[ dejantomasevic @ 16.12.2013. 12:37 ] @
Poštovani,

Zamolio bih Vas za pomoć.Naime započeo sam da radim aplikaciju za servis, ali ne znam kako da uradim pretragu po serijskom broju i datumu.
Trebalo bi da kada kliknem na dugme PRETRAŽI na formi NALOG da mi prikaže nalog za uređaj(na osnovu serijskog boja) i datuma.Ako neko zna kako bih mogao
to da uradim zamolio bih ga da mi pomogne.U prilogu se nalazi ono što sam do sada uradio

Hvala unapred!
[ nenadmarkoni @ 16.12.2013. 17:44 ] @
Ako ste na ovome što ste dali počeli da radite aplikaciju mislim da niste dobro počeli. Prvo napravili ste 3 tabele koje nisu povezane- nisu uspostavljene relacije. U tim tabelama ste pobrkali babe i žabe .
O čemu se ovde radi? O servisu štampača?
Koliko sam mogao zaključiti iz atributa koje ste dali u tabelama servisirate štampače. To radite za neke korisnike (firme) koje imaju više svojih objekata. Štampač na servis daje neka kontakt osoba koja pripada tom korisniku.Štampač ima tip, model i serijski broj. Popravku vrši više servisera. Na štampačima se izvode neki radovi i ugrađuju djelovi. Da li je ovo priča koju treba da prati Vaša aplikacija?
Ako su navedene pretpostavke tačne Vaš model bi u osnovi trebao da izgleda ovako ( nisu dodjeljeni potrebni atributi)

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 16.12.2013. u 19:39 GMT+1]

ili ovako(image4.png)

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 16.12.2013. u 20:50 GMT+1]


ili ovako(image5.png)

[Ovu poruku je menjao nenadmarkoni dana 16.12.2013. u 21:09 GMT+1]
[ nenadmarkoni @ 28.12.2013. 10:35 ] @
@dejantomasevic u prethodnom postu sam Vam sugerisao na mogući model za bazu podataka koju želite da napravite.
Niste me poslušali, ili niste razumjeli.
Pošto sam bio dokon napravio sam Vam pokazni primjer kako bi aplikacija mogla da izgleda. Uz aplikaciju koja se nalazi u FE fajlu , uradio sam primjer Funkcionalnog i Informacionog modelovanja koje prethodi Aplikativnom modelovanju. Vjerovatno da to nije do kraja dobro urađeno jer sam i sam amater-početnik ali je dobar primjer kako bi otpilike trebalo da se radi.
Pozdrav :-)
[ unavoda @ 28.12.2013. 12:57 ] @
Moram priznati da nisam tada baš najbolje razumeo.
Hvala na trudu i pomoći.
Veliki pozdrav!
[ nenadmarkoni @ 28.12.2013. 13:15 ] @
Nema na čemu. Da naglasim samo da aplikacija nije do kraja završena, na Vama je da dodate izostavljeno i protumačite kako je šta urađeno da bi za sledeći put imali više znanja. Što se tiče pretrage najlakši način je da se napravi jedna forma za grupni prikaz i pretragu a druga za prikaz,unos,izmjenu pojedinačnog zapisa što je @Zidar više puta sugerisao ovde na forumu. Forma za pretragu se pravi kao datashet ili tabelar forma jer tada imate mogućnost filtriranja desnim klikom na bilo koje polje sa Filter by selection ili Filter For...
Reporti nisu dobro urađeni pa ih Vi uradite i prilagodite Vašim potrebama
Proučite prikaz funkcionalnog i informacionog modela koji sam Vam predstavio u PDF formatu i uporedite ga sa menijem aplikacije i bazom datom u BE fajlu.
Srećno!