[ Burgos @ 25.12.2013. 10:12 ] @
Pozdrav forumašima,

pošto dolazi vreme da se trajno nastanim u Nemačkoj, polako razmišljam o svim stvarima o kojima i nisam mislio ranije. Jedna od njih je i prenos ličnih stvari - ništa specijalno, dva-tri računara, par monitora, nekoliko stotina knjiga (zbog kojih ovo i radim, inače bih sve poklonio, pa kupio novo), posuđe, i odeća (za dve osobe). Sada pod pretpostavkom da bih sve ovo uspeo da prevezem svojim kolima (pa makar iz nekoliko puta, ima gde sve ovo da stoji godinu-dve), da li mi je potrebna priprema za carinu, ili se sve rešava na licu mesta, da li postoje problemi, ili za ovo postoji standardna procedura, itd. ? Svi papiri su na "belo", a boravak će biti uredno prijavljen.

[ michaelk @ 25.12.2013. 13:09 ] @
U brate, i mene ovo interesuje.
Meni je porodica dobila vizu za spajanje porodice i sada sam dosao po njih i takode me interesuje selidba. Ja medutim imam vise stvari. Proslu jesen smo, ne racunajuci da cemo zavrsiti u Nemackoj, kupili novu Spavacu i decju sobu. To bi se sve rastavilo na cinioce (na daske) plus imam novu ugradnu rernu, sudo masinu i ves masinu (Sve od Bosch-a i sve staro godinu dana).

Stvarno sta je potrebno od papira? Da li mora ista da se carini? Da li to ide jedino preko speditera? Takode da li isti postupak treba ponoviti u Madarskoj ili u Nemackoj?
[ Lavlja_Jazbina @ 25.12.2013. 16:26 ] @
michaelk...Zar ne mislis da bi sve to mogao kupiti povoljno u Nemackoj,nego placati i nervirati se oko transporta.Imas spedicije koje to rade,ali...
[ Burgos @ 13.04.2014. 19:41 ] @
I, kako je došlo vreme putovanja, ima li neko možda iskustva sa ovim?
[ michaelk @ 14.04.2014. 09:18 ] @
Ja Imam iskustva, pitaj sta te interesuje.
>
[ Burgos @ 14.04.2014. 09:58 ] @
Pa, kao i u prvom postu - koliko je realno da se ovo odradi u sopstvenoj režiji, i kome ste se obratili za usluge spedicije, da li bilo kojoj agenciji ili? Imam prevoz do tamo organizovan, samo me interesuje birokratija koja prati sve ovo.
[ michaelk @ 15.04.2014. 07:34 ] @
Vidi, ja sam bio u takvoj situaciji da nisam planirao nikakav odlazak iz drzave; pa sam u zadnjih godinu dana, pre odlaska, kupio novu spavacu sobu, nove kuhinjske aparate od Boscha-a... sve u svemu jedno 2500e sam ulozio. Meni se svakako nije isplatilo da sve to prodajem budzasto i kupujem ponovo iznova u Nemackoj!

Firme koje se bave selidbom su jednostavno preskupe i neodgovorne. Kada sam trazio ko ce mi preseliti stvari, kontaktirao sam nekoliko firmi koje se bave selidbom u inostranstvo. Najozbiljnija firma mi je poslala predracun na 2200e!!! Skoro pa mi se ne isplati, onda sam uzeo da trazim nekog drugog, i nadem coveka iz Novog Sada, posto sam i ja ziveo u istom, i on mi ponudi da me preseli za 800e. Ali to je samo usluga selidbe nista vise. Kada sam kontaktirao tu firmu i rekao im da sam nasao za 800e, oni redukovali ponudu sa 2200e na 1200e kao konacnu. Eto toliko o ozbiljnosti nasih firmi Koje se bave selidbom u instranstvo.

Sto se tice tebe, sve zavisi koliko imas stvari! Ako imas puno i tovaris neki veci kombi ili cak kamion moras to papiroloski da ispratis. Ako pak nemas puno stvari nego to prebacujes svojim vozilom onda ti ne bi trebali nikakvi papiri.

Sto se tice stvari, sve RASTAVI! npr. ako imas orman, rastavi ga na daske bukvano. Sve delove ali i celine koje ne rastavljas obmotaj u "Stretch" foliju. Imas u metro-u da kupis onaj veliki bunt (valjak) stratch folije i samo cepaj. Najsigurnija stvar za transportovanje stvari.

Ako ipak imas neku vrstu "teretnog" vozila za prevoz stvari, mogu ti objasniti celu proceduru koja je neophodna da se odradi tj. papirologija.
[ PreduzetnikNS @ 09.02.2015. 14:47 ] @
Ja imam licno iskustvo sa prevozom stvari u inostranstvo i iz inostranstva.


Selio sam se iz Linza a i prevozio sam za Linz stvar iz NS-a.

Koristio sam usluge:

http://kombiprevoz-lika.rs/


Moja preporuka ako se neko odluci da ih kontaktira ;)