[ NeXuS_SO @ 21.01.2014. 20:14 ] @
Na prvom mestu pozdrav svim ljudima dobre volje - Access guruima :)



Imam jedan banalan problem kojim me namučio onako pošteno (pretpostavljam vama lako rešiv) - a on je da bih želeo u zavisnosti od boolean vrednosti (markiran / prazan čekboks) da se vrednost polja u kućici "PartDescription" menja tj. maskira.

Da objasnim: ako je čekbox markiran (Boolean=Yes) vrednost polja bi trebala biti "ARHIVIRAN DEO" - to sam uspeo da postignem kao što se vidi na priloženi slici ... ali bi isto tako trebalo da ako je čekboks prazan (Boolean=No) da vrednost polja "PartDescription" bude prava vrednost očitana iz tabele, koja je "Plastični zupčanik".

Umesto vrednosti za prazan čekboks ja dobijam ovaj #Error ... gde sam pogrešio u sintaksi?



Evo slike kako to izgleda:






Hvala svima u napred na predlozima i sugestijama!
[ SLOJ.1973 @ 22.01.2014. 07:45 ] @
Pretpostavljam da je ovo Access2013.Nemam ga,pa ne mogu da isprobam,ali mislim da ce raditi. Evo koda,na OnAfterUpdate Checkboxa
Code:
Private Sub Arhived_AfterUpdate()
Select Case Arhived 'tvoj check box
Case -1
Me.PartDescription.Value = "ARHIVIRAN DEO"
Case 0
Me.PartDescription.Value = DLookup("PartDescription", "tStockOfSpares", "PrinterModel= " & Me.PrinterModelText & " and PrinterManufacturer = '" & Me.PrinterManufacturerText & "'")

Case Else
End Select
End Sub

Pozdrav.
Jos da dodam,da je kod radjen pod pretpostavkom da je polje PrinterModal tipa Number,a polje PrinterManufacturer tipa text. Ako je drugacije,nece raditi.
[ Zidar @ 23.01.2014. 14:53 ] @
Najbolje je da se ne zamajavas sa ovim problemom. Zasto bi u nekoj koloni cuvao text 'Arhiviran' kada se vrednost check boxa promeni? Umesto cele operacije, na formi mozes da imas text box koji sdrzi formulu koja gleda u combo box i prikazuej text 'Arhiviran' ili neki drugi, zavisno od vrednosti kombo boxa. Ako ti to treba u izvestajima, mozes da upotrebis istu formulu na izvestaju (reoport) ili da je imas u kveriju. Na taj nacin izbegavas nepotrebno programiranje i probleme koji idu uz to.