[ Lazoman @ 17.01.2014. 07:46 ] @
Sinoć dobih mail od paypala, aktivirajući uslugu sell with your Paypal, i on glasi ovako

Hello,

Now that you can receive payments, you can start selling with PayPal. Also, we want to tell you about an important feature of your PayPal account.

30 - day pending balance

Payments you receive go to your pending balance. Payments in your pending balance belong to you, but you can't use or withdraw them, usually for 30 days. After that, pending payments go to your available balance, unless PayPal is holding amounts for another reason, as specified in the PayPal User Agreement or other agreement that you have entered into with PayPal. After you have a successful selling history with us, we will make all your payments available soon after customers send you payments.

Da li ovo znači da mogu da primam novac sa drugih paypal account-a ili čak prodajem stvari na ebay-u bez obzira na to što Srbiji nije još omogućen sistem primanja novca?

Hvala na odgovoru.
[ pavlito88 @ 18.01.2014. 08:08 ] @
Konkretno za ovo što si postavio, paypall ti nakon uplate na račun ne dozvoljava da koristiš novac. Tek nakon 30 dana imaš pravo.

Predpostavljam da je to neki rok za reklamaciju , ukoliko nekome ne pošalješ robu ili uslugu, a on plati. Ti to vidiš na računu kao tvoje ali ne možeš da diraš :)

[ view @ 18.01.2014. 10:35 ] @
Lazoman Da li je tvoj paypal nalog registrovan na Srbiju ili na neku drugu zemlju?
[ Slobodan Milivojevic @ 18.01.2014. 19:14 ] @
^ +1
[ pavlito88 @ 19.01.2014. 00:07 ] @
Citat:
view:
Lazoman Da li je tvoj paypal nalog registrovan na Srbiju ili na neku drugu zemlju?


Na Srbiju je registrovan.
[ bokivaol @ 19.01.2014. 13:13 ] @
Citat:
Lazoman:
Sinoć dobih mail od paypala, aktivirajući uslugu sell with your Paypal


Kazi mi molim te kako i gde si aktivirao "sell with your Paypal" opciju?
[ OldClassicGamer @ 31.03.2014. 14:31 ] @
Imam dva PayPal-a, jedan iz Srbije i jedan iz Kipra. Ja sam probao da posaljem novac sa kiparskog naloga na srpski, ali kaze da ne moze za Srbiju primanje novca. Molim vas recite mi kako ste aktivirali to?
[ view @ 31.03.2014. 14:51 ] @
Koliko je meni poznato,nalozi koji su registrovani na Srbiju jos uvek nemogu da primaju novac sa drugih paypal naloga.
[ OldClassicGamer @ 01.04.2014. 16:16 ] @
Izgleda da ako su registrovani na biznis onda moze.
[ gandra.m @ 04.04.2014. 15:44 ] @
Mislim da sve moze....

ko hoce da plati pivo preko payppal naloga
..licno cu mu sve objasniti ;) moze uplate i na srb paypal pa cak i ako ste to uspeli, mogu pomoci da vam novac bude dostupan odma a ne nakon 30dana :)




P.s. mislim da jos uvek zakonom nije dozvoljeno da primas na paypl uplate....ali posto zivimo u Srb....onda je poznato da i ti koji prave zakone, prave mesta i za sebe ili ga se ne pridrzavaju :)
[ Dexic @ 04.04.2014. 18:10 ] @
Ako PayPal dozvoljava uplate, onda je cool - ako ne dozvoljava, nema nas zakon sta da dozvoli :)
Dakle, da li moze na business PP iz Srbije da se prima novac?
[ gandra.m @ 04.04.2014. 22:24 ] @
Za privatni PP moze... za biznis (preko firme, nisam probao) ....
[ Dexic @ 05.04.2014. 02:14 ] @
Kako mozes na privatni PP iz Srbije da primas novac, kad PP to ne dozvoljava zvanicno?
[ gandra.m @ 05.04.2014. 09:56 ] @
U tvom pitanju se nalazi i odgovor...ako ga dobro procitas....

Pokusaj sve to sam i videces da moze.... osim ako se ne nalazis blizu Kosova....tada zbog ip adrese neces moci....
[ OldClassicGamer @ 05.04.2014. 10:41 ] @
Ja ovo uopste ne kapiram. Probao sam i sa obicnim i sa biznis nalogom na Srbiju i nece. Registrovao sam se na Payoneer i sad cekam odobrenje naloga pa da onda otvorim americki PayPal.
[ Joker @ 05.04.2014. 11:33 ] @
Ne možeš primati novac na paypal registrovan na Srbiju.
[ Dexic @ 05.04.2014. 11:57 ] @
Citat:
gandra.m:
U tvom pitanju se nalazi i odgovor...ako ga dobro procitas....

Pokusaj sve to sam i videces da moze.... osim ako se ne nalazis blizu Kosova....tada zbog ip adrese neces moci....

Znaci muvanje je u pitanju; ok nista pametnije nije ni za ocekivati :)
[ OldClassicGamer @ 05.04.2014. 12:43 ] @
Ja sam cuo dosta prica o tome kako su ljudi iz Srbije se registrovali na madjarski PayPal, i sve je normalno radilo dok nisu trebali da podignu novac na Visa karticu. Tada je PayPal trazio dokaze od njih da oni zive u Madjarskoj itd. Jedan lik ostade bez 1000 EUR zbog toga. Plus, limit od 2500 EUR godisnje je stvarno bezveze, a mi iz Srbije ne mozemo da ga maknemo jer ne zivimo u drugoj drzavi. Jedini PayPal koji nema taj limit je americki, pa zbog toga ja pokusavam da dobijem Payoneer karticu i otvorim americki PayPal. Jos cekam obavestenje od Payoneer-a da me prihvate. Sve dokumente i sve sam tacno popunio, pa bi trebalo da moze.
[ view @ 05.04.2014. 13:41 ] @
Sve se moze "odraditi" cak i verifikacija naloga tj skidanje limita od 2500 eura godisnje ali takav paypal nalog je rizicno koristiti za podizanje para jer mozete ostati bez istih.Znaci ako koristis paypal da primas uplate i da te pare trosis dalje na internetu onda nije nikakav problem.

Ako ti treba paypal da bih primao novac i da bih dolazio do kesa na bankomatu onda je jedina normalna kombinacija 2checkout + payoneer kartica.Tvoji kupci preko 2checkout-a mogu da izaberu nacin placanja preko paypal koji je integrisan u 2co a 2co jednom nedeljno prebacuje sav novac na tvoju payoneer karticu koju mozes koristiti kod nas za placanje iuli za podizanje kesa na bankomatu.Ovakombinacija je ok ali nije bas jeftina ako imas malo veci promet.

2co zadrzava 30% od svake uplate na period od 90 dana zbog zastite od prevaranta i refund politike + uzimaju odredjeni procenat 3%-4% od svake transakcije + $5 za payoneer svake nedelje za prebacivanje novca na karticu + $2 mesecno za payoneer odrzavanje racuna + provizija za podizanje kesa na bankomatu 2%-3%.

Citat:
OldClassicGamer:  Jedini PayPal koji nema taj limit je americki, pa zbog toga ja pokusavam da dobijem Payoneer karticu i otvorim americki PayPal. Jos cekam obavestenje od Payoneer-a da me prihvate. Sve dokumente i sve sam tacno popunio, pa bi trebalo da moze.


Nerazumem sta ces da postignes sa tim? Osim ako ne zivis u Americi i opet je to muljanje kao i sve ostalo.

A ako vec muljas onda mozes da otvoris paypal sa nasom karticom na drugu drzavu i mozes i da verifikujes nalog tj da skines limite i izbacis payoneer iz posrednistva..

A dolazak do kesa na bankomatu je skupa varijanta u svakom pogledu pa cak i da dozvole prijem novca u srbiji.Sigurno jos dugo vremena dinar nece biti prihvacen na paypal tako da tu ima i vise konverzija valuta i to naravno po najgorim kursevima.
[ Thetaworld @ 05.04.2014. 16:48 ] @
Poenta MasterCard kartice Payoneer je da pruži više usluga klijentu, a to su:

* Primanje novca na US bankovni račun
* Isplata novca sa MasterCard kartice
* Prenos novca sa kartice na karticu
* Isplate na međunarodne bankovne račune

To ne znači da je dobro koristiti Payoneer karticu za otvaranje US Paypal računa. Svrha kartice za nerezidente SAD je da mogu isplatiti Paypal novac na karticu sa Paypala koji imaju u svojoj državi. Svrha nije da se otvara Paypal račun u SAD, sa adresom u SAD, ako ta adresa ne postoji i ako čovjek ne živi u SAD.

Na slijedećem linku se može vidjeti za koje države je takva kartica pogodna, znači za sve države gdje piše da mogu primati i slati novac, ukoliko imaju opciju isplate na US račun i onda za države koje mogu automatski primati i slati novac. Među tim državama je i Bosna i Hrvatska.

Korištenje bilo kakvog US računa za isplate nije moguće u državama koje mogu samo da šalju novac. U takve države spada Srbija.

Sasvim je jasno da mnogi imaju vrlo pogrešne informacije o Paypalu i sa negativnim stavom, brzo će da odustanu od korištenja Paypala, ako su slučajno koristili drugu državi i nisu znali ispravno ovjeriti Paypal račun. Ipak svako ko živi u Srbiji, ipak ima te pogodnosti da je blizu i Hrvatske i Bosne, pa tako može koristiti Paypal sa adresom u toj državi.

Adresa treba biti stvarna, npr. od nekog prijatelja ili rođaka, na koju se primaju određena pisma. Recimo ako se otvori račun kod Erste banke u Hrvatskoj, banka može slati na takvu adrese izvode sa računa, to već može biti dokaz adrese. Paypal ne traži dokaz rezidencije već dokaz kontrole adrese. Kad Paypal nekoga pita da dokaže adresu, traže dokaz za sebe da taj klijent postoji i to je u svrhu pranja novca, nije u svrhu utvrđivanja vašeg stvarnog mjesta boravišta. Toliko ljudi boravi na drugim mjestima nego što su prijavljeni i boraviti u drugoj državi nije ništa neobično. Ili koristiti adresu u drugoj državi koju imate pod kontrolom. Znači za slučaj da Paypal privremeno zaustavi nalog, trebate uvijek koristiti ispravnu adresu, iako ima slučajeva koji koriste adresu hotela bez ikakvog problema već godinama. Ukoliko dođe do kriminalnih radnji, Paypal ima dokaz da ste povezani sa tom adresom i prema tome uvijek može poslati istražne organe u toj državi da ispitaju stvari. Ko vam je ustupio adresu, poznavaće vas i tako linija istrage dolazi do nekog kriminalca.

Za ovjeru Paypala potrebno je imati jednu od kartica koje se izdaju u Srbiji, Bosni ili Hrvatskoj. Takva kartica se izdaje kod Komercijalne banke, to je tzv. Prepaid GIFT kartica, poklon VISA kartica koja se može dobiti u Komercijalnoj banci u Srbiji ili u Bosni. Bez obzira što banka tvrdi na website-u da kartica ne radi na Internetu, idealna je za ovjeru Paypala. Kartica se upisuje sa adresom u toj drugoj državi naravno i nikad se ne koristi adresa u Srbiji. U Hrvatskoj postoje bankovni računi kao kod Erste banke i svako može da otvori račun i dobije VISA karticu. Korištenjem jedne od tih kartica možete da i primate Paypal nazad na karticu, ako imate račun otvoren u Hrvatskoj i Srbiji. Takve kartice ne mogu uvijek biti korištene na bankomatu, zato se mogu koristiti za podizanje gotovine na mnogim POS šalterima, bez obzira što banka kaže da nije moguće. POS je POS i ako je kupovina moguća na POS uređaju, moguće je i dizanje novca na POS uređaju.

Dalje takav Paypal se može koristiti i za isplate na US bankovni račun koji se obije preko Payoneer usluga.

Broj telefona morate imati u toj drugoj državi, nikad ne koristite svoj broj telefona u Srbiji. To je jednostavno postići kupovinom SMS broja.

Slobodno koristite IP adresu iz Srbije, ne koristite proxy, jer će vam nalog biti blokiran praktično radi lažnog predstavljanja. Paypalu ne predstavlja problem što koristite Paypal za drugu državu, ali predstavlja problem ako koristite proxy. Korištenjem proxyja može se kompletno blokirati i ugasiti Paypal račun. Ne radite ništa što je protivno pravilima rada.

Kad otvarate Paypal račun u drugoj državi, nikad ne radite postepeno, recimo da niste uzeli VISA karticu koja će ispravno biti korištena za ovjeru ili da nemate broj telefona ili da nemate adresu pod svojom kontrolom. Sve to prvo stavite pod kontrolu: broj telefona, adresu i VISA karticu za ovjere. Nakon toga, ako Paypal koristite poslovno, čak i ako ste fizička osoba, izaberite poslovnu opciju ispravno. Nikad ne lažite da šaljete ili primate novac u svrhu pomoći, ako to nije istina, čak i ako ćete tako izbjeći dodatna plaćanja provizije Paypalu. Novac možete slobodno povlačiti na bosansku karticu ili na hrvatsku VISA karticu ili na Payoneer MasterCard karticu. Obavezno prije primanja novca, ako zarađujete preko Interneta, postavite website i napišite sve uslove prodaje i koristite email adresu na tom domenu. Dopustite Paypal službenicima da mogu lako da uvide i razumiju šta to prodajete, jer je Paypal banka u Luksemburgu i oni moraju da poznavaju svoje klijente. U posebnoj sekcii Paypal računa upišite svoj website i šta prodajete i koliko će vam velike biti transakcije.

[ view @ 05.04.2014. 18:43 ] @
Suvise je to zakomplikovano.Jednostavno moguce je registrovati paypal nalog tako sto cete u procesu registracije upisati kompletno tacne kontakt podatke iz Srbije samo sto cete u polju Drzava upisati Slovenija a u polju provincija upisati Srbija i sve to naravno sa banka intesa visa internet karticom koja se izdaje u srbiji.Sledeci korak verifikacije naloga potrebno je poslati skeniran pasos,vozacku dozvolu ili licnu kartu kao i jedan racun npr od telefona.Proces verifikacije moze da potraje i vise od mesec dana ali za to vreme mozete normalno koristiti paypal u okviru limita prometa od 2500 eura.

Sa ovom kombinacijom znam bar desetak ljudi koji koriste paypal vec godinama i cak u nalogu postoji opcija isplata novca na visa internet karticu ali je niko ne koristi jer nemaju potrebe tj vece su potrebne potrosnje preko paypal-a nego isplacivanja novca.
[ notebookFun @ 05.04.2014. 19:47 ] @
Nisam citao prethodne poruke od drugih korisnika, mozda je nekog odgovorio ovo vec.
PayPal iz sigurnih razloga ne prebacuje pare odmah nakon uplate kupca jer si novi clan u svijetu prodaje, znaci nemas jos reputaciju da bi ti oni mogli odmah prebaciti uplaceni novac. Zato se ceka 30 dana dok ti kupac ne ostavi pozitivan dojam.

Ako se desi da je kupac nezadovoljan posiljkom(nije kao u opisu koji si napisao, ostecena...) ili da mu ista nije stigla PayPal ce mu vratiti novac.

Ja sam prije 15 dana prodao dijelove od telefona nekom Rusu i sad isto cekam 30dana da mi odobre novac za dalje koriscenje.
[ technotize @ 05.04.2014. 21:47 ] @
Da li je podrazumevano svim nalozima iz Srbije status u pocetku "Account type: Premier" ili ima neko da mu pise Personal?
[ gandra.m @ 06.04.2014. 09:32 ] @
Citat:
Dexic:
Citat:
gandra.m:
U tvom pitanju se nalazi i odgovor...ako ga dobro procitas....

Pokusaj sve to sam i videces da moze.... osim ako se ne nalazis blizu Kosova....tada zbog ip adrese neces moci....

Znaci muvanje je u pitanju; ok nista pametnije nije ni za ocekivati :)



Apsolutno nikakvo muvanje ne postoji. Sve je iz Sr.

Iskreno da ti kazem, nemam pojma zasto i kako ....ali uredno radi. (moguce zato sto je IP blizu Croatia) ne znam...


P.s. paypal NE mozes smuvati, pre ili kasnije cete blokirati ...... oni malo, malo, pa traze neku verifikaciju....ako uradis sve sto ti traze, nemas problem...ako pokusas nesto da "smuvas", imas problem...to je moje iskustvo....
[ mr. ako @ 06.04.2014. 23:03 ] @
Nisam znao da IP adrese zavise od blizine sa granicom neke pokrajine ili susedne drzave... :)
[ Dexic @ 07.04.2014. 09:09 ] @
Citat:
gandra.m:
Apsolutno nikakvo muvanje ne postoji. Sve je iz Sr.

Iskreno da ti kazem, nemam pojma zasto i kako ....ali uredno radi. (moguce zato sto je IP blizu Croatia) ne znam...
P.s. paypal NE mozes smuvati, pre ili kasnije cete blokirati ...... oni malo, malo, pa traze neku verifikaciju....ako uradis sve sto ti traze, nemas problem...ako pokusas nesto da "smuvas", imas problem...to je moje iskustvo....

Znaci, imas srpski PayPal nalog, na koji mozes da primas i koristis taj novac?
Ajde daj screenshotove za potvrdu, ili dosta price :)
[ OldClassicGamer @ 07.04.2014. 12:26 ] @
Ako je stvarno registrovan na Srbiju i radi podizanje novca to je stvarno neverovatno onda. Ja sam bukvalno sve probao sa srpskim PayPal-om i nista nece :(
[ Dexic @ 07.04.2014. 12:55 ] @
Zvanicno ne da PayPal, ako je uspeo, ili je muljanje, ili covek prica o necem drugom. Legalno nece da moze.

Zato cekamo screenshots.
[ gandra.m @ 09.04.2014. 11:23 ] @
Posto sam se ocigledno bezpotrebno ovde prikljucio, smatrajuci da cu nekome nesto pomoci. Istog momenta se odjavljujem i mozda nije onda ni pametno da javno pricam (ako vec kazete da paypal ne dozovljava) ....

Mozete da sacekate da vam dozvoli...sta drugo da vam kazem.

Screen shot od mog pp necete dobiti jer tu su moji licni podaci, pa cisto sumnjam da bi i ti javno to stavio.

Ako ne radi, verujem da cete naci resenje ako se potrudite kao sto sam i sam.


Srdacan pozdrav
[ Thetaworld @ 09.04.2014. 11:35 ] @
Citat:
gandra.m: Posto sam se ocigledno bezpotrebno ovde prikljucio, smatrajuci da cu nekome nesto pomoci. Istog momenta se odjavljujem i mozda nije onda ni pametno da javno pricam (ako vec kazete da paypal ne dozovljava) ....

Mozete da sacekate da vam dozvoli...sta drugo da vam kazem.

Screen shot od mog pp necete dobiti jer tu su moji licni podaci, pa cisto sumnjam da bi i ti javno to stavio.

Ako ne radi, verujem da cete naci resenje ako se potrudite kao sto sam i sam.


Srdacan pozdrav


Do sad je poznato da se Paypal sa adresom u Srbiji ne može koristiti za primanje novca. Ako to ti ostvaruješ, stvarno bi bilo korisno da umjesto tog cmizdrenja i odustajanja kao neka mala uplakana djevojčica, stvarno pokažeš ljudima kako to da ostvare. Svoje lične podatke lako možeš da prekriješ i zamagliš ako želiš. Nije Screenshot niti tako važan, ako si već počeo, objasni ljudima, tebe ne prate samo ljudi koji ti ovde odgovaraju već mnogi drugi koji čitaju tvoje poruke.

Bud fer i objasni.
[ Dexic @ 09.04.2014. 16:13 ] @
Ne ocekuj nista pametno od osobe koja tvrdi nesto suprotno zvanicnoj informaciji, pogotovu ne za nesto ovako veliko.
[ OldClassicGamer @ 10.04.2014. 10:37 ] @
Citat:
gandra.m:
Posto sam se ocigledno bezpotrebno ovde prikljucio, smatrajuci da cu nekome nesto pomoci. Istog momenta se odjavljujem i mozda nije onda ni pametno da javno pricam (ako vec kazete da paypal ne dozovljava) ....

Mozete da sacekate da vam dozvoli...sta drugo da vam kazem.

Screen shot od mog pp necete dobiti jer tu su moji licni podaci, pa cisto sumnjam da bi i ti javno to stavio.

Ako ne radi, verujem da cete naci resenje ako se potrudite kao sto sam i sam.


Srdacan pozdrav


Samo precrtaj privatne informacije ;)

Sto se tice mene, prihvatili su mi zahtev za Payoneer karticu, i poslao sam prijavu za US Payment Service sa dokazom o poslu koji radim (link sajta kompanije koja me placa). Nadam se da ce sve dobro nastaviti da tece.
[ epidemija @ 10.04.2014. 11:43 ] @
Citat:
gandra.m:
Posto sam se ocigledno bezpotrebno ovde prikljucio, smatrajuci da cu nekome nesto pomoci. Istog momenta se odjavljujem i mozda nije onda ni pametno da javno pricam (ako vec kazete da paypal ne dozovljava) ....

Mozete da sacekate da vam dozvoli...sta drugo da vam kazem.

Screen shot od mog pp necete dobiti jer tu su moji licni podaci, pa cisto sumnjam da bi i ti javno to stavio.

Ako ne radi, verujem da cete naci resenje ako se potrudite kao sto sam i sam.


Srdacan pozdrav


Nemoj bespotrebno da zamajavas, x forumasa je pokusalo da aktivira primanje novca putem PP ali nije proslo. Napravi SS i zamagli odredjene dijelove privatnih informacija.

@view

Odlicno objasnjeno!

#Ja sam iz Bosne i koristim paypal nalog od juna prosle godine, na pocetku samo za kupovinu, a od novembra i za primanje novca. Evo, vec je april o.g. i primijetio sam nesto specificno, a to je da vise nemam tacan rok(standardni rok od 30 dana,) da dobijem sredstva na raspolaganje, vec to varira od 25-30dana.

Da li neko zna nesto vise o ovome?

[ Mr. Rejn @ 21.04.2014. 10:20 ] @
Meni se na stranici PP profila pojavio link 'payments received'

ne znam dal je to omoguceno primanje novca ili sta

zasto bi to onda stavili racun je registrovan na nasu zemlju
[ OldClassicGamer @ 21.04.2014. 17:35 ] @
Ovo je dobar znak!
[ Thetaworld @ 21.04.2014. 18:44 ] @
[quote]epidemija:
Citat:
gandra.m:


#Ja sam iz Bosne i koristim paypal nalog od juna prosle godine, na pocetku samo za kupovinu, a od novembra i za primanje novca. Evo, vec je april o.g. i primijetio sam nesto specificno, a to je da vise nemam tacan rok(standardni rok od 30 dana,) da dobijem sredstva na raspolaganje, vec to varira od 25-30dana.

Da li neko zna nesto vise o ovome?



Da, na kraj mjeseca onda dobivaš isplate. I rok se može smanjiti na par dana, sve zavisi koliko siguran bude bio ocijenjen tvoj Paypal nalog. To računa kompjuter.
[ Mr. Rejn @ 21.04.2014. 19:15 ] @
ja bi da testiram ovo dal moze neko sa paypal racunom
koji je registrovan u inostranstvu da mi pusti svoj email na PM
da mu posaljem 3eur preko PP pa da mi vrati nazad ta 3eur
da vidim dal radi
[ OldClassicGamer @ 23.04.2014. 15:59 ] @
Dobio sam Payoneer karticu danas, a posto na Americki PayPal traze neke takse i neki SSN, ja sam ga zatvorio jer nemam to, i otvorio slovenacki PayPal kao sto je korisnik view to posavetovao. Moram da kazem da sam veoma zadovoljan. Imam sada i Visa Electron i Payoneer MasterCard povezanu na account i obe su kartice fino aktivirane. Takodje sam na slovenacki PayPal stavio i Payoneer Bank Account i sve radi, evo danas sam podigao 1000 dinara sa Payoneer kartice kao probu. Za adresu sam isto stavio kao sto je view posavetovao (tacna adresa i provincija Srbija a Slovenija drzava), i cak sam im poslao dokumente da mi maknu godisnji limit od 2500 EUR, i makli su mi ga. Svako ko hoce da otvori PayPal nalog u Srbiji, bolje da stavi drzavu Slovenija a Srbija kao provincija, jer mnogo vise mogucnosti ima. Mnogo zahvaljujem view-u :D
[ mr. ako @ 23.04.2014. 23:30 ] @
Citat:
OldClassicGamer: jer mnogo vise mogucnosti ima.

Koje su to mogucnosti?
[ OldClassicGamer @ 24.04.2014. 12:00 ] @
Primanje i podizanje novca.
Novac se moze dizati na Payoneer Bank Account ili direktno na Visa Karticu.
[ mr. ako @ 25.04.2014. 02:52 ] @
Citat:
OldClassicGamer:
Primanje i podizanje novca.
Novac se moze dizati na Payoneer Bank Account ili direktno na Visa Karticu.

To ces moci da radis sve dok ti ne blokiraju nalog zbog krsenja uslova.
Nemoj drzati mnogo para nikada na PP racunu zbog toga.
[ OldClassicGamer @ 26.04.2014. 00:05 ] @
Bicu oprezan ali doduse oni vec znaju moj IP i imaju slike mojih dokumenta tako da im je vec jasno da sam iz Srbije. Bili su mi blokirali nalog za jedan dan ali sam ih ja pozvao i oni su ga odblokirali onda kada sam im dokazao identitet nekim pitanjima. Plus korisnik view je rekao da zna ljude koji godinama koriste PayPal na taj nacin. Ali opreznost je majka svih vrlina tako da vece iznose treba odmah podici cim se prime.
[ mr. ako @ 26.04.2014. 01:04 ] @
Znam da se PP otvoren na Sloveniju koristio za placanje (i to dok ta mogucnost nije bila moguca u Srbiji), a za primanje znam da blokiraju... mozda se nesto promenilo. Ipak to je krsenje TOS-a, pa zato kazem da je pitanje vremena samo.
[ view @ 26.04.2014. 01:32 ] @
Koriscenje paypal-a preko Slovenije funkcionise vec godinama bez ikakvih problema,samo kao meru opreza ne treba dugo zadrzavati novac ili traziti isplatu na neku od nasih kartica.

Ja se iskreno nadam da ce primanje novca za naloge iz Srbije uskoro da se dozvoli i zakonom uredi.
[ OldClassicGamer @ 26.04.2014. 09:09 ] @
Zato ja samo primam na Payoneer karticu a ne Visa iz Banke Intese.
Slazem se sa view-om i nadam se da ce Srbija oficijalno biti podrzana za primanje novca uskoro.
[ Mr. Rejn @ 26.04.2014. 10:29 ] @
^
Izvini a otkud znas da vec nije podrzana
jesi probao ovo sto ja hocu da probam
daj da ti posaljem 3eur na racun pa ti meni vrati 2 ako hoces pa da vidimo dal radi
za takvo primanje novca bi mozda trebalo potpisati osnov za devizni priliv u banci
koliko znam
[ OldClassicGamer @ 26.04.2014. 12:19 ] @
Citat:
OldClassicGamer:^
Izvini a otkud znas da vec nije podrzana
jesi probao ovo sto ja hocu da probam
daj da ti posaljem 3eur na racun pa ti meni vrati 2 ako hoces pa da vidimo dal radi
za takvo primanje novca bi mozda trebalo potpisati osnov za devizni priliv u banci
koliko znam.


Ja stvarno ne bih da budem deo tog eksperimenta. Zao mi je. Mozda neko drugi hoce.
[ MrTheNema @ 20.05.2014. 17:55 ] @
Ja ću vrlo rado pomoći u testiranju ali samo ako mi detaljno objasnite šta i kako želite da uradite.

Što se tiče paypal primanja novca evo država Srbija je otvorila nalog za pomoć žrtvana od poplava što je odlična stvar.
PayPal otvorio račun za pomoć Srbiji!
E sad pošto i država shvata da je za protok novca neophodan paypal kada ćemo mi obični smrtnici koji želimo da živimo od svog rada dobiti mogućnost da primamo novac iz inostranstva kao naša država?
[ Slobodan Milivojevic @ 20.05.2014. 18:36 ] @
Fora je u tome što Vlada Srbije koristi Belgijski PayPal za uplate.

Naime taj PayPal nalog je otvoren na diplomatsko predstavništvo Srbije u Briselu. Što će reći da je ministarstvo finansija zaobišlo samo sebe, svoje propise kao i propise koje donosi NBS tako što je naplatu outsource-ovalo u Belgiju.

Da nije tužno, bilo bi smešno.
[ MrTheNema @ 20.05.2014. 18:58 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic: Fora je u tome što Vlada Srbije koristi Belgijski PayPal za uplate.

Naime taj PayPal nalog je otvoren na diplomatsko predstavništvo Srbije u Briselu. Što će reći da je ministarstvo finansija zaobišlo samo sebe, svoje propise kao i propise koje donosi NBS tako što je naplatu outsource-ovalo u Belgiju.

Da nije tužno, bilo bi smešno.


E pa super nisam znao da to može, znači legitimno je otvoriti račun na zemlju Belgiju (drug koji tamo živi sredi sve potvrde itd.) i onda uplate sa tog računa prebacujem samo na srpski.
[ Slobodan Milivojevic @ 20.05.2014. 19:03 ] @
S tim što onda u stvari ne primaš ti uplate već taj tvoj prijatelj koji živi u Belgiji.

Isto tako Vlada RS uplate prima u Belgiji (prima ih naša ambasada u Briselu). Poenta je u tome da je ministarstvo finansija zbog propisa koje je samo donelo uz nesebičnu pomoć NBS, a koje blokiraju primanje novca u Srbiji, moralo da svu naplatu dislocira u neku drugu državu, u konkretnom slučaju Belgiju.

Nakon što uplata stigne u Belgiju (državu u kojoj je moguće primiti pare na PayPal), onda oni skoro sigurno rade bank wire transfer novca iz Belgije u Srbiju.
[ Thetaworld @ 20.05.2014. 19:11 ] @
Pa, predstavništvo Srbije u Briselu nije u Srbiji i naravno da može da
ima i račun i Paypal i ne zaobilazi propise.
[ mr. ako @ 20.05.2014. 21:32 ] @
^ Upravo tako!
Vlada nije zaobisla svoje propise, vac je ispostovala propise koje ima PayPal. S obzirom da PP ne dozvoljava primanje na PP racune u Srbiji, briselska kancelarija je otvorila PP racun.

[ Mr. Rejn @ 21.05.2014. 18:10 ] @
Citat:
MrTheNema:
Ja ću vrlo rado pomoći u testiranju ali samo ako mi detaljno objasnite šta i kako želite da uradite.

podrazumeva se da imas PP nalog za koji je vezana email adresa

posalji mi taj email na privatnu poruku ili ovako u odgovoru ja ti saljem 3eur na PP
kada ti stigne ti mi vratis tih 3eur (moze i 2) jer ne mogu samom sebi da
posaljem to treba da se pojavi u 'payments received' delu PP profila to
je onaj snimak ekrana koji sam okacio u jednoj od poruka gore

jer je moj PP nalog registrovan na nasu zemlju to pokazuje da mogu
da se primaju uplate preko PP bez problema
[ Slobodan Milivojevic @ 21.05.2014. 19:20 ] @
Citat:
mr. ako:
^ Upravo tako!
Vlada nije zaobisla svoje propise, vac je ispostovala propise koje ima PayPal. S obzirom da PP ne dozvoljava primanje na PP racune u Srbiji, briselska kancelarija je otvorila PP racun.


Ali jedan od faktora koji su uticali na to da PayPal ne dozvoljava uplate u Srbiji, je upravo i sama ta Vlada, kao i NBS. To sam hteo da kažem.
[ Thetaworld @ 21.05.2014. 20:17 ] @
Naravno da mora državno zakonodavstvo biti usklađeno sa međunarodnim
tranakcijama koje Paypal izvršava. Ako to nije, ne ide. Na vladi je da
oslobodi građane ionako bezveznih zakona. Svaki političar ima račune
izvan države, to se i ne kontroliše, bez problema se otvore bankovni
računi i u Hrvatskoj i u Crnoj Gori i u Bosni, Austriji, logično je.
Ljudi su povezani, imaju svoje nekretnine u inostranstvu i praktično 0%
ljudi prijavljuje te račune. Zakon to ne može kontrolisati niti Srbija
ima sredstva da kontroliše ljude po tom zakonu. A, takav zakon koji je
besmislen jer se ne može držati pod kontrolom ne treba da postoji.

Na građanima Srbije je da pišu svojim političarima da ukinu bezvezne
zakone koji pripadaju nekom starom vremenu fašizma i potlačivanja.
Današnja Srbija zaslužuje slobodu.
[ mr. ako @ 22.05.2014. 02:27 ] @
Citat:
Slobodan Milivojevic:
Ali jedan od faktora koji su uticali na to da PayPal ne dozvoljava uplate u Srbiji, je upravo i sama ta Vlada, kao i NBS. To sam hteo da kažem.

Ma razumem, ali Skrill radi u Sribji. :) Radi i Neteller. Radi i Google Wallet. Radi i... razumes.
Da PayPal 'oce, mog'o bi, CAK i sa ovim nakaradnim zakonima.

Jedino sto nekoga sprecava da prima novac na PP racun je sam PP. ENDE.
[ Thetaworld @ 22.05.2014. 08:26 ] @
> Ma razumem, ali Skrill radi u Sribji. :) Radi i Neteller. Radi i Google Wallet. Radi i... razumes.
> Da PayPal 'oce, mog'o bi, CAK i sa ovim nakaradnim zakonima.
>
> Jedino sto nekoga sprecava da prima novac na PP racun je sam PP. ENDE.

Naravno. Paypal odlučuje sam o tome, ne Srbija.

- Skrill je Money Service Business, znači u svrhu transfera novca. Ne
predstavlja "devizni račun" u inostranstvu. Bave se transferom novca.
http://www.fsa.gov.uk/register/2EMD/2EMD_MasterRegister.html - ali
nisu banka;

- Neteller isto tako kao i Skrill.

- Gogle Wallet je način plaćanja digitalnih usluga. Svako sa karticom
može da plaća za digitalne usluge. To je merchant account provider.

- Paypal je, za Evropu, banka u Luksemburgu bez pokrića ili garancije,
jer se ne bave deponovanjem novca, ali biti banka nije isto kao biti
način plaćanja za ljude. PayPal (Europe) S.à r.l. et Cie, S.C.A
Luxembourg. Paypal je bankovni račun takve vrste, za cijelu Evropsku
zajednicu,

- Paypal nije banka za svaku državu, za neke države je Paypal samo Money
Service Business. Znači postoji Paypal za Srbiju (trenutno Singapur),
postoji Paypal za Njemačku (banka).

- u Srbiji nije zabranjeno da neko drži devize kod rođaka u Bosni ili u
svojoj nekretnini u Crnoj Gori u svom sefu ili da drži devize zakopane
u zemlji izvan Srbije, niti je zabranjeno poslati karticom novaca u
inostranstvo ili koristiti Skrill (sisteme plaćanja) ili Neteller ili
platiti za digitalnu uslugu.

- u Srbiji je više-manje zabranjeno držati devize kod banke u
inostranstvu.
http://www.nbs.rs/export/sites...ev/ds_rezidenti_devize_ino.pdf

- pošto je Srbija u tranziciji da postane članica Evropske zajednice,
klijenti se ne mogu prebacivati iz Singapura u Luksemburg. A, nuditi
tim istim klijentima usluge u Luksemburgu, stvarno bi bilo protivno
zakonima Srbije, tj. Srbija bi mogla da napravi razne sudske slučajeve
protiv njenih korisnika i da traži od banke u Luksemburgu sve podatke,
tj. mogao bi se desiti nepredviđeni kaos radi takvih propisa, nešto
što Paypal mnogo košta.

- drugo, pojedinci iz Srbije su još uvijek pod određenim sankcijama, a
pošto je Paypal matična S.A.D. kompanija, onda imaju povećane probleme
da vode račun o svakom ko se upiše iz Srbije, kako se zove i gdje
stanuje i da nije ta osoba možda na crnoj listi sankcioniranih lica.

Svaka firma koja vodi o svojoj budućnosti želi da izbjegne probleme i
želi da uspostavi sa svojim klijentima dobre odnose. Kod Paypala mi
možemo samo nagađati šta su stvarni razlozi.

Uhvatimo se činjenica, u Srbiji postoje ljudi u vladi koji ne daju
slobodu svojim građanima. Nije problem u Paypalu, već u slobodama.

U trećem svjetskom rajhu, Hitler i nacisti su zabranili odliv
kapitala izvan Njemačke. Imati bankovni račun u drugoj državi je u
pravilu jedna od sloboda i zaštita od rata i nepogoda u vlastitoj
državi. Zabrana stranog bankovnog je gaženje ljudskih sloboda.
http://www.finanzgeschichte.ch/abstracts.htm#Hofer

Imati bankovni račun u inostranstvu, DANAS, je zabranjeno, ako ste
građanin Srbije. Neko postoji ko je iza takvog blesavog zakona. Znači
neka osoba u Srbiji, da li u vladi, narodnoj banci ili na drugoj
poziciji smatra još uvijek da je zgodno održavati tu fašističku mjeru i
gaziti ljudska prava svojih građana. Taj zakon ionako nema nikakvu
stvarnu kontrolnu mjeru. Taj zakon ima za cilj da se pojedincima može
stati na rep onda kad se hoće, da se može uraditi represija nad nekim
pojedincima, onda kad to bude bilo pogodno. Taj zakon pravi
diskriminaciju.

Neko u Srbiji još uvijek smatra da sa svojim građanima može da postupa
kao što je Hitler postupao sa svojim građanima prije i poslije drugog
svjetskog rata.

Pa, zar to nije sramota?
[ Mr. Rejn @ 22.05.2014. 08:57 ] @
@MrTheNema
neće.. ko ih j3!e nisu bogom dani

[ alex789 @ 22.05.2014. 11:44 ] @
Citat:
Mr. Rejn: @MrTheNema
neće.. ko ih j3!e nisu bogom dani




Nazalost, za bilo koji ozbiljniji vid online prodaje - paypal je neophodan...

Imam i Payoneer i Skrill, kad god mogu ponudim Western Union ali bez pomoci prijateljevog paypala sve bi to bilo smesno. US kupci (moje glavno trziste) jednostavno ne zele neki drugi vid placanja. To sto nemamo paypal ko sav normalan svet je velika steta sa sve nas, ukljucujuci i drzavu.

[ MrTheNema @ 22.05.2014. 23:34 ] @
Citat:
Mr. Rejn:
@MrTheNema
neće.. ko ih j3!e nisu bogom dani



A jel ti kao imaš srpski PayPal koji može da prima i šalje novac Mr. Rejn ili si pokušao da pošaljen sa nekog naloga registrovanog na inostranstvo?
[ Mr. Rejn @ 23.05.2014. 01:49 ] @
Citat:
MrTheNema: A jel ti kao imaš srpski PayPal koji može da prima i šalje novac Mr. Rejn ili si pokušao da pošaljen sa nekog naloga registrovanog na inostranstvo?

pa tebi sam pokusao da posaljem

moj nalog je registrovan na nasu zemlju a i tvoj cim je odbijena uplata
[ MrTheNema @ 23.05.2014. 13:03 ] @
Citat:
Mr. Rejn: pa tebi sam pokusao da posaljem

moj nalog je registrovan na nasu zemlju a i tvoj cim je odbijena uplata


Ma znam to nego rekoh da li ti možda slučajno možeš da primaš. Stvarno je retardirano što ne možemo da prodajemo stvari preko ebay kao sav normalan svet.
[ Mr. Rejn @ 23.05.2014. 14:20 ] @
ne znam mogu da ti pustim svoj email na priv poruku pa pokusaj da mi posaljes

ako prodje ja cu da ti vratim ono sto si mi poslao
[ e_pa_nece_moci @ 28.05.2014. 20:48 ] @
Koliko ja znam PayPal nije u Srbiji zato što neće da uvede valutu Dinar kao sredstvo plaćanja. To je uslov naše države da bi krenuo prijem novca.

Iskreno ne vidim razlog zašto insistiramo na tome... Mogli bi jednostavno da prihvatimo evro ili dolar i to je to. Računajte da bi par hiljada ljudi pre neta mogli da zarade od 50-100$ mesečno. E sad... Zašto nekom u našoj državi to ne odgovara?
[ MrTheNema @ 29.05.2014. 11:10 ] @
Citat:
e_pa_nece_moci: Koliko ja znam PayPal nije u Srbiji zato što neće da uvede valutu Dinar kao sredstvo plaćanja. To je uslov naše države da bi krenuo prijem novca.

Iskreno ne vidim razlog zašto insistiramo na tome... Mogli bi jednostavno da prihvatimo evro ili dolar i to je to. Računajte da bi par hiljada ljudi pre neta mogli da zarade od 50-100$ mesečno. E sad... Zašto nekom u našoj državi to ne odgovara?


Možeš da mi kažeš odakle ti ta informacija? Koliko ja znam to što bi račun trebalo da bude u euru ili dolaru ne bi trebalo da bude problem jer mnogi računi u srbiji štednja itd su vezani za evro. Evo i kartica sa kojom ja kupujem preko interneta je vezana za evro tako da mislim da tu nema zakonskih problema.
Problem je u zakonu za koji sam i ja čuo da postoji gde je građaninu Srbije zabranjeno da ima račun u nekoj banci u inostranstvu.
[ Dexic @ 29.05.2014. 11:58 ] @
I Brazil i Indija i Meksiko i Argentina i ne znam jos koje zemlje mogu da primaju samo u svojoj valuti (neke ne mogu uopste u drugoj, neke ne mogu samo od gradjana te drzeve, kao sto bi bio slucaj kod nas).
Uvodjenje dinara nije nikakav problem za PayPal, jer ga on vec ima kao mogucnost za konverziju, samim tim nije to valuta koju ne zele da koriste.

Mozda sam pogresio za neku od drzava gore, ali ima takvih znaci.
Plus je u nekim drzavama moguce samo u lokalnoj valuti ili dolarima povuci novac, jer zahteva povezivanje sa tekucim racunima, tj. samo racunima u lokalnoj valuti.
[ e_pa_nece_moci @ 29.05.2014. 13:39 ] @
@MrTheNema

Po ovome vidimo da nema smetnji da PayPal dozvoli prijem novca: http://www.nbs.rs/internet/lat...html?id=5247&konverzija=no

Ali uslov da se Dinar uvede kao sredstvo placanja sigurno koci ceo proces: http://www.telecompaper.com/ne...dinar-to-currency-list--978994

http://www.economy.rs/finansij...--PayPal-da-uvede-i-dinar.html

[ e_pa_nece_moci @ 29.05.2014. 13:43 ] @
@Dexic

Razumem ja sve... Ali ja primam novac u Dolarima, zasto bih ga menjao u Dinar po nekom nepovoljnom kursu? Hocu da podignem novac u Dolarima, odem do menjacnice i promenim ih u Dinare, ali po normalnom kursu.

U Srbiju bi se mesecno slivalo 50.000$ minimum od raznih poslova koji se mogu obavljati na net-u, a garantujem i mnogo vise samo kada bi sistem naplate funkcionisao.

Ima alternativa i za PayPal ali je sve mnogo komplikovanije i sporije od doticnog servisa o kojem pisemo.
[ Dexic @ 29.05.2014. 14:39 ] @
Niko ne kaze da ti moras te dolare menjati u dinare, niti bilo koju drugu valutu.
Samo ne mozes primati dolare, ili druge ne-dinar valute, ako je posiljalac (ili kupac) rezident Srbije. Znaci jedino za transfer izmedju rezidenata Srbije mora biti uveden dinar.

Mnogo ozbilnije ne-banana drzave od nase imaju takve propise. Jesu arhaicni i glupi, ali su sitnica naspram drugih.
[ e_pa_nece_moci @ 04.06.2014. 16:03 ] @
Neka oni nama samo lepo odobre primanje novca iz inostranstva, to je najbitnije. Što se tiče plaćanja unutar Srbije, to i ja podražavam da bude u Dinarima, jer bi bilo protivustavno koristiti neku drugu valutu.

Inače sam čuo da se tek sledeće godine u ovo vreme može očekivati da odobre funkciju primanja novca
[ OldClassicGamer @ 09.06.2014. 16:30 ] @
Gde si to cuo da ce biti sledece godine?
[ skoz @ 18.06.2014. 14:45 ] @
Citat:
gandra.m:
Mislim da sve moze....

ko hoce da plati pivo preko payppal naloga
..licno cu mu sve objasniti ;) moze uplate i na srb paypal pa cak i ako ste to uspeli, mogu pomoci da vam novac bude dostupan odma a ne nakon 30dana :)




P.s. mislim da jos uvek zakonom nije dozvoljeno da primas na paypl uplate....ali posto zivimo u Srb....onda je poznato da i ti koji prave zakone, prave mesta i za sebe ili ga se ne pridrzavaju :)



Zdravo prijatelju,

Registrovao sam PayPAl na Srbiju kao i svi drugi,
a danas sam uradio foru sa Slovenijom (zemlja Slovenija, okrug Srbija), verifikovao karticu Banca Intesa-e,
tražili su mi i dokumentaciju (pasoš, racun= pa sam im poslao,
te sam dobio odgovor:

---------------

Our review is complete and we have restored your account.

We have noted that you are living in Serbia but you have registered your
PayPal account to Slovenia. Therefore you would need to close this PayPal
account and open a Serbian account.
Please complete these steps within 3 working days.

As PayPal is country specific and available functionalities can differ from
one country to another, you cannot change the country on your PayPal
account. Instead you need to open a new PayPal account

If you have addresses in both countries, you can keep your old PayPal
account and create a new one. Only one of your accounts can be for Business
use, the other account needs to be for personal use.

Before you close your account please withdraw any remaining money to your
bank account or credit card and remove your financial details.

---------------

Šta da radim, da li da gasim nalog ili da se pravim slep, da li bi nalog ostao aktivan i da li bi bio u funkciji?

Takode, vidim da mi je limit za primanje novca 2500€ godišnje, pa sam hteo da ga lift-ujem, poslao sam im pasoš i SBB racun,
upravo cekam odgovor da vidim šta ce biti.

Molim te srdacno za pomoc i savete ako možeš da me posavetuješ ili pomogneš šta i kako dalje,
ako mi PayPAl tako proradi - šaljem ti pare za pivi kao što si tražio u svom postu :)))
[ Thetaworld @ 18.06.2014. 15:12 ] @
Iznosiš svoje privatne podatke ovako u javnosti. Pokazuješ svoju
neozbiljnost i još si pogoršavaš situaciju.

Možeš da imaš Paypal u Sloveniji, ali ne na način kako ti je neko
savjetovao da pišeš adrese iz Srbije sa Slovenijom kao državom, ima li
šta smješnije. Ja to čitam i smijem se.

Moraš u Sloveniji ili Bosni ili Hrvatskoj imati kontrolu nad adresom.
Imati kontrolu to ne znači da moraš tamo da živiš. Recimo da imaš
nekretninu, ne moraš biti prijavljen, opet imaš kontrolu nad adresom.
Moraš imati nekoga i koristiti adresu iz TE države. Slovenija je
kompletno u GPS-u, ne možeš koristiti lažne adrese. To je prvo i
osnovno. Svako može da provjeri preko Interneta postoji li ta adresa ili
ne.

Imati kontrolu to znači da možeš da primiš pismo na tu adresu i da
dokažeš da primaš pisma na tu adresu. Sam pronađi riješenje.

Mi ovakve neozbiljne klijente ne bi ni prihvatili. Sam sebi jamu kopa.
Stara narodna...
[ view @ 18.06.2014. 15:44 ] @
Citat:
Thetaworld
Možeš da imaš Paypal u Sloveniji, ali ne na način kako ti je neko
savjetovao da pišeš adrese iz Srbije sa Slovenijom kao državom, ima li
šta smješnije. Ja to čitam i smijem se.


Moram da ti kazem da nisi u pravu i nerazumem zasto ti je to toliko smesno? Fora je funkcionisala bar 6-7 godina bez ikakvih problema.Nazalost izgleda da je previse ljudi saznalo za tu foru i novi korisnici vise nemogu da registruju nalog na taj nacin.
[ skoz @ 18.06.2014. 16:19 ] @
Citat:
Thetaworld:
Iznosiš svoje privatne podatke ovako u javnosti. Pokazuješ svoju
neozbiljnost i još si pogoršavaš situaciju.

Možeš da imaš Paypal u Sloveniji, ali ne na način kako ti je neko
savjetovao da pišeš adrese iz Srbije sa Slovenijom kao državom, ima li
šta smješnije. Ja to čitam i smijem se.

Moraš u Sloveniji ili Bosni ili Hrvatskoj imati kontrolu nad adresom.
Imati kontrolu to ne znači da moraš tamo da živiš. Recimo da imaš
nekretninu, ne moraš biti prijavljen, opet imaš kontrolu nad adresom.
Moraš imati nekoga i koristiti adresu iz TE države. Slovenija je
kompletno u GPS-u, ne možeš koristiti lažne adrese. To je prvo i
osnovno. Svako može da provjeri preko Interneta postoji li ta adresa ili
ne.

Imati kontrolu to znači da možeš da primiš pismo na tu adresu i da
dokažeš da primaš pisma na tu adresu. Sam pronađi riješenje.

Mi ovakve neozbiljne klijente ne bi ni prihvatili. Sam sebi jamu kopa.
Stara narodna...


Poštovani,

Nije u redu da kažeš da čitaš. i da se smeješ.

Ja da znam šta da uradim, ne bih ovde "bio" niti postavljao ikakva pitanja, pošto ne znam, pitao sam, a tuđem neznanju se ne smeje, smeje se glupošću.
Ja onima koji nešto ne znaju pristupam sa poštovanjem i trudim se da im objektivno pomognem, bez smejanja, tako da ne vidim šta je ovde smešno.

Upotreba termina klijent je takođe pogrešna. Klijent označava fizičko ili pravno lice koje ima račun kod banke, uključujući i banku i druge subjekte koji, u skladu sa zakonom, imaju račune kod Narodne banke Srbije;
ja sam ovde član a ne klijent, oprosti me na sugestiji.

Ova što sam pisao ne smatram privatnom porukom niti pogoršavanjem ikakvu situaciju, ne izmišljam ja toplu vodu, niti pišem o ničemu nepoznatom,
misliš da možda neki čika iz PayPal-a sedi i čita ovde postove pa će možda baš moj da ga iznervira te će celu Srbiju da baci na reviziju i proveru,
misliš da je neko budala pa ne zna šta se radi pa ja sada sebi jamu kopam? Usput, kakvu to jamu sebi kopam, molim za objašnjenje?

Hvala u svakom slučaju na odgovoru; kritike bi trebalo da ostaviš za one koji te napadaju, a smejanje za komedije, ovde smo svi da se posavetujemo i nešto nekoga naučimo.
[ Thetaworld @ 18.06.2014. 18:34 ] @
Ja jesam u ovoj komunikaciji kritičan, ali nisam ciničan. Ti trebaša da
iz toga izvučeš pouku, a to je da svoje privatne, posebno ne finansijske
stvari, ne izlažeš u javnosti. Tako se stvari ne riješavaju i način kako
se izražavam je način kako to želim. Bez emocija u tom izražavanju, ti
ni drugi neće shvatiti ozbiljnost toga. Financijske transakcije niti
pozicije tvojih računa ne bi trebao odavati u javnosti. To nije lijepo
izgovorena kritika sa pažnjom, ne nije, nisam tako ni zamislio. To je
stvarna kritika.

A, pošto evo stalno imamo ljude iz Srbije koji Paypal otvore u susjednoj
državi ili u Sloveniji, znam da to nije nikakav problem.

Sjećam se da je neko spomenuo da se koristi adresa u Srbiji, sa državom
Slovenijom. Ima li to smisla? Ne i nikako. Greška u koracima.

Tvrdnja da to ne ide kod korisnika uopšteno, na osnovu toga što se tebi
desilo, teško da se može smatrati ispravnom.

Problem je jasan, ljudi u Srbiji ne mogu primati Paypal.

Problem se tako lako riješava, ne košta mnogo, ali se čovjek mora nešto
malo potruditi, možda mora i platiti 100-200 eura za razne troškove, ali
se problem ne može ispravno riješiti iz Srbije.

Imati kontrolu nad adresom može da znači da si platio za korištenje
takve adrese. U Hrvatskoj postoje takve firme. U Sloveniji postoje takve
firme. Možeš da platiš i privatno nekome, možeš da koristiš adresu
prijatelja.

Otvoriti račun iz Srbije sa adresom u Srbiji sa državom Slovenijom je
naravno skroz besmisleno i na duge staze ne prolazi.

Ali, otići do Hrvatske (20-30 eura), pa otvoriti račun i položiti malo
na račun 10 eura, pa onda opet doći do Hrvatske i podignuti karticu
(20-30 eura), pa obezbjediti otvaranje Paypala direktno iz Hrvatske,
upisati hrvatski broj telefona, upisati tu VISA karticu iz Hrvatske, pa
nakon toga koristiti Paypal iz Srbije, vjeruj mi da je sasvim bezbjedno.
Naravno da trebaš i nekome da platiš za korištenje adrese. Možda kažeš i
banci da ti šalje izvode računa na tu adresu i to je to. Obezbjedio si
dokaze da imaš tu adresu, kad ti se Paypal obrati, ti pošalješ dokaze,
ličnu kartu, pasoš, dokaze adrese. Paypal nikad ne traži da vidi da imaš
boravak u toj državi. Još nisam čuo.

Američki Paypal se može bezbjedno koristiti sa Kosova, iz Crne Gore,
Bosne, Srbije, Hrvatske, itd. Slovenački, bosanski, hrvatski, bez
problema.

Takvo korištenje Paypal-a nije u skladu sa pravilnikom naravno, ali je
bezazleno, jer nema nikakve loše namjere sa strane takvog korisnika.
Ništa se ne može takvom korisniku reći ili nametnuti da je uradio kako
ne treba.

Ali, ako staviš adresu u Beogradu sa državom Slovenijom, tu si već
napravio dokaz protiv sebe.

Riješenje ti je da sa drugom email adresom uradiš gore navedeno.
[ skoz @ 18.06.2014. 19:03 ] @
Uh, sada si bio savršeni konkretan, jasan i korektan, hvlala NAJLEPŠE na savetima, rekao si tačno ono što sam želeo da čujem :)

ALI.

Nedostaje odgovor na moje pitanje: da li će mi "oni" ugasiti nalog za 3 dana ili ne, jer je rečeno meni da to uradim, nigde ne vidim da se pominje ako ja to ne učinim da će se automatski to desiti,
prepostavljam da hoće, ali... zato sam pitao.

Inače, sve što si rekao je u planu da se uradi, definitivno.
[ skoz @ 18.06.2014. 19:07 ] @
i još jednom HVALA PUNO na ODLIČNOM odgovoru ! ! ! ! ! !
[ view @ 18.06.2014. 19:38 ] @
Citat:
Thetaworld:

Otvoriti račun iz Srbije sa adresom u Srbiji sa državom Slovenijom je
naravno skroz besmisleno i na duge staze ne prolazi.



Jeste Besmisleno ali godinama vec funkcionise bez ikakvih problema i znam dosta ljudi koji koriste paypal na taj nacin.E sad izgleda da vise ne dozvoljavaju da se registruju novi nalozi na tu staru provaljenu foru ali stari nalozi koji su aktivni i nisu imali neke probleme jos uvek rade.
[ Thetaworld @ 19.06.2014. 04:27 ] @
To nije "fora", već besmislica. Staviti svoj novac na lažnu adresu kod
Paypal-a, to je rizik za novac i za sebe.
[ ajvari @ 19.06.2014. 05:15 ] @
Ok, konacno prvi put da neko izadje sa normalnim opazanjima stvari i prakticnim savetom sta uciniti. Imam nekoliko pitanja:

1. Posedujem adresu i telefone u Bosni (Bijeljina ili Banja Luka, rodjaci) i pitam se u koju banku da odem i sta tamo da im kazem kad pokusam da otvorim racun, trazice mi neke dokumente i videce da sam iz Srbije te se pitam kako se ovo resava i da li je ovo uopste problem. Neki savet u koju banku otici i koju karticu traziti, video sam u ranijim postovima da je spominjana GIFT kartica?

2. Primetio sam da prilikom registracije business paypal accounta tamo stoji polje Date of registration za business. Naravno da je bolje da imam pravi datum ali ako firma nije registrovana koliko je zlo staviti proizvoljan datum skorijeg vremena?

3. Kako poslovati tako da paypal ne zadrzava toliko dugo sredstva tj. 25-30 dana, kako zadobiti njihovo poverenje u tom smislu?

4. Koliki je limit business account-a i sta da radim ako mi zatraze nekakav Id, passport ili nesto slicno, to ne smem da saljem jer ce videti da sam iz Srbije iako cu tada imati racun u Bosni? Pitam to jer ce mozda traziti ID za podizanje limita transakcija.

Unapred zahvalan,
veliki pozdrav!

PS odlicna iako mucna zapazanja u vezi sa nasom drzavom i stranim bankovnim racunima, odvratna vrsta sankcije koju drzava sprovodi bez jasnih razloga.
[ skoz @ 19.06.2014. 10:03 ] @
Ja ti odmah mogu dati savet za Bosnu...

Zvao sam Banca Intesa-a u Bijeljini, rekli su da nerezidenti mogu imati devizni račun i VISA karticu, sve što ti treba ja fotokopirana lična karta i pasoš te overa u sudu. Sa tim papirom pravac u banku. Održavanje računa košta oko 5€ godišnje. PO gotovu karticu dolazi za, ako se sećam, 3 nedelje.
[ Sc0rp10 @ 19.06.2014. 10:20 ] @
Citat:
Thetaworld

Američki Paypal se može bezbjedno koristiti sa Kosova, iz Crne Gore,
Bosne, Srbije, Hrvatske, itd. Slovenački, bosanski, hrvatski, bez
problema.

Takvo korištenje Paypal-a nije u skladu sa pravilnikom naravno, ali je
bezazleno, jer nema nikakve loše namjere sa strane takvog korisnika.
Ništa se ne može takvom korisniku reći ili nametnuti da je uradio kako
ne treba.



Ovo inace nije tacno. Proci ce odredjeni broj transakcija (ili do odredjene sume) nakon cega ce primetiti sta se dogadja, zatvorice nalog i traziti da korisnik dostavi podatke da je vlasnik adrese i drzavljanin USA. S obzirom da korisnik nece biti u mogucnosti da ih dostavi (pogotovo ne neslavni SSN koji umeju da traze) isti se zatvara, novac ostaje 180 dana na zatvorenom nalogu nakon cega se salje na bankovni racun povezan sa nalogom. Ovo se desilo ljudima koje licno poznajem i koji nisu ocekivali ovakav vid provere, a takodje se moze proveriti da ima more istih slucajeva.


Jednostavno razlog za to je sto paypal dozvoljava da korisnik putuje i samim tim koristi karticu na svojim putovanjima, tako da ce dozvoliti logovanje sa IP adresama drugih drzava odredjeni broj puta. Medjutim kada primete da korisnik sa americkim paypal nalogom, istom pristupa iskljucivo van USA, obavestice ga ili da dostavi validna dokumenta za verifikaciju naloga ili da otvori nalog u zemlji iz koje pristupa.

Kada ce nekom korisniku poceti da nadgledaju nalog zavisi od slucaja do slucaja, ali osobe koje licno poznajem su dospele u ovu situaciju kada im je poceo konstantan mesecni priliv novca u iznosu oko 500e. Nemam nameru nikoga da plasim, cisto zelim da upozorim ljude koji budu citali ovu temu da nije bezbedno koristiti paypal kao sto je napisano u citiranoj poruci, a isto mozete i sami proveriti na internetu.
[ view @ 19.06.2014. 10:31 ] @
Citat:
Thetaworld:
To nije "fora", već besmislica. Staviti svoj novac na lažnu adresu kod
Paypal-a, to je rizik za novac i za sebe.


Nista nije lazno,osim pogresno upisane drazave.Novac se ne zadrzava dugo na tom nalogu vec se odmah trosi dalje.To je fora koja funkcionise vec godinama a to sto ti nekoj agenciji platis 200 eura u Sloveniji da ti daju neku adresu i da eventualno primaju postu za tebe e to je tvoja lazna adresa u pravnom smislu i to je realno rizicno da izgubis i novac i nalog jer ne znam kako ces da verifikujes nalog sa licnim dokumentima koji se ne vode na tu adresu u Sloveniji ili Hrvatskoj.

A nalozi o kojima ja pricam su do pre neka 2 meseca mogli cak i normalno da se verifikuju tj da im skines limite slanjem skeniranih licnih dokumenata jer se sve poklapa a tamo neko u paypal-u ko je vrsio proveru verifikacije tih naloga izgleda da nije razlikovao da li je Srbija samostalna drzava ili je region u Sloveniji :).I do dana danasnjeg nikada nisu proveravali posle verifikacije dokumenata.
[ skoz @ 19.06.2014. 10:48 ] @
@ view

Paaa, par postova unazad, napisao sam šta sam juče dobio od PayPal-a u vezi fore (RS/SLO):

"We have noted that you are living in Serbia but you have registered your
PayPal account to Slovenia. Therefore you would need to close this PayPal
account and open a Serbian account.
Please complete these steps within 3 working days.

As PayPal is country specific and available functionalities can differ from
one country to another, you cannot change the country on your PayPal
account. Instead you need to open a new PayPal account

If you have addresses in both countries, you can keep your old PayPal
account and create a new one. Only one of your accounts can be for Business
use, the other account needs to be for personal use.

Before you close your account please withdraw any remaining money to your
bank account or credit card and remove your financial details."

Well?
[ epitaph @ 19.06.2014. 11:13 ] @
Citat:
ajvari:
Ok, konacno prvi put da neko izadje sa normalnim opazanjima stvari i prakticnim savetom sta uciniti. Imam nekoliko pitanja:

1. Posedujem adresu i telefone u Bosni (Bijeljina ili Banja Luka, rodjaci) i pitam se u koju banku da odem i sta tamo da im kazem kad pokusam da otvorim racun, trazice mi neke dokumente i videce da sam iz Srbije te se pitam kako se ovo resava i da li je ovo uopste problem. Neki savet u koju banku otici i koju karticu traziti, video sam u ranijim postovima da je spominjana GIFT kartica?

2. Primetio sam da prilikom registracije business paypal accounta tamo stoji polje Date of registration za business. Naravno da je bolje da imam pravi datum ali ako firma nije registrovana koliko je zlo staviti proizvoljan datum skorijeg vremena?

3. Kako poslovati tako da paypal ne zadrzava toliko dugo sredstva tj. 25-30 dana, kako zadobiti njihovo poverenje u tom smislu?

4. Koliki je limit business account-a i sta da radim ako mi zatraze nekakav Id, passport ili nesto slicno, to ne smem da saljem jer ce videti da sam iz Srbije iako cu tada imati racun u Bosni? Pitam to jer ce mozda traziti ID za podizanje limita transakcija.

Unapred zahvalan,
veliki pozdrav!

PS odlicna iako mucna zapazanja u vezi sa nasom drzavom i stranim bankovnim racunima, odvratna vrsta sankcije koju drzava sprovodi bez jasnih razloga.


Kada je u pitanju otvaranje racuna u BiH, ako nemas nasu licnu kartu to vise nije moguce, neke banke traze i potvrdu o prebivalistu (sve vise njih).
Ako je u pitanju veliki posao, zatrazi BiH drzavljanstvo - ne znam proceduru, ali vjerujem da je moguce i da nije previse komplikovano, posebno sto ovdje imas rodbinu... (ne znam da li je moguce imati dvojno drzavljanstvo u Srbiji)

Zadrzavanje sredstava nije nikjakav problem, sve sto je potrebno uraditi da novac bude odmah dostupan je da osoba koja ga je poslala klikne na "Confirm recipient" - i to je to, novac je dostupan za par min... Ja na ovaj nacin primam platu svaki mjesec, i sada vec racunovodja koji je salje zna da to treba obaviti, odmah nakon slanja - t5ako da mi je plata uvijek odmah dostupna!

Ja ne znam nista od registraciji Business naloga pa o tome ne mogu govoriti - za mene predstavlja problem dnevni limit od 500$, volio bih da mogu novac slati odjednom, a ne ovako iscjepkano, jer mi svaki put uzmu 5$ za slanje, odnosno 20$ svaki mjesec (sto nije zanemarivo)
[ Thetaworld @ 19.06.2014. 11:43 ] @
> Ovo inace nije tacno. Proci ce odredjeni broj transakcija (ili do odredjene sume) nakon cega ce primetiti sta se dogadja, zatvorice nalog i traziti da korisnik dostavi podatke da je vlasnik adrese i drzavljanin USA. S obzirom da korisnik nece biti u mogucnosti da ih dostavi (pogotovo ne neslavni SSN koji umeju da traze) isti se zatvara, novac ostaje 180 dana na zatvorenom nalogu nakon cega se salje na bankovni racun povezan sa nalogom. Ovo se desilo ljudima koje licno poznajem i koji nisu ocekivali ovakav vid provere, a takodje se moze proveriti da ima more istih slucajeva.

Vjerujem da jeste tako ukoliko ne znaš to ispravno da napraviš. Sasvim
normalno koristimo više USA Paypal računa za ljude sa Balkana sa
američkim firmama. Podrazumijeva se da se procedura mora uraditi
ispravno i da sa Paypalom pričamo na telefon i da dokažemo adresu u USA.
Žao mi je da imaš negativno iskustvo, inače je uspjeh stvar znanja i
namjere. Ako nemaš dovoljno znanja i detalja i dovoljno namjere, onda
ništa i ne ide kako treba.

> Jednostavno razlog za to je sto paypal dozvoljava da korisnik putuje i samim tim koristi karticu na svojim putovanjima, tako da ce dozvoliti logovanje sa IP adresama drugih drzava odredjeni broj puta. Medjutim kada primete da korisnik sa americkim paypal nalogom, istom pristupa iskljucivo van USA, obavestice ga ili da dostavi validna dokumenta za verifikaciju naloga ili da otvori nalog u zemlji iz koje pristupa.

Jeste, može se desiti i svaki takav Paypal nalog ovjerimo. Klijenti nam
koriste USA Paypal iz Hrvatske, Slovenije, Bosne, Srbije, Afrike, bez
problema. Opet da ponovim, znanje i namjera, najvažniji su kod svakog
uspjeha. Manjak znanja i gubi se kontrola.

Govorimo o svakodnevnom prilivu novca i to u sumama od hiljade i hiljade
dolara.
[ Thetaworld @ 19.06.2014. 11:48 ] @
> If you have addresses in both countries, you can keep your old PayPal
> account and create a new one. Only one of your accounts can be for Business
> use, the other account needs to be for personal use.

Tako je, to je praksa Paypal-a. Jedan osobni i jedan poslovni račun u
jednoj državi. U drugoj državi možeš imati opet jedan osobni i jedan
poslovni račun.

Sad ovaj termin "jedan poslovni račun" ne znači da možeš imati samo
jednu firmu pod Paypal-om. Ko ima više firmi, može otvoriti više
poslovnih računa koji su svi povezani na prvi poslovni račun, ali su pod
raznim imenima i novac leže na razne poslovne račune. Taj sistem rada
nije moguće trenutno uspostaviti online, već se moraju napraviti Paypal
računi odvojeno za poslovne račune i onda pozvati Paypal telefonom, da
bi se ti poslovni računi povezali sa jednom osobom. To su onda povezani
Paypal računi. Vjerujem da je ovo nešto sasvim nova informacija na
Balkanu, ali je uobičajena praksa Paypala.
[ Thetaworld @ 19.06.2014. 11:50 ] @
> Nista nije lazno,osim pogresno upisane drazave.Novac se ne zadrzava dugo na tom nalogu vec se odmah trosi dalje.To je fora koja funkcionise vec godinama a to sto ti nekoj agenciji platis 200 eura u Sloveniji da ti daju neku adresu i da eventualno primaju postu za tebe e to je tvoja lazna adresa u pravnom smislu i to je realno rizicno da izgubis i novac i nalog jer ne znam kako ces da verifikujes nalog sa licnim dokumentima koji se ne vode na tu adresu u Sloveniji ili Hrvatskoj.

"Ništa nije lažno osim pogrešno upisane države" -- sam si sebi
proturiječan. Čekaj, upišeš adresu u Sloveniji koja ne postoji, upišeš
grad u Sloveniji koji ne postoji, ali "ništa nije lažno".

Back to school!
[ Thetaworld @ 19.06.2014. 11:54 ] @
> Kada je u pitanju otvaranje racuna u BiH, ako nemas nasu licnu kartu to vise nije moguce, neke banke traze i potvrdu o prebivalistu (sve vise njih).

Kompletno pogrešna informacija. Vjerovatno sve banke u Bosni otvaraju
račune za nerezidente. Potrebna je pasoš, da. Prije su banke tražile
potvrde prebivališta za bosanske državljane, danas traže sve manje, jer
je sasvim jasno da je lična karta ili pasoš dovoljan dokument. Banke
dolaze polako na svjetski standard, jer se rezidencija ne treba
dokazivati prijavom. Čovjek može biti prijavljen 20 godina na adresi
gdje ne živi.

> Ako je u pitanju veliki posao, zatrazi BiH drzavljanstvo - ne znam proceduru, ali vjerujem da je moguce i da nije previse komplikovano, posebno sto ovdje imas rodbinu... (ne znam da li je moguce imati dvojno drzavljanstvo u Srbiji)

Pa, ako je u pitanju veliki posao, svaki čovjek može otvoriti firmu
negdje u EU ili USA i otvoriti Paypal račun na ime firme i normalno
primati uplate. Veliki posao u Bosni? Hahah hhahaha. Mora da je nešto u
vezi koncesija i podmićivanja, a za to neće biti potreban Paypal, već
cash.
[ skoz @ 19.06.2014. 12:06 ] @
Citat:
Thetaworld:
> Nista nije lazno,osim pogresno upisane drazave.Novac se ne zadrzava dugo na tom nalogu vec se odmah trosi dalje.To je fora koja funkcionise vec godinama a to sto ti nekoj agenciji platis 200 eura u Sloveniji da ti daju neku adresu i da eventualno primaju postu za tebe e to je tvoja lazna adresa u pravnom smislu i to je realno rizicno da izgubis i novac i nalog jer ne znam kako ces da verifikujes nalog sa licnim dokumentima koji se ne vode na tu adresu u Sloveniji ili Hrvatskoj.

"Ništa nije lažno osim pogrešno upisane države" -- sam si sebi
proturiječan. Čekaj, upišeš adresu u Sloveniji koja ne postoji, upišeš
grad u Sloveniji koji ne postoji, ali "ništa nije lažno".

Back to school!


Poštovani, šta da radim povodom već pomenutog u par postova unazad:

"We have noted that you are living in Serbia but you have registered your
PayPal account to Slovenia. Therefore you would need to close this PayPal
account and open a Serbian account.
Please complete these steps within 3 working days.

As PayPal is country specific and available functionalities can differ from
one country to another, you cannot change the country on your PayPal
account. Instead you need to open a new PayPal account
"
[ Thetaworld @ 19.06.2014. 12:21 ] @
Tražiš odgovor na odgovor. Najbolje je da pročitaš šta ti pišu, pa onda
napraviš Paypal sa ispravnim podacima, ne sa lažnim podacima.
[ view @ 19.06.2014. 12:32 ] @
Citat:
Thetaworld:
> Nista nije lazno,osim pogresno upisane drazave.Novac se ne zadrzava dugo na tom nalogu vec se odmah trosi dalje.To je fora koja funkcionise vec godinama a to sto ti nekoj agenciji platis 200 eura u Sloveniji da ti daju neku adresu i da eventualno primaju postu za tebe e to je tvoja lazna adresa u pravnom smislu i to je realno rizicno da izgubis i novac i nalog jer ne znam kako ces da verifikujes nalog sa licnim dokumentima koji se ne vode na tu adresu u Sloveniji ili Hrvatskoj.

"Ništa nije lažno osim pogrešno upisane države" -- sam si sebi
proturiječan. Čekaj, upišeš adresu u Sloveniji koja ne postoji, upišeš
grad u Sloveniji koji ne postoji, ali "ništa nije lažno".

Back to school!



Kad bih citao detaljnije sta se pise u ovoj temi mozda bih razumeo o cemu se radi a ne da budes toliko cinican.Ne upisuje se adresa u Sloveniji vec prava adresa iz Srbije koja postoji i na kojoj zivis..Naravno upisujes i grad u Srbiji u kojem zivis...Samo je razlika u drzavi.Cak i ako dodje do nekih problema..ma ne vredi da pricam dalje kad to vise ne funkcionise za nove naloge.

Bas me interesuje kako mozes da verifikujes adresu u Sloveniji ili u nekoj drugoj drzavi kojoj ne zivis i nemas dokumenta te drzave kako bih skinuo limite? A da se pri tom nalog vodi na tvoje ime i da mozes da dokazes da je novac zaista tvoj ukoliko dodje do nekih problema.Ako to zavrsava tamo neka fantom agencija za 200 eura na ko zna cije ime i na ko zna cije dokumente onda ta agencija moze vrlo lako da preuzme kontrolu nad tvojim nalogom posle nekog vremena.
[ Sc0rp10 @ 19.06.2014. 12:51 ] @
Citat:
Thetaworld:

Vjerujem da jeste tako ukoliko ne znaš to ispravno da napraviš. Sasvim
normalno koristimo više USA Paypal računa za ljude sa Balkana sa
američkim firmama. Podrazumijeva se da se procedura mora uraditi
ispravno i da sa Paypalom pričamo na telefon i da dokažemo adresu u USA.
Žao mi je da imaš negativno iskustvo, inače je uspjeh stvar znanja i
namjere. Ako nemaš dovoljno znanja i detalja i dovoljno namjere, onda
ništa i ne ide kako treba.

Jeste, može se desiti i svaki takav Paypal nalog ovjerimo. Klijenti nam
koriste USA Paypal iz Hrvatske, Slovenije, Bosne, Srbije, Afrike, bez
problema. Opet da ponovim, znanje i namjera, najvažniji su kod svakog
uspjeha. Manjak znanja i gubi se kontrola.

Govorimo o svakodnevnom prilivu novca i to u sumama od hiljade i hiljade
dolara.



To sto ti radis/koristis je nesto sasvim drugo u odnosu sta prosecno fizicko lice moze da ucini da bi koristilo americki paypal nalog iz Srbije. Ta prica preko firme je samo dodatni trosak prosecnom korisniku koji zeli da prima novac na svoj paypal nalog.

Ne znam gde si procitao da imam negativno iskustvo, naprotiv, moje iskustvo sa paypalom je jako pozitivno, iako nisam koristio usluge nijedne firme.

Svakodnevna suma novca od 1k+ dolara opravdava koriscenje usluga firme u kojoj ti radis (iz poruke sam zakljucio da firma obavlja tu delatnost), ali za prosecnog korisnika postoje bolje alternative.
[ Thetaworld @ 19.06.2014. 12:57 ] @
> Kad bih citao detaljnije sta se pise u ovoj temi mozda bih razumeo o cemu se radi a ne da budes toliko cinican.Ne upisuje se adresa u Sloveniji vec prava adresa iz Srbije koja postoji i na kojoj zivis..Naravno upisujes i grad u Srbiji u kojem zivis...Samo je razlika u drzavi.Cak i ako dodje do nekih problema..ma ne vredi da pricam dalje kad to vise ne funkcionise za nove naloge.

Tako je, moj način izražavanja je takav, ali nije o tome tema. Sviđalo
ti se ili ne sviđalo, kritičan sam kad je u pitanju pisanje lažne adrese
i posebno ako tako olako drugima predstavljaš da je korištenje lažne
adrese opravdano ako neko u Srbiji želi dobiti Paypal u Sloveniji. Nije
opravdano, jer se ljudi s takvim akcijama stavljaju u zakonske
neprilike. Pošto je to Paypal i nemaju vremena da se bakću sa sitnim
ribama, neće vjerovatno napraviti problem. Ali, probaj se tako
predstaviti kod neke firme u Sloveniji sa lažnom adresom, pa je to odmah
krivično djelo, jer si potpisao ugovor elektronskim putem gdje tvrdiš da
ti je to adresa, a nije. Čemu laganje?

Nije "sama razlika" u državi. Kažem, "back to school". Jadno je ako ti
smatraš da je sama razlika u državi. Nije istina. Ne treba ljude
navoditi na tako nešto. Zar nemaš neke logike u sebi?!!

Imaš više načina da dođeš do Paypal-a u Sloveniji i da to bude ispravno:

- možeš iznajmiti stan u Sloveniji;

- možeš umjesto stana, samo iznajmiti adresu, platiti za adresu, dobiti
račun, potvrdu; koliko smo puta poslali Paypal-u takve potvrde i sve
je normalno prihvaćeno.

- možda imaš rođaka u Sloveniji, napravi svoju adresu tamo, staviš ime
i prezime na sandučić, počneš primati pisma, primi jednu karticu,
drugu karticu, izvode od banaka. NARAVNO da to zahtijeva i truda i
vremena i ulaganja novca. Problem je kod ovih što bi htjeli sve za
džabe i ako može iz fotelje u Srbiji. Ali, tako to ne ide.

- konačno, otvori firmu u Sloveniji ili drugoj državi, neka firma
naplaćuje za tebe, pa da zadrži samo 5%, to je u redu za tu firmu,
ostatak može tebi poslati po ugovoru.

- otvori račun u Sloveniji, kod ABANKE ili kod druge banke, koristi
karticu da ovjeriš Paypal sa tom karticom, ali koristi slovenačku
adresu.

> Bas me interesuje kako mozes da verifikujes adresu u Sloveniji ili u nekoj drugoj drzavi kojoj ne zivis i nemas dokumenta te drzave kako bih skinuo limite?

Upravo tu imaš veliko nerazumijevanje. Paypal ne traži dokumenta te
države, već dokaz raspolaganja ili konekcije sa tom adresom koju si
naveo. To nema veze sa državom, ima veze sa pravilima o sprečavanju
pranja novca u slučaju kriminalnih transakcija, da mogu doći po tebe.
Nije ni to sigurno, ali oni moraju imati dokaz da znaju gdje živiš i
mogu te pitati za taj dokaz. Već je više puta objašnjeno da svako može
imati adresu, iznajmi stan i eto ti adrese. Ali, tebi je to skupo. Pa
iznajmi onda samo adresu.

Ali, ne, tebi je i to skupo, ti bi da daješ lažne podatke sa adresom
u Srbiji. Samo naprijed. Ali, to je najbolji način da ti se novac na
Paypalu blokira i da nemaš pristupa tom novcu.

>A da se pri tom nalog vodi na tvoje ime i da mozes da dokazes da je novac zaista tvoj ukoliko dodje do nekih problema.Ako to zavrsava tamo neka fantom agencija za 200 eura na ko zna cije ime i na ko zna cije dokumente onda ta agencija moze vrlo lako da preuzme kontrolu nad tvojim nalogom posle nekog vremena.

Vidim da ti je fantazija počela raditi, umjesto da obratiš možda pažnju
na krivični zakon, davanje lažnih izjava u finansijskim transakcijama je
kažnjivo.

Svako u Srbiji ima pravo da iznajmi stan u drugoj državi. Ima mnogo
ljudi koji će ti to pravo dati besplatno ili koji će ti iznajmiti pod
ugovorom i zvanično, da samo primaš poštu na toj adresi. Znači, ta osoba
vlasnik nekretnine, MORA da te zna. Ako primaš poštu na tu adresu, ako
su ti izvodi od banke sa te adrese, ako možeš pokazati račun od struje,
vode, telefona, na ime vlasnika te adrese, bez obzira što nije na tvoje
ime, to je dokaz da si povezan sa tom adresom i dovoljno je da otvoriš
Paypal u Sloveniji. Konačno je to i sam Paypal rekao, oni nisu mrcine
koje smatraju da ljudi imaju samo jednu adresu.

Svrha mog izražavanja ovde je da skrenem pažnju ljudima da ne odu
pogrešnim putem, jer ne volim kad se dijele neboluzni savjeti iz zone
sumraka.
[ skoz @ 19.06.2014. 13:01 ] @
Citat:
Thetaworld:
Tražiš odgovor na odgovor. Najbolje je da pročitaš šta ti pišu, pa onda
napraviš Paypal sa ispravnim podacima, ne sa lažnim podacima.


jaoooj, jaoooj, jaooooooooj.

sećam se, čitam na nekom stranom forumu nešto, tip pita da li da kupi grafičku karticu A ili B.
Krenu odgovori: ja bi kupio C, pa ja bi kupio DŽA ili BU, mada ti je dobra i G, ja imam K i zadovoljan sam.
Elem, kaže čovek, pitao sam: A ili B.

Želeo bih da znam šta da radim povodom toga što su mi napisali, da li da zatvorim taj nalog koji je verifikovan, kartica verifikovana, zemlja SLO, adresa u RS, mogu da šaljem i primam novac,
imam ja srpski nalog od kada je PayPal došao i intenzivno ga koristim, to mi je sve jasno,
ali neeeezzzznnnaaaam da li da ugasim ovaj novi ili će on nastaviti da funlkcioniše ako ga ne ugasim, nisu naveli da će ga oni ugasiti,
znači pitam da li neko zna šta će ili šta može biti sa ovakvim mojim nalogom, sve ostalo znam, shvatam i razumem,
odgovor treba biti jedna savršeno kratka rečenica koja se tačno odnosi na samo to i samo to pitanje, nebitno da li je to nečije mišljenje ili pouzdan zaključak.

Poštovanje prema svim članovima koji učestvuju u temi. I ljudi, ne budite cinični, ne kritikujte i ne smejte se drugima, ovde smo svi isti, neko više neko malo zna, i tu smo radi razmene znanja,
filozofiranje i moralisanje treba ovde eliminisati, zamislite da nazovemo PayPal radi informacija pa svako od njih krene svoju svirku i pametovanje pomešane sa pravim odgovorima.

:)
[ view @ 19.06.2014. 13:29 ] @
@Thetaworld

Shvatam da si dosao ovde na forum da promovises svoj sajt ali nema razloga za cinizam jer se tako ne prica po forumima pogotova kada zelis da privuces klijente.To sto ti pricas ima veliku dozu ilegalnosti ili pak ogromnih troskova za pojedinca koji zeli da otvori paypal da bih zaradio par desetina ili stotina eura.Takvim ljudima se nikako ne isplati da otvaraju firmu u Sloveniji ili da iznajmljuju stan ili adresu.

Ja samo govorim o primeru koji je funkcionisao bar 6-8 godina koliko ja znam i koji je besplatan i sa kojim moze da se verifikuje adresa i skinu svi limiti.Nema niceg ilegalnog u tome sto upises tacno svoje podatke u srbiji i posaljes prava licna dokumenta jedino sto namerno pogresis drzavu i upises Slovenija umesto Srbija.

Ne zelim vise da ulazim u raspravu,ova opcija za koju sam ja znao vise ne funkcionise za nove naloge tako da nema smisla pricati o njoj.Svi vi kojima treba paypal mozete kontaktirati strucnjaka za mutne radnje @Thetaworld da vas dobro osisa po dzepu i da i dalje radite 90% ilegalno :)
[ Thetaworld @ 19.06.2014. 13:52 ] @
Vrlo smiješno. Ja sam tu da upozorim ljude da ne nasjedaju i da ne pišu
lažne adrese jer to može u stvarnosti imati dugotrajne negativne
posljedice.
[ view @ 19.06.2014. 14:44 ] @
o kakvoj laznoj adresi pricas?
[ view @ 23.06.2014. 15:18 ] @
Nista novo osim saopstenja http://www.economy.rs/finansij...a-se-prima-putem-PayPal-a.html
[ skoz @ 23.06.2014. 20:13 ] @
I ovo je nešto, hvala za informaciju :)
[ mr. ako @ 24.06.2014. 01:28 ] @
Ovo smo vec znali i kao sto je i ranije objasnjeno, sve na dobroj volji PayPala.
[ zorg @ 18.08.2014. 12:23 ] @
Što više čitam sve mi je manje jasno...
Ako neko može u par reči da me uputi:
Hoću da prodajem neku robu preko eBay sajta. Registrovao sam PayPal nalog u Srbiji, sve regularno, Intesa Visa Internet kartica itd...
-Jel mogu stranci da mi plaćaju robu preko PayPal-a, tj. mogu li da primam lovu na PayPal račun?
Negde sam pročitao da može da se primi novac ali da ne može da se podigne/koristi...
Meni nije bitno da li mogu da fizički podignem keš, odgovara mi i da stoji na PayPal-u i da ga trošim na kupovine na Internetu.

Jel ovo funkcioniše ikako ili ima boljih alternativa?
[ Thetaworld @ 18.08.2014. 13:43 ] @
Ako pretražiš malo ovaj forum, vidjećeš da je tema ranije već obrađena,
ne možeš u Srbiji, ne još, primati novac na Paypal. Možda bude to
oslobođeno, ali trenutno ne možeš.

Alternative su Paypal u susjednim državama, Hrvatskoj, Bosni, Sloveniji,
korištenje ispravne adrese i VISA kartica recimo kod Komercijalne Banke
Banja Luka koje se mogu koristiti da se ovjeri Paypal i da se novac
prima. Adresu moraš imati pod svojom kontrolom, znači moraš primati
neka pisma na tu adresu, čak i ako pripada nekom tvom rođaku,
prijatelju ili možeš iznajmiti stan privremeno, prijaviti se na neku od
usluga kao recimo da otvoriš račun ili prijaviš Internet i onda te
račune koristiš kao dokaz adrese. Alternativa je i korištenje stranih
firmi u susjednim državama i onda Paypal preko njih ili korištenje
offshore firmi.

Iz fotelje u Srbiji, ne možeš primati Paypal trenutno, moraš se više
angažovati i obezbjediti sebi uslove.
[ vladanet @ 25.08.2014. 22:03 ] @
Kako funkcioniše refund na srpskom paypalu.Dobio sam refund obaveštenje od paypala ali na portalu nigde ne vdim gde su te pare.
[ shadow-bg @ 05.09.2014. 16:54 ] @
Izgleda da ce moci od 8. oktobra

https://www.paypal.com/hr/weba...g-policies-full?locale.x=gb_hr
[ fanfon @ 05.09.2014. 18:20 ] @
http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...-primanje-uplata-preko-Pejpala
[ mr. ako @ 06.09.2014. 00:32 ] @
Treba spojiti teme: http://www.elitesecurity.org/p3482019
[ Encanto @ 15.09.2014. 13:30 ] @
Ja sam pronasla resenje.
Da ne bih otvarala na druge zemlje a podizala u Srbiji i time rizikovala blokadu racuna, otisla sam u najblize mesto u Bosni i jednostavno tamo otvorila racun u banci otvorila racun PayPala i povezala ga sa tim racunom tako da je sve cisto. Novac mi je dostupan jedino sto se nekad naplacam bancinih provizija ako podizem karticom na bankomatu ili vrsim transakcije sa tog racuna na racun u Srbiji. Ovo je posebno preporucljivo za ljude koji imaju online prihod ili neci veci priliv. Pa cak ako ne diram taj novac nekon vreme isplati mi se da odem u Bosnu direktno i podignem da bi izbegla bancine provizije. Put je nekad jeftiniji.

Eto kome odgovara i ova mogucnost postoji a potpuno je legalna jednostavna i cista.

Puno pozdrava.
[ mr. ako @ 16.09.2014. 02:39 ] @
A sta ces uraditi kad ti PayPal bude zatrazio dokaz prebivalista na adresi u Bosni?
(a zatrazice cim predjes odredjenu sumu)

[ OldClassicGamer @ 18.09.2014. 13:12 ] @
Imam slovenacki PayPal account. Adresa na kojoj je registrovan je potpuno ista i prava kao moja srpska, stim sto kao drzava pise Slovenija a kao provincija pise Srbija. Kada sam im poslao dokaz koja je moja adresa kada su to trazili, posto je ime ulice i sve drugo blio isto, sve je bez problema i account je verifikovan.
[ dmd @ 15.10.2014. 03:38 ] @
Omogućeno primanje novca u Srbiji - 15.09.2014
[ OldClassicGamer @ 15.10.2014. 13:27 ] @
Kada kazu primanje, da li to znaci da se novac primi pa stoji tako tu na PayPalu, ili mogu da ga prebacim na Visa karticu i da podignem sa bankomata? Da li ima nekih ogranicenja u iznosima, i da li mogu primati dolare?
[ Samurai Jack @ 15.10.2014. 13:48 ] @
Ja i dalje imam ovo:

"Your Account May Only Be Used to Send Money"

Jel ima nekog da mu je proradila ova opcija? (da ima cist, srpski PayPal, ne zemlja Slovenija, BiH i ostale kombinacije...)
[ Encanto @ 15.10.2014. 14:02 ] @
DMD ulepsao/la si mi dan! Divna vest bar iz moje perspektive. Ulogovala sam se na moj kako "Samurai Jack" kaze cisti srpski PayPal i sve savreno funkcionise sve su opcije tu.
OldClsassicGamer, mozes naravno da koristis svoj novac. Nadji opciju "get verified" i povezi svoj Paypal racun sa bankovnim racunom tako ces moci da prebacujes sa PayPal racuna na svoj bankovni racun do mile volje. Dolare mozes da primas ako povezes PP sa deviznim racunom,u banci sredis da ti otvore i opciju za dolare ako vec nisu. Za povlacenje svog novca sa PP racuna koristis opciju Withdraw. Limita ima u svakoj zemlji nisam ih jos proucila za nasu.

Pozdrav narode
[ fanfon @ 16.10.2014. 07:32 ] @
Ajde ti nama okaci screenshot prebacenih sredstava sa PP racuna na racun kartice da se uverimo da ne lupetas posto niko dosad to nije uspeo. Bar poslednjih dana, a mnogi su pokusavali.
[ AstroDule @ 16.10.2014. 18:21 ] @
Ja sam novac primio, ali ne mogu da ga prebacim na račun (najmanje može da se podigne 10e, juče sam probao, ali sam imao samo 9e)
[ Samurai Jack @ 17.10.2014. 11:13 ] @
http://www.blic.rs/Vesti/Ekono...u-u-Srbiji-posle-samo-tri-dana

Eto ti ga sad....Kako to "nisu znali"?
[ OldClassicGamer @ 19.10.2014. 12:19 ] @
Ma sta je bre ovo sad? Da li su ovi normalni? Ma slovenacki PayPal je zakon. Sve primam lepo :)
Imam samo jedno pitanje. Da li je bezbedno da sa njega podizem na Visa electron karticu?
Do sada sam dizao preko Payoneer ali oni traze godisnje preko $30 da platim za odrzavanje kartice a ja to necu.
Da li PayPal prilikom withdraw procesa moze da vidi da je ta Visa kartica srpska a ne slovenacka? Preko Payoneer nije bilo problema jer je to virtualni US bankovni racun a to je po slovenackom PayPal TOS dozvoljeno. Lepo kad sam isao na opciju add bank account napisali da moze US.
[ alex789 @ 22.10.2014. 11:09 ] @
Dok je radio prijem novca, prijatelj mi je poslao $10 za probu. Odradio sam withdraw na Intezinu deviznu karticu gde je racun u evrima i dolarima. Posle sedam dana novac stize na racun ali je banka konvertovala valutu iz dolara u evre... Mali je iznos u pitanju pa ne znam po kom kursu to rade, ali ne znam cemu onda sluzi dolarski racun na intezinoj kartici...
[ ringe86 @ 02.12.2014. 17:32 ] @
Citat:
gandra.m:
Mislim da sve moze....

ko hoce da plati pivo preko payppal naloga
..licno cu mu sve objasniti ;) moze uplate i na srb paypal pa cak i ako ste to uspeli, mogu pomoci da vam novac bude dostupan odma a ne nakon 30dana :)




P.s. mislim da jos uvek zakonom nije dozvoljeno da primas na paypl uplate....ali posto zivimo u Srb....onda je poznato da i ti koji prave zakone, prave mesta i za sebe ili ga se ne pridrzavaju :)






Ja placam pivo. Kontaktiraj me.
[ ringe86 @ 02.12.2014. 17:36 ] @
Citat:
gandra.m:
Mislim da sve moze....

ko hoce da plati pivo preko payppal naloga
..licno cu mu sve objasniti ;) moze uplate i na srb paypal pa cak i ako ste to uspeli, mogu pomoci da vam novac bude dostupan odma a ne nakon 30dana :)




P.s. mislim da jos uvek zakonom nije dozvoljeno da primas na paypl uplate....ali posto zivimo u Srb....onda je poznato da i ti koji prave zakone, prave mesta i za sebe ili ga se ne pridrzavaju :)




Placam pivo...molim te kontaktiraj me na [email protected]
[ skoz @ 02.12.2014. 20:46 ] @
Jedno pivce za takvu ljubaznost, ako je informacija proverena, "pada" garantovano,
možeš i meni slobodno da se javiš :)
[ mp3men @ 10.12.2014. 13:24 ] @
radosna vest

I izgleda da ovde ( u Srbiji) neće Paypal još zadugo ako je suditi po po ovom članku


Isto tako verujem da će iduće godine reći izvinte narode potkrala se greška u brojci PayPal stiže teeek 2016.godine a tada će PayPal dići ruke do Srbistana I Srbija će ostati u kamenom dobu zanavek

ovo gore sam rekao i objavio pre par sati sada je"nikao" totalno drugi naslov i članak .Više ne zna ko pija a ko plaća

P.S izvinjavam se narode al nije do mene

[Ovu poruku je menjao mp3men dana 10.12.2014. u 18:52 GMT+1]
[ novibl @ 05.02.2015. 13:17 ] @
Da li u BiH može PayPal da šalje novac. Da li ja kao vlasnik internet stranice, prodavnice mogu da prodajem proizvod i da primim novac preko paypala od kupca i kako to napraviti ako može?

Pozdrav,
[ mstevanic @ 14.04.2015. 19:39 ] @
Konačno proradilo i primanje novca na PayPal u Srbiji...
[ Java Beograd @ 04.05.2015. 13:57 ] @
Možda je glupo pitanje, i kasno, ali da li sada definitivno radi i plaćanje i primanje novca za građane Srbije ? Da li mogu da kažem strancu da mi pošalje kintu na Pay Pall ?
[ 3way @ 04.05.2015. 14:03 ] @
Ako je odgovor na to pitanje "da", jos vaznije je drugo pitanje, tj. da li je taj novac moguce povuci na neku ( i koju ) karticu...
[ valjan @ 08.05.2015. 15:27 ] @
Ja primio juče prvu kintu od stranaca, tako da to definitinvo radi, a sad sam pitao Rajfajzen da li mogu da povučem pare sa PayPal-a na Virtuonkin devizni, znam da je to no-no ali sam u stvari na kvarno na mala vrata provukao pitanje da li je potrebno dostaviti neku dokumentaciju kao prilikom prijem novca preko SWIFT/IBAN na devizni račun, neki osnov priliva i sličnu NBS-ovsku papirologiju, pa kad dobijem odgovor (ako ga dobijem) preneću ovde...
[ noreniou @ 08.05.2015. 16:27 ] @
i ja sa pre par dana povukao/svukao novac sa PP na racun u banci.

Napomene za PP srpske racune:

- login na PP > My Account >Profile (desni padajuci meni) > Add/Edit Credit Card > te se tu nalazi kartica ili kartice preko kojih PP radi > preko MasterCard-a nema mogucnosti primanja para sa PP na bank racun u Srbiji -> mora Visa da se ubaci ( te je staviti kao Primary) kako bi pisalo >> Accepts PayPal withdrawals <<
- nema automatskog (besplatnog) povlacenja sredstava 1.og u mesecu za prethodni mesec
placa se fee od, pise na PP 4e, u mom slucaju fee bio 5$ (BiH racuni imaju opciju free povlacenja, dok je kod Cro bilo par meseci free ali sada i njima naplacuju fee)
- od podnosenja zahteva PP do pojave sredstava na racun u banci, u mom slucaju proslo je 3 dana (kartica Visa elektron)
- kurs koji je racunan je zvanicni Visa currency na dan primanja para (dakle ne kurs banke gde imam racun il kurs NBS-a)
- nikakve dodatne papire nisam slao banci
[ valjan @ 11.05.2015. 14:43 ] @
Dobio sam odgovor od Rajfajzena:

Citat:
Postovani,

Narodna banka Srbije je omogucila korinicima PayPala da pored placanja preko navedenog sajta mogu primati i uplate i Vi kao korisnik VISA Virtuon kartice izdanja Raiffeisen banke mozete koristiti karticu i za placanje i za prijem sredstava.


Nisu mi odgovorili oko papirologije, pretpostavljam da "neko od gore" vidi sve, pa će mi samo jednog dana stići pisamce od poreske uprave, ali dotle ću da uživam...
[ mstevanic @ 11.05.2015. 15:56 ] @
Šta ti može poreska uprava,kakve ona ima veze sa tim što ti primaš novac preko PayPal a?

edit: verovatno si mislio na malo veća primanja...da razumem..treba videti sa bankom najbolje?
[ Java Beograd @ 11.05.2015. 18:50 ] @
Nema to veze sa poreskom upravom. Odavno ti možeš da primaš uplate iz inostranstva direktno na svoj devizni račun u banci. Bilo koja banka. Problematika je u alavosti banaka jer su poneke naplaćivale previše.
Ovde je jedino bilo pitanje tehnikalija.
[ cylon4 @ 19.05.2015. 12:18 ] @
Pozdrav,

Da li je moguce povezati visa karticu pausalne firme sa paypal nalogom i kasnije sa paypala prebacivati novac na tu karticu?
[ Java Beograd @ 19.05.2015. 12:27 ] @
To moraš da vidiš sa svojom bankom.
[ cylon4 @ 19.05.2015. 14:52 ] @
u razgovoru sa covekom iz banke i knjigovodjom zakljucio sam da ovakva transakcija ne bi bila legalna jer se time zaobilazi Narodna banka Srbije.
ovo vazi za pravna lica. ali i dalje mi nije jasno zasto je to tako :) ?
[ Java Beograd @ 19.05.2015. 15:13 ] @
Jel može ili ne može ? Kako se to zaobilazi NBS ? Da li se zaobilazi NBS kad ti neko uplati pare direktno na bankovni račun ?
[ cylon4 @ 19.05.2015. 15:33 ] @
u principu nisam dobio konkretan odgovor. tako da sto se tice prebacivanja para sa paypala na visa karticu firme (koju sam povezao na paypal) i dalje ne znam da li je moguce i dozvoljeno.
sa visa karticama fizickog lica to provereno radi.
[ vlador @ 19.05.2015. 15:51 ] @
Citat:
cylon4: u razgovoru sa covekom iz banke i knjigovodjom zakljucio sam da ovakva transakcija ne bi bila legalna jer se time zaobilazi Narodna banka Srbije

Pa da, to i ja govorim od starta. Halabuce se godinama, te PayPal ne da, te mi (ni)smo spremni, da bi se na kraju ispostavilo da stvarno nismo spremni. Od PayPala, kako stvari sada stoje, koristi mogu da imaju samo oni koji rade na crno, a nas nekolicina smo fino nagradjeni sto im dajemo harac i sto tako lepo znamo da ispadnemo majmuni. ;) A ocigledno smo, bar mi pausalaci, mogli i dan-danas da se se pravimo ludi. Bez namere da uvredim kolege koji rade na crno - naprotiv, skidam kapu na pronicljivosti. ;)

Uglavnom, u Raiffaisenu su mi rekli da ce biti objavljeno na sajtu kada bude nekih novosti po tom pitanju. Jos uvek strpljivo cekam, iako se sve manje nadam. U medjuvremenu bi bilo lepo kada bismo culi iskustva iz drugih banaka: da li ijedna, bar tehnicki, omogucava pausalcima i pravnim licima da prime novac?
[ Homer J. Simpson @ 19.05.2015. 17:52 ] @
Citat:
noreniou:
i ja sa pre par dana povukao/svukao novac sa PP na racun u banci.

Napomene za PP srpske racune:

- login na PP > My Account >Profile (desni padajuci meni) > Add/Edit Credit Card > te se tu nalazi kartica ili kartice preko kojih PP radi > preko MasterCard-a nema mogucnosti primanja para sa PP na bank racun u Srbiji -> mora Visa da se ubaci ( te je staviti kao Primary) kako bi pisalo >> Accepts PayPal withdrawals <<
- nema automatskog (besplatnog) povlacenja sredstava 1.og u mesecu za prethodni mesec
placa se fee od, pise na PP 4e, u mom slucaju fee bio 5$ (BiH racuni imaju opciju free povlacenja, dok je kod Cro bilo par meseci free ali sada i njima naplacuju fee)
- od podnosenja zahteva PP do pojave sredstava na racun u banci, u mom slucaju proslo je 3 dana (kartica Visa elektron)
- kurs koji je racunan je zvanicni Visa currency na dan primanja para (dakle ne kurs banke gde imam racun il kurs NBS-a)
- nikakve dodatne papire nisam slao banci

Jel to 4e minimum ili ?
Posto je ovde https://www.paypal.com/rs/cgi-...bscr?cmd=_display-fees-outside navedeno u procentima ...
Citat:
cylon4:
u razgovoru sa covekom iz banke i knjigovodjom zakljucio sam da ovakva transakcija ne bi bila legalna jer se time zaobilazi Narodna banka Srbije.
ovo vazi za pravna lica. ali i dalje mi nije jasno zasto je to tako :) ?

Za fizicka lica je jos uvek nelegalno primanje deviza od drugih gradjana Srbije , to ce kao biti reseno do kraja godine ...
A primanje uplata/deviza od stranaca je potpuno legalno.
Za pravna je isto nelegalan interni devizni promet (mada to mnogi ne postuju , npr. kuriri) ali s inostranstvom ne bi smelo da bude problema
[ Rakely @ 10.11.2015. 08:54 ] @
Ćao kolege forumaši

novi sam korisnik i vidim da ste svi malo duže ovde pa bih da podelim sa vama moje iskustvo jer više ne znam kome da se obratim, očajan sam. :-( Unapred se izvinjavam što ću malo duži jer ne može u par reči da se prepriča.

Naime, problem je započeo 27.septembra kada sam sa svog PayPal naloga koji imam još od 2010.godine povukao izvesnu količinu deviznih sredstava (125 € - 4 € PayPal provizije = 121 €) na Visa Internet karticu Banca Intesa-e broj xxxx xxxx xxxx xxxx koja je važeća u Banca Intesa-i do 01/16 a imam je vezanu za moj PayPal nalog već godinama, i već nekoliko puta sam sa nje ubacivao novčana sredstva na PayPal kupujući razne stvari preko interneta. Dakle, istog dana sam od PayPal-a dobio potvrdu da je novac poslat i da mogu da očekujem da isti bude na mojoj Visa Internet kartici u roku od 10-15 dana. Pošto u predviđenom roku novac nije stigao na moj račun (u šta sam se više puta uverio pristupom preko e-bankinga) otišao sam u poslovnicu Banca Intesa-e kod službenika za poslove sa stanovništvom, koji je totalno bio zbunjen i nije znao da mi da bilo kakav savet a kamoli reši slučaj. Sačekao sam još neko vreme pošto je PayPal dao rok od nekih 30 dana za pokretanje postupka za traženje novca (jer je to rok zbog nekih zemalja kod kojih taj transfer sporije ide) pa sam kontaktirao PayPal. Oni su mi tražili potvrdu da mi u Banca Intesa na moj račun pod kojim se vodi kartica nije legao traženi iznos, ali tako da se na izvodu koji im šaljem vide cifre moje kartice (xxxx xxxx xxxx xxxx). Ni to nisu uspeli da mi obezbede u Banca Intesa-i već su mi dali izvod sa deviznog računa za koji je kartica vezana (na kome se ovaj broj Visa kartice ne vidi). PayPal-u sam poslao taj izvod, print screen mog e-bankinga, kopiju moje kartice i lične karte, kako bi ih ubedio da je to zaista tako (pošto mi banka ne može obezbediti ono najosnovnije što joj tražim). PayPal je prihvatio dokumenta koja sam im poslao i dao mi relevantne informacije koje bi trebale poslužiti nadležnima u Banca Intesa-i da uđu u trag zagubljenoj transakciji:

If you are unable to find your withdrawal by reviewing your card or bank statements, please provide the following reference number to your card issuer:xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (broj transakcije)

Sa ovim podacima otišao sam pravo kod šefa poslovnice Banca Intesa u V. Stepe, koji mi je rekao da on lično ne može ništa da učini u traženju zagubljenih sredstava, ali da je normalna procedura da pokrenemo reklamacioni postupak sa svim relevantnim dokumentima i da će njihova služba ući u trag preko broja koji sam im dostavio. Tako smo i uradili, i ja sam 15.oktobra popunio traženi zahtev za reklamaciju i u predmet ubacio svu dokumentaciju koju imam, što od PayPal-a (sa sve referentnim brojem transakcije koja bi trebalo da bude više nego dovoljan podatak za iole ozbiljnu banku da uđe u trag sredstvima u međubankarskom prostoru), što izvode sa mojih deviznih računa i kartice koji potvrđuju da novac do tih računa nije ni stigao. Od korisničkog servisa za kartice sam dobio one njihove cirkularne mailove da treba da podnesem reklamaciju u najbližoj poslovnici (koju sam već podneo jer slučaj ne bi ni došao do njih) Blowup a kad je kap prelila čašu i kad sam opet otišao kod direktora poslovnice on je zvao njih direktno da vide šta mogu učiniti i posle pola dana sam dobio informaciju da su eto oni u B. Intesi zaista sve učinili i da treba da se obratim PayPal-u jer novac nije ni došao do Banca Intesa-e!!! (lud-zbunjen)

Pomozite mi šta da uradim i kome da se obratim za pomoć? Ne mogu da verujem da u 21.veku jedna ozbiljna banka ako joj daš broj novčane transakcije ne može da uđe u trag zagubljenim sredstvima a verujem da je PayPal zaista te pare isplatio (jer da se bave mahinacijama ne bi ni postojali kao servis za plaćanja dugi niz godina)!!! Dugo sam mislio da je možda do Visa Internet kartice i da na nju ne može da se povuče novac sa PayPal-a ali sam i na ovom i na drugim forumima čitao da je ljudima normalno legao novac sa PayPal-a na Visa Internet karticu Banca Intese i to posle par dana. Kakogod, taj bi se novac vratio na moj PayPal nalog ali njega ni tamo nema. Ovo je borba sa vetrenjačama našeg bankarskog sistema, ali vas molim da mi pomognete jer možda neko zna kome mogu da se obratim u vezi ovog problema i ima li ijedan iole ozbiljan i pametan službenik u toj banci s kojim mogu porazgovarati da bi mi rešio problem? Ovo je 21.vek i novac ne može tek tako da se zagubi ako imate sve relevantne parametre i broj transakcije (sem ako imate nesposobnu banku u Srbiji). 120 € mi se zaista ne poklanja. One koji mi pomognu da rešim ovaj za mene nerešiv problem vodim na piće i klopu :-)

Pozdrav svima
[ skoz @ 10.11.2015. 09:07 ] @
Nemoj se nervirati, ISTU pricu sam imao i ja na ISTI nacin... isto screenshot preko eBanking-a za dokumentaciju, itd...

Sacekaj tih 30 dana. Ako u banci nemaju nigde da je transkacija zavrsena, da je novac stigao do njih, onda najverovatnije i nije.
PayPal ne prebacuje direktno novac bankarima, vec to ide preko VISA-e, koliko se secam, i koliko su meni objasniji preko PayPal supporta.

Naime, kada je proslo 30 dana, a u banci jos nista od novaca, poslao sam mail PayPal-u, nazvali su me, popricali su, i pokrenuli su istragu.
Dan ili dva kasnije meni su sredstva bila prebacena...

Eto, samo toliko.

Imao sam i neku nesuglasicu na eBay-e, gde eBay nikako nisam uspeo da ubedim da Serbia & Monetenegro vise ne postoje zajedno,
te sam imao zez kod pojedinih prodavaca koji su navodili Serbia & Monetenegro, samo Serbia, ili samo Montenegro.
E ovo poslednje je bilo problem...

PayPal je nazvao mene, konetovao se na konferenciju sa eBay support, objasnjavali su se medjusobno, onda se cak ukljucio i eBay technical / IT support,
gde su obecali da ce pokusati da rese probelm zajedno.
Ne secam se sta je dalje bilo, ali...

Ljudi se stvarno trude da rese problem i da pomognu. Nekada to bude drugacije, kao i u svemu, pa imamo losa iskustva.

Za sada stisni zube, cekaj 30 dana, pa pokreni pricu. Pare nisu isparile, sigurno. Resice se.

Pozz
[ entero11 @ 10.11.2015. 23:50 ] @
Ne brinite nista Paypal je sigurica i cekace dok ne verifikujete karticu.
[ mstevanic @ 02.03.2016. 08:19 ] @
Da li je neko povezao svoj PP nalog (srb.) preko Payoneer kartice i da li to funkcioniše ili se ne vredi zezati sa time?
[ Thetaworld @ 02.03.2016. 08:21 ] @
Paypal više ne priznaje Payoneer i ne želi isplaćivati na Payoneer brojeve računa. Kome još vrijedi i prolazi, prolazi. To više nije riješenje. Postoje i druge vrste US VISA kartica i MasterCard kartica, preko kojih se može dobiti druga vrsta računa koju Paypal neće odbiti.
[ Thetaworld @ 03.03.2016. 06:44 ] @
Citat:
Rakely:
Ovo je 21.vek i novac ne može tek tako da se zagubi ako imate sve relevantne parametre i broj transakcije (sem ako imate nesposobnu banku u Srbiji). 120 € mi se zaista ne poklanja. One koji mi pomognu da rešim ovaj za mene nerešiv problem vodim na piće i klopu :-)


Uvijek se možeš žaliti i direktno VISA firmi i reći da banka ne koristi VISA pravilnik kako treba i kako se ophodi prema tebi. Svaka banka koja koristi VISA znak obavezna je ophoditi se u skladu sa VISA pravilima. Isto vrijedi i za sve koji primaju VISA kartice. Recimo često trgovine traže pasoš, ličnu kartu, a to nije potrebno i ne smiju da odbiju uplate karticom bez lične karte, to su VISA pravila, jer je VISA kartica zamjena za gotovinu. Znači svaka stranka mora poštovati VISA pravila.

Ukoliko na izvodu VISA kartice, nema traga o prispjeću novca, onda trebaš od Paypal-a, prvo tražiti dokaz i žaliti se Paypal-u, a ne banci.

Kad imaš dokaz, onda banka može to da provjeri, a ako se utvrdi da imaš dokaz, ali banka nije primila novac, onda pravac policijska stanica, prijavi krađu novca i navedi sve stranke.

Prodali smo možda 6,000 VISA kartica masovno, pa znam kako ide.
[ exarch @ 01.12.2016. 15:17 ] @
Da ne otvaram novu temu:

Upravo mi je legla uplata u NOK, a od PayPal-a stigao email gde kazu:

"This payment is pending because it was sent in a currency in which you do not currently hold a balance."

Zelim da podignem cash preko VISA VIRTUON Rajfajzen kartice, kolikoce mi PP naplatiti konverziju, da li prvo Nok u RSD pa mozda zatim RSD u EUR?

Zovem banku, ne znaju.

Jer ako mi PP automatski konvertuje NOK u RSD ili EUR (naravno po nekom njihovom kursu, nepovoljnom za mene) , bolje da uradim cancel i trazim da mi posalju te pare u EUR.

Jel imao neko slicnu situaciju?



[Ovu poruku je menjao exarch dana 01.12.2016. u 21:01 GMT+1]
[ cana2016 @ 26.12.2016. 16:38 ] @
Zdravo svima..ja sam iz MK..pa hocu da otvorim Paypal racun, koji kako citam po google, je najbolje otvoriti kod nas u Tutunskoj banci.
Ja inace imam VISA karticu i tri emaila na Aliexpress..i kupujem na sva tri emaila.
Slucajno sam mozda otvorila Paypal preko VISA karticu na jedan od ova tri emaila.
Isto tako, sam se logirala i na Ebay ,preko istom emailu od ova tri..i mislim da sam Paypal povezala sa ovim emailom preko Ebay,pa mi stalno dolaze ponude iz Ebay-a.
Pa da mi se stvari ne mesaju, hocu da otvorim novi racun (karticu),samo ne znam sta je bolje- VISA ili Master?
Inace ovom VISA karticom sto sada imam kupujem samo iz Aliexpress-a, nekoliko puta kad neki paket ne stigne (da ne bih otvarala dispute),prodavac mi nudi da mi vrati pare na Paypal, u zamenu za 5 zvezdica.
Ja sam amater u vezi Paypala i ne znam dali je Paypal samo akaunt,i dali ako je...treba da ga povezes sa tvojom VISA karticom (da uneses podatke VISA kartice u tekom otvaranja Paypala)...dali ako napisem u logiranju moj (recimo) novi email, cu kupovati pomocu tog novog emaila iz Aliexpressa ili Ebay preko Paypala ..ili preko VISA?
Na ovom forumu su mi rekli da za Ebay moras imati Paypal, u slucaju da paket nije stigao, ili nije ok, da ti prodavac moze vratiti pare na Paypal.
Evo..nakratko..dali je moguce u Makedoniji otvoriti Paypal , na kome ti prodavac moze vratiti pare i kako?
I dali i kako se moze proveriti stanje na karticu online?
[ ademare @ 27.12.2016. 00:34 ] @
Au koliko pitanja

Da pocnemo od kraja .

U Makedoniji se moze otvoriti naravno Paypal , ali paypal nije potpuno funkcionalan za sada , ima samo mogucnost , placanja i slanja novca .

Na ovom linku su sve zemlje sveta gde postoji PP pa mozes da vidis kako se i reklama i logovanje razlikuje u skladu sta u kojoj drzavi moze sa pp da se radi . Za Makedoniju ima samo na log ekranu Plati i Posalji .

https://www.paypal.com/en/webapps/mpp/country-worldwide

Medjutim Refund Nije primanje novca , vec povracaj sopstvenog i on Ne spada u Primanje novca ! Tako sto se toga tice nema problema , jedno vreme , nekoliko godina i ovaj u Srbiji je bio takav, tek kasnije je uvedeno primanje novca.

Mada to znaci da Kombinacije tipa , kupis na Aliju , a prodavac ti vrati novac na PP za MK nisu moguce . Ali su moguce da kupis nesto na Ebayu ili u milion prodavnica sirom sveta i da ako treba dobijes refund na svoj racun , tj refund se uplacuje na karticu .

Stanje na karticama se proverava preko tzv. Online bankarstva i to zavisi od svake banke posebno , da li nudi te mogucnosti , da li su besplatne itd. Svaka kartica je vezana za neki racun , osim jednokratnih poklon kartica, pa se stanje na racunu i proverava online , transakcije pojedine , itd.

Za internet kupovine , su bolje Visa kartice , po mom misljenju , i to debitne ne kreditne , jer ne mogu da idu u minus i najbolje ako postoji nesto nalik kao sto kod nas postoji Intesina Internet Visa kartica , koja i moze da se koristi samo preko interneta i nizasta drugo .

Sto se tice mejlova , ja koristim razlicite za PP i za Alija ali koristim istu karticu jer u opisu transakcije na bankarskom izvodu pise ko je uzeo novac PP ili Ali ili neko treci zavisno gde je kupljeno nesto. Ova banka Intesa iako imam online bankarstvo , svakog meseca mi salje mesecni izvod na kucnu adresu bez ikakvih nadoknada i sve ostalo je besplatno od otvaranja racuna i dobijanja kartice do svega ostalog sto je vezana oko toga .

Ebay teoretski moze i bez Pp , ali je upravo Ebay do skoro bio vlasnik PP , jos uvek naravno direktno saradjuju i dobro su ti rekli zasto je na Ebayu bolje koristiti PP , jer prodavac cesto za manje iznose sam vrati novac za par dana i bez zvanicnih zalbi .

Eto za sada toliko , ako imas jos pitanja u vezi PP pitaj , ali verovatno u nekoj drugoj temi , jer Primanje novca znanicno ne postoji u PP-u za MK.
[ cana2016 @ 27.12.2016. 20:21 ] @
ademare..sta da kazem..car si.
Ovako..sa ovakvim recima i citatom, ne mogu i nemam vise sve da pitam.
Bila sam u Halk banci kod nas i dali su mi samo opciju da izvadim VISA..koju vec imam..samo je bilo dodatno da su mi ponudili online bankarstvo za 1.50 EU godisnje..da proveravam stanje.
Na linku koji si mi dao kako se otvara Paypal..pre neki mesec..kazu da je Tutunska Banka najbolja za online, jer ti salju SMS za stanje, ali tamo covek ne moze doci na red ni da nesto pita.Sada kako si mi ovo rekao..(mora da je i tako ..za primanja novca)..nema razloga da otvaram novu karticu i otvaram Paypal..osim za Ebay.
Hvala ti
[ Larocque0 @ 05.07.2018. 03:16 ] @
on je povedal, da si je treba zamrzniti, denar za 30 dni.

ga lahko uporabljajo samo 30 dni kasneje