[ Lazar-I @ 29.11.2013. 17:08 ] @
Zašto ne šaljete obaveštenja učesnicima nakon brisanja kompletne teme, a šaljete za pojedinačne poruke? Zašto brišete temu nakon što je ispisano više od 4 stranice, umesto da je očistite od nekoliko poslednjih poruka koje krše pravilnik?

Tražeći podforum da postavim ova dva pitanja naišao sam na temu gde je Shadowed postavio pitanje zašto je banovan. Banovan je zbog testiranja filtera za neželjene reči. Da li je možda bilo bolje da ste popravili filter umesto što ste ga banovali ili jednostavno promenili ime u eliteobscurity:) ?
[ Lavlja_Jazbina @ 29.11.2013. 19:42 ] @
Isto ko ti sada.Zainteresovao si me a samo bacen rovac.Koje reci,koja tema?
[ plus_minus @ 29.11.2013. 20:28 ] @
Tema je zadnja, aktuelna o južnom toku.

Sve za dobrobit EU i zdravlje rusofoba, narikača.

Pojedinaca koji kad se nađu u nezgodnoj poziciji, krenu da upotrebljavaju sve samo ne lep rečnik, a posle, verovatno kliknu par puta na žuti znakić, jer umesto mame i tate, nemaju drugi izbor ovde, već da prijave.
[ Lazar-I @ 29.11.2013. 20:29 ] @
@Lavlja_Jazbina

Očekivao sam da će se javiti neko od administratora. Naslov teme nisam namerno naveo, jer sam hteo da ukažem na princip, a ne na konkretnu temu. Tema je inače bila o gasovodu Južni tok i samo je odjednom misteriozno nestala iz podforuma Svakodnevnica.

Za neželjene reči pogledaj temu Razlog za ban. Forum je pun bagova, pokušaj na primer da pošalješ odgovor mejlom, a da u tekstu i naslovu teme staviš apostrof. Ako to uradiš dobićeš poruku o SQL grešci, što znači da je forum verovatno podložan SQL injekciji. Administratori umesto da ispravljaju greške od korisnika i bivših administratora zahtevaju da ne govore o tome. Ovo se savršeno uklapa u princip Security through obscurity, tako je prikladniji naziv foruma eliteobscurity nego elitesecurity :)
[ Goran Mijailovic @ 29.11.2013. 23:25 ] @
Tema nije bila obrisana, samo je Ti ne vidiš, samim tim nije ni došlo obaveštenje o brisanju... evo sada si dobio željeno obaveštenje. Pošto nisi imao strpljenja da sačekaš da se tema očisti od uvreda koje su na njoj izrečene sada je obrisana. Inače u toj temi su izrečene vrlo ozbiljne kvalifikacije suprotne Pravilniku.

Molim Te da o drugim korisnicima i razlogu njihovog banovanja ne govoriš jer nisi dovoljno upoznat a i nema potrebe jer je to u ovoj temi off topic.
Taj filter o kojem govoriš je toliko stupidan i vrlo ga je lako zaobići, a on je samo pomoćno sredstvo u moderaciji i ni jedna zaštita nije dovoljno dobra od dovitljivih korisnika koji žele da psuju ;)
Odgovor mejlom nisam nikad ni koristio a na ovom sam forumu već preko deset godina, ako si imao nekakvih problema postoji način na koji si mogao da obavestiš nekog od administratora ili supermoderatora, pa bi se već našlo, verujem, neko rešenje. Ovako na ovaj način u MZ stilu mislim da nije adekvatno ovom potforumu i njegovoj ozbiljnosti.
Citat:
Administratori umesto da ispravljaju greške od korisnika i bivših administratora zahtevaju da ne govore o tome

Ovo je blago rečeno neistina, niko od administratora nikada nije zahtevao od korisnika da ćute o bilo čemu, pa ni o greškama na forumu ili Ti možda znaš nešto više nego što znam ja ;)

EDIT:

Ispravljen je "apostrof bug".





[Ovu poruku je menjao Goran Mijailovic dana 30.11.2013. u 01:23 GMT+1]
[ Gojko Vujovic @ 30.11.2013. 21:41 ] @
Posto ti je Goran odgovorio, nemam sta da dodam, osim da kazem da cemo za licne uvrede na MZ/UMZ forumu uvesti stroziju moderaciju i manju toleranciju. Korisnici se zale da se zbog male nekolicine suvise tema zavrsi svadjom, pa cemo pokusati to da sprecimo.