[ milos 2 @ 28.10.2013. 22:06 ] @
pozdrav,

u mrezi koristim mikrotik 750GL, i interesuje me kako da ogranicim protok svim korisnicima koji zele da odu na neki od torrent tracker-a. skriptom izvucem u address-list-u IP adrese koje se koriste. posle toga napravim mangle
Code:
/ip firewall mangle add chain=prerouting dst-address-list=tracker_dns_ips action=mark-packet new-packet-mark=tracker passthrough=yes
, i potom napravim queue sa packet-mark-om tracker. medjutim nista od saobracaja mi ne prolazi iz nekog razloga kroz mangle. da li bi neko znao da mi kaze gde gresim?

u napred hvala.
[ Aleksandar Đokić @ 30.10.2013. 19:37 ] @
Ajd pusti da skidas torrent pa baci pogled sta imas od konekcija u firewall-u, ili preko torch-a. Samo ce ti se kasti sto ne hvata nista mangle.
[ milos 2 @ 30.10.2013. 21:59 ] @
ajde mi daj neke smernice sta da gledam, gledacu tek sutra posle podne, ali u connections cu videti IP adrese i portove, ali to bi znacilo da mogu samo da vidim da li se te adrese nalaze u address-list-i. da li to da gledam, pocetnik sam, pa pretrazujem forume, pa naidjem na razne stvari koje hocu da probam.
[ milos 2 @ 26.11.2013. 20:43 ] @
ja stvarno ne znam kako odavde da vidim zasto nece da mi u Mangle hvata pakete, odnosno, dok se on konektuje na pears-e Mangle uhvati dva paketa, i to je to. evo slike:

[ Aleksandar Đokić @ 27.11.2013. 19:38 ] @
Ajde ovako, markiraj (mangluj) sav bitan saobracaj, iskljuci "passthrough", i onda markiraj sav ostali i taj ostatak ogranici. To je tebi najbolje resenje.