[ djolas ba @ 25.11.2013. 22:29 ] @
Imam neki Samsungov plazma monitor i sve je bilo ok, 2-3 godine besprekornog rada i ovih dana sam kupio antenu za Wirless i posle par dana pocinje da me izbacuje iz nekih igrica i programa, onda sam promijenio port gdje sam inace stavljao antenu i sve je bilo kao i prije, medjutim, pri pokretanju racunara svaki put cekam da se monitor upali 10 -20 minuta, lampica blinka kao kad je racunar ugasen.
Da li ovom problemu moze biti uzrok Wifi antena? Da li je problem sa monitorom ili racunarom?
Da li je neko imao slican problem ili zna nesto vise?
Pozdrav
[ gilopile @ 25.11.2013. 23:10 ] @
Nisam te najbolje razumeo, ali sigurno WiFi antena nema veze sa monitorom, izuzev u jako retkom slucaju da Wifi kartica kada se konektuje na AP povuce malo vise struje i racunar ti zabaguje zbog, recimo, slabog/loseg napajanja. Isto tako i inverter hoce da zeza na najmanju promenu napona u mrezi, ali opet ne bi se manifestovalo da ti lampica na monitoru blinka, sto je znak da je izgubio signal/v sinc, a ne pozadinsko osvetljenje...

Prvo treba razgraniciti da li je racunar/g. kartica ili monitor u pitanju.

Prvo, iskljuci iz monitora VGA kabel i tako ga kresni i vidi da li ce `baciti` test sliku. Isto tako, kad igrica zabaguje i nestane slike na monitoru, odspoji VGA kabel i vidi da li ce se pojaviti test slika. Moguce je i da g. kartica pocinje da rikava i najbolje da nabavis bilo koju za probu, moze cak i neka matora PCI.
[ djolas ba @ 27.11.2013. 10:33 ] @
Probao sam, nije bacio nikakvu sliku.
Najprije ce biti da je do graficke, koliko ona moze ovako da potraje (msm taj proces rikavanja koliko traje)?
Ma dobro je i ovako, malo se samo saceka :D
[ djolas ba @ 02.02.2014. 17:14 ] @
Problem resen, jednostavno su se potrosili elektroliiti i morao sam da ih zamenim.
1500 RSD sam platio nove. Poz


[Ovu poruku je menjao djolas ba dana 02.02.2014. u 18:35 GMT+1]