[ Genius23 @ 02.02.2014. 16:37 ] @
Zamolio bih vas koji imate neko iskustvo ili neko znanje vezano za ETF u Banjaluci da mi odgovorite na par pitanja, konkretno me zanima smjer Racunarstvo i informatika.

1. Za pocetak me zanima da li je ETF, uopste gledano, fakultet za "strebere" tacnije za one sa odlicnim uspjehom u srednjoj i za one kojima ne predstavlja nikakav problem ucenje 10h dnevno. Zanima me iz razloga jer ja dobijam tek nekih 30 bodova iz srednje (od mogucih 50 koliko ja znam), mada nikad nisam imao problema sa matematikom i fizikom... Ali uvijek sam se drzao te 3 sto se tice uspjeha.

2. Koliko se kandidata prijavljuje na ETF i koliko ih se prima na isti (koliko na budzet a koliko na samofinansiranje)?

3. Da li je tacno da se na prijemnom polaze samo matematika? Ako da, koliko je ta matematika opsirna, odnosno da li je to samo povrsinski?

Za sad toliko ako se sjetim jos necega, pisacu. Hvala unaprijed!
[ peromalosutra @ 05.02.2014. 08:13 ] @
Evo par licnih iskustava, upisao sam isti smjer 2007-me, mada se jos vodim kao student :D

1. Da li je fakultet za strebere ili ne zavisi od tvoje definicije strebera. Potreban je redovan rad i prisustvo nastavi, kao i neko vrijeme kod kuce da se odrade zadaci i pripreme za vjezbe. Vecina predmeta je podijeljena u 3 segmenta: predavanja (teoretski dio), auditorne vjezbe (gdje se rade zadaci koji prate to sto se na predavanjima uci, ili se dodatno prosiruju predavanja, zavisno od predmeta), te laboratorijske vjezbe, gdje prakticno provjeravas i demonstriras gradivo. Sve troje je obavezno, mada poneko predavanje mozes i da propustis, zavisno od profesora. Tipicno prije svake lab vjezbe moras da odradis pripremu, na nekim auditornim vjezbama dobijas zadacu i slicno, tako da je potreban svakodnevni angazman.

2. Nisam pratio situaciju prethodnih godina, kada sam ja upisivao primano je oko 130 studenata, od toga 30 na budzet, e sad, to to je informacija zastarjela par godina.

3. Na prijemnom se polaze samo matematika, bude 10-ak zadataka koji pokrivaju razne oblasti i broj bodova sa prijemnog ulazi uz prosjek iz srednje skole u zbirni broj bodova. U skriptarnici fakulteta bi trebalo da postoje zbirke zadataka koji su se pojavljivali na prethodnim godinama, dovoljno je da provjezbas tu zbirku za poslednjih par prijemnih ispita i uspjeh ti je zagarantovan. Ako si nesto propustio od gradiva iz matematike, taman u zbirci imas dobar pregled pa znas na sta da obratis paznju.

Sto se vremena i zahtjevnosti fakulteta tice, to je sve individualno. Ja sam od druge godine fakulteta aktivno radio (minimum 4 sata dnevno, preko raspusta i zadnje 2 godine full time) i iako ne u roku, uspio sam doci do pred kraj (imam neka 3 ispita do kraja, na koja nisam izasao vec godinu i po dana, sto samo znaci da se moglo zavrsiti ranije), a ni socijalni zivot mi nije patio.

U svakom slucaju, moja preporuka je da upises ETF, spremi dobro prijemni, kada upises radi redovno i nema zime.
[ antraks @ 19.02.2014. 23:30 ] @
Ja studiram ETF u Banjaluci. Pitaj sta te zanima.

Da pomognem malo.

1. Fakultet uopste nije za strebere, mada ih ima najvise. Odokativno oko 70%. Ako mozes uciti i raditi vise od 4h dnevno mislim da neces imati nekih problema, jer ces na 1. godini biti na faksu od 8h do 15h otprilike svaki dan. Bitno je da si uporan i da mozes uciti nekoliko sati dnevno. Odrzavati kontinuirani rad.

2. Dosad su primali oko 150. A ko gdje ide vjeruj da ne znam.

3. Na prijemnom je samo matematika. Kao sto je covjek prije rekao, u skriptarnici imaju primjeri od prethodnih godina. A i organizuje se pripremna nastava koja traje nekih 5-7 dana.

[ djoko222 @ 24.03.2014. 11:44 ] @
Molim te javi mi se na mail ili skype, [email protected] skype: djoko145
Volio bih da dobijem par savjeta od tebe.
[ antraks @ 29.03.2014. 10:35 ] @
Mozemo i ovdje preko privatnih poruka. Pitaj sta te zanima.