[ omilose @ 04.11.2013. 22:35 ] @
Dakle, da li je pametno vezati recimo 1 ganc nov deep cycle akumulator 100 Ah sa 2 polovna startera od kola 45 Ah i 55 Ah?
Da li je pametno vezati sve to pa jos i vrla baterije 7,2 Ah od UPSeva 10 komada?
Da li postoji mogucnost da ce u takvoj banci struje recimo neki akumulator koji je u losijem stanju (a nije u kratkom spoju) ponasa kao potrosac i da trosi struju iz potpuno novog ili sprecava bolje akumulatore da budu iskorisceni skroz ili mogu da se svi zajedno sa baterijama povezu i da rade slozno? :-)

Drugo sto me zanima je kolika je realno razlika izmedju deep cycle kiselinskih i gel baterija. Prodavci hvale gel da im je i do 3 x duzi vek 8-15 godina.
Neka preporuka za dobru makru deep cycle akumulatora? Cuo sam da je Banner dobar? Ima Banner kiselinski 100 Ah za 12600 din a isto Banner ali AGM 80 Ah 19500 din koji je bolji za ovaj odnos cena...

Trece pitanje, koliko cesto treba kontrolisati nivo kiseline u kiselinskim akumulatorima i jel se doliva destilisana ili treba i kiselina?

Cetvrto i poslednje pitanje, desulfator? Iskustva? Neka proverena sema za koju postoje delovi kod nas u Bg? Video sam da je vec pisano tu po forumu ali to je jedan jako slozen punjac sa desulfatorom i jos nesto malo sto je pitanje da li radi pa ako neko ima nesto provereno... ;-)

Unapred veeeeliko HVALA na odgovorima.
[ shadow88 @ 05.11.2013. 06:51 ] @
"Dakle, da li je pametno vezati recimo 1 ganc nov deep cycle akumulator 100 Ah sa 2 polovna startera od kola 45 Ah i 55 Ah?
Da li je pametno vezati sve to pa jos i vrla baterije 7,2 Ah od UPSeva 10 komada?"

koja vrsta veze ? na koji napon/struju punjenja? ako su ovi polovni iole dobri ja bih ih vezao u sistem ali sa nezavisnim punjenjem i nezavisnim praznjenjem preko dioda, dakle da nemaju nikakvu vezu koja bi eventualno pravila opterecenje i gubitke medju njima, svakako nije pametno kombinovati vise akumulatora razlicitih vrsta tipova kapaciteta i unutrasnjih otpora na bilo koji nacin ako se ne mora, ali ako se mora onda najbolje preko dioda i nikako drugacije.

desulfator svakako ne moze da odmogne samo da pomogne, ali ne moze se reparirati pojedena celija.

u gel baterije se ne sipa kiselina a takodje ni u 90% novih akumulatora, a u SLA baterije nikako, ako se bas dosipa onda bi po pravilo trebala izmeriti gustina elektrolita svake celije pa onda odrediti da li i koliko kiseline a koliko vode dosuti, a ovako od oka samo destilovana voda
[ omilose @ 05.11.2013. 09:04 ] @
Sve je 12 V i sve ide u paralelu.
Struja je za sad mala - ispod 2 A a bice veca kad se doda jos jedan panel - oko 5 A.
Polovni jesu iole dobri i evo vec nekoliko meseci rade ta dva polovna vezana u paralelu bez problema. 10 vrla po 7 Ah stoji puno u rezervi.
Kako diodama razdvojiti akumulatore a izvor punjenja je jedan? Moze neka sema eventualno? :-)
Ako sam dobro shvatio oni koji su losiji ce ipak da smanje iskoriscenje dobrih? Veziati te kiselinske zajedno sa vrlama - pogresno?

Da bilo sta radim sa akumulatorima kojima je otisla neka celija i sl. mi ne pada na pamet ;-) Mislio sam da upotrebim akumulatore koji vise nisu za kola (slabo verglaju) a mogu jos da sluze za led svetlo i sl potrosace. Do njih je lako doci i kada bi se malo opravili desulfatorom mogli bi da sluze lepo jos koju godinu.

Nisam ni mislio da se u gel akumulatore sipa bilo sta :-) "Trece pitanje, koliko cesto treba kontrolisati nivo kiseline u kiselinskim akumulatorima..."
[ mikikg @ 05.11.2013. 09:28 ] @
Za povezivanje vise baterija, CAK I RAZLICITIH NAPONA ILI KAPACITETA moze da se koristi Ćuk-ov inverter sa fiksiranin odnosom za duty-cycle tj odnos se odreduje na osnovu napona baterija.
Npr za prikljucivanje dve 12V baterije postavlja se Ćuk sa 50:50 duty-cycle, ako bi se recimo povezivale 6V i 12V baterije onda se koristi 25:75 duty-cycle i tako moze da se spoji X baterija, za svaki par baterija po jedan Ćuk.

Pomocu Ćuk-a se obezbeduje da energija "pliva" u oba smera, tj ti odnosi napona vaze i kod punjenja i praznjenja.
Dodatno na ovaj nacin jedino moze da se izvuce poslednji atom energije iz SVIH akumulatora zajedno nevezano u kakvom su stanju pojedinacni akumulatori!!!.
Energija ce interno da pliva tamo-vamo i prakticno se odrzava naponski balans (definisan preko duty-cycle), one baterije koje se recimo pre isprazne ce se dopuniti iz ostalih baterija i tako sve u krug, prakticno se sve ponasa po zakonu "spojenih sudova".

Pogledajte malo detaljnije o tome, Ćuk-ov inverter je feneomenalna spravica ...

PS: Ovo vazi za akumulatore istog tipa (hemije), ne moze da se mesaju razliciti tipovi, npr olovni sa NiCd, samo jedan tip moze zbog naponskih zavistnosti oko punog/praznog akumulatora.

[Ovu poruku je menjao mikikg dana 05.11.2013. u 15:03 GMT+1]
[ omilose @ 07.12.2013. 13:28 ] @
mikikg, veeeliko ti hvala na savetu za tog "cuka" ali tesko da cu to da pravim jer povezujem neke stare akumulatore i nije mi bas toliko bitno.
Bitno mi je recimo evo bas sad kako da povezem jos jedan akumulator koji sam nabavio bas juce Varta 74 Ah u vrlo dobrom stanju. Znaci imam dva povezana 55 i 65 Ah. Ovaj 65 izgleda nije bas u najboljem stanju vise pa ne znam da li da njega bacim a ostavim ovu vartu i taj od 55 ili da ostavim i njega?
Merio sam ih testerom za akumulatore koji ima kazaljku i shant u sebi. Kod tog od 65 Ah kazaljka je ispod zelenog.
Mogu li da zakljucim da vrla i olovni ne mogu da se povezu u paralelu? (vise stete nego koristi)? :-)

[ vladd @ 07.12.2013. 13:58 ] @
Onda se pravi diodna mreza za raspodelu snage, mora se prilagoditi karakteristikama accu, da ne dolazi do prelivanja energije iz jednog u drugi, ali ce izlazni napon biti manji od napona najslabijeg accu, za napon dve ili tri redno vezane diode.
[ omilose @ 07.12.2013. 14:13 ] @
vladd, jel moze neka sema jer nisam siguran da bas znam sta je diodna mreza, jbg nisam elektronicar :-(
znaci imam 3 olovna akumulatora razlicitih stanja i kapaciteta, kako da ih povezem i koje diode da koristim. Svi su 12V i sistem je 12V.
[ Drivee @ 20.06.2017. 11:23 ] @
Da ne otvaram novu temu. Imam 4 baterije od 225Ah i 6V. jedna je losa. Napone je 6V sto je malo-malo. Ostaju mi 3 dobre i zdrave baterije od 6V. Kako napraviti sistem na 12V od njih?

Da spajam 2x225Ah na 6V i da spojim serijski onda jedan 225Ah i da dobijem 12V. Da li je to pametno raditi?

U sutini to bi bilo da spajam akumulator id 450Ah i 225Ah. A kazu, baterije razlicitih jacina ne treba spajati. Upotreba je solarna energija.


Imam jos 5 komada na 40Ah ali su svi na 12V i tu nema problema. Sta raditi sa ovim od 6V..bar da su sva 4 dobra nebi bilo problema. Ovako, da napravim to kako treba, treba da bacim jedan dobar akumulator koji kosta inace 200 eura.

Znam ja da to moze da se spoji, ali sta gubim time?