[ nidzazr @ 06.12.2013. 08:48 ] @
Unesite svoj matični broj i proverite ispravnost. Mogućnopsti aplikacije: provera ispravnosti dužine matičnog broja,zabrana unosa tekstualnih karaktera,provera prestupne godine,provera dozvoljene vrednosti za mesec i dan (za dat mesec),provera grada i regiona u kom ste rođeni,provera kontrolne cifre i provera pola.Kliknite na link ispod za download.Ekstraktujte ProveraMaticnogBrojaApp.zip i otvorite folder pod istim nazivom.Pronadjite fajl "ProveraMaticnogBroja.jar" i pokrenite je dvoklikom.Program možete koristiti na Linuxu,Windowsu.Potrebno je samo da imate instaliranu na javu na računar (JRE - Java runtime enviroment).

ProveraMarčnogBrojaApp.zip
[ FooLControL @ 06.12.2013. 10:37 ] @
Ispade da moj maticni ne valja. Proveri za Juznobacki okrug, izbacuje da nema podataka.

[Ovu poruku je menjao FooLControL dana 06.12.2013. u 13:27 GMT+1]
[ nidzazr @ 06.12.2013. 10:47 ] @
Ovo je šifra za južnobački okrug preuzeta sa wikipedije:
80 - Novi Sad region (Južnobački okrug: Bač, Bačka Palanka, Bački Petrovac, Vrbas, Žabalj, Novi Sad, Srbobran, Sremski Karlovci, Temerin, Titel, Bečej, Beočin)
Tako da ako otkucate "2604985800006" izbaciće poruku:Muški pol,kontrolni broj je ispravan.Rođeni ste na gore pomenutom području.
[ FooLControL @ 06.12.2013. 12:26 ] @
Ja sam 83 sifra, a rodjen sam u Juznobackom okrugu, znaci da 80 ne pase za sve. Probaj naci nedje tacan opseg sifara za okruge.
[ nidzazr @ 06.12.2013. 13:06 ] @
Aha,jasno u ovim podacima sa wikipedije 83 i 84 nemaju podataka.Ja sam samo primenio ova pravila na aplikaciju.Čim budem našao odgovarajuće šifre menjam.Hvala na informaciji.
[ zoranix @ 07.12.2013. 12:00 ] @
Kad govoriš o proveri, zar nije dovoljno proveriti samo kontrolnu cifru?

Računanje te cifre je po modulu 11, isto kao i za bar kodove,
Jedino ako je potrebno da parsiraš MBR da dobiješ datum rođenja, pol i opštinu...
[ nidzazr @ 07.12.2013. 12:57 ] @
Potrebno je proveriti i kolko dana ima koji mesec jer neko može da napiše da februar ima 29 dana kada godina nije prestupna ili da napiše da jun ima 31 dan ili da za mesec stavi vrednost veću od 12 ili manju od 1.A sve ostalo može da potrefi čak i kontrolni broj.Ovako proverom svih detalja matičnog broja korisnik se obavesti šta nije dobro uneo odnosno šta jeste.Pozz
[ tuolarips @ 08.12.2013. 13:17 ] @
Citat:
nidzazr:
Aha,jasno u ovim podacima sa wikipedije 83 i 84 nemaju podataka.Ja sam samo primenio ova pravila na aplikaciju.Čim budem našao odgovarajuće šifre menjam.Hvala na informaciji.


Evo ja sam 84 a severnobanatski sam okrug.. Ako ti nesto znaci ta informacija...