[ milansr @ 31.12.2013. 08:35 ] @
Imam Access bazu 2003 u kojoj imam Tabelu (table1) u kojoj između ostalog imam kolone: "DatumRodjenja" (Date/Time), "Godine" (Short Text), "Meseci" (Short Text) i "Dani" (Short Text), e sada želim da kada unesem datum rođenja u "DatumRodjenja", da se momentalno u polje "Godine", "Meseci" i "Dani" izračuna trenutni broj godina, meseci i dana, naravno ako je to moguće.
Znači imam samo jednu tabelu (netreba forma), predpostavljam da treba da napravim Query pa da u Criteria upišem neki code....
Pa bi vas molio pošto sam neiskusan u ovome da mi objasnite kako ako je to moguće.Hvala unapred.
[ Zoran.Eremija @ 31.12.2013. 10:13 ] @
Da li ste ovo zeleli?
[ milansr @ 31.12.2013. 13:45 ] @
Zorane najpre da vam se zahvalim, odprilike nešto ovako mi je trebalo ali da li ikako mogu da podatke iz: Godina,Mesec,Dan iz Query-ja, imam u tabeli (Table1) u kojoj već imam Kolone: "Godine","Meseci" i "Dani".
1.Znači ovaj Modul računa ono što mi treba ali bi ja želeo da te podatke imam u gore pomenutim kolonama u table1.
2.I još ako je moguće da u tabeli-Table1 imam još jednu kolonu "Rođendan" u kojoj bi u slučaju da se datum rođenja ( mesec i dan ) poklapaju sa današnjim datumom - piše "Srećan rođendan..." , nešto kao: If Mesec = 0, And Dan = 1 Then .........
Ukoliko ovo nije moguće ja se unapred izvinjavam!Hvala još jednom.

[ Zoran.Eremija @ 03.01.2014. 08:58 ] @
Citat:
milansr:da li ikako mogu da podatke iz: Godina,Mesec,Dan iz Query-ja, imam u tabeli (Table1) u kojoj već imam Kolone: "Godine","Meseci" i "Dani".


Svakako da je moguce, ali nema smisla. Kolone "Godine", "Meseci" i "Dani" su vrednosti koje su dinamicke i izracunate na neki datum. One su suvisne u Vasoj tabeli.

Sto se rodjendana tice imate primer u prilogu.
[ milansr @ 04.01.2014. 21:42 ] @
Još jednom vam hvala Zorane, vaš primer je odličan, upravu ste kolone "Godine", "Meseci" i "Dani" mi nisu ni potrebne, međutim šta bi još samo hteo ako je naravno moguće, da npr. u vašem primeru baze u tabeli "Lice" dodam još jednu kolonu "Srecno" (kao u Qurey-ju "QGodinaMesecDan"), pa da kada u koloni "Srecno" u Query-ju-"QGodinaMesecDan" piše "Srećan Rođendan", da to isto piše i u koloni "Srecno" u tabeli "Lice",jer mi je bitna tabela jer tabelu "uvezujem" u VB.net formu.Hvala i izvinjavam vam se ako previše tražim.