[ Mila NS @ 07.12.2013. 11:51 ] @
2008 sam kupila laptop Toshiba Satellite A200-23W (Intel® Core™2 Duo T7500 2.2GHz 4MB FSB800, 2048MB DDR2 667MHz, 400GB SATA 5400rpm (2x 200GB), 15.4" WXGA 1280x800, ATI Mobility Radeon HD2600 512MB do 1 GB). On me i dalje sluzi dobro samo sto programi postaju sve zahtevniji (3d max, Inventor,...) pa bih da ga zanemim nekim koji bi me i u buducnosti dobro sluzio. Npr Inventor ima vray prikaz na sta mi u sadasnjoj konfiguraciji povremeno puca program, pa racunam da bi taj problem sa racunarom novije generacije bio resen. Kako sada na trzistu ima mnogo vise laptopova razlicitih kategorija, a ja vec duze vreme ne pratim tu scenu potreban mi je savet. Prvo sto se novca tice izdvojila bih za tu investiciju sto manje moguce, ali ako je nesto stvarno dobar dil izdvojila bih oko 90000-100000. Videla sam ovu konfiguraciju i naravno da mi se jako dopala cena pogotovo spram konkurencije slicnih perfomansi: http://www.kliklak.rs/kupi/del...e-1-8ghz-3-0ghz-8gb-1tb-400704.
Da li neko moze da mi pomogne i objasni zbog cega je ovaj model toliko povoljniji od oslatih marki? U cemu je stos? I sta znaci 1.8GHz Turbo frekvencija: 3.0GHz? Da mi mislite da bi ta konfiguracija zadovoljila moje potrebe? Toshiba je opet znatno skuplja od konkurencije, samo me zanima da li i vredi tih para ili zive od stare slave. Da li neko ima neki bolji predlog za mene? Hvala unapred svima!
[ smsoft @ 07.12.2013. 12:41 ] @
Posto se profesionalno bavite modelovanjem, a kao sto vidim preferirate Autodesk-ove programe, mozda ne bi bilo lose videti sta oni kazu na tu temu.
Evo link ka System requirements za Inventor, tu mozete potraziti i savete za ostale programe....pozdrav!

http://usa.autodesk.com/adsk/s...id=15402497&linkID=9242018
[ Mila NS @ 21.12.2013. 16:10 ] @
Hvala smsoft na odgovoru. Moja situacija sa laptopom se u medjuvremenu jos vise zakomplikovala jer sam kupila racuna online od jedne domace firme, a dostavili su mi racunar znatno slabijih performansi, tako da mi sledi period ubedjivanja i isterivanja pravde. Meni se cini da ako je jedna konfiguracija napisana na sajtu, ja proverim tako sto ih nazovem, oni mi potvrde pisanja sa sajta, ja platim, a oni posalju nesto drugo cist bezobrazluk, no videcemo kako cu proci na kraju.
[ Joker @ 21.12.2013. 17:29 ] @
Pošto je proizvod kupljen online imate pravo da ga bez obrazloženja vratite u roku od 14 dana.

Zakon o zaštiti potrošača

Član 35

Potrošač može u roku od 14 dana od dana zaključenja ugovora na daljinu ili ugovora koji se zaključuje izvan poslovnih prostorija da bez navođenja razloga jednostrano raskine ugovor.
................itd

http://paragraf.rs/propisi/zakon_o_zastiti_potrosaca.html
[ Mila NS @ 21.12.2013. 19:58 ] @
Hvala na savetu! Napisacu kraj price kada ga bude.
[ Mila NS @ 11.02.2014. 09:42 ] @
Dakle ostala sam dužna za kraj priče. Našli smo međurešenje: ja sam za svoj novac dobila kod njih više nego što bih dobila u drugim firmama, ali opet nisam dobila ni to što su orginalno prikazali, pa su i oni tu dobro prošli. Moj nauk za sledeći put je da sve tražim pismeno i nema usmenih dogovora.