[ = IGY = @ 18.01.2014. 21:30 ] @
Upitanju je statistika fudbalskog kluba.

Trebala mi je formula koja ce da izracunava Prosecnu preciznost suta igraca na osnovu Suteva u okvir gola i van njega.

E sad, napravio sam ceo program ubacio sve sto treba napravio i formulu u tabeli koja bi izracunavala tu prosecnu vrednost.
Sve radi osim jedne stvari koju mi morate pomoci. U slucaju da recimo igrac nije imao niti jedan sut na utakmici(cesto u slucaju odbrambenog igraca),
ja stavim nule u polja ali onda umesto da prosecna vrednost bude 0% na kraju formula ne moze da izracuna kada su sve nule i izbaci mi " #Num! ".

Ako mozete da mi pomognete da prepravim formulu, kako da on tu prikaze 0% u slucaju da nije bilo suteva na gol.

Trebalo bi nesto tipa visualbasic:

if "Ukupan broj suteva"=0 then "Prosecna preciznost suta"=0%

else

(([Sutevi u okvir gola]*100)/[Ukupan broj suteva])/100


Ali kako ja to da uradim tu u Accessu u "expression" odeljku gde se i pise formula?

[ FOX028 @ 18.01.2014. 22:49 ] @
mozes sam da napises funkciju u VBA i kasnije da je pozoves kao bilo koju gotovu funkciju :)
to radis tako sto u VBA editoru prvo kreiras Modul i uneses sledece:

Code:
Function Preciznost(UkupnoSuteva As Integer, SutOkvir As Integer)

If UkupnoSuteva = 0 Then
    Preciznost = 0
Else
    Preciznost = 100 * SutOkvir / UkupnoSuteva
End If
End Function


ili probaj da napises ovu funkciju u Expression Builder-u

Code:
IIf([UkupnoSuteva]=0;0;100*[SutUOkvir]/[UkupnoSuteva])


to je predpostavljam Access 2010, a ja imam 2007 a u njoj nema za Data Type Calculated tako da ti ne mogu reci da li ce ovo raditi 100%, ako ne probaj da napravis Query pa da u njemu izvrsis preracunavanje.
[ = IGY = @ 18.01.2014. 23:05 ] @
IIf([UkupnoSuteva]=0;0;100*[SutUOkvir]/[UkupnoSuteva])

Probao sam ovo i radi jedino sto mi izbacuje sledece:

U okvir: 2 suta
Van okvira: 8 suteva
Ukupno 10 suteva


E sad u ovom scenariju sa tvojom formulom izbacuje mi da je Prosecno to 2000% umesto 20%.

Treba nesto da menjam ali ne znam sta. :)


EDIT: samo sam u tvojoj formuli izbacio ovo mnozenje sa 100 i sljaka!

Hvala puno! :)
[ FOX028 @ 18.01.2014. 23:13 ] @
to je zato sto si mu dao format broja u procentima, u tom slucaju ide ova formula

Code:
IIf([UkupnoSuteva]=0;0;[SutUOkvir]/[UkupnoSuteva])


samo bez 100*