[ bolepks @ 23.12.2013. 14:07 ] @
Kako da uklonim svchost virus, procesor stalno radi na 100%
[ jolemisa @ 23.12.2013. 15:14 ] @
Probaj skeniraj ga AV,pa posle reinstaliraj AV,nemoj nista brisati iz njega sta god da nadje,samo reinstal.
[ Aleksandar Maletic @ 23.12.2013. 19:13 ] @
Pokušaj najpre ovako, da uklonimo sumnje koje nisu vezane za malware.
Preuzmi poslednji kumulativni update za Internet Exlorer 8.

http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=41404

Ume da dođe do zastoja u sistemu, to je bug. Nakon update-a restartuj računar.
Prelistaj i ovu temu.

http://www.technibble.com/how-...ost-using-100-cpu-memory-leak/
[ bolepks @ 23.12.2013. 20:01 ] @
Uradio sam sve ovo ali nema reše kada preko procesor expolera blokiram proces windows leti ali opet kada gledam na youtubu video aktivira se
[ Aleksandar Maletic @ 23.12.2013. 20:38 ] @
Koja je konfiguracija u pitanju? Procesor, RAM memorija?
[ bolepks @ 23.12.2013. 21:05 ] @
Ma sve je radilo ok, do pre neki dan imam 1.25gb ram duron AMD procesor itd. nije do toga ... neka se javi neko ko ima rešenje
[ Aleksandar Maletic @ 23.12.2013. 23:29 ] @
Pokušaj ovako. Isprati putanju: Control Panel -> Administrative Tools -> Services -> Automatic Updates.
Pod Startup type odaberi Disabled. Da li sada postoje neke promene?

Takođe, odradi sledeće. Otvori Command Prompt (Start>Run>cmd).
Ukucaj sledeću komandi i potvrdi sa Enter.

tasklist /svc

Nakon toga unesi sledeću komandu kojom ćeš kreirati izveštaj, potvrdi sa Enter.

tasklist /svc > izvestaj.txt

Na sistemskoj particiji pronađi u folderu C:/Documents and Settings/Ime korisnika izveštaj i iskopiraj ga ovde u novoj poruci.
[ superbaka @ 24.12.2013. 14:13 ] @
postoji mnogo razloga zbog cega svchost moze da zakuca na 100%, i to ne mora da bude nuzno do virusa, cak cesce i nije... vrlo cesto zeza automatic updates, ali to se stabilizuje nakon nekoliko minuta od podizanja sistema... zna da zeza i Flash player, drajveri itd... moras dobro da razmislis kad je pocelo, i sa cim moze da se dovede u vezu...
[ priprema @ 24.12.2013. 15:03 ] @
Imali smo pre neki dan slican problem na jednom
od racunara u firmi.

Koliko se secam bio je problem sa Javom.
Nakon reinstalacije racunar se oslobodio. Takodje je svchost drzao procesor na 100%

[ Pajica Ristic @ 24.12.2013. 21:33 ] @
pre par dana sam instalirao svez xp na jednom starijem racunaru. sve je proteklo dobro, ali je nakon nekoliko restarta, i instalacije raznih osnovnih programa, svchost poceo da zakucava procesor na 100%. posto se i posle 10tak sati konstantnog rada racunara svchost i dalje nije odglavio, iskljucio sam auto update sistema, restartovao racunar, i problema vise nije bilo..