[ lonelyeagle2005 @ 08.11.2013. 14:34 ] @
Konkurisao sam proslog meseca za radno mesto Elektromonter asistent za odrzavanje dalekovoda.
I sad mi je stigao email da dodjem kod njih u Bg i radim taj test strucnog znanja.

Zanima me da li vredi uospte ici na to sobzirom da nemam vezu. Mozda su vec ta mesta rezervisana ali formalno kao da pozovu kandidate.
A mene to njihovo formalno kosta 7000din za gorivo ,putarinu i ostale troskove. Nije mala para kad ne radim nigde i ne zelim da je bacam.

Plus sto sam skolu odavno zavrsio i zaboravio sam sve sto sam ucio iz te oblasti.
I ako neko zna opis posla ovog radnog mesta?

Da li zovu sve kandidate na ovaj test ili samo uzi krug?
[ deerbeer @ 08.11.2013. 14:39 ] @
A sto si uopste konkurisao ako si znao da ti treba debela veza i da ce te kostati X dinara bacenih bezveze ?

[ lonelyeagle2005 @ 08.11.2013. 15:03 ] @
Zbog toga sto je nekad trebala debela veza ,ne znam da li i dalje to vazi. I nisam ni znao da ce me zvati da radim test,ocekivao sam razgovor za to radno mesto ili da me uopste i ne zovu ako su primili vec nekoga.

A sad mi kazi zasto ti odgovaras pitanjem na pitanje?
Ako ne znas konkretne odgovore na moja pitanja koja je tvoja svrha pisanja? Da ispadnes pametan tako sto ces dokazati da sam ja nesto pogresno uradio?
[ Java Beograd @ 08.11.2013. 19:29 ] @
1. Ja mislim da bi trebalo da ti plate putne troškove. To se nekako podrazumeva u poslovnom svetu. E sad, koliko su oni poslovni to je drugo pitanje. Ipak, da sam na tvom mestu, ja bih pozvao telefonom i raspitao se. U svakom slučaju, ako rešiš da putuješ, svakako sačuvaj putne karte.

2. Nisam siguran, ali radno mesto "Elektromonter asistent za odrzavanje dalekovoda" nije zaposlenje oko kojeg se lomi hiljade nezaposlenih. Težak je to posao, na otvorenom - suncu, kiši i vetru, često daleko od kuće. Zahtevan i fizički i mentalno, a i opasan, na kraju krajeva.

3. Nisi napisao koliko radnika treba, tj. koliko izvršioca planiraju da zaposle. Ako je samo jedan, verovatno nećeš biti ti. Ako je više od dva, šanse su već realne.

4. Najčešće se na testiranje pozivaju kandidati koji uđu u uži krug. Nije lako organizovati testiranje. Ko će da se bakće sa gomilom "pacijenata" koji konkurišu na svako radno mesto, čak i bez obzira da li zadovoljavaju formalne uslove konkursa.

[ Miroslav Jeftić @ 08.11.2013. 19:41 ] @
Možeš valjda uzeti i povratnu kartu busom, sigurno je bar upola jeftinije od tih 7000 dinara, Niš ekspres ima svaki čas Ja bih u svakom slučaju otišao, što kaže Java iznad, možda niko od tih s debelim vezama ne bude zainteresovan, nije baš neko direktorsko mesto
[ lonelyeagle2005 @ 08.11.2013. 19:53 ] @
@Java Beograd

Pricao sam sa njima preko telefona ali nisu bili bas voljni da me informisu bilo sta.

Inace traze oko 7-8 izvrsioca sirom Srbije a za radno mesto... pa ni meni ne zvuci bas primamljivo ali jos gore mi zvuci to sto nemam posao vec vise od godinu dana i nikakve druge ponude. Nije bas da mogu da biram , sve ostalo sto sam nasao je robovanje kod privatnika za male ili nikakve pare. Elektromreza je bar ozbiljna firma ,dobre plate ,ako se i radi duze to placaju. Radio sam kao vojno lice pa mi pojmovi "fizicki ,mentalno zahtevni i opasni poslovi" nisu strani.

Na mailing listi nas ima oko 15 samo ne znam da li je to ukupan broj ili samo za taj dan.


@Miroslav

Isao bih busom ali ne mogu da stignem vremenski ,test je ujutru u 9 a meni prvi autobus stize oko 10 :)

Cekam i odgovor sa jednog konkursa iz Telenora, ispunjavam sve uslove. Posao je isto rad na terenu.






[ deerbeer @ 08.11.2013. 20:07 ] @
@lonelyeagle2005
Nemoj da se ljutis nista lose nisam mislio, ali s obzirom kako je u Srbiji tesko naci normalan posao, i koliko se ljudima veoma retko i desava da ih uopste neko pozove na razgovor, na tvom mestu bi vec precesljavao gradivo i gledao kako sto jeftinije da dodjem do tamo pa makar i biciklom, a iz prvog tvog posta mi delovalo da se snebivas kao seka persa da cekas da oni dodju po tebe da te vuku za rukav.
I ako po pravilu treba veza da se zaposlis uvek postoji neka sansa da dobijes na kraju posao.

[ lonelyeagle2005 @ 08.11.2013. 21:29 ] @
@deerbeer

Nema ljutnje,pogresno smo se razumeli.

Sad mi je malo jasnija situacija,mislio sam da na taj test zovu sve a ne samo uzi izbor.
Iskreno ,konkurisao sam na mnogo oglasa i nikad me nisu zvali pa sam valjda i izgubio veru,ovo mi je delovalo nemoguce.

Idem sigurno ,kako se snadjem.
I poceo sam vec da trazim stare knjige,videcu sta ima i na internetu po pitanju prenosa el.energije. Moram da obradim oblast pocevsi od generatora do trafo.stanica.
[ Lavlja_Jazbina @ 08.11.2013. 21:48 ] @
Citat:
Plus sto sam skolu odavno zavrsio i zaboravio sam sve sto sam ucio iz te oblasti.

Iskreno,ovaj deo je najopasniji u celoj prici a radi se o struji.
[ Zlatni_bg @ 09.11.2013. 09:32 ] @
Citat:
lonelyeagle2005:

Isao bih busom ali ne mogu da stignem vremenski ,test je ujutru u 9 a meni prvi autobus stize oko 10 :)






Uzeo sam da si iz Nisa posto ti tako pise u profilu.

Ako ti je zaista stalo do radnog mesta, uci, citaj, ne znam koliko vremena imas to sve da spremis, ali za posao danas mora da se grize i ujeda. Ako smatras da ti je ovo ok prilika i da bi mogao i zeleo to da radis, potrudi se oko toga. Druga sansa ko zna kad ce biti. A i ne verujem da ce istog dana kad te zaposle od tebe traziti da popravljas i diras direktno 10KV. Ima dosta o svemu u podforumu "Elektronika" a i ovde mada malo manje ovde zalazim, mozes i tu dosta poucnog da izvuces.

[Ovu poruku je menjao Zlatni_bg dana 09.11.2013. u 11:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao Zlatni_bg dana 09.11.2013. u 11:05 GMT+1]
[ djricky @ 09.11.2013. 10:12 ] @
sasvim slucajno znam... gorenavedeni bus krece iz Bujanovca oko 1 posle ponoci, oko 4 je u Nisu, a oko 7 u Beogradu... Povratna karta je oko 2100 dinara...
cisto da ne bude zabune....

idi busom, a ne kolima, spremi neke sendvice i flasu vode i nema toliko troskova
[ zica49 @ 09.11.2013. 18:00 ] @
Pojavis se tamo i kazes ja sam onaj za koga je zvao (kazes ime neke politicke zvijerke iz Srbije koja je na visokoj poziciji). mozda i uspije nikad se ne zna he he he.

Taj posao i nema bas mnogo dodira sa strujom uglavnom su to tegljacko/bravarski poslovi ali posten posao.Glavnina pitanja ce biti o zastiti na radu posveti paznju na to sad dok se podsjecas po knjigama.
[ lonelyeagle2005 @ 09.11.2013. 19:16 ] @
Hvala na odgovorima drugari ,ozbiljna i dobra ekipa se skuplja na ovom forumu.

Poceo sam vec sve da obnavljam , proizvodnju ,prenos,distribuciju el.energije,elemente razvodnih postrojenja itd.

A sto se tice radnog mesta mozda nekad i napredujem ,zavrsio sam V-stepen Energetike. I clan sam stranke koja drzi tu firmu :))

Javicu vam kako sam prosao, u sredu idem za BG.

[Ovu poruku je menjao lonelyeagle2005 dana 10.11.2013. u 14:32 GMT+1]
[ Burgos @ 09.11.2013. 19:52 ] @
Pa što se brineš kad si član stranke?
[ lonelyeagle2005 @ 10.11.2013. 13:35 ] @
@Burgos

Ta recenica je bila malo saljivog karaktera ;)
[ Zlatni_bg @ 11.11.2013. 03:28 ] @
Nek' je sa srecom!
[ djricky @ 13.11.2013. 06:49 ] @
evo budim se i razmisljam sta li uradi covek danas...

@lonelyeagle2005 obavezno da javis kako je proslo...
[ denisu @ 13.11.2013. 06:55 ] @
Srecnoooo!
[ emiSAr @ 13.11.2013. 10:32 ] @
Da "bidnem" malo pametan...

Najveci filtar za takvo radno mjesto je ljekarska komisija, tj fizicka i mentalna spremnost kandidata.-

Sto se zaboravilo i sto nikad nije vidjeno, nauci se...

pOz i Srecno
[ denisu @ 13.11.2013. 11:55 ] @
Ma moguce!
Videcemo kada se vraca nadam se da lonelyeagle2005 ce nam javiti da znamo kako je prosao
[ lonelyeagle2005 @ 13.11.2013. 19:11 ] @
Vratio sam se odavno :)

Test se sastojao od 11 pitanja sa nekoliko ponudjenih odgovora.
Zavrsio sam za manje od 5 minuta i pravac kuci.

Bilo nas je ukupno 160 kandidata koji su radili test.
Pitanja su obuhvatala transformatore,nadzemne vodove i elemente prenosnog sistema.
Nista posebno tesko, uradio sam oko 80% tacno.

Rekli su da je ovo eliminacioni test ,sledeci korak je psiho test i ko to prodje onda razgovor sa komisijom.

Moracu da proverim poziciju za koju sam konkurisao ,mozda sam greskom konkurisao za astronauta :D

Nadu sam izgubio ,i ucinilo mi se nesto previse lako da odmah upadnem u "uzi krug". Taj uzi krug je 160 ljudi :D
Vezu nemam tako da se ne nadam mnogo.

Bar sam lepo doruckovao u BG neke kiflice sa visnjom :)))
[ denisu @ 13.11.2013. 19:38 ] @
160 kandidata uf brate mili.Sta da ti kazem. Ne stvarno je haus u zemlji. I ja zasvrio telekomunikaciju i nista.Kako malo pocinjem negde tako propadaju firme jednu za drugu.Neverovatno! Nekako nemam recenicu ni za tebe.Jedino da koristim onu staaaru "bice bolje"!!!
[ zica49 @ 13.11.2013. 20:13 ] @
Ja sam jos u svom zadnjem postu rekao da je to hljeb/kruh sa devet kora.Tezak je to i zahtijvan posao ali svakako posten.
Od tih 160 sto se prijavilo najmanje polovina je dosla da nema veze sta se trazi na tom radnom mjestu.Ko nije u rukama drzao sjekiru i cijepao drva nema sta da trazi na takvom radnom mjestu,mada sjekira i to cijepanje drva nemaju veze sa dalekovodima i trafo postrojenjima.Kad poput tebe pogledaju i istraze to radno mjesto veliki broj se nece pojaviti u slijedecem eliminacijskom ciklusu.Za danasnje prilike primamljivo izgleda ono firma koja takoreci ne moze otici u stecaj,firma koja uvijek ima platu na vrijeme i isto ulijeva neku sigurnost,ali kad se treba nekad u januaru popeti na resetkasti stub tridesetak ili vise metra od zemlje na minus deset nije to tako ni lijepo.Jest do duse da nije tako svaki dan ali da ce biti teskih i opasnih situacija hoce.
Pola od tog broja koji prodju ciklus znaja pasce na testu ravnoteze i provjere srednjeg uha,dobar dio ce eliminisati psihijatar zgog straha od visine.Moje je misljenje da ako podnosis visinu ono i nije te strah ,i nemas problema sa ravnotezom te nisi pretjerano star velike su ti sanse.

@denisu
Citat:
denisu: Kako malo pocinjem negde tako propadaju firme jednu za drugu.Neverovatno!(
covjece sta im to radis?
[ denisu @ 13.11.2013. 20:31 ] @
Bas tako moj drugaru Ivice Prvo secerana ,pa pravljenje armaturnih zica i shultz mrezica,onda iz Panceva presao do Zemuna velika stamparija(grafopak) pa vele drogerija poznata distribucijom lekova(Jugohemija)Krnjaca i sad opet cekanje.Kao prinudni odmor mada vidim nesto ne placaju Sve je to propalo... Ni jedan dan u struci nisam uspeo da radim ali sta cu. Mozda sam kriv sto svaku ponudu koju sam imao odmah pristao jer takav sam ja samo da radim nesto. Ja nisam sedeo sat vremena i gledao TV ne pamtim. Imam srece sto eto supruga radi kao profesorka i ima siguran posao inace... ne znam.
Opet pominjem bice dobro. Da tesimo ovog momka sto je bio danas za BG. Ako te ponovo zovu idi. Svi se sada guraju za posao.A mlad si pa steta.Inace ipak u BG su dosta vece plate nego u Nisu i okolini znas i sam tako da daj Boze da te primi pa ces polako biti svoj covek pa ce biti lakse kasnije da nadjes jos bolji posao.
[ lonelyeagle2005 @ 15.11.2013. 13:29 ] @
Drugari ...,pozvali su me na psiho test :)

U ponedeljak idem,sad je konkurencija dosta manja ,spominje se cifra oko 30-50 kandidata.

Nadam se da ovo nece biti problem jer kad sam mogao da prodjem psiho test za policiju koji je trajao preko 5 sati valjda mogu i ovo. I vojni psiho test sam uradio lako.


Ako neko ima informacije kako za ovo da se spremim malo bolje neka napise, svaki savet je dobrodosao.
[ ivanamih @ 15.11.2013. 19:33 ] @
I moja prijateljica je prosla ta testiranja...bese uspesno ali kao sto pratim vasu razmenu misljenja...vise srece nego icega...drzim fige da uspete. sto se testa tice, rekla mi je da je crtala ljudske figure/ test licnosti, radila test inteligencije/nesto kao nedovrsen niz slika pa od ponudjenih da izaberete pravu, test licnosti sa odgovorima tacno i netacno i jos jedan test licnosti da od parova osobina odaberete onu koja vas vise opisuje...znam da ju je bunilo u tim osobinama nesto kao ozlojedjen...ali ima na testu definicija osobina pa se moze skapirati. posto imam drugaricu psihologa, savetovala je da u crtezu ljudske figure uvek znate koga crtate i da vam crtezi budu sto veseliji. ja to kontam da imaju zivot, sa detaljima (kao lancic, narukvica, lep kais, trepavice, pune usne, kacket ili sesir i sl.) ali bez preterivanja/kiceraja. i ja sam za posao polagala test licnosti da tacno i netaco i znam da me je psiholog pitala da li sam bas toliko iskrena i u privatnom zivotu jer sam u prvih deset pitanja samo na jedno odgovorila da je netacno...da li je to bio sarkazam ili dobar komentar ne znam. ostale odgovore sam spram mog trenutnog stanja ( imamo cesto glavobolje, umor, nesanice...u takvom vremenu bez posla i nije cudno ). jos znam da svaki test ima caku za otkrivanje lazi, zato sto iskrenije, ne krijte svoja stanja, raspolozenja, boli i bolove jer se to vidi na testu...budite svoji. nadam se da sam nesto pomogla.
[ emiSAr @ 15.11.2013. 19:57 ] @
@lonelyeagle2005, prije nekoliko postova napisah sta je glavni filter za takva radna mjesta. Prosavsi policijski i vojni psihotest i ovaj ces proci. Samo mirno i srecno.-
Test fizicke spremnosti je malo specifican zbog potrebe rada na visini i uglavnom se odnosi na orjentaciju u prostoru i ravnotezu. Jos jednom srecno.-

pOz
[ lonelyeagle2005 @ 15.11.2013. 20:57 ] @
@Ivana

Taj test crtanja ljudske figure se zove Mahover test i na njemu nema mnogo varanja. Nabavio sam neku strucnu literaturu na engleskom pa cu da procitam ovih dana, da budem spreman.
Ovo ostalo su verovatno klasicni psihometrijski testovi...

@emisar

hvala ;)
[ deki111 @ 15.11.2013. 21:34 ] @
Citat:
lonelyeagle2005: @Ivana

Taj test crtanja ljudske figure se zove Mahover test i na njemu nema mnogo varanja. Nabavio sam neku strucnu literaturu na engleskom pa cu da procitam ovih dana, da budem spreman.
Ovo ostalo su verovatno klasicni psihometrijski testovi...


Citat:
lonelyeagle2005
Ako neko ima informacije kako za ovo da se spremim malo bolje neka napise, svaki savet je dobrodosao.

Kako nema varanja na psiho-testu, kad se za njega spremate i na postavljena pitanja dajete odgovore koji su po standardima psihologa u granicama normale?
[ lonelyeagle2005 @ 15.11.2013. 22:50 ] @

Mislim da ne razumes dovoljno ovaj moj "nemoralan" postupak,verovatno zbog toga sto imas neke mesecne prihode pa ne znas kako je nama koji nemamo i moramo da se borimo za egzistenciju.
Sa obzirom na problem nezaposlenosti u Srbiji potrebna je krvava borba cak i za neka ne toliko privlacna radna mesta,kao sto vidis.
Prema tome ucinicu sve sto je u mojoj moci da prodjem te njihove izazove. Covek je pravio te testove sto znaci da i drugi covek moze da ih desifruje i prevari sistem.

Mozda bih prosao i bez pripreme ali nisam voljan da se kockam sa takvim vaznim zivotnim pitanjima.
[ zica49 @ 15.11.2013. 23:05 ] @
Pogledaj sa sam napisao u svom proslom postu kad sam rekao sta ce biti sa kandidatima kad im neko objasni ili sami skontaju kakav je u stvari taj posao.
Psiho test pa sta,test kao i svaki drugi.Ne postoje dva covjeka na svijetu koji bi indenticno uradili taj test odnosno dali potpuo iste odgovore i gestikulaciju na postavljena pitanja.
Test ce ciljati da bi se znalo kakav si kao osoba,da li si pozrtvovan,da li si odgovoran i imas li fobiju od situacija koje ti to radno mjesto moze donijeti.Budi ono sto jesi cak se nekad vrtjela i reklama po tv sa tim sloganom.
Ja sam rekao da su ti sanse jako velike i jos uvijek sam tog misljenja.
Ako si u mogucnosti otidji sto pre u neku medicinsku ustanovu na ispiranje usiju...jako bitan test koji te ocekuje kod ljekara kasnije ravnoteza i vrtoglavica.Sa tim ispiranjem se ako imas neke simptome poprilicno smanje.

mnogo uspjeha zelim
[ deki111 @ 15.11.2013. 23:47 ] @
Citat:
lonelyeagle2005: Mislim da ne razumes dovoljno ovaj moj "nemoralan" postupak,verovatno zbog toga sto imas neke mesecne prihode pa ne znas kako je nama koji nemamo i moramo da se borimo za egzistenciju.

Razumem te u potpunosti.

Citat:
Covek je pravio te testove sto znaci da i drugi covek moze da ih desifruje i prevari sistem.

U tome je besmisao tih testova. Samo zamisli na šta bi ličio taj test kad bi svi kandidati našli odgovore na potencijalna pitanja.
Pogledaj samo kadar MUP-a ili VJ koji je takođe prolazio raznorazna psihološka testiranja, pa stalno čitamo u crnoj hronici o njihovim samo(ubilačkim) akcijama.

Iskreno, želim ti svu sreću na konkursu.
[ 3way @ 15.11.2013. 23:49 ] @
Psiho test tesko moze da se prevari ili "spremi". Oni su osmisljeni upravo tako da odgovori ne mogu da se nauce ili laziraju.
[ yuyu @ 16.11.2013. 12:27 ] @
Citat:
lonelyeagle2005:
Vratio sam se odavno :)

Test se sastojao od 11 pitanja sa nekoliko ponudjenih odgovora.
Zavrsio sam za manje od 5 minuta i pravac kuci.

Bilo nas je ukupno 160 kandidata koji su radili test.
Pitanja su obuhvatala transformatore,nadzemne vodove i elemente prenosnog sistema.
Nista posebno tesko, uradio sam oko 80% tacno.

Rekli su da je ovo eliminacioni test ,sledeci korak je psiho test i ko to prodje onda razgovor sa komisijom.

Moracu da proverim poziciju za koju sam konkurisao ,mozda sam greskom konkurisao za astronauta :D

Nadu sam izgubio ,i ucinilo mi se nesto previse lako da odmah upadnem u "uzi krug". Taj uzi krug je 160 ljudi :D
Vezu nemam tako da se ne nadam mnogo.

Bar sam lepo doruckovao u BG neke kiflice sa visnjom :)))


Mene zanima da li mozes da napises koja su pitanja bila na tom testu ? Hvala
[ zica49 @ 16.11.2013. 16:32 ] @


Citat:

Pogledaj samo kadar MUP-a ili VJ koji je takođe prolazio raznorazna psihološka testiranja, pa stalno čitamo u crnoj hronici o njihovim samo(ubilačkim) akcijama


Psiho test za policajce je drugaciji he he he...
[ ivanamih @ 16.11.2013. 17:06 ] @
Ko kaze da se ne moze lazirati...Ma, daj...Zamisli da ti je sestra ili brat psiholog i kao nece da ti kazu na sta da obratis paznju!!!! Svaki psiholog zna gde se krije caka da se provali da li namestas...http://static.elitesecurity.org/thumbdown.gif Cula sam i da se u testovima znanja potpisujes imenom i prezimenom...Blagi uzas sa toliko kandidata verovatnoca je velika da se pojave dve npr. Jelene Jovanovic ili dva Petra Petrovica...Ako vec imaju psihologe sto ih ne nauce kako se prave testovi...odnosno sifriraju...Ma, sve je to po meni namesteno jer se odgovori samo zaokruzuju znaci das nekome da se potpise, odnosno upise ime i prezime i to prilozis u konkursnu dokumentaciju, a komisija unapred zna ciji je to sin ili cerka...sto traziti na engleskom o testovima, pokusaj i na srpskom...
[ ivanamih @ 16.11.2013. 17:07 ] @
To je zato sto ih ne testiraju u okviru sistematskog pregleda nego im mere samo tezinu, visinu i pritisak...
[ Odin D. @ 16.11.2013. 17:26 ] @
Citat:
ivanamih: Ko kaze da se ne moze lazirati...

Ako je cilj psiho-testa da utvrdi da li je sposoban ili nije da radi ko Tarzan na visokonaponskom dalekovodu - onda varanje nema mnogo smisla, osim za evoluciju i Darwina.
[ lonelyeagle2005 @ 16.11.2013. 17:29 ] @
Citat:
yuyu:


Mene zanima da li mozes da napises koja su pitanja bila na tom testu ? Hvala



Podela transformatora prema konstrukciji.....
Podela stubova prema nameni...
Tipovi visokonaponskih stubova...
Uloga zastitnog uzeta
Vrste zastita visokonaponskih mreza
Dozvoljena udaljenost nadzemnih vodova od objekata
Rastavne sklopke..

Ne secam se sta je jos bilo.


[Ovu poruku je menjao lonelyeagle2005 dana 16.11.2013. u 20:37 GMT+1]
[ pera2809 @ 16.11.2013. 18:27 ] @
Citat:
lonelyeagle2005: Podela transformatora prema konstrukciji.....
Podel stubova prema nameni...
Tipovi visokonaponskih stubova...
Uloga zastitnog uzeta
Vrste zastita visokonaponskih mreza
Dozvoljena udaljenost nadzemnih vodova od objekata
Rastavne sklopke..

Ne secam se sta je jos bilo.
Citat:
lonelyeagle2005: Podela transformatora prema konstrukciji.....
Podel stubova prema nameni...
Tipovi visokonaponskih stubova...
Uloga zastitnog uzeta
Vrste zastita visokonaponskih mreza
Dozvoljena udaljenost nadzemnih vodova od objekata
Rastavne sklopke..

Ne secam se sta je jos bilo.


Da li su ti odgovori ponudjeni ili sam moras da napises?
[ ivanamih @ 16.11.2013. 18:52 ] @
Pa, ako tako gledamo Mengele je bio visoko inteligentan covek ali su ga osobine licnosti/boletan um, udaljile od humane strane svoga poziva...Mislim da se tu ne trazi samo Tarzan vec mentalno zdrav Tarzan...Ja sam misljenja da svakom testu trebamo prici opusteno jer ako postoje unapred date osobine za posao a ja ih nemam, onda cu ja brzo u tom poslu izgoreti...Sve u svemu, opuisteno, ne razmisljati o namestanju i odgovarati sasvim iskreno...sta ti mislis o sebi, svojim osecanjima i sl...
[ zica49 @ 16.11.2013. 19:42 ] @
Citat:
ivanamih: ...Mislim da se tu ne trazi samo Tarzan vec mentalno zdrav Tarzan...

Naprotiv tu se trazi diskretno poremecen Tazan,90% ljudi nema petlju popeti se na tu visinu pri nekom vjetru i na dobrom minusu.
Ipak to je castan posao ko moze to ja mu se divim.

Molio bih pokretaca teme da me ne razumije pogresno.
[ 3way @ 16.11.2013. 19:57 ] @
Citat:
ivanamih:
Svaki psiholog zna gde se krije caka da se provali da li namestas...


Tacno, samo ne postoji jedna caka. U zavisnoti od toga ko "tumaci" testove moze da se ustanovi da li postoji konzistentnost medju odgovorima ili ne.
[ ivanamih @ 16.11.2013. 20:30 ] @
Jednina nije negirala mnozinu vec je to samo komentar kojim sam zelela da posavetujem kandidata za elektromreze srbije da se ne trudi da nalazi "pozeljne" odgovore vec da ispunjava test prema uputstvu vodjen prepoznavanjem osecanja i trazenih osobina kod sebe. Ne slazem se za konzistentnost u odgovaranju na projektivnim testovima toga nema vec su to otvorena pitanja ili crtezi, nema ponudjenog...Sve u svemu, iscrpeli smo svu psihologiju testiranja a cilj smo zaboravili, a to je da je jedini savet UPUTSTVO DOBRO CITAJ i u INTERVJU/u budi prirodan...Drzim fige da se dobije zeljeni posao!
[ ivanamih @ 16.11.2013. 20:41 ] @
I ja se divim toj sposobnosti i ne mesam alpinizam sa poremecenoscu...prosto ima dobro vestibularno culo, koordinaciju pokreta ali i znanje koje je uslov normalnosti da se po tim vremenskim prilikama ne penjes za dzabe :-)
[ Hattalasat @ 16.11.2013. 22:13 ] @
http://psihometric.com/ FAJLOVI/KNJIGE pa na prirucnik-mahover.doc

:-)
[ lonelyeagle2005 @ 17.11.2013. 01:05 ] @


@Hattalasat

Sad sam je skinuo,odlicno izdanje ,jos detaljnije od ovoga sto sam nasao na engleskom jeziku.

Hvala puno ;)

[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 25.11.2013. u 16:47 GMT+1]
[ ivanamih @ 17.11.2013. 10:10 ] @
Kada prouci ovaj prirucnik umesto ljudi nacrtace medvede...ma, nemojte coveka vise zbunjivati...ne dajemo podrsku zbunjivanjem...budi ono sto jesi i to je to...ovo je testiranje za posao a ne za kliniku...i da se razumemo, psiholozi znaju sta citaju zato i studiraju...zamisli psihologa koji ako zna da zameni sijalicu ili osigurac umisli da je polozio prijemni za etf...
[ zica49 @ 17.11.2013. 11:05 ] @
Kad ga bude spihijatar pitao koga je nacrtao(a pravilo je da se uvijek treba znati osoba koja se crta)nek kaze to mi je punica. Bez obzira da li licilo na zenu,vjesticu ili medvjeda uvijek se bilo sta iz toga moze poistovjetiti sa punicom.
[ ivanamih @ 17.11.2013. 11:50 ] @
Jos ako punica/tasta radi u elektromrezama a punas/tas na visokom politickom polozaju, eto i sa sesirom na glavi proci ces kao sasvim normalan za banderu!!! ha,ha
[ ivanamih @ 17.11.2013. 12:12 ] @
Da li si i ti imao na testu samo ime i prezime a ne sifru? To sam cula od prijateljice da na taj nacin se rade testovi...Mislila sam da je ozbiljnija firma jer bi po pravilu o izradi testova sve trebalo da je pod sifrom...Eto vam preduslov lakog obaranja konkursa...
[ ivanamih @ 17.11.2013. 19:44 ] @
Ne ljuti se na njega...vidis da ima tremu a u strahu su velike oci i misli da mu svi misle lose...psihometriju je savladao na nivou da misli da je psihologija nauka koja moze da se preprica u testu koji je on imao na testu znanja...upravo je psihometrija omogucila psihologiji da postane egzaktna nauka...zao mi je sto ljudi misle da se mogu za te stvari spremiti a ne shvataju da je to trenutak kada moze mnogo vise da sazna o sebi, pa i da li je za struku...lekarska uverenja za srednje skole se ne pisu vec samo pecatiraju a posle kuku lele...nek je njemu srecan put, dobrodosao u Bg i u nadi da ces uspeti da savladas sve karakteristike crteza ljudske figure...
[ Hattalasat @ 17.11.2013. 20:27 ] @
"Da se vi uceni sta pitate..." :-)

Po meni vecina tih testiranja su ...ne znam kako bih jednim imenom nazvao ,ali nepotrebna u tom obimu svakako. Svaki element u 100 razlicitih testova se moze tumaciti na 1001 nacin pa tako ista osoba moze al´ ne mora da bid´e , sve od genija do asocijalnog ili psihopatolos.....

Da se, recimo, u ovom trenutku testiraju ovim testom svi clanovi vlade, ljudi na visokim pozicijama u svim granama drustva...sta mislite ,za koliko bi se njih rezultat testa poklapao sa smernicom : normalan/a ?

[ miLOSm @ 18.11.2013. 06:31 ] @
Citat:
zemun88:
S obzirom da to nije Bogu iza tregera pa sam te iz tog razloga pitao šta to plaćaš 7.000. Koliko se sećam kombi prevoz Beograd - Budimpešta iznosi 50Eura ili autobska karta BEG - VIE 50 Evra.


Putarina Nis-Beograd - 730 dina za automobil
Gorivo: ako je potrosnja prosecna 8l /100 km a rastojanje Nis-Beograd 260KM => 20l goriva po ceni od 150din/l => 3000 din
Ukupno (okvirno): 3700 samo na put U JEDNOM pravcu IZMEDJU gradova.

tako da ste u pravu: navedena cena od 7000 din je netacna, ona je veca.
[ denisu @ 18.11.2013. 06:49 ] @
Ma nije toliki problem ta cena od 7000dinara! Manje ili vise!
Decko je hteo samo da pita dal vredi ici na taj konkurs u Beogradu i da li vredi taj posao toliko da bi se bakcao do BG s tim da se trosi dosta para (mislio put,trosak sve) a nema bas mnogo. Pa su mu dati odgovori...

[Ovu poruku je menjao denisu dana 18.11.2013. u 09:05 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao denisu dana 18.11.2013. u 09:06 GMT+1]
[ deerbeer @ 18.11.2013. 07:38 ] @
Citat:
Hattalasat:
"Da se vi uceni sta pitate..." :-)

Po meni vecina tih testiranja su ...ne znam kako bih jednim imenom nazvao ,ali nepotrebna u tom obimu svakako. Svaki element u 100 razlicitih testova se moze tumaciti na 1001 nacin pa tako ista osoba moze al´ ne mora da bid´e , sve od genija do asocijalnog ili psihopatolos.....

Da se, recimo, u ovom trenutku testiraju ovim testom svi clanovi vlade, ljudi na visokim pozicijama u svim granama drustva...sta mislite ,za koliko bi se njih rezultat testa poklapao sa smernicom : normalan/a ?


S obzirom da ce da se "bakce" svaki dan sa naponom od 10kV+ i da se pentra na dalekovode itekako treba kakav/takav psihotest.
To ne moze svako da radi i nije to radno mesto na salteru banke pa da im ne treba.

[ Hattalasat @ 18.11.2013. 13:11 ] @
Nismo se razumeli ,ili me nisi razumeo . Ne tvrdim ja da ne treba da se ljudi tih profila testiraju kako bi se utvrdila njihova psihofizicka sposobnost, vec da je nepotrebno testirati ih i procenjivati psiholoski u tom obimu..i to samo zato jer svi ti tzv. psihotestovi "utvrde" gomilu emocionalnih,psiholoshih,patoloskih i ko zna kakvih jos osobina kod ispitanika ..da se covek zamisli : ima li iko normalan po tim testovima ?

Siguran sam da testiraju i sve nase akademike ,pa bi im pronasli sve od edipovog kompleksa pa do emocionalne nezrelosti....
[ 3way @ 18.11.2013. 13:16 ] @
Normalno. Svakom se pronadje po nesto. Ono sto mere ti testovi su odstupanja od nekih nominalnih vrednosti. U zavisnosti od tih odstupanja se "meri" da li si podoban za neki posao ili ne....Tako da nekakav, recimo, naucnik moze da ima koliki hoces edipov kompleks dok god njegov rad valja.
[ zica49 @ 18.11.2013. 14:57 ] @
Covjek moze biti lud a ne glup...
Tako da sam ubjedjenja da elketroprivreda tamo gdje je konkurisao trazi te koji su malo ludi a nimalo glupi.
[ Java Beograd @ 18.11.2013. 15:09 ] @
Citat:
zica49: Covjek moze biti lud a ne glup...
Mislim da je mnogo češći obrnuti slučaj: glup, a ne lud.
[ lonelyeagle2005 @ 18.11.2013. 21:05 ] @
Odradio sam psiho test, radili smo test licnosti ,nekih 300 pitanja je bilo i to je sve.
Opet je doslo dosta ljudi ali ipak 60% manje nego prvi put.
Ocekujem rezultate do kraja nedelje i ako se to prodje rekli su nam da ostaje razgovor sa direktorom. Nisu naglasili da li ce to biti samo odabrani kandidati koje ce da prime ili ipak vise nas pa opet eliminacija nakon razgovora.


Sto se tice tog goriva ,vidim da vas zanima kako izlazi cifra od 7000din.
Ispod mog imena pise grad Nis ali poslednjih mesec dana ne zivim u tom gradu i na tu kilometrazu se dodaje jos 70km.
Auto mi trosi oko 11l plina kad vozim brzinom 100-120kmh , putarina za oba pravca 1500din pa racunajte. Mozda nije punih 7000din ali nije ni ispod 6000din.
Autobus za Bg nema toliko rano da bih stigao na vreme.
[ popesky84 @ 21.11.2013. 10:42 ] @
Care ja sam bio dva puta, i prođoh test stručnosti i test psihe e sad šta ide dalje posle toga ne znam koliko sam provalio da se malo našalim oni traže nindžu za taj posao pošto treba da budeš vidra pentranje po dalekovodima i slično !

PS. Kad sam video temu na forumu morao sam da se registrujem i odgovorim pozdrav !
[ lonelyeagle2005 @ 22.11.2013. 18:03 ] @
Prosao sam i psiho test !

Sledeci Cetvrtak razgovor sa strucnom komisijom...
[ denisu @ 22.11.2013. 18:06 ] @
Bravo!!!
Cestitam
[ WeVe @ 23.11.2013. 12:33 ] @
Pogledaj ti dobro kad se pada 27 novembar. Stigao je jos jedan mail posle prvog sa ispravkom. Vidimo se.
[ popesky84 @ 23.11.2013. 12:38 ] @
meni je stigao poziv za 27 u sredu ! Za Novi Sad da budem jasniji
[ WeVe @ 23.11.2013. 12:42 ] @
Da, nego je pogresila ona cura u mailu prvi put, stavila cetvrtak pa posle poslala drugi mail sa ispravkom za sredu. Kolko je kandidata pozvano kod vas za Novi Sad?
[ popesky84 @ 23.11.2013. 13:33 ] @
na ovoj listi ima nas 10 e sad da li je to sve ne znam
[ lonelyeagle2005 @ 23.11.2013. 16:04 ] @
Ja sam pozvan za Nis. Pise 28.11 i nije stigao drugi email...

Pozvali deset za svaki grad a primaju 1-2...

@Weve

Da li su tebe zvali u Nis ili Krusevac da dodjes na razgovor?
[ WeVe @ 23.11.2013. 16:11 ] @
Pozvali za 27.11. A to je Sreda. A kazi mi jel si ti konkurisao za Krusevac a mesto rada Nis? Kako je bilo navedeno.
[ WeVe @ 23.11.2013. 16:13 ] @
Ja sam u Krusevcu i pozvali 12 nas a primaju 1 inzinjera i 2 ili 3 montera. Stim sto jedan putuje iz Krusevca za Nis, kako sam skontao.
[ lonelyeagle2005 @ 23.11.2013. 17:25 ] @
Naveo sam da mi odgovaraju oba grada ali pozvali su me u Nis da dodjem, znaci Krusevac nije vise u igri cim vas 12 idete tamo na razgovor.

Za Krusevac ima 2 radna mesta za Elektromontere a Nis samo jedno.

Dakle 10% verovatnoca da me prime pod uslovom da se sve radi posteno.

Nesto me ne greje sunce...
[ lonelyeagle2005 @ 28.11.2013. 17:46 ] @
Verovali ili ne ,ima i cetvrti krug!

I ko bude prosao ovaj krug opet ide za BG...
[ denisu @ 28.11.2013. 17:59 ] @
Ooo nikad kraja!
Nema veze opet moje cestitke i za treci uspesni krug.
Sad se spremi i za cetvrti
[ zica49 @ 28.11.2013. 21:10 ] @
Ti ponavljani krugovi su takodje jedna vrsta testa ili selkecije.
Mnogi sami odustanu shvate pogresno "neko me tu samo zaj*bava".Kao sto rece kolega ne posustaj, jos u startu sam rekao da su ti sanse velike a sad sam misljeja da ces dobiti posao.. sretno..
[ popesky84 @ 29.11.2013. 10:51 ] @
Moje neko mišljenje iz cele priče je da ovo i nije neki posao kao što neko reče oko koga se svi otimaju ! Što ne napraviše konkurs za automatski ili elektroničarski sektor ili konkurs za elektrodistribuciju TO NE POSTOJI !!! jer sve ide preko veze a ovde gde treba majmuni da jašu po dalekovodima ajde da pravimo selekciju! pa meni su dve različite osobe istog prezimena slale mail o potrebnoj dokumentaciji toliko o burazerskim i sestrinskim odnosima u našim javnim preduzećima!

Jako sam ogorčen na stanje u ovoj zemlji kad sam došao na taj razgovor sa svim ovim kfalifikacijama prosekom ocena itd da ne ispadne da se hvalim ali žalosno je šta sve čestit i pošten čovek mora da prođe u poređenju s onim pajvanima sa završenom osnovnom školom i partijskom knjižicom vladajuće stranke ufff eto toliko morao sam ovo da napišem pozdrav svima koji su u istoj priči kao i ja !

[ lonelyeagle2005 @ 29.11.2013. 17:37 ] @
@zica49

Ovo ti nisam rekao ali zvali su me i za Petak da idem opet u Beograd ako hocu i za ostale gradove da pokusam. Morao sam da odbijem ,nemam vise para. Pa sam otisao samo u Nis..
Ponavljani krugovi jesu mozda jos jedan test i imam ja volje ,upornosti ,zivaca da teram to koliko god je potrebno samo sto treba i mnogo para.
Bezobrazno je toliko maltretirati ljude da putuju i trose se za samo par minuta testiranja.


Na razgovoru su mi rekli da je lepo sto ja imam sve one diplome,sertifikate itd itd ... ali nama je potrebna vestina da znas motornu testeru da koristis!


[ zica49 @ 29.11.2013. 21:01 ] @
Da motorna testera i sarafi preko M10.
Taj posao ne treba ni konurisati neko ko nije spreman zapeti i ici na teren bez obzira padalo ili ne.
Ako nisi cjepao drva odustani i ti...
Pukim slucajem sa upoznat sa time jer mi je brat sef u jednoj radnoj jedinici od elektre te mi se zna iskukat kako zna biti na trenutke stresno i fizicki zahtijevno.Do duse odrzavaju niskonaponsku mrezu te dalekovode 10 i 20kV.
To sto si ti konkurisao se kod nas zove "Elektro prijenos" 36 do 220kV (nemam pojma ima li ista sa vecim naponom kroz BiH)
Cesti su oni prokresi kad smeta drvece i intervencije zbog nevremena.Ljepsa strana je da to nije svaki dan i da postoji motorna pila zar ne :) .
Sto se tice tog posla nije onaj dosadni tvornicki gdje se ponavlja isti detalj bezbroj puta jest na otvorenom sunce i nevrijeme ali i placeno je to koliko znam.
Ekipa sa kojom se radi postane kao porodica pa bude tu raznjeva,rostilja i raznoraznih festi...

Zao mi je sto ti je novac ogranicavajuci faktor za te audicije sad sta je tu je
moras finansijski zatvoriti to sto si poceo i vjerovat da dobijas posao.
samo naprijed nema posustajanja.....
[ lonelyeagle2005 @ 05.12.2013. 18:48 ] @
Samo da vas obavestim ,primili su nekoga drugog tako da je i ova avantura zavrsena.
[ popesky84 @ 05.12.2013. 19:00 ] @
E baš mi je žao druže šta da ti kažem iskreno ja idem sutra još i ovaj zadnji krug da vidim šta će biti pa šta bog da ne opterećujem se mnogo !
[ popesky84 @ 09.12.2013. 09:19 ] @
da se i ja odjavim nisam prošao ali zadovoljan sam samim tim što sam bio u selekciji i eto dođoh do finala, čak sam pričao s izvršnim direktorom na kraju a pojma nisam imao ko je čovek. Nije loše ni ovo kad se prođe sam razgovor selekcija itd sledeći put će mi biti lakše tako da nije kraj sveta idemo dalje pozdrav svima !

PS:Ako neko vidi ovu temu od ovih drugara što su primljeni voleo bih da čujem utiske !
[ nile88 @ 10.12.2013. 16:43 ] @
Teško druže da će se neko ovde na forumu hvaliti da je dobio posao u EMS, ED, EV jer je to koliko sam načuo otprilike vojna tajna...
Ja sam od nedavno inženjer elektrotehnike (energetika) i dobio sam poziv iz Elektrovojvodine jer je bilo upražnjeno jedno dispečersko mesto. Otišao na taj neki preliminarni razgovor i kažu mi da će kandidati morati na testiranje u Bg. Odem na to intelektualno/psihološko testiranje (iq test, dva testa ličnosti i mislim neki test sposobnosti i to famozno crtanje ličnosti na kraju testa), potrošim 5000 benzina i tu se stvar završava. Bilo nas je 6, svi smo se naravno upoznali i razmenili kontakte i dogovor je bio da se čujemo među sobom čisto da se zna ko je dobio posao ili ide dalje. NIKO NIŠTA nije dobio kao odgovor od firme... Onda sam mislio, ajde ok, svi smo ludi, glupi i nesposobni to je to :) Međutim imao sam neke izvore informacija iz ED i saznao da su posao dobila dvojica koji uopšte nisu išli na testiranje jer su članovi jedinstvene srbije... Tako da mi je žao što moram to reći, ali ako hoćeš posao moraš biti Palmin udarnik :) Eto da i ja svoju muku kažem...
[ denisu @ 10.12.2013. 17:30 ] @
U 90% slucajeva je sada postalo ovako! To je realnost i nas lepi Srbistan ........

[Ovu poruku je menjao denisu dana 11.12.2013. u 07:17 GMT+1]
[ popesky84 @ 11.12.2013. 09:15 ] @
da to za jedinstvenu srbiju je javna tajna znam o čemu pričaš a čudi me da uopšte ima konkursa za takve poslove u tim našim javnim preduzećima.Ovde je bio konkurs za banderaša tarzana ili šta već prijavilo se 160 ljudi verujem da pola njih nije imalo pojma šta će raditi i ako ih prime. Za tarzana prave konkurs a za lelemud mesta po distribuciji burazerska linija ili ćale čeka da sin završi školu pa tek onda ide u penziju i naravno ovaj zauzima njegovo mesto mislim glupo pričati !
[ lesa3 @ 12.12.2013. 22:46 ] @
To je bila samo formalnost, dok ste se vi cimali neko je vec radio na tom mestu(preko veze naravno). Pre nekih sedam-osam god. moja drugarica je isla na te testove u Telekom-u. Cimala se dosta dugo, te znanje jezika, rad za racunarom itd..., na kraju ispalo da su hteli da vide koliki je odziv.
Sto se tice drzavnih firmi, ne nadajte se preko konkursa.
[ Mikser1 @ 27.06.2016. 16:34 ] @
Jel bio neko skoro na testiranju za zaposlenje u EMS-u?
[ Aleksandar Đokić @ 27.06.2016. 17:49 ] @
Sta ima da se testiras, pa to je EPS. Ako imas vezu proci ces, ako ne - dzaba sve znanje sveta.

Jbg, to je realnost.
[ Mikser1 @ 29.06.2016. 17:25 ] @
Citat:
Aleksandar Đokić: Sta ima da se testiras, pa to je EPS. Ako imas vezu proci ces, ako ne - dzaba sve znanje sveta.

Jbg, to je realnost.


Mislis EMS? Ovo je tema o EMS-u ne o EPS-u.
[ lukic92 @ 14.04.2018. 15:19 ] @
Da li je neko bio na testiranju povodom ovog najnovijeg konkursa zatvorenog 28.02.2018. Ja sam bio na psiholoskom testiranju 30.03., ali do sada mi jos nista nisu odgovorili.
[ lesa3 @ 24.04.2018. 23:53 ] @
Testiranja su price za malu decu. Za EPS, EMS itd. da ne nabrajam rade privatne firme, dok njihovi ing. monteri itd bleje. Znam iz pouzdanih izvora.
[ JECHAM @ 28.04.2018. 20:12 ] @
Ja sam bio na testiranju 23.03 u Rovinjskoj.
Prošao sam taj krug i bio ponovo na testiranju 3. aprila u Kneza Miloša.
Prošao i taj krug i bio na razgovoru 16.aprila u Rovinjskoj. Sve je dobro ali...
Na konkurs se javio njihov čovek(radi al na drugom radnom mestu) i on ima prednost. Ako on odustane ili ne položi u roku od 6 meseci onda...
Koliko ja znam on tamo radi već 2 meseca.


[ ademare @ 28.04.2018. 21:59 ] @
Znaci Posteno , kao i uvek .

Kako ono bese : " Druze , Uco , da im posteno sudimo , pa da ih Streljamo "
[ Mile2255 @ 25.07.2020. 20:35 ] @
Da li se neko seca sta su vas pitali na razgovoru sa strucnom komisijom ?
[ WeVe @ 25.07.2020. 21:39 ] @
Slucajno sam video temu pa da se ubacim u pricu. Video sam komentar gde neki gospodin pominje montere kako "bleje" iz pouzdanih izvora. S obzirom da sam ja monter, mogu da demantujem te stvari jer biti monter na DV-u znaci mnoga odricanja- Privatni zivot nemas, porodicu retko vidjas,ishrana neredovna i nezdrava, rad po 12 sati dnevno pa i vise,fizicki pretezak posao,rizican posao, rad na visini, seca sume ispod faza,svakodnevno putovanje,gazenje trasa u svim vremenskim uslovima na raznim terenima- (brda,reke,planine,potoci,blatnjavi putevi,suma i plus penjanje na svaki stub.) Zatim intervencije i havarije koje se cesto desavaju zbog prirodnih nepogoda i to cesto otklanjaju u nocnom rezimu. Zamislite 02:00 ujutru vi se penjete na stub visine 30 m a ima i visljih i trebate da otklonite kvar a uhvatila vss kisa ili je napolju temperatura oko 3 C celzijusovih. To je posao montera koji na kraju nije ni placen kako treba, za razliku od onih iz uprave koji imaju isto tezak posao jer treba da sede ceo dan u toplo i da klikcu misem u nekom programu u kom jedino i rade svaki dan. Nekad je bila cast i privilegija biti monter a sada radis i cutis jer moras da prehranis porodicu. To je surova istina. Ti momci se mnogo muce a najmanje su placeni u celoj firmi i ne zasluzuju da bilo ko uperi prstom u njih.
[ Living Light @ 26.07.2020. 17:13 ] @
WeVe,
Potsetio si me na ovakve snimke,
to bije i kada je iskljuceno :)

https://www.youtube.com/watch?v=DPNK7bc2qvM
[ popesky84 @ 27.07.2020. 19:10 ] @
Pozdrav drugari, nisam se odjavio sa ove teme i eto da odgovorim coveku sta su mene pitali te davne 2013.
Mene je covek pitao koji broj cipela nosim, i da li znam da radim s motornom testerom. Eto i ne ocekujte neki laganini posao to nije EPS nego EMS !

Pozdrav iz Norveske !
[ Living Light @ 28.07.2020. 21:09 ] @
Evo, ovdasnjeg primera!

https://www.youtube.com/watch?v=gIYyqQesVMw