[ JokiDoki @ 14.01.2014. 13:07 ] @
Mogu li da se zvucnici od linije prikljuce na racunar?
[ calexx @ 14.01.2014. 15:21 ] @
Mogu ako zvučna kartica ima integrisano pojačalo ali to ne viđam baš često. Poveži komp na liniju ili nabavi neko pojačalo ako imaš samo zvučnike, to je najčešće kvalitetnija kombinacija.
[ JokiDoki @ 14.01.2014. 16:03 ] @
OK. Hvala :D
[ dusans @ 14.01.2014. 19:23 ] @
Ako imaš i Mini Liniju koja ima "Audio IN" ili "AUX" (a uglavnom imaju), onda ti ne treba pojačalo već za to možeš liniju da iskoristiš.
[ Drazenko3 @ 26.12.2014. 20:07 ] @
Ako imas zvucnike koji se ustekavaju u struju, rastavis njih i samo prikopcas zvucnike od linije na te zvucnike.
[ Filip_ @ 31.12.2014. 00:00 ] @
Citat:
Drazenko3: Ako imas zvucnike koji se ustekavaju u struju, rastavis njih i samo prikopcas zvucnike od linije na te zvucnike.


Mozes li objasniti postupak zahvata (barem ukratko) i odgovoriti sa kojim zvucnicima si to uradio uspesno?
[ KrkaCiC @ 31.12.2014. 13:59 ] @
Nemoj to da radis,jer ces cuti mnogo slab zvuk,koji bi yvuk ventilatora nadjacao
[ dusans @ 31.12.2014. 15:02 ] @
^ Nisi dobro razumeo - kad kaže oni koji se uključe u struju misli na aktivne kompjuterske zvučnike (koji u sebi imaju pojačalo).
Zavisno od toga koje zvučnike ima, može to da se čuje i prilično jako (daleko jače nego kad bi povezao samo na audio out iz kompa).

Otvoriš aktivne zvučnike i vidiš gde idu žice iz pojačala (one elektronike, ploče) u zvučnike.
Najprostije je da skineš žice sa zvučnika i da ih nastaviš do zvučnika linije.
Ja sam ovo uradio pre jedno 15 godina, pojačalo od kompjuterskih zvučnika tipa 15-20W rms-a,
zvučnici crkli, pojačalo radilo normalno.
To sam povezao na neke jeftine membrane sa buvljaka, i sviralo je dobro.
[ KrkaCiC @ 31.12.2014. 15:08 ] @
Citat:
dusans: ^ Nisi dobro razumeo - kad kaže oni koji se uključe u struju misli na aktivne kompjuterske zvučnike (koji u sebi imaju pojačalo).
Zavisno od toga koje zvučnike ima, može to da se čuje i prilično jako (daleko jače nego kad bi povezao samo na audio out iz kompa).

Otvoriš aktivne zvučnike i vidiš gde idu žice iz pojačala (one elektronike, ploče) u zvučnike.
Najprostije je da skineš žice sa zvučnika i da ih nastaviš do zvučnika linije.
Ja sam ovo uradio pre jedno 15 godina, pojačalo od kompjuterskih zvučnika tipa 15-20W rms-a,
zvučnici crkli, pojačalo radilo normalno.
To sam povezao na neke jeftine membrane sa buvljaka, i sviralo je dobro.


To je vec necsto,imao sam i ja slicno iskustvo,zvucnici od kompa produvali,i povezao sam Ei Nis 2 kutije i fino je bilo.

Nego,koji su to kompjuterski zvucnici sa 15-20W rms? Ja nisam video takve
[ dusans @ 31.12.2014. 15:15 ] @
Te koje sam povezivao su bili no-name, kupljeni još 1995 ili 96, pisalo je 400w PMPO.
Uglavnom, sada imam ove krš povezane na TV http://www.itsvet.com/proizvod...m27/comp_tehn_speakers/256/481
E ovi stari su recimo tu negde bili po glasnoći, pa sam eto napisao jedno 15-20 rms-a (pošto su ovi gore daleko od 45)