[ JackW @ 22.10.2013. 08:27 ] @
Nekoliko firmi stalno vec godinama ponavlja oglase za posao u IT sektoru.
Zasto?
Ne mogu da nadju programera u zemlji gde je nezaposlenost preko 30%?
[ nkrgovic @ 22.10.2013. 08:36 ] @
1) Nezaposlenih dobrih programera nije 30%. Vrlo je blizu 0%. Samim tim, neki ponavljaju oglas jer ne mogu da nadju sta im srce trazi ;)

2) Ima mesta koje prolaze kroz zaposlene vrlo brzo. Uglavnom su to mesta gde su zaposleni nezadovoljni. Oni ponavljaju jer ih stalno menjaju, posto imaju rezim koji niko nece da trpi - jer lako moze da nadje bolje.
[ bakara @ 22.10.2013. 11:50 ] @
Verovali ili ne;
ali isto tako kako je tesko naci posao, tesko je naci i dobrog radnika.
[ Miroslav Cvejić @ 22.10.2013. 14:11 ] @
Rekorder u ponovljenim oglasima je Dialog :)
[ JackW @ 24.10.2013. 13:31 ] @
Citat:
nkrgovic:
1) Nezaposlenih dobrih programera nije 30%. Vrlo je blizu 0%. Samim tim, neki ponavljaju oglas jer ne mogu da nadju sta im srce trazi ;)

2) Ima mesta koje prolaze kroz zaposlene vrlo brzo. Uglavnom su to mesta gde su zaposleni nezadovoljni. Oni ponavljaju jer ih stalno menjaju, posto imaju rezim koji niko nece da trpi - jer lako moze da nadje bolje.

Pratim oglase za programere vec nekoliko godina i sve vreme tri iste firme traze radnike ako je i za srbiju mnogo je.
[ angelos @ 03.11.2013. 17:00 ] @
Dailog je prica za sebe, volontiranje tri meseca sa bajkom o necemu i noga u D. :d
Ostali , manje vise slicna prica, pratim kao i ti. Sem velikih kao sto su Trizma,NCR,Sitel. Velika potraznja kod njih i fluktuacija zaposlenih.
[ Bynor @ 11.08.2015. 13:49 ] @
Kakva je situacija u Trizmi?
[ vipp @ 12.08.2015. 09:22 ] @
Citat:
Bynor: Kakva je situacija u Trizmi?


Trizma je samo HR agencija, pretezno zaposljava ljude u NCR
[ Miroslav Cvejić @ 12.08.2015. 11:13 ] @
Nije loše mesto da se malo ušareni CV. Plaćaju redovno, ali nije to više to. Napravili su državnu firmu od NCRa.
[ Bynor @ 12.08.2015. 14:41 ] @
Ja vidim jedan oglas koji odgovara prema mojim kriterijumima. Aktivan već oko godinu dana, pa mi postalo sumnjivo malo...
[ Miroslav Cvejić @ 12.08.2015. 15:05 ] @
Dolaze i odlaze ljudi. Većina poslova je relativno monotona i loše organizovana pa ljudima brzo cela priča dosadi i reše da idu dalje. Firma ima stav da joj takvi ljudi nisu potrebni pa se na davanje otkaza niko i ne obazire. Samo se ustupi mesto sledećem kandidatu.
[ crvenitornado @ 12.08.2015. 16:35 ] @
Niko nije pomenuo da postoje firme koje praktikuju da u slobodno vreme u nedostatku posla ili sta vec, organizuju konkurse i razgovore za posao i ako nemaju nameru da bilo koga zaposle, vec ako "slucajno" nalete na nekog po njihovim kriterijumima savrsenog kandidata, onda ce ipak da malo razmisle o zaposlenju. Inace, konkursi se zavrse i sve ostane na istom. I to je jedan vid marketinga. Svi vole firme koje dobro posluju i uvek traze radnike.
[ Burgos @ 12.08.2015. 16:55 ] @
Sada sam proverio, u mojoj sadašnjoj firmi je i dalje aktivan oglas na koji sam ja konkurisao pre dve godine. Stvar je u tome da firma raste, a da je potrebno mnogo vremena da se pronađu odgovarajući ljudi i da se obuče za rad, pa je mnogo jeftinije zaposliti nekoga i obučiti ga i krenuti sa projektom nekoliko meseci kasnije (ili preusmeriti druge na nove projekte, a novu osobu uposliti kao zamenu), nego doći do ideje projekta nekoliko meseci kasnije, pa utrošiti nekoliko meseci da se utrenira nova osoba. Profil ljudi koji se traži je isti, pa je i oglas isti.