[ beshir @ 08.01.2014. 16:41 ] @
Pozdrav ljudi htio bi se obratiti nekome za pomoc ako mozete pomoci...
Slucajno sam odpoceo sa formatiranjem eksternog HDD i prilikom procesa na kome je pisalo i dalje 0%, sam iscupao HDD sa usb...
Na HDD-u imam preko 500 GB podataka i pokusao sam ih povratiti sa nekim od softwera, i uvijek vratim sve fajlove ali ih ne mogu vratiti poredane po folderima kako su bili prije
Koristio sam
iCare Data Recovery Professional v5.2
EaseUS Data Recovery Wizard Pro v7
Stellar Phoenix Windows Data Recovery v6.0 - Professional
Ako je neko imao slicnih iskustava da moze povratiti pocetnu FAT tablu koja je vjerovatno ostecena i na njoj se nalaze sva imena foldera i direktorija...

Molim za pomoc... HDD ima sve fajlove i dalje i radi normalno samo ne mogu vidjeti imena i foldere sortirane prije formatiranja...

Pozzzz
[ gilopile @ 08.01.2014. 17:02 ] @
Posto ne znam u kojem je sada stanju, pokusaj sa sledecnim softwerom:

Active@ Partition Recovery - pokusaj da vratis particiju
DiskGenius - mene spasio vise puta. Sa njim ces vizuelno imati komplet sliku HDDa pre pucanjka particije i belkapuj sta ti treba na drugi HDD
Find and mont - pronalazi puknitu particiju i montujes je kao virtual HDD, pa cupaj podatke, to sve ako ne vratis particiju i tablu sa prvim programom.

Javi sta se desava...Pozz

[ beshir @ 08.01.2014. 17:32 ] @
Druze pokusao sam sa Active@ File Recovery Pro da vratim sa opcijom koja se nalazi u tools/fix boot sector/
da vidim hocel mi popraviti boot ali to nista ne moze da se vidi mislim zatamnjena je opcija imam samo mogucnosta da skeniram hdd

Ako mozem mi malo samo opisati kako si ti pomocu Active@ File Recovery Pro povratio disk jesil koristio fix boot sector ili nesto drugo ako ne da ona idem na
Disk Genius

Hvala unaprijed
[ gilopile @ 08.01.2014. 17:40 ] @
Ne secam se tacno, ali ides na full scan i sacekas da skenira hdd i videces koje je particije pronasao, pa cak i neke ako su postojale ranije, pa ides na recovery. U svakom slucaju pokusaj sve opcije koje ti nudi, jer stvarno ne znam ovako napamet, a nemam mogucnosti sada da isprobam na nekom hdd-u. Samo je najbitnije da ti je hdd unpatitionisan, jer nece mozi napraviti particiju, tj. vratiti tabelu preko postojece.

diskgenius mi je ok, jer pronadjene fajlove sa obrisane particije prikaze identicno kako su i bili po folderima i lakse je pronaci ono sta ti treba za bekap. Jedina mana je sto ne mozes pristupiti fajlovima direktno, vec ih prvo moras prebaciti na neku particiju i ne postoji opcija snimanja statusa skeniranog diska zbog, recimo, kasnijeg kopiranja...vec mora ponovo scan koji traje...Meni je ta opcija bila potrebna, jer sam hteo da koristim fajlove, a nisam imao trenutno drugi hdd za backup...pa mi je lakse ucitati i opet pristupiti odredjenim fajlovima na disku.
[ beshir @ 10.01.2014. 18:12 ] @
Gdje mogu naci disk genius al da valja verzija, ako imate kakva link...
Imam cd hirens boot 15.2 ali sa njega disk genius ne radi...

Pozdrav...
[ calexx @ 10.01.2014. 20:43 ] @
Jedino na http://www.diskgenius.net/download.html a pretpostavljam da će svi drugi odgovori da budu obrisani.
[ beshir @ 11.01.2014. 22:02 ] @
Pokusao sam sa PartitionGuru, sa opcijom File Recovery medjutim ni on ne moze da mi otkrije foldere u disku samo fajlove pronadje sve, a struktura se izgubi, da li smijem korisiti jos koju od opcija kao sto nudi ovaj softwer ili da pokusam sa drugim nekim softwerom...

Ako tko zna kakvo rjesenje svaka pomoc je dobro dosla...