[ Eufrat @ 20.12.2013. 21:09 ] @
*Mišljah da otvorim podforum ali ovaj OS je relativno mlad i nije baš toliko uzeo maha.
Posle Španije eto i kod nas, telefon(i) sa Firefox operativnim sistemom.
Koliko je dobro tj. pametno uzimati takve telefone danas pored dosta drugih OS-ova?
Kakav je to potez kompanije kompanije Mozila?
Neke impresije korisnika?
Zatim aplikacije za taj OS? (ako neko zna neku dobru neka baci link)
Probleme sa kojma se susrećete, koje imate pri korišćenju OS-a i aplikacija kao i rešavanje istih.
Itd...

Ja mogu ovde trenutno da iznesem neke svoje utiske:


Telefon sam uzeo u Telenotu, Alcatel One Touch Fire (juče), kao neku laku i jednostavnu opciju za stalni kontakt sa netom.
Moj prvi smart fon.
U početku je malo ''lagovao'' ali posle par paljenja i mog navikavanja na interfejs radio je dobro, danas je zabagovao, diže sistem i zablokira kada se pojavi Telenorov logo, morao sam da izvadim SIM karticu i da resetujem fon (pri paljenju držati dugme za paljenje i gornju polovinu dugmeta za jačinu zvuka) i evo radi dobro.
Malo početnih aplikacija (što me je uplašilo), ali rekoh tu je ''Marketplace'' ali opet nisam baš oduševljen ni količinom ni izborom.
Naime ''glasina'' je da Whatsapp ne pravi aplikaciju za FFOS ali postoje aplikacije za FFOS koje koriste Whatsapp-ove servere stoga to nije neki problem ali nisam uspeo da nađem Viber ni Skype. Nadam se da će se pojaviti takve aplikacije i to uskoro.
I nadam se da će nastaviti sa pravljenjem kvalitetnih aplikacija i da će pravljenje istih uzeti maha.
Wi-fi super radi, youtube odlično, facebook, gmail, net uopšte.(za šta je i pravljen OS)
Dobio sam obaveštenje da su dostupne neke nadogradnje za aplikacije koje su na fonu.
Što se tiče OS-a piše se da novija peglana verzija izlazi u januaru, pa ćemo videti šta i kako.
To je to za ova 36 sata koliko imam fon.





[ Eufrat @ 06.02.2014. 21:54 ] @
Ovako, posle pocetne euforije i ushicenja da bi FFOS mogao biti nesto sjajno i nesto
cime bi i Srbija mogla da bude u korak sa svetom dolazimo do potpunog razocarenja pa i
same pomisli da je bolje da se vratim na staru dobru pouzdanu nokiicu za koju mi se cini da, a
to nije daleko od istine da svojom funcionalnoscu razvaljuje alcatel firefox po svakom osnovu, s-v-a-k-o-m.
Mobilnii sam resetovao barem 10 puta (posle cetvrtog sam batalio da ponovo unoslim kontakte i skidam ''aplikacije'') imam problema sa wi-fi-em kao i sa kacenjem na net preko operatera, iskaceiz aplikacija, gadno frustrira, tastatura je uzas za prste ali sam se navikao, mob mi je koristan ko i svaka cigla samo sto je mnogo lomljiviji, sto se tice apdejta za FFOS koji iscekujem i za koji se nadam da ce popraviti nedostatke (sujetan sam sta da radim, kad sam vec stavio 90vn0 u usta red bi bio i da ga progutam ali sacekacu jos malo) izgleda da cu ga cekati barem jos 3 meseca ili kada se telenorci (koji su jedini zastupnici ovog djavoljeg telefona kod nas) smiluju da ga odobre, a mozda ne ni tad.
Zaobici fon u sirokom krugu, barem dok se ne dokazu.
[ djura-san @ 06.11.2014. 10:46 ] @
@Eufrat
Da li si skoro koristio Alcatel OT? Čini mi se da su najavili ažuriranje a moguće je staviti noviji sistem (razlika je velika).
[ Eufrat @ 29.11.2014. 22:36 ] @
Ne, ne koristim telefon vise, samo skupla prasinu, azuriran je sitem par puta i stvari nisu nista promenjene, ukoliko je moguce instalirati neki novi sistem na njega to bi radi probao, ali da budem iskren budala je covek koji ima ovaj telefon