[ Jing Jang @ 30.10.2013. 14:46 ] @
Da li je neko koristio ovaj antivirusni softver i kakvo mu je iskustvo? Kod mene je pronašao nekih 84 problematične stvarčice, najviše zahvaljujući Freemake video downloader-u koji je preun virusa.
http://s23.postimg.org/r3obv3b8r/Capture_PNG_ABC.jpg
I umalo da zaboravim, ovaj isti softver mi je kod Windows 8.1 pronašao 948 infekcija. i Windows 7 i Windows 8.1 sam skenirao sa više antivirusnih programa Kingsoft antivirus 2012, 360 Internet Security 2013, Norman Malware Cleaner, Spyware Terminator, SuperAntispyware.... i nješta mi nije nađeno kao kod SpyHunetr 4.
[ Aleksandar Maletic @ 30.10.2013. 17:18 ] @
Preporuka: nemoj toliko da komplikuješ i koristiš gomilu alata, samo ćeš napraviti još veću zbrku.
Koristio sam navedeni program i nisam zadovoljan. Moje subjektivno mišljenje je da je SUPERAntiSpyware najkvalitetniji program u ovoj kategoriji. Takođe, možeš da koristiš i program koji ima malo obimniji spektar zaštite kao što je Malwarebytes Anti-Malware. Ova dva programa su besplatna, a pružaju veoma solidnu dopunsku zaštitu u vidu skeniranja na zahtev. Naravno, ukoliko želiš možeš da se odlučiš i za komercijalnu verziju koja je kvalitetnija ali se svakako plaća.
[ Jing Jang @ 30.10.2013. 21:01 ] @
Povremeno koristim Malwarebytes Anti-Malware kao i SuperAntispyware ( sa ovim softverom nisam zadovoljan). Kod Windows 8.1 kad sam obrisao viruse sa SpyHunter 4 i izvršio restart sistema-nisam ga mogao više koristiti. Dakle, Windows 8.1 sam morao ponovo reinstalirati. Od skora koristim 360 Internet Security 2013 i prilično sam zadovoljan (free je verzija) u odnosu na ostale free antiviruse.
[ Aleksandar Maletic @ 30.10.2013. 23:40 ] @
Naravno, sve je stvar izbora samo ti predlažem da što manje programa koristiš za zaštitu na jednom sistemu. Verujem da si upoznat sa činjenicom da programi za zaštitu implementiraju svoje drajvere u sistem i često može da dođe do sukoba.
[ jolemisa @ 05.11.2013. 00:26 ] @
Ja povremeno koristim antimalwer i antispajver pored AV i zadovoljan sam njima,ali ih ne drzim instalirane stalno vec pri proveri sistema,posto su besplatni i kada mi zatrebaju skinem sa neta,odmah se apdejtuju i uvek svezi za rad.
[ Aleksandar Maletic @ 05.11.2013. 09:26 ] @
Citat:
jolemisa: Ja povremeno koristim antimalwer i antispajver pored AV i zadovoljan sam njima,ali ih ne drzim instalirane stalno vec pri proveri sistema,posto su besplatni i kada mi zatrebaju skinem sa neta,odmah se apdejtuju i uvek svezi za rad.


Nema potrebe za tim, dovoljno je jednom da ih instaliraš i svaki naredni put samo ažuriraš definicije. Besplatne verzije ovih programa ne pružaju zaštitu u realnom vremenu već su isključivo skeneri na zahtev.
[ jolemisa @ 08.11.2013. 21:42 ] @
Znam da je tako ali sam citao na nekoliko mesta da je povremeno bolje uraditi deinstal pa ponovo instal,nego cistiti malwere i spajvere iz qarantina,pa mi nije tesko da to uradim.Ne kazem da to mora svako raditi nego da nisu losi pored AV i oni.