[ stex @ 09.12.2013. 09:31 ] @
Treba neka skripta da mi se izvrsava svakih par sekundi. I to mi radi super. Medjutim, promenjiva koju prosledjujem toj skripti, radi samo prvi put, tj. dok se stranica ucita. Posle, kad timeout refresuje nista se ne prosledjuje.

html
Code:

<script>
$(document).ready(function(){
    ajaxtest('korisnik');
});
</script>
<div id="testiram"></div>


js
Code:

function ajaxtest(username){
 $("#testiram").load("neka_skripta.php?username="+username, function(){
   setTimeout(ajaxtest, 3000);
  });
}


neka_skripta.php prihvata samo prvi put promenjivu username, svaki sledeci put nista ne prosldjuje. Probao sam i:
$("#testiram").load("neka_skripta.php?" + $.param({username: username}), function(){setTimeout(ajaxtest, 3000)});

Jel zna neko zasto se to desava ili kako to da resim na neki drugi nacin?
[ Radovan__III @ 09.12.2013. 16:48 ] @
Problem je u tome sto u set timeout ne prosledjujes argumente funkciji nego je samo pozivas, pa bi ovako nesto moglo da resi stvar

Code:
function ajaxtest(username){
 $("#testiram").load("neka_skripta.php?username="+username, function(){
   setTimeout(function() {ajaxtest(username);}, 3000);
  });
}
[ stex @ 09.12.2013. 20:02 ] @
Hvala, sad radi. Pretpostavljao sam da je tako neki problem ali nisam znao da ga resim.
[ stex @ 10.12.2013. 09:23 ] @
Cudno, na serveru radi, a na mom racunaru ne radi. php.ini je isti, linux isti, isto pristupam sa firefoxom. A sve skripte su identicne.
[ stex @ 13.01.2014. 13:09 ] @
Da ne otvaram novu temu, svakako mi se problem nadovezuje na ovo...

Skripta koja mi se vrti timeout-om se prikazuje u tamo nekom div tag-u. U tom istom div tagu treba da mi bude neki drugi sadrzaj koji se poziva klikom na neki link. I to radi, kad kliknem na drugi link, umesto starog sadrzaja se pojavi novi. Ali kad istekne timeout od prve skripte, sadrzaj se vrati na staro, ne ostaje novi. Stvari mi dodatno komplikuje to sto koristim za svaki taj link drugu funkciju pa ne mogu da koristim clearTimeout, plus sto imam vise tih sadrzaja pa bi mi verovatno stopirale timeout i tamo gde ne treba. Da li ima neko predlog na koji nacin bi to mogao da resim? Nemam nista protiv i da se skripta i dalje izvrsava, ali samo da mi ne menja novi sadrzaj. Ne ocekujem gotovo resenje nego samo predlog kako to da izvedem.