[ tobamaestro @ 17.01.2014. 23:04 ] @
Pozdrav svima. Treba da uradim projekat u C-u za evidenciju nekih prekrsaja, tako da su svi podaci smestani u binarnu sekvencijalno organizovanu datoteku sa faktorom blokiranja f, dok se azuriranje vrsi u rezimu redosledne obrade. Da li moze neka pomoc, neko da me uputi, ili ako neko ima slican projekat vec realizovan da mi prosledi pa da vidim o cemu je rec? Unapred hvala.
[ glorius @ 18.01.2014. 08:53 ] @
Citat:
...sa faktorom blokiranja f, dok se azuriranje vrsi u rezimu redosledne obrade.


Mozes li malo detaljnije objasniti ovaj deo recenice posto, bar meni, nije jasno.
[ tobamaestro @ 18.01.2014. 19:45 ] @
*Faktor blokiranja f iznosi 5, to sam zaboravio da napomenem.

Koliko sam shvatio, to znaci da se u sekvencijalnu datoteku u 1 blok smesta po 5 slogova uzastopno sa rastucom vrednosti kljuca.

A azuriranje se moze vrsiti u rezimu direktne ili redosledne obrade. Direktna se primenjuje samo u slucajevima kada je kompletna datoteka smestena u operativnu memoriju. Redosledna se koristi kada svi slogovi ne mogu da se smeste kompletno u operativnu memoriju.

Meni treba redosledna. Nadam se da sam nekako pomogao, nije ni meni savrseno jasno, pa upravo zato i trazim pomoc. :)

[ mmix @ 19.01.2014. 10:33 ] @
@glorius,

Kad ne kapiras neku recenicu iz domacih prevoda strucne literature, narocito udzbenika, samo je prevedi nazad na engleski i bice ti jasnije. Prevode uglavnom rade ljudi koji nemju pojma o cemu konkretno prevode.

Blokiranje je pogresan prevod reci blocking, sto nema veze sa blokiranjem bilo cega vec sa pakovanjem zapisa u blokove.