[ mali.miloica @ 17.11.2013. 10:30 ] @
Postovani,

molim da me malo bolje uputite u sledece:
1. statistiku na sajtu pratim preko Cpanela tj Webalizer-a i Awstats-a
2. kao i preko Google Analytics i Piwik

sta me buni, velika razlika u posetama i pregledima strana izmedju tacke 1. i tacke 2.
u ovo se stvarno slabo razumem i bio bih zahvalan ako bi mi neko ukratko blize objasnio skoro pa duplu razliku u broju jedinstvenih poseta i pregleda strana izmedju ovih tacaka.

Napomena: Sajt poseduje i Facebook stranu, na kojoj se kace sve vesti i sa koje po statistici dolazi najvise prikaza! Mene zanima dal Google Analitika i Piwik svaki link (klik na vest) sa facebook-a ili npr twitter-a prate po default-u kao posetu ili je potrebno neko dodatno podesavanje? (kod za pracenje Google A.. i Piwik je postavljen na sve stranice) tj index.php stranu aktive teme.

Takodje npr. postavim vest na facebook strani, u roku od par min pogledam view postavljene strane na kontrolnom panelu joomle, i dobijem podataka od 35 pregleda recimo (znam da se racuna i ponovno ucitavanje strane), na kad odem na google analitics i piwik i pogledam preglede, oni evidentiraju jednu do dve posete, hocu da kazem mozda nije bilo 35, ali je bilo vise od jedve-dve... to me buni, dal treba jos nesto dodatno da podesim na Google Analytics i Piwik-u.


Hvala!