[ Branko1984 @ 10.01.2014. 12:13 ] @
Poštovani,

Odnedavno imam problem sa samo jednom aplikacijom na XP-u.
U pitanju je SoundForge 6.0b build 185. E sada, program je počeo da „brlja“
a meni se ne formatira sistemski hard samo zbog jedne aplikacije!

Da li postoji (da li je najzad izmišljen?) program koji u potpunosti briše željenu
aplikaciju iz sistema, registry baze i iz svih ostalih skrivenih mesta na Windows-u?

Unapred zahvalan,
Branko
[ zoran_dojkic @ 10.01.2014. 13:16 ] @
Probaj Revo Uninstaler http://www.revouninstaller.com

(Sound Forge trenutna verzija 11, ti koristiš 6.)
[ Branko1984 @ 10.01.2014. 13:49 ] @
Probao Revo...
On pokrene standardni uninstall programa (SF-a) i kada se proces završi nudi 3 opcije.
Izabrao sam najjaču (ujedno i najsporiju) opciju, međutim bez rezultata.

Da. Koristim verziju 6.0b i ona me u potpunosti opslužuje.
Nema potrebe da furam sve najnoviji softver kada i stariji može da posluži - a još i manje troši resursa.
Koristim windows xp koji je isproban i oproban i za koji postoji na netu milijarde rešenja (tweak-ova)... sedmica je
još mlada - a ko još razmišlja o osmici :-)

Naravno, XP će biti prevaziđen (u aprilu ove godine ističe mu podrška na matičnom sajtu) ali tek kada
kupim mašinu sa petrnaest jezgara onda ću staviti i najnoviji os.
Zamislite sada da na računar s' početka 2000-tih stavimo WindowsXP... „S pram sveca i tropar!“
[ calexx @ 10.01.2014. 14:52 ] @
Ako je komp preslab, opravdano je da se koristi stariji OS ali ako komp može da radi sa novijim, onda to uopšte ne valja. Nisu džabe izbacili noviji, posle XP ih je bilo 3 (računam samo Windows varijante) pa su mnogo toga opravili. Ako nam putevi nisu kao autostrada sunca, ne znači da svi moramo da vozimo fiće.
Ovaj moj komp (kao najbolji koji imam) je star (osnova, ploča i procesor) bar 7-8 godina i uopšte ne mislim da koristim XP. Čak i na krš koji je stariji par godina sam stavio Windows 7 a samo zbog nepodržane grafičke i dalje koristim godinu dana star linux a ne najnoviji.

Ako deinstaliraš SF, pa instaliraš novi, neće da ostane ništa što bi brljalo kod normalizacije ;) pa ako to ne pomaže, potraži neko drugo rešenje. Ili napiši mejl i traži da ti Sony reši pitanje štucanja, nije u redu da toliko platiš softver a on ne radi kako bi trebalo.

Jesi li razmišljao o nekom drugom programu? Meni je SF preskup pa sam izabrao Audacity, em besplatan em radi ono što je meni potrebno, a nemam previše zahteva, ovo mi je ipak samo hobi.

Ne odgovara MP3Gain? On ne uništava kvalitet mp3 snimaka a radi isti posao.
[ ekof9 @ 10.01.2014. 16:40 ] @
^ Ma da, platio je... :)
@Branko
Probaj your uninstaller.
[ Branko1984 @ 10.01.2014. 19:04 ] @
Probao YourUninstaller 7... Studioznije prilazi pitanju uninstall-a, nalazi gomile registy key-eva, kao nijedan program koji sam probao do sada, ali
ostaje ponešto... Npr. sistem i dalje ne pita za registraciju mp3 plug-ina, i dalje čuva stare template fajlove - kao da program nisam ni brisao!
Osnovna podešavanja kao i tools paletu resetuje, ali to nije dovoljno...

XP, 7 ili 8? Odlučite sami! Pre ili kasnije svi ćemo preći na novije OS-e, ali dok ne bude postojalo nešto sasvim revolucionarno (npr. kao usb portovi)
ostajem na XP-u. Za sada, mislim da je dosta „šminke“ utrošeno u 7-icu dok „ispod haube“ gotovo ništa novo nema...

Razmišljao sam i o novom programu za editovanje muzike, ali tu nailazim na jedan krupniji psihološki problem: pitanje uniformnosti u sejvovanju (preko 2000 na isti način obrađenih fajlova) i prefinjenosti u editovanju. MP3 Gain, mislim da ne može da pravi fade in i fade out efekte, kao ni da čisti „čvakove“ na počecima i krajevima pesama?
Ne znam... Audacity ću probati ako i nakon postavljanja novog sistema ne budem uspeo da koristim normalizaciju.

Hvala na savetima!
Branko

[ gilopile @ 10.01.2014. 19:14 ] @
Oce to, mislim da se zavuce u reg. bazu pod ko zna kojim imenom, a vise ne postoji u `uninstall` stringovima. pokusaj neki od reg. cleanera, samo, naravno oprez, tj. samo preskeniraj i vidi sta pronalazi i ono za sta si siguran da ne treba ili je vezano za taj program, brisi. Pokusaj i u reg editoru da potrazis neke od naziva tih programa i vidi sta ce da izrcka.

Davno sam imao slican problem sa jednim programom koji je posle uninstall-a ostao u reg bazi i nije vise prihvatao novu instalaciju. Ne secam se tacno kako sam izrckao kljuceve kojew treba obrisati...Pokusaj sa googletom, kucaj ime programa i reg key delete i sl.

Jesi probao cool edit pro? Meni zavrsava posao oko sitnijih dorada...

Pozdrav! PA javi sta se zbilo :D

P.S. Slazem se za XP. Sve dok mi tera ono za sta meni treba, ne menjam ga, a i zasto bi? Radi sminke, aera i tih gluposti? KAzu brze radi win7/8, u cemu to, u otvaranju foldera ili sto ce se podici OS za 6 sec. brze? heheh!

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 10.01.2014. u 20:26 GMT+1]
[ zoran_dojkic @ 10.01.2014. 19:41 ] @
Postoji dual boot XP i 8, pa tek onda vidiš razliku. To što kažu ovo ili ono na forumima je kao kada gledaš kroz izlog drugu decu kako jedu sladoled.
[ gilopile @ 10.01.2014. 19:49 ] @
Nemam dual boot, vec quadroual :D Imam 4 HDD-a i na svakom zaseban win. Dva Linuxa, xp,win7 i win8. Koristim ih po potrebi, ali po meni razlike u brzini su skroz zanemarive. XP mi je uvek u besprekornom stanju i radi odlicno. :D

Evo pisem sa win8 trenutno...

U ostalom, sve je to krs:) Svako nek koristi ono sto mu odgovara i to je to, pa bilo i win98...vragu briga
[ calexx @ 10.01.2014. 21:02 ] @
Citat:
Branko1984: Razmišljao sam i o novom programu za editovanje muzike, ali tu nailazim na jedan krupniji psihološki problem: pitanje uniformnosti u sejvovanju (preko 2000 na isti način obrađenih fajlova) i prefinjenosti u editovanju. MP3 Gain, mislim da ne može da pravi fade in i fade out efekte, kao ni da čisti „čvakove“ na počecima i krajevima pesama?
Ne znam... Audacity ću probati ako i nakon postavljanja novog sistema ne budem uspeo da koristim normalizaciju.
Kakva uniformnost, imaš dorađene mp3 faljove a čime si ih radio nema veze.

Fade in i fade out? Nije valjda da i to radiš? To je posao za plejer pa neka se on snalazi, danas valjda svaki to ume. Kakvi "čvarkovi" na počecima i krajevima? Odakle skupljaš takvu muziku, ja bih momentalno obrisao nešto ako ima čvarak.

Audacity možeš uvek da probaš, fraj je a možda nekad rešiš da probaš linux pa će da ti ostane isti program. ;)
[ Branko1984 @ 10.01.2014. 21:29 ] @
Nije valjda da nikada (u svojoj istoriji korišćena pc-a) nisi ubacio homemade (može da se desi i originalu) audio disk a ono na početku ili kraju neke od pesam čuješ: „puc“, „čvak“, „cik“, „trš“?!
To mi se najviše dešavalo kada skidam sa cd-a numere pa onda zbog rotacije diska ili nečega trećeg dobijem ove „zvučne efekte“.
Inače, imam na tone em-pe-trojki koje su godinama brižljivo skupljane od drugara, skidane sa ploča, audio i video kaseta...
Imam dovoljno slobodnog vremena, a samim tim i priliku da obrađujem moje „staro blago“. Mnoge od ovih pesama nećete pronaći
na internetu... žanr je različit: gipsy kings, ivanovići, bijelo dugme, azra, iron maiden, 2Pac, Šinobusi, Balkan, Dio, filmska, (j)tužni vetar, ambijentalna itd...

p.s. kad se sve to lepo „skocka“, onda fino kreiram plejliste i popnem se na sedmo nebo! :)
[ calexx @ 10.01.2014. 22:35 ] @
Dešava se i sada i onda to lepo obrišem. Ako taj neko nije umeo da ripuje disk ili ga je pravio od sumnjivog rezanca, ne zanima me. Klik se javlja kada se audio disk reže u TAO režimu a to je možda i moralo krajem devedestih kada nisu svi rezači imali DAO. Posle toga je tako radio onaj ko ne zna da reže. A to verovatno znači da ga audio diskovi ne zanimaju nego da radi da odradi nekome.

Ne kažem da sve ali sve može da se nađe ali se to uglavnom odnosi na manje poznata domaća izdanja koja nisu reizdavana u CD obliku. Sve što je izdato u tom obliku može da se nađe kao savršen lossless i tu nema ni čvaraka ni pucova. Desetak godina trošim samo lossless i prihvatio sam HQS pravilo da će to da bude samo i jedino sa originalnih CD-a pa zato i tražim takve izvore. Sve što je home-made sam izbacio iz priče.
[ Branko1984 @ 10.01.2014. 23:18 ] @
Da rezimiramo:

1. Da li u potpunosti mogu da deinstaliram SF? - Ne mogu.
Petljao sam i sa regedit-om, ali tu može mnogo toga da pođe naopako, pa ostavljam!

2. Da li zapravo znamo „ko“ vrši normalizaciju? - Ne znamo. (da li je to dll, plug-in ili nešto deseto)

3. Znamo da reprodukcija u SF-u, bez normalizacije, teče glatko.

4. Da li je možda do zvučne kartice? - Malo verovatno.

U suštini, manje znamo nego što ne znamo u vezi ove teme koju postavih.
Do 15. januara neću formatirati sistemski disk, pa ako se ko čega seti - nek javne :)

Ostajte mi u dobrom zdravlju!
Branko
[ Lavlja_Jazbina @ 10.01.2014. 23:19 ] @
Citat:
Desetak godina trošim samo lossless

Kako to koristis u kolima?
[ calexx @ 10.01.2014. 23:50 ] @
Bar 20 godina nemam muziku u kolima, toliko retko vozim da mi je to samo bespotreban dodatak. ;) A ako bi mi baš zatrebalo, još uvek imam nekoliko torti sa mp3 pa mogu lako da uzmem neki disk ili da iskopiram nekoliko na flešku.

Što se teme tiče, nekada sam deinstalirao SF, pa instalirao isti ili drugi ali pošto normalizaciju u životu nisam radio niti ću, nisam obraćao pažnju da li se nešto menja. Predložio sam da probaš još neki program za normalizaciju, ne drugi SF, pa ako to radi onda da tražimo kako ubiti SF. Jesi li proveravao da li u normalizaciji u SF postoji neko podešavanje pa da to pravi probleme?
[ Lavlja_Jazbina @ 10.01.2014. 23:58 ] @
Ne,pitao sam zbog dinamike jer sam mislio da imas neku caku za .flac.
Cd i nekako,nego ovi kinescici od mp3 na upaljac pa sam mislio da ima i za .flac.Zbog toga sam pitao.

Evo za rucno brisanje,ali kada program zapise po assjlsfsd nekin nazivom uvek mi za jedan program trazi da deinstaliram predhodnu verziju.

http://www.informatika.buzdo.com/s720-xp-registar.htm
[ calexx @ 11.01.2014. 00:08 ] @
Ne znam, čak sam ko zna kad i kupio taj za upaljač ali mi je još neraspakovan. Ne znam ni koliko su napredovali razni plejeri. Ako ništa drugo, uzeću line out iz mobilnog (makar i phones out) pa ću da ubacim u line in ... ali verovatno nikad.
[ code381 @ 11.01.2014. 00:15 ] @
Citat:
Branko1984:
Da li postoji (da li je najzad izmišljen?) program koji u potpunosti briše željenu
aplikaciju iz sistema, registry baze i iz svih ostalih skrivenih mesta na Windows-u?


Postoji vec duze godina, vec ti je preporucen Revo Uninstaller PRO (dok je free verzija dosta osakacena). E sad to ne funkcionise tako jednostavno kao sto ti mislis, vec je potpuna deinstalacija moguca jedino sa programima preko kojih se i vrsi sama instalacija pa on prema snimljenom logu instalacije zna tacno sta posle treba da izbrise kada dodje vreme za deinstalaciju.

Do sada sam koristio dva programa:
1. Revo Uninstaller Pro, on ima opciju Install Programs i preko nje vrsis svaku instalaciju da bi posle deinstalacija bila potpuna
2. ZSoft Uninstaller (freeware) i on isto snima proces instalacije pomocu opcije Before Installation/After Installation uporedi promene koje su se desile na sistemu tokom instalacije i na osnovu toga posle brise kompletnu instalaciju kao da nikada nije ni bila instalirana (bukvalno).

Ja sam preko oba ova programa instalirao npr programe koji imaju trial period od 15 dana i posle 15 dana deinstaliram taj program i oni ociste skroz sistem a zatim ponovo bez problema instaliram trial verziju i dobijem novih 15 dana. Revo je vise "User Friendly" ali je zbog toga komercijalan program i kosta oko 40 USD dok i ZSoft radi posao samo sto mu je poslednji update izasao 2010. godine.
[ Lavlja_Jazbina @ 11.01.2014. 00:20 ] @
Imas li predlog za nesto sto je vec instalirano bez tih programa a ujedno i ako je deinstalirao,da li bi ponovna instalacija preko tih
programa i deinstalirala na nacin koji pominjes?

Za Revo Uninstaller PRO je vrezija 3,0,8 ili koja je tvoja?
[ code381 @ 11.01.2014. 00:38 ] @
@Lavlja_Jazbina

Tako nesto je (za sada) nemoguce, otkud uninstaller zna sta i gde je prethodno vec instalirano na sistemu da bi na osnovu toga uklonio svaki trag. A vec sam napisao:
Citat:
code381:
vec je potpuna deinstalacija moguca jedino sa programima preko kojih se i vrsi sama instalacija pa on prema snimljenom logu instalacije zna tacno sta posle treba da izbrise kada dodje vreme za deinstalaciju.


Nekada sam u te svrhe koristio Revo Uninstaller PRO 2.5.8 i ZSoft Uninstaller 2.5
[ Branko1984 @ 11.01.2014. 08:46 ] @
Da. Revo je rešenje u slučaju kada postaviš novi sistem i prvo instaliraš Revo, pa sve ostalo.

Ima novosti kod mene...
Sinoć sam nešto pokušavao u SF-u i došao sam do važnih činjenica:
ako normalizujem fajl (na, otprilike, 98% MP3Gain) dolazi do seckanja, međutim,
normalizujem li fajl na 60 do 80 % seckanja nema! Šta nam to govori?

p.s. ranije je i normalizacija na 98% radila odlično
[ code381 @ 11.01.2014. 12:58 ] @
Citat:
Lavlja_Jazbina:
Imas li predlog za nesto sto je vec instalirano bez tih programa a ujedno i ako je deinstalirao,da li bi ponovna instalacija preko tih
programa i deinstalirala na nacin koji pominjes?

Ustvari ovo bi mozda moglo da radi, deinstalira se postojeci program i onda se ponovo instalira preko Revo Unistaller PRO i onda bi verovatno svi fajlovi i kljucevi u Registry-u se smestili na ista mesta kao i prethodna instalacija a zatim kada se izvrsi deinstalacija onda bi Revo mozda ocistio i stare i nove tragove.

Edit: Ipak ne moze ovako, sada sam testirao na Windows XP i 7, i kada je neki program instaliran preko Revo Unistaller PRO onda brise svaki moguci trag (kao da nikada nije ni bio instaliran na sistemu) a kada se naknadno instalira/deinstalira onda je Revo (i svaki drugi uninstaller) nemocan, sto je i logicno.

[Ovu poruku je menjao code381 dana 11.01.2014. u 15:23 GMT+1]
[ Branko1984 @ 11.01.2014. 16:09 ] @
Da. I ja sam probao na XP-u. Mora Revo da se instalira odmah nakon instaliranja sistema, pa onda sve aplikacije posredstvom njega da se postave...