[ mpaja @ 19.12.2013. 09:24 ] @
Prvo srećna slava domaćinima koji danas 19.12. slave Sv. Nikolu!

Znam da je nekoliko puta već bila slična ili ista tema sa TreeView kontrolom, čak sam je i koristio. Medjutim sada se nešto dogodilo tako
da ne više ne radi kako treba. Nažalost ne mogu da okačim primer onoga što neće da radi jer je vezano za posao.

Šta se dešava? Neće da odradi hijerahiju onako kako treba već jednostavno izslista iz tabele nazive onako kako su složeno (ORDER BY...)

Struktura tabele delatnosti je sledeća:

GranId - id delatnosti, autonum, primary index
ParentId - id roditelja delatnosti, ako je top onda je parentId = 0, longint
Naziv - naziv delatnosti

Pokušavao sam i sa nekim sličnim primerima ali neće pa neće. Probaću da okačim primer.
Ako neko ima ideju unapred hvala.
[ mpaja @ 20.12.2013. 17:23 ] @
Evo primera koji je GETSBI dao u nekoj od ranijih tema.

Pokusaj da se prilagodi uspeva dok se access2003 ne restartuje. Čim se to dogodi javlja se greska!

Sa prethodnim primerom ne uspeva nikako!

Nesto nece Upload, probacu kasnije
[ Getsbi @ 20.12.2013. 19:10 ] @
Uz ovaj fajl koji si dao ide ocx kontrola koju treba registrovati: MSCOMM32.ocx.
Međutim nemam rešenje za akcije tipa mouse. Možda Izonic, ako čita ovo, ima usavršenu verziju.
[ mpaja @ 20.12.2013. 19:25 ] @
Ubacena OCX kontrola u reference i radi dok se ne "izadje" iz accessa.

Da li mu možda pravi smetnje WIN2007?
[ Getsbi @ 20.12.2013. 19:41 ] @
Sumnjam. Mada nemam kombinaciju Win7 i Access 2003. Ja sam na Win7 i access 2010. Kod mene je problem nedovršenost koda vezano za pomenute akcije mišem.
[ Zoran.Eremija @ 20.12.2013. 20:59 ] @
Evo preuredio sam Vam malo tabelu gde sam dodao attribute. n-torke koje su na najvisem nivou atribut ParentId=null a ne vrednost 0.
Takodje sam uspostavio rekurzivnu vezu tabele Delatnosti.

Obratite paznju na atribut SifraDelatnosti koja je text tipa slui da bi ste definisali sort tj nacin na koji ce se sortiratii delatnosti.

Takodje sam Vam ubacio kod koji je radjen u DAO, kompletniji primer imate na linku http://zoraneremija.wix.com/eremijacv#!downloads/c1qda u primeru "Organizacija 20130510.rar"

[Ovu poruku je menjao Zoran.Eremija dana 20.12.2013. u 22:10 GMT+1]
[ mpaja @ 21.12.2013. 12:29 ] @
Probao tvoje rešenje, ali ne ide.

U prilogu je poruka o grešci. Inače koristim win2007 sa MSOFFICE2003.
To ne radi loše osim ovako u nekim spec. slučajevima.
[ mpaja @ 21.12.2013. 13:09 ] @
Nedostajala referenca MSCOMM32.OCX.
Sada radi ali ne mogu iz nekog razloga da taj OCX registrujem na racunaru.
[ Getsbi @ 21.12.2013. 19:05 ] @
Obriši stari MSCOMM32.OCX na putanji C:\Windows\system32
1. ispod C:\Windows\system32 iskopiraj ponovo fajl MSCOMM32.ocx, potom
2. ( Start, Run, regsvr32 /s MSCOMM32.ocx)

Ako neće, onda probaj da ga skineš sa ove lokacije: http://www.ocxdump.com/downloa...2.OCX/6.00.81694/download.html

Inače za ovaj Zoranov primer ti treba MSCOMCTL.OCX. Ako kažeš da njegov primer radi, onda ga imaš registrovanog.
[ mpaja @ 23.12.2013. 16:27 ] @
Ima li neki način da se proveri da li je compu rgeistrovana neka kontrola i da se
eventualno preko VBA koda nekako registruje?
[ Zoran.Eremija @ 23.12.2013. 18:00 ] @
Probajte sa programom u prilogu.
[ mpaja @ 25.12.2013. 17:50 ] @
Probao i ništa!

Što bi rekli "čemu ovo služi a još i ne radi"

Svakako hvala
[ Getsbi @ 25.12.2013. 19:31 ] @
Staviš taj programčić u folder gde držiš sve .ocx kontrole. Tek onda će on da bude aktivan i moći ćeš da ga koristiš. Da ih registruješ i uklanjaš po volji.
[ mpaja @ 26.12.2013. 17:01 ] @
Hvala probam odmah i javljam rezultat
[ mpaja @ 26.12.2013. 17:14 ] @
Probao

otvori dva prozora u desnom new file i izlista dll, ocx i dr, levi je prazan.

Kad se klikne na ocx konrolu i izabere register dugme ništa ne javlja
a koliko vidim ništa i ne uradi.

Ima li nešto što može da zameni tu kontrolu a da se može isprogramirati i biti deo
mdb file-a ili eventualno neka sistemska kontrola koja je deo win?
[ cl3v3r @ 16.02.2014. 12:24 ] @
TreeView je super kontrola - u teoriji. U praksi, međutim, skoro je neupotrebljiva jer se često javlja problem sa nedostajućom ili neadekvatnom referencom (duga i teška boljka sa različitim verzijama fajlova, kontrola i sl, koje je Microsoft svjestan ali nevoljan ili nesposoban da ispravi dugi niz godina). Ako pravite aplikaciju za samo jedan računar, ili za mali broj računara kojima uvijek možete pristupiti i popraviti problem sa referencom na MSCOMM32.ocx (meni obično upali /DECOMPILE, pa onda isključivanje "nedostajuće" reference i njeno ponovno uključivanje), onda bih predložio korišćenje ComboBox-a koji simulira, kroz indentaciju i formatiranje stavki, strukturu stabla. Primjere i kod sam našao ovdje:

http://www.access-programmers....&p=1009630&postcount=9

i već sam ga ugradio u par projekata. Ružnije je od stabla i manje user friendly, što bi ono rekli, ali sam makar siguran da će raditi gdje god se pokrene. Nadam se da će ovo nekoga poštedjeti frustracije koju je meni priredila TreeView kontrola.

Pozdrav!
[ mpaja @ 19.02.2014. 16:01 ] @
Probao sam ovo sto je poslao d3v3r ali mi nikako ne uspeva da dobijem rezultat. Izgleda da je upotrebljivo ali ...

U prilogu je primer sa tabelom delatnosti pa ako moze pomoc...

Hvala
[ mpaja @ 20.02.2014. 06:16 ] @
Mali dodatak

Kada prepravim da koristi tabelu Delatnosti i naravno podatke iz nje, dojavljuje da je query za combo previše složen (too complex)!
Ovo nije veliki broj recorda u tabeli, moguće je da se u hijerarhiji pojavi čak i preko 1000 recorda!

Ako neko ima ideju...
[ mpaja @ 23.02.2014. 11:47 ] @
U prilogu je zakacen primer kako se može postići hijerarhija (tree) bez upotrebe OCX i klasa.

U primeru je iskorišćen kod od kolege izonic sa uputstvima zidara i f-ja ElookUp (vidi se poreklo).

Ima jedna brljotina za koju ne znam zašto se dešava:

u grani VODOPRIVREDA iz ne znam kojih razloga ubaci i pod granu PROIZVODNJA I PRERADA PIĆA iako ona tu ne
pripada što se vidi iz kolone ParendId (kolona 2) a i iz kolone 4

Ako može neka pomoć i komentar bilo bi OK

Hvala
[ mpaja @ 23.02.2014. 12:25 ] @
Moja greška, nadredjeni u tabeli za ovu brljotinu nije bio dobar, radi sve kako treba!