[ vladakru @ 29.01.2014. 18:04 ] @
Posto mi je je mail nalog u IMAP protokolu, da li cu ako izbrisem taj nalog na kompu izbrisati i poruke na serveru? To ne bih zeleo. Hocu da uklonim nalog iz kompa bez ikakvih posledica za poruke na serveru. Kako to da uradim, da li je dovoljno da samo izbrisem nalog u thunderbird-u ili.... ?
[ gilopile @ 29.01.2014. 18:07 ] @
Najbolje je da obrises folder/tvoj nalog koji se nalazi u document and setings...app data/roming...thunderbird. Na serveru ce ostati, naravno.
[ vladakru @ 29.01.2014. 18:29 ] @
Ma strah me je da kada ukljucim program i pocne sinhronizaciju, da ce videti da je folder prazan i da izbrise nalog i na serveru...
Imao sam loseg iskustva ranije sa nekim mejlovima pa sada kog zmija ujede taj se i gustera plasi :)
Znaci onda je bezbedno i da uradim Uninstal Thunderbird-a ???
[ gilopile @ 29.01.2014. 18:39 ] @
Mozes i da ga uninstalises i opet ce ti ostati folder u lokalu, tj. onaj u app data/roming...sa svim sinhronizovanim mailovima. Mozes ga backup, pa ponovo vratiti kada instaliras m. Thunderbird i opet ce videt sve mail-ove koje je do tog trenutka sinhronizovao. Na serveru se na ovaj nacin nista ne brise.

Pozz!

Evo, provereno sad. Uninstall sam Thunderbird i ostao je folder i naravno sve na serveru.

[ vladakru @ 29.01.2014. 18:46 ] @
Hvala. To mi je bilo bitno, da mi mail-ovi na serveru ostanu.
[ gilopile @ 29.01.2014. 18:47 ] @
Proverio sam, pogledaj post iznad :) Cak ni u lokalu ne brise pa ces morati manuelno.


Cekaj, ne brisi nista jos....Nesto moram da proverim na serveru!!!
[ gilopile @ 29.01.2014. 18:51 ] @
Cekaj, ne brisi nista jos....Nesto moram da proverim na serveru!!! Izgleda da nesto nije ok i da mi je obrisao....

Da, da, ok je. Meni je bila cekirana opcija da mi brise na svakih 14 dana poruke na serveru. Proveri prvo da li su sve na serveru, pa ako jesu, ok, slobodno uninstal...
[ vladakru @ 29.01.2014. 19:22 ] @
OK ok tek cu sutra da uninstaliram, kada odem na posao, koliko se secam mislim da meni nije stiklirano da mi brise stare poruke, vec da sve cuva, tako da sam sada proverio i sve su na serveru (cpanel - webmail) znaci sutra bezbedan uninstal i manuelno brisanje foldera.

Kud me terao djavo da eksperimentisem sa IMAP na sluzbenom mail-u...
[ vladakru @ 30.01.2014. 17:10 ] @
odradio sam uninstal a zatim rucno brisanje foldera, sve na serveru je ostalo netaknuto.