[ mrspis @ 11.11.2013. 07:28 ] @
Imam HDD od 3Tb koji sam preko recka kacio na lap top. Bio je prepun podataka, ali su 95% bili Blu Ray filmovi. U jednom trenutku je HDD Reck pobrljaveo (detaljniji pregled je doveo do zakljucka da mu je elektronika pobrljavela) i uopste nisam mogao da pristupim hardu. Posle raznih pokusaja, greskom sam prebacio hard iz basic u dynamic, i sada mi nudi samo format. Potreban mi je program pomocu kojeg bih mogao da spasim odredjene podatke sa tog harda pre nego sto bih ga formatirao. Ponavljam da je 95% podataka nebitno jer su filmovi, samo oko 5% mi je bitno. Probao sam razne programe, ukljucujuci i Get Data Back, i nisam uspeo da pronadjem podatke. Nemoguce je da su nestali kada na hardu nista drugo nije cackano sem sto je prebacen iz basica u dynamic. Nabavio sam nov, potpuno ispravan HDD rack i on ga normalno vidi, ali prijavljuje da mu je potreban format. Hard mi tako stoji vec par meseci, posto nisam hteo vise nista da cackam kada sam zaljucio da mi Reck pravi problem. Sada kada imam novi ispravan Reck hteo bih da pokusam da spasem te podatke pre formata.
Takodje, ako znate nekoga ko jeftino radi spasavanje podataka (znaci ne helpdisc sa cenama od po 200e), javite mi nekako br coveka, najbolje preko privatne poruke. Imam jos jedan 2.5 inch hard iz lap topa koji je doziveo nesto slicno, samo malo komplikovanije, pa bih hteo da pokusam da spasem sta se moze i sa njega, ali znam da je to vec previse komplikovano da bih ja sam ulazio u tu pricu.
Hvala unapred
[ denisu @ 11.11.2013. 10:52 ] @

Ja sam imao slican neki problem i secam se da sam probao sa programom "File Scavenger 3.2" i uspeo sam da izvucem samo text fajlove neke ali to mi je i bilo potrebno pa posle bacio Hard srecan E sad sve savisi kod tebe koliko je ostecen Hard. Dal su citaci osteceni ili nesto drugo...