[ dragancesu @ 29.12.2013. 00:10 ] @
Pre neki dan sam kupio laptop i instaliao sistem windows7, sve radi osim wireless kartice
Probao sam win 7 ultimate, 32 i sada 64 bitnu verziju
Skidao sam drivere sa zvanicnog sajta i jos nekih ali pouka je "driver not start code(10)"
Kolega ima slican laptop, samo je drugi procesor (kod njega 1005M, kod mene 2020M), i kod njega sam video da je wireless Qualcom Atheros AR9485WE-BG
Predlazu mi da dignem windows 8, za koji nisam siguran da mi treba
Ima li neko taj laptop da potvrdi da mu to radi? i da napise koji je adapter i koji sistem
Pokrenuo sam pogram hwinfo i on pokazuje intel wireless 135
Hvala unapred

RADI, verovali ili ne

Razmisljao sam da dignem win 8 za koji sam dobio cd sa drajverima, pa ajde da probam i nemoguce. Instalirao sam Intel centrino wireless N i radi, ovo pisem na laptopu povezanog preko wireless rutera.

Kontaktirao sam i servis prodavca, i oni su rekli da treba driver sa sajta, taj za atheros.



[Ovu poruku je menjao dragancesu dana 29.12.2013. u 17:40 GMT+1]
[ NinjaVeleslalom @ 09.01.2014. 18:45 ] @
Najjednostavniji način utvrditi koja je Wi-Fi kartica u lap topu je skinuti bateriju i pročitati sa nalepnice koji je wireless adapter u laptopu.
Dalje je jednostavno, malo googla i to je to.
Često se u iste modele za različita tržišta stavljaju različitewifi kartice pa ne odgovaraju opisu sa site ova. Dakle ispod baterije uvek lepo piše.
Pozdrav