[ dimitrije-nis @ 12.12.2013. 04:34 ] @
Pozdrav,

molim da mi neko bolje upoznat sa načinom na koji operateri (Vip u ovom slučaju) vrše obračun potrošnje, otkloni nedoumice koje imam
Situacija je sledeća (potrudiću se da budem što jasniji):

ja koristim Vip Smart 700 paket, koji jelte ima 700 smartova + neograničeni internet (po smanjenoj brzini) kad se smartovi potroše. Kako me exe-net zavlači već mesec dana sa postavljanjem opreme u mojoj zgradi, prinuđen sam da zbog posla koristim internet iz Smart paketa, i to povezivanjem sa laptopa preko prenosne tačke.
Kada se potroše smartovi, postoji ponuda da se za 200din kupi dodatnih 150mb, a tih 200 dinara treba da bude dodato na račun za tekući mesec.

E sad, kada sam tako kupio dodatne megabajte prošlog meseca, nakon što sam ih potrošio, smanjili su mi brzinu prenosa podataka gotovo istog trena.
Medjutim, pre 3-4 dana sam potrošio smartove iz paketa i kupio te dodatne megabajte, za koje sam siguran da sam ih potrošio gotovo istog dana, eventualno sutradan,
ALI ovog puta mi NISU smanjili prenos podataka. Još jednom da naglasim, siguran sam 101% da sam tih 150 megabajta potrošio, ali i dalje, 2 dana već, imam internet po punoj brzini. Kada proveravam stanje računa preko poruke, piše, citiram:
''Stanje je informativno bez pretplate: 0 din.
Iskorišćeni smartovi: 700
Vip minuti: 0
Dodatni prenos podataka: 150 MB''

Dakle, sve jasno, sve što sam platio sam potrošio, medjutim, internet i dalje po punoj brzini.

Sad, kako sam se već opekao na sličan način pre 3 god. (doduše sa mts-om) plašim se da oni ne nadju načina da mi naplate i ovo što sada trošim i to papreno. :/
Zvao sam čak i korisnički servis, operateru objasnio situaciju, a on mi je odgovorio da će mi prenos podataka biti smanjen. DAN kasnije - i dalje nije.
Naravno, operaterima tek ne verujem i cela situacija mi ne miriše dobro, ne bih da na sledećem računu vidim nešto što ne želim, a da im ''opravdanje'' bude u fazonu ''što ste potrošili, morate da platite'', IAKO ja ne želim da trošim van onoga za šta sam platio.
Naravno, ja mogu jednostavno da isključim prenos podataka, ali to nije opcija jer mi, ako ni za šta drugo, stalno treba za proveru mejlova, pa bi mi i onaj po smanjenoj brzini (koji bi sad trebalo da koristim umesto ovog full speed) završavao posao.

Dakle, pitanje je mogu li da mi naplate i ovo što koristim ''preko''!? :/

Eto, nadam se da sam objasnio sve dobro, i nadam se da ima nekog pametnijeg/sa sl. iskustvom da mi reši muku.

Hvala
[ zvezdasbg @ 13.12.2013. 13:46 ] @
Isključuj ti to. VIP je poznat po "odloženom tarifiranju", tako da te mogu opasno rebnuti na kraju. Uostalom i sama rečenica "stanje je informativno" dovoljno govori. Dakle ne zezaj se.