[ kizanet15 @ 01.02.2014. 16:05 ] @
cao drugari
imam neku malu racunrsku mrezu sa pat racunara sa Mikro tikom, potrebna mi je pomoc kako da napravim radius server za hot spot logovanje , sad sam podigao hot spot na Mk tiku , i podelio usere tako mi se ljudi loguju na net ,problem je sledeci sto nmg da ogranicim vreme korisnika na mrezu i sto moram da gasim user kad vidim da je presao odredjeno vreme na mrezi , potreban mi je radius server , da mi na njemu budu svi korisnici sa svi AP-ova ,tako da na radiusu mogu da podesim vreme i brzinu ,nekom korisniku na mrezi i da ga on sam iskjucuje kad prodje odredjeno ,vreme ,radius server , nzm da napravim ,dali bih neko mogao pomoci kako da napravim radius , odnosno koji os da istaliram za radius jel mi je to ne jasno ,pocetnik sam .. potrebno mi je nesto ali da nije user menager ,unapred vam hvala
[ yolja624 @ 01.02.2014. 18:34 ] @
Sto se tice Radius servera, to mozes da imas besplatno na, recimo, ubuntu (ili nekom drugom *nix-u) ili cak Windows-u. Potrazi FreeRadius na netu.
Ali nece ti biti dovoljan samo Radius server, vec billing software kojim ces da radis unos i kontrolu korisnickih naloga i profila sa svim potrebnim parametrima. Kvalitetno rjesenje postoji, i nije bas jednostavno i jeftino za pocetnika da ga implementira. Za mrezu od 5 racunara se apsolutno ne isplati da ulazis u tu pricu. Drzi se ti user manager-a. To radi korektno barem za taj nivo od 5 racunara.

Pozdrav