su:
CPU 1.7GHz
RAM 1GB
Ploca je Asus P4B-M Pentium 4 Socket 478
[ Miroslav Cvejić @ 21.10.2013. 10:48 ] @
Overklok se odnosi na povećanje radnog takta (frekvencije) grafičkog čipa (GPU) i memorije na kgrafičkoj kartici (vram). To ponekad i ima smisla i daje vidljive dobitke na performansama. U ovom slučaju bi samo ubio karticu.

Povećanje kolčine video memorije nema nikakvog uticaja na performanse. Toj kartici da dodeliš 1gb memorije (iako ne može da adresira preko 32mb) neće je napraviti bržom karticom.

Ako već hoćeš da odigraš neku igru koju trenutno ne možeš ili da iz bilo kog razloga pojačaš računar, za ~10€ možeš naći radeon 9600Pro ili GeForce 6600GT AGP. To bi već imalo smisla.
[ Cyber01001 @ 23.10.2013. 01:41 ] @
Ako ti je i dalje do overloclocka te stare gf2 , mozes to s RivaTuner-om ,samo ne pretjeruj sa clockom nego dizi po par mhz-a da vidis dokle ide,testiraj u igrama da nema artefakta (gresaka u slici) , znaci mic po mic dok ne nadjes max i onda malo ispod toga spustis,uhvatit ces valjda jos par FPS-a ;)