[ SLOJ.1973 @ 08.11.2013. 13:13 ] @
Postovane kolege i prijatelji,jos od ranije mi se pojavljivao ovaj problem prilikom rada sa excel tabelama i nisam imao vremena da se pozabavim njime.Sada sam opet naišao na njega i me vec nervira i zelim da znam razlog. Da opisem problem: Koristim neki html fajl iz aplikacije koja je radjena u VB-u.Taj html fajl prebacim u excel (postoji opcija u samoj aplikaciji-desni klik i export u excel). Sada taj excel fajl linkujem u moj mdb (mora link,a ne import). Napravim MakeTable Query nad tom linkovanom tabelom.Prvi put odradi ok.Ali svaki sledeci put izbaci mi grešku iz naziva teme: numeric field overflow. I neće da prođe sve dok ne otvorim ručno excel fajl (izvorni,ne linkovani) i samo ga zatvorim,bez bilo kakvih izmena. Da li se iko susretao sa istim problemom. Office 2003,Windows XP SP3 je u pitanju (desavalo mi se i u XP SP2-ci). Nemojte da me usmeravate u pravcu: možeš direktno html fajl da linkuješ,ili uradi import i td. Sve to znam,ali želim baš ovaj postupak: link excel tabele,koja je napravljena od html fajla. Rado bih postavio primer,ali u pitanju su poslovni podaci,koji nisu za siru javnost.Kada pokušam da u toj istoj excel tabeli koja ima oko 1500-2000 zapisa,promenim podatke (smanjim na recimo 20-tak,ostale pobrišem) link i upit rade bez problema. Nema praznih polja i znakova,kao ni naših č,š,ć,ž,đ. U napred zahvalan. PS :Popisne liste prodavnica su u pitanju.
Evo da napomenem,da ni ona varijanta sa otvaranjem izvornog excel fajla i zatvaranjem ne pije vodu. Sad nece ni tako,vec moram da zatvorim mdb aplikaciju pa ponovo da je otvorim. Ovo me bas ljuti.
[ Getsbi @ 08.11.2013. 18:26 ] @
Nisam imao takav problem ali evo šta Bili kaže o tome. Možda pomogne. http://support.microsoft.com/kb/815277
[ SLOJ.1973 @ 08.11.2013. 21:10 ] @
Evo da odgovorim kako sam resio problem. Najpre da zahvalim Getsbiju na ponudjenom linku. Pokusao sam sa ponudjenim kodom,sa date adrese iz baze znanja,ali nije uspelo.Naime evo sta se desava:Prilikom prebacivanja iz html-a u excel ,u prvom redu ispred naziva kolona stoji &nbsp iliti non-breaking space. Napravio sam jos ranije macro,koji brise taj html entitet (valjda se tako zove). Ali i pored toga,greska se pojavljivala. Medjutim, svi zapisi tekstualnog oblika u izvornoj excel tabeli (dobijenoj iz html-a) su imali ispred prazan prostor tj space pa zatim tekst(naziv artikla recimo umesto:stiropor stoji: stiropor). Pomocu naredbe pronadji i zameni (find & replace) u excelu,pobrisao sam sve to i gle čuda:RADI!!! Samo mi jedna stvar i dalje nije jasna:Kako jednom prodje uspešno,a posle neće. Pozdrav svima,nadam se da će nekome ovo uštedeti vremena,a Getsbiju još jednom veliko hvala na neiscrpnoj želji da pomogne drugima.