[ mikiiiki @ 05.02.2014. 10:29 ] @
Pomoć za dolazak u Kanadu


Pozdrav ljudi,
Hello people, english text is at end of my e-mail.

Potrebna mi je donacija na Crowd Funding sajtu http://www.gofundme.com/6ci5z4

Meni se pruzila neverovatna prilka da odem u Kanadu, za početak na 12
meseci. Prilika je neverovatna jer posle mogu da se snadjem za
direktnu radnu dozvolu od poslodavca i da ostanem zauvek .

IEC je program u kome mogu da ucestvuju državljani 20-ak zemalja,
između ostalih od skoro i Hrvatska.Pošto imam i Hrvatski i Srpski
pasos prijavio sam se i uspeo da udjem u kvotu od 275 ljudi koje
primaju ove, godine brzo se kucalo pa sam bio 116ti, ukupno se
prijavilo 750 . Pogledajte na linku ispod.

Da bih uspeo u tome treba mi vasa pomoć. Zahtev od programa
International Experience
Canada je da pri ulasku u zemlju imam povratnu kartu, kupljeno
zdravstveno osiguranje za
ceo period boravka i 2500 dolara kod sebe. SVAKA DONACIJA MI JE VAžNA
, od najmanje do koliko god želite.

Znate kakva je situacja u Srbiji. Znate da je to nemoguće ustedeti i
sa jakim poslom a kamoli u situaciji da sam nezaposlen, bankrotiran..
a moram da udjem do septembra 2014 u Kanadu .

Već tražim poslodavca preko oglasa u kanadi i nasao sam neke opcije, .
Neću biti izbirljiv i idem tamo gde treba novih ljudi , u
provinciju Albertu ili Manitobu ili Saskecvan , da bih mogao da ostanem.

Na prvom koraku na stranici za donacije http://www.gofundme.com/6ci5z4
kliknite na DONATE na listi, ako pomazete iz Srbje ne birajte zemlju jer nas nema, kanade ima ,ukucajte ostale podatke , na drugom koraku za naplatu donacije s
kartice za online placanja izaberite Serbia and Montenegro, americki
je sajt, nisu ga još updateovali sa novim državama . minimalna
donacija je 5 dolara, oko 360 dinara po kursu danas.

Hvala za svaku pomoć
nemam drugi način nego masovna prikupljanja, l kako to kažu „crowd funding”

http://www.canadainternational...ience/international_experience _canada-experience_internationale_canada.aspx?lang=eng

i na http://www.international.gc.ca...trant.aspx?lang=eng&view=d

Hello people
I need donations to me through a Crowd Funding site
http://www.gofundme.com/6ci5z4

I been given the incredible oportunity to go to Canada for a initial
perod of 12 months . The opportunity is incredible , because after
that I can manage for a work permit with the employer , to stay
forever .

IEC is a program in which citizens of some 20 countries can
participate . Among others croatian citizens can from recently . Since
and I have Croatian and Serbian passport I applied and managed to get
into the quota of 275 people which gets accepted, with the fast
pounding I was 116 th , total number of applied is arround 750 .
Look at the link below .

In order to succeed in this i need your help . The requirement of the
program International Experience
Canada is that when entering the country have a return ticket , bought
health insurance for
the whole period of stay and $ 2,500 on with me . Each donation is
important to me , from the least to as much as you want .

You know what isthe situation in Serbia . You know that's impossible
to save and with strong job, let alone in a situation that I'm
unemployed, bankrupt .. and I have to actually manage to enter Canada
during 2014, preferably before September

I am looking for Employers already looking through ads in Canada, and
I found some options , and a safe option over Actyl group , which
mediates between employees and employers . Of course I will go where
there is need new people in the province of Alberta or Manitoba or
Saskecvan , rather than to stick it to Vancouver and Toronto as many
other people. Caise i want to stay forever.

If you are donating me from Serbia or any other country not on the
list for donations on the first step of DONATE page read this :
The first step on the page for donations
http://www.gofundme.com/6ci5z4 click on DONATE , do not choose any
country on the list if there is no yours listed , like in case of
Serbia. In the second step you can choose Serbia and Montenegro in
online payment details for a card purchase . is an American site ,
they did not update it with new countries. minimum donation is $5 ,
about 360 dinars exchange course today .
[ zetaxx018 @ 05.02.2014. 13:47 ] @
Hoces da kazes da ne mozes da ustedis 2000 eura do jeseni ? Posto kazes da si u BG gde uvek mozes naci nesto da radis, to je da stedis 300 evra mesecno.
Mada nikad se ne zna. Ima ovde dosta na forumu ljudi koji zive van Srbije pa su u mogucnosti da ti pomognu na ovaj ili onaj nacin.

P.S. Vidim da ti treba vise od 2000 eura, moja greska, ali nesto mozes i sam da zaradis.
Citat:

Znate kakva je situacja u Srbiji. Znate da je to nemoguće ustedeti i
sa jakim poslom


Odgovorno tvrdim kao podstanar i bez jakog posla da moze da se ustedi (ne cela suma, ali sasvim dobar deo). Ako se potrudis.
[ mikiiiki @ 05.02.2014. 14:00 ] @
ali problem je kako usedeti, moze meni da to prodje kroz ruke, ali kad kupis da jedes, markicu, platis stanarinu, tj rentu za ofis .. nemoguce . i bolje da idem u kanadu i tamo stedim, kad vec imam priliku . ja ne mogu ovde da nadjem posao za vise od 300 evra mesecno , ne postoji ta matematika da uspem da ustedim, ali probavam
[ mikiiiki @ 05.02.2014. 14:02 ] @
12 meseci, za ovo mi trebba bar 400 dolara mescno, sa troskovima to dodje ... 650 bar . mislim posaljim mi ponudu za posao koji to daje i odmah idem
[ zetaxx018 @ 05.02.2014. 14:07 ] @
Ja sam vise mislio da ustedis deo sume koliko god je moguce radom, a ostatak rodbina, prijatelji, komsije i svi sto veruju u tebe.
Mislio sam da ces pre tako sakupiti sumu.
[ Burgos @ 05.02.2014. 14:31 ] @
Citat:
mikiiiki:
12 meseci, za ovo mi trebba bar 400 dolara mescno, sa troskovima to dodje ... 650 bar . mislim posaljim mi ponudu za posao koji to daje i odmah idem


Pa, dobro, izdržao si ovolike godine, možeš još dve - pa po 200$ mesečno. Srećno u svakom slučaju!
[ mikiiiki @ 05.02.2014. 14:37 ] @
e da je dve godine, nego moram da udjem u kanadu do 29.01.2015, manje od dvanaest meseci, a svejedno ne mogu da ustedim vise od 100 mesecno , realno . I na sta lici ta godina stiskanja koja ni ne doprinese resenju situacoje. Rodbina se rasula davno od 91 , ko gde, slabo ih vidjam.. Keva u penziji, ovo je ocajnicko resenje . Poslednje .... Da ne gubim zivot ovde jos ne znam koliko ... za to doniraj
[ 3way @ 05.02.2014. 16:01 ] @
Citat:
mikiiiki:I na sta lici ta godina stiskanja koja ni ne doprinese resenju situacoje.

Kolicina stiskanja je direktno proporcionalna vaznosti cilja koji zelis da postignes.
[ deedee5 @ 05.02.2014. 16:33 ] @
Hrvatski pasoš --> puno opranih tanjira u Austriji/Nemačkoj --> Kanada
[ Odin D. @ 05.02.2014. 17:10 ] @
Citat:
mikiiiki:  I na sta lici ta godina stiskanja koja ni ne doprinese resenju situacoje.

Imas skoro godinu dana, to je manje od 10 evra dnevno.
U svako doba mozes naci fizikalisanje i gradjevinu sa vecom dnevnom zaradom od toga.
Ljeti imas veliki izbor relativno dobro placenih poslova diljem nasih vocarsko-povrcarsko-stocarskih krajeva sa pristojnom zaradom, hranom i smjestajem i isto to kod komsija nastrojenih morskom turizmu.
Ako neces da se stiskas - bolje i ne idi odatle.
Ostavi pusenje - i to ti je na godisnjem nivou vec dobar dio sume koju trazis.
[ mikiiiki @ 05.02.2014. 17:10 ] @
Znam , ali stiskam se ceo zivot zbog necijih ludih politka, dosta je bilo :) sad donirajte . salim se, Pranje sudova u Austriji, nemackoj, verovtno uskoro .. mali problem mi je jezik, pa cu cim skupim bar 600 ipak ici u irsku prvo , dablin, . u irskoj sa hr pasosem mogu da radim bilo sta . nemacka , austrija, nemam nikoga, nemam gde da budem, i tu mogu da radm samo sezonske poslove bez ograncenja, za bilo sta stalno ma uslova , koji jesu ostvarivi, ali pitanje je vremena sad. Hvala na podrsci i idejama i donirajte ... :)
[ DaliborP @ 05.02.2014. 17:25 ] @
Za kartu sigurno mozes da zaradis, a za tih $2500 mozes da zamolis nekog da ti ih stavi privremeno na tvoj racun, pa mu posle vratis. Verujem da za 12 meseci mozes da skupis 600-700€ koliko vec kosta povratna karta i jos nesto pored da imas za prvu ruku. Ljudi tesko daju novac za charity, a kamoli nekom ko ih trazi na ovakav nacin. U svakom slucaju srecno.
[ mikiiiki @ 05.02.2014. 18:35 ] @
jeste da tesko ljudi daj novac za ovakvo nesto, no sta da se radi, necu nikome davati izgovore ili razloge zasto treba da donira, sam neka odluci .

Ako nekome zatreba evo linka za working holiday, bice apliciranje za 2015 negde od novembra do februara. http://www.canadainternational..._holiday-vacances_travail.aspx

Ima jos kategorija za koje vam nesto vec treba dodatno da aplicirate , za WH nije trebalo skoro nista, par potvrda o neosudjivanju i digitalna fotografija i sken pasosa i cv , sve u pdfu

http://www.canadainternational...oisissez_votre_experience.aspx
[ mikiiiki @ 05.02.2014. 18:37 ] @
i da, ima na fejsu grupa working holiday in canada , odlicna interakcija i mnostvo dokumenata ..
svi saradjuju otkad je 2012 pocelo ovo izmedju hr i canade.
[ 3way @ 05.02.2014. 22:06 ] @
Citat:
mikiiiki:
Znam , ali stiskam se ceo zivot zbog necijih ludih politka, dosta je bilo :)


I ja bi da se hebem, al da mi ne udje.
[ Holocen @ 05.02.2014. 22:25 ] @
Pre svega, iskreno ti želim da odeš u Kanadu. Da razmotrimo tvoje ideje:

1.Imaš dosta godina,zdrav si,prav,i očekuješ da će ti neko dati pare? Zasad imaš 35$...
2.Ako si nešto hteo da radiš onda uradi kako treba. Za ovakve stvari treba ti socijalna mreža tipa Facebook a ne specijalizovani informatički forum kao što je ES.
Lova je na FB-u,ne ovde!
3. Iskreno sumnjam u priču koju si napisao.
4.Ako grešim,uvek možeš podići kredit ili pozajmicu i vratiti ga kad zaradiš novac u Kanadi.
[ mikiiiki @ 05.02.2014. 22:52 ] @
ma stiskao bih se ja jako da to ima smisla, ali ne moze da se uzme intenzivan posao koji donosi vide od 10 evra dnevno a da se ne jede .. opet ne vidim tu racunicu, ne verujem da necu poludeti radeci uzastopno 365 dana :) Pogotovo sto je ionako tesko naci posao. isao sam po gradilistima raznim .. ko zna gde da se javim za rad za 15 evra ili vise dnevno nek salje na pm . slabe su mi kalifikacije , gimnazija i FPN, i nesto sam se cimao oko kompjutera znam da popravljam i svasta nesto, engleski savrsen . Hvala u svakom slucaju na pravoj podrsci . Ja trazim jaci posao uveliko .

I donirajte , ne stidite se :) Kad pomazete, pomozite onako kako coveku treba a ne samo kako vi mislite . Ipak sam razmisljao i pokusavao na razne nacine pa je ovaj jedna znacajna opcija . Ne pomazete zbog sebe da se osetite super, vec zato sto znam sta mi treba i to mogu da efikasno iskoristim i zato sto mislite da cu to moci da uspem . Sto pre pocnem to mi bolje . Verujte da necu biti ni ja sebican.
[ zzz030 @ 05.02.2014. 23:39 ] @
Kad sam procitao prvi upis delovao mi je ok, mozda malo napadno ali dobro. Onda kada si se upustio u konverzaciju poceo si da zvucis malo bezobrazno i razmazeno (bez ljutnje). Mozda si iskren ali pristup ti je pogresan i ne vidis zasto je to lose sto trazis donacije. Nije lose ali daleko su ljudi u Srbiji od toga da doniraju za takve stvari jer previse je bolesne dece po Srbiji i drugih problema koje i sam vidis nadam se. Kazes imas HR pasos, pa sta cekas? Pravac neka EU zemlja i raduckaj nesto i skupices. I meni se smucilo mnogo toga tragam vec vise od godinu dana intezivno da uhvatim neku priliku van, bilo je situacija do skoro da nisam mogao ni za kartu da skupim ali stvari se promene kad tad. Mora da stedis inace neces ni otici. Mazi pastete, jedi salame itd. ako ti je toliko stalo. Nema kukanja!
[ mikiiiki @ 06.02.2014. 01:06 ] @
jesam ja razmazen, ali zar to automatski znaci da ne treba pomoci . i da li to znaci da ja ne pomazem s onm sto znam , iako zvucim razmazeno ? to za pravac eu zemlja je vec u toku, ali ovo za donacije nije na odmet . i stvarno bi me poguralo, ne mogu da odem npr u dablin i da se nakacim ortaku na gajbu mesec dana, i jos da mu pojedem frizider .. cuj ako vec neces ili ne ozes da pomognes, nebitno, nema nista lose, to je tvoje misljenje, stav. ja postujem to , snaci cu se, ali zar stvarno moraju da se pojavljuju izgovori za to ? mislim, ljudi ako necete da pomognete nemojte mene da optuzujete za to, to je vas izbor , slobodan izbor i trebalo bi da ste ok sa onim sto izaberete. stace vam izgovori za to ? razlozi ...

ako hocete, onda donirajte jer ce mi uskoro znaciti svaki dinar, ima dosta mesta po evropi de mogu da radim, ali problem je prevoz do tamo i za snalazenje prvi mesec . pomozite oko tog problema, a ja se bavim svojom razmazenoscu, jer jednostavno, ko zeli da bude razmazeno deriste, naravno da se poboljsavam . .. nisam trazio pomoc za razmazenost vec za ono sto ne mogu brzo sam da uradim
[ mikiiiki @ 06.02.2014. 01:16 ] @
sto se tice uzimana kredita nema sansi, zvao sam svoju banku za to, kazu da treba da sam prijavljen 3 meseca minimum , a ko ovde prijavljuje, od skoro 4 godne radnog staza mam 1 mesec u radnoj knjizici, j 1 mesec, Ljudi nje se meni ovde jednostavno diglo a sad idem, vidim da nema nista od ovoga, ne postoji sistem ne postoji sansa ... cak sam imao svoju firmu kranjem 2013 godine, preduzetnistvo, 3 meseca, jos uvek sam sebi nisam overio radnu knjizicu, kaze banka mora firma da ti postoji bar godinu dana ...jos bre dugujem poreskoj vise nego sam licno zaradio ...

na fesbuku vec sharuju ljudi, a skapirajte ovo s donacijama mi je jedino gde moze neko da mi da pare, ljudi ovo je ocajnicki potez, jel stvarno mislite da bih se blamirao tek tako. jes da se vise verovatno ne vracam kad krenem pa je svejedno ali opet ?

Sta ima lose sto trazim donaciju, ako vidim da mi treba i da mi je zajebano ovako? milsim uspecu sigurno ali sto da mi se ne pomogne u tome, da ne moram 3 meseca da bacim na to da skupim za kartu do neke eu zemlje, pa tamo opet zezanje ... . to trazim u sustini

[ mikiiiki @ 06.02.2014. 01:58 ] @
ljudi sta vam je , pogledajte gde zivim na slikama, ja bre ovu situaciju ne bih pozeleo ni jednom neprijatelju , ni ovu zemlju ne bih pozelo nepriajtelju, budite solidarni .
[ zetaxx018 @ 06.02.2014. 08:21 ] @
Citat:
mikiiiki: ljudi sta vam je , pogledajte gde zivim na slikama, ja bre ovu situaciju ne bih pozeleo ni jednom neprijatelju , ni ovu zemlju ne bih pozelo nepriajtelju, budite solidarni .


A sto se ne vratis u Hrvatsku ako ti ova zemlja smeta. Oni su u EU, ne mozes reci da je i tamo lose. Lepo ti bilo dok te ova zemlja osiromasena i pod sankcijama primila 1995. I kazes da je nebi ni neprijatelju pozeleo.

Mislis da u Kanadi samo cekaju na tebe. Pa i tamo ces imati 1 mesec radnog staza. Ja se ne cudim kako za tebe nema posla sa takvim ponasanjem.

Sumnjam da si ti planirao negde da ides. Setio si se fore, ajde nek mi neko napuni par hiljada eura, pa da se pohvalis mami kako ima leba bez motike i kako treba vise da veruje u tvoje "sposobnosti". Sa ovom akcijom verujem da ces je oduseviti.

Sada sam tek pogledao tvoje slike. Nabacio si neki novcici i upaljac oko laptop-a kao u kakvim uslovima zivim. Sta je fora? Nemas mesta za sitan novac?
[ PeraII @ 06.02.2014. 08:35 ] @
Citat:
mikiiiki:
ljudi sta vam je , pogledajte gde zivim na slikama, ja bre ovu situaciju ne bih pozeleo ni jednom neprijatelju , ni ovu zemlju ne bih pozelo nepriajtelju, budite solidarni .


Sram te bilo folirantu. Tebi ne da ne treba pomoći nego te proterati tamo odakle si došao u Srbiju!!!
Pljuješ po njoj a od njenih građana tražiš pomoć?!

[ mikiiiki @ 06.02.2014. 13:18 ] @
o ljudi, oce li neko prvo uplatiti pa onda ostaviti komentar, odgovoricu svima obecavam,
Prvo , nije me prihvatila 95 vec su se moji preselili 91 , 10 dana pre rata . A o tome kako su ljude primali i kako je ovo zemlja koja nije bas navikla na razlicitosti ... da se samo podsetimo blokade beograda za vreme oluje kad su ljudi usmeravani bilo gde drugde, a od humanitarnih organizacija u kolonama pomao je ljudima jukom i onaj helsinski komitet , ej bre sta je to ?. Mozda su oni jedini bili pripremljeni :) Cale se druzio sa svima hr i sr, i bilo mu je retardirano da uzme pusku i puca na komsiju ili kuma, kum na vencanju im je bio hrvat a oboje srbi pa sad ti vidi . I bio je u pravu, kad sad vidim kako su srbi postali neljudi prema hratima u zazetim teritorijama , a hrvati postali neljudi prema srbima i sve proterali , vidim da su svi na ovim prostrima bili jedni prema drugima i samima sebi g*vn*. niko nije imao covecosti da kaze, e ovo su civili a ratujemo samo s vojnicima. , ne vec su morale neke gluposti iz sanu memorandma i teorije o humanim preseljenjima veikog manitua Cosica da odlucuju gde ce ko da zivi . pa tako ja dodjoh kod nas :) To je jedna velika sramota, da srbija koja 1885 , u ratu s bugarima propusta sanitet crvenog krsta da pomogne ranjenicima na suprotnoj strani i dodaje cebad i potrebstine crvenom krstu , 41 kaze hitleru bolje rat nego pakt, da takva jedna zemlja sa tom istorijom izgubi dostojanstvo na gluposti pravljene 90ih je neverovatno , to je neprihvatljivo . Oni izgovori , kao sta su oni nama radili koji su tu bili da mi nesto njima radimo, neprihvatljivo , ako su oni bili fashisti u drugom svetskom ratu, sta sad, da mi spadnemo na taj nivo misleci da fashzam daje rezultate ili sta vec, iz neke reakcije , ili svi ti izgovori, neprihvatljivo. . mada svi su g*vn* ali to ne opravdava. u pojedinim trenutcima samo je neko imao manje neko vise naoruzanja pa je u tom momentu ili vece ili manje g*vn* . To je ostavilo uzasne posledice , ja kad odem u selo svoje babe , j*b*n* selo duhova, nema ni srba ni hrvata .

Drugo, okacicu POE letter koje je stilglo da vidite da ovo nije nikakva laz .

Trece. ja ne pljujem po zemlji , vec govorim cinjenice , a to je da ovde ne postoji sistem, da ja ne mogu da potpisem obican papir koji kaze da sam iznajmio neki prostor. Ljudi grade kuce brze nego sto ih ovi u opstini i katastru ucrtavaju .. Institucije nula. moja baab je u selendri u hr imala 70te i telefon i asfalt bre ljudi .. imamo bukvalno situaciju da je ovo neka ogradjena zemlja koja treba da postane drzava , jeste "mlada drzava" pa joj treba dati vremena . aLI JA TO NEMAM VISE. znaci ne pljujem, jednostavno, ovde ne ide . licno meni, mozda nekome ide, njegova stvar, svaciji izbor je ok. ja sam izabrao nesto drugo i pomozite da ostvarim to .







[ 3way @ 06.02.2014. 15:47 ] @
Citat:
mikiiiki
Sta ima lose sto trazim donaciju, ako vidim da mi treba i da mi je zajebano ovako?


A sta mislis, kada banes u stranu zemlju, da neces morati da se stiskas? Da ce odmah da ti daju stan, kamion, i sta god ti pozelis?
Heh, ako tako razmisljas, onda si u grdnoj zabludi....
Ako uspes da ostvaris to sto si naumio, stiskanje ti tek sledi i to bez ikakve garanacije da ce to da uspe...
[ Agnus Dei @ 06.02.2014. 16:14 ] @
Ha ha ha, kakva navlakusa. :D Zar mislis da te fore vise ne pale? Sumnjicav si vec na pomen reci "donacija", a jos sa takvim žalećivim nastupom.
[ mikiiiki @ 06.02.2014. 16:44 ] @
zasto mislis da ako si ti sumnjicav prema trazenju para , da ja ovde nekog navlacim ? sta sad treba da se ponzavam da trazim milostinju. da umilostivim onoga ko hoce da donira ? ako hoces pomozi , lujdi imam super sansu pa ko nije toliko sumnjicav neka donira.

mislim, svaka akcija coveka govori o njemu samom, a ti si brate bas sumnjicav .

ali posto jos ima nevernih toma koji ne veruju da covek moze da se zauzme za sebe na ovaj nacin evo i uslovnog pisma prihvatanja u IEC program

a ispod i kotrolni panel iec aplikacije
Znate sta je najjace, nista im nisam morao slati u papirnom obliku, sve sken, digitalna slika, pdf ili jpg . Neverovatno




[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 06.02.2014. u 18:07 GMT+1]
[ KrkaCiC @ 06.02.2014. 17:27 ] @
2000e je malo teze ustedeti u Srbiji,gde se negde jedva prezivljava pa o stednji nema ni reci
Ali neko ko zivi u Bg,kome roditelji placaju troskove zivota i stan da kaze da za godinu dana ne moze zaraditi 2000e tj 170e tj 20000 din e to ne verujem. Gomila mojih poznanika je zapalila za Bg,gde radi svasta,placa stan,hranu i ponesto im ostane za izlazak i slicno

Tako da mislim da tebe mrzi da zivis

Ja na slikama videh Altec,a to je skuplji sistem malo,eto prodas njega i kupis obicne zvucnike i vec si nabavio neki kesh

A zasto ti majka koja prima penziju ne podigne neki kredit,na duzi vremenski period,pa kad krenes da zaradjujes poslaces joj da izmiruje rate,dakle samo prvih par rata bice problem

Ako ti i majka ne zeli pomoci,onda ne znam sta da ti kazem.

Drug je palio pre par godina za SAD,i naravno nije imao 1000+e ali je zato njegov brat podigao kredit koji je on po dolasku iz SAD izmirio,mislim ostatak rata

Tako da,ova tvoja donacija nije nista nego prosenje na moderan digitalni nacin,kao oni koji prose na ulici i napisu treba mi za to i to


[ mikiiiki @ 06.02.2014. 17:35 ] @
da je 2000e nego oko 5000 dolara , , keva je vec pod kreditom nesto za sestru i ne moze da mi mnogo pomogne, ali sta moze pomocice, nego ovo radim da ne gubim vreme ovde , tj da sto krace gubim vreme. altek vec ima kupca , ortaka , uzeo ga u svoje srecnije vreme pre 2 godine i mogu da dobijem 25 evra za njega, rado bih zamenio altek za normalan panel a ne da buljim u sijalicu , ja sad radim resizeovanje slika za jednog ortaka za sajt ... sve je u pokretu osim da dobri ljudiodatno d pomognu :)
[ endre85 @ 06.02.2014. 19:41 ] @
Vidim da pucas na iskrenost pa cu i ja biti iskren. Oprosti, ali ti ne bi uplatio ni dinara. Pre svega ne poznajem te. Nemam nikakvu potvrdu da nisi prevarant. A i ljudi su uspevali u svojoj nameri i sa manje raspolozivih sredstava. Mlad si, prav si, imas fensi koznu jaknu... Zasto si se uopste prijavio na konkurs ako si "znao" da nemas sanse. Verovatno si oduzeo sanse nekome ko je i imao racunicu za odlazak. Ako je sve tako cool, sto te ne kreditira tvoj prijatelj Daniel? Lepo se dogovorite da mu vracas sa xy% kamate i cao. On ti lepo da 5000 ti njemu vratis 6000 u roku od godinu dana. Predlozi mu to. Naravno usput vec ustekas nesto.

Ako on ne pristane na tako nesto, zasto bi te mi finansirali? Ima mnogo ljudi koji bi da odu, a neki verovatno i vise zasluzuju sansu za bolji zivot.

Ako me ista ubedjuje da ti ne treba uplatiti to su bas tvoje poruke. Narocito na drugoj strani ove teme.

Uzgred kako to da zivis u lokalu, kada su lokali uglavnom skuplji?
[ mikiiiki @ 06.02.2014. 21:11 ] @
Dobro , Ako posle svih stvari koje sam okacio i dalje ne verujes da nisam prevarant, to nije onda do mene. ja sam se tu potrudio. Uspecu ja , ali sto ne bih trazio pomoc u tome . Kozna jakna bas moze da se utopi u pm, inace je turski skaj, za manje od 50 evra svojevremeno, odlicna replika ali posle 5 godina vec se malo vdi na pojedinim mestima,, i to je argument da ne pomognes u PM. u jakni sam jer sam usao tek s ulice, a nemam neko grejanje, samo neki radijatorcic koji ne daje dovoljno zimi temperature . ovaj prostor sam zaglavio s jos jednim ortakom koji je dobio kancelariju naspram , trebalo je krace privremeno , 10 dana, jer je gazdi trebala gajba koju je izdavao hitno, a ispalo je mnogo povoljno jer je zaklonjena od ulice novim zgradama pa niko nece da iznajmi. 100 e mesecno sa skoro svim troskovima osim neta i ciscenja zgrade. ali ja video da necu jos dugo biti u zemlji pa se nisam posle dalje cimao, da ne ispaljujem cimera za dzabe kasnije da trazi usred zime. Imam ja sansu, ici cu da sezonisem po evropi gde god bude trebalo. e sad, nisam ja oduzeo nikome sansu vec sam sebi napravio a taj nacin razmisljanja ti je mnogo nemocan. Daniel nije neki bogatas , pomoci ce mi s 500 dolara ali ne sad jer ma neke svoje troskove. vec za mesec dva , i on radi standardan posao u chikagu .

ja ne znam ko vise zasluzuje da ode, ali ima verovatno, nego ne uspeva se po zaluzi vec kako se iscmas, ja se cimam na sve nacine, i ne sprecavam te da pomognes i tome ko vise zasluzuje, po tvojim kriterijumima . ali ti trazim da i meni kliknes na donate. :)

U Mojim porukama ne lazem, a to sto se ne slazes s njima ne znaci da sad moras da se postavis neprijateljski, kao kaznicu te neci ti pomoci .. gluposti . mozda su pogresne, ne iskljcujem mada ja mislim da su na mestu. ako sam ih ja napisao ne znaci da je automatski sve tacno samo zato jer sam ja napisao, zato ne moras da se ljutis na stvarnost .
[ mikiiiki @ 06.02.2014. 21:14 ] @
Ljudi koliko ste vi navrnuti, ladno mi niko ovde dosad nije rekao srecan put, svaka cast sto ces mocu da odes u zemlju gde ti daju platu na vreme .. za napredak u svakom smislu . Ovo je za socoloska istrazivanja . Tacno je zemlja otisla u ..
[ Agnus Dei @ 06.02.2014. 21:21 ] @
Daj, nemoj se vise blamirati, obraza ti.
[ mikiiiki @ 06.02.2014. 21:27 ] @
Bas me briga sto ti deluje da se blamiram, ionako idem i ne verujem da se vracam skoro , zato doniraj da mi vidis ledja :) . koji god motiv ti treba da te pokrene, izvoli dobices za doniranje . jer i meni treba para da odem .
[ endre85 @ 06.02.2014. 21:46 ] @
Vidi, mozda sam bio prestrog sto se tice mojih opazanja, ali ako gledamo iz perspektive prosecnog stanovnika Srbije to je ono sto prvo upada u oci. Zeleo ti to da prihvatis ili ne...

Sto se tice tvog odlaska, naravno da zelim da uspes u svojoj nameri. Nemam nijedan razlog da mislim suprotno. Tvoj zivpt, tvoja stvar. Ali kao sto sam i rekao, sadrzaj tvojih poruka tezi ka tome da ubiju bilo kakvu simpatiju ili eventualno pomoc. Barem meni. Ne mora znaciti uopste da i drugi citaoci imaju slican utisak.

Sto se tice stvari koje si okacio. Meni licno nisu nikakav dokaz:




Ako dosad nisi skontao, tesko da ces dobiti simpatije ljudi ako u svakoj poruci pises nesto sto zvuci kao sledece: "Ajde ljudi sta vam je, uplatite nesto!"
[ endre85 @ 06.02.2014. 21:47 ] @
Vidi, mozda sam bio prestrog sto se tice mojih opazanja, ali ako gledamo iz perspektive prosecnog stanovnika Srbije to je ono sto prvo upada u oci. Zeleo ti to da prihvatis ili ne...

Sto se tice tvog odlaska, naravno da zelim da uspes u svojoj nameri. Nemam nijedan razlog da mislim suprotno. Tvoj zivot, tvoja stvar. Ali kao sto sam i rekao, sadrzaj tvojih poruka tezi ka tome da ubiju bilo kakvu simpatiju ili eventualno pomoc. Barem meni. Ne mora uopste znaciti da i drugi citaoci imaju slican utisak.

Sto se tice stvari koje si okacio. Meni licno nisu nikakav dokaz:




Ako dosad nisi skontao, tesko da ces dobiti simpatije ljudi ako u svakoj poruci pises nesto sto zvuci kao sledece: "Ajde ljudi sta vam je, uplatite nesto!"
[ endre85 @ 06.02.2014. 21:49 ] @
*p.s. za moderatore: U zadnje vreme brza izmena na forumu ne radi kako treba. Umesto izmene postavi se nova poruka.
[ mikiiiki @ 06.02.2014. 22:07 ] @
ja pokusavam da objasnim da sam u buli, odavno , i da navedem i istorijske razloge cak za to :) i razne objektivne i subjektivne . sad imam super sansu i da ovo moze da ispadne odlicno, za to trazim podrsku . sad stvarno za to da dokazujem nesto vise mi ne pada na pamet da kacim ful broj prijave, world tracking broj i ostale, . ako jos neko ima sumnje nek ide na link za working holiday program i nek iscita, ja sam se stvarno potrudio , i ne pada mi nista vise na pamet da bih razagnao vase sumnjicavosti, snekako vise i nemam utisak da su racionalne . ne pada mi na pamet cak vise i neki nacin sta da pokazem da bih se dokazao :) mislim bas kopate razloge da ne pomognete i sl,optuzivanja da varam i navlacim ... mislim ispod svakog nivoa. Altek je skup i jakna je skupa, ko neka deca,

ljudi za ovaj projekat treba ogromna sredsta, iz moje perspektive. tome i sluzi Crowd funding. na sajtu nisam mogao licno da otvorm apel jer prihvata zamo uk us canada i euro zemlje, cak bre ne moze daniel da mi posalje kes nekako, pta me jel imam venmo , paypall, dok mu objasnim da je ova zemlja pustila paypall da se s njime placa , a nije za to da se preko njega dobija novac, i s kojim ludim razlogom sprecava ljude da zaradjuju preko neta, kako da objasnim takvo ludio , sta da kazem?
Da banke imaju uicaj na vladu da zadrze monopol pri prilivu kesha iz inostranstva ? jer je to kesh koji u ogomnome drzi nam kurs, strane dotacije , jer ima nnogo kesha za proviziju ... gde je tu logika, sta da me pita , sto se ne branimo ? dajte , ovde ce vlast da muze ljude zauvek, ovo je letargija neverovatna. pa dok sam aktivirao skrill , tj moneybookers, pa dok sam poslao swift kod i jos neki za to da kad skupi kes da mi posalje ...

Mozda moj stil nije dupeuvlakacki ali to ne znaci da ne treba da pomognete za ovako dobru sansu .
[ Zlatni_bg @ 06.02.2014. 23:32 ] @
Da je neko stvarno lepo zamolio, dao razloge zasto, rekao sta zeli da radi, kako planira da uspe, zasto zeli da ode i najbitnije od svega zasto bas njemu da pomognemo, bio bih rad da pomognem. Podseca me na kickstarter. Ali tamo su vredni ljudi sa idejama koje zele da realizuju za neko bolje sutra, a ne "HEYYYYY GIVE ME MONEYYYYZZZ I WANNA MAKE SOMETHING KOOOOOL WHEN I GET IT PLZZZZ!!!111"

Ovo tvoje se svodi na "donirajte, donirajte, donirajte". Podseca me na "kume vidi sto si lep ziv ti deca daj neki dinar" sa sve napadanjem. Extra, imas ideju, zelis da ides u Kanadu da zaradis pare i zivis tamo. Ali sa takvim stavom "dajte mi sve na tacni" ni tamo neces uspeti. Koliko su se ljudi mucili da odu tamo u potrazi za boljim zivotom.

Drugo, degradiras sve nas koji smo ovde svojim pisanjem "ovde je s*anje ovde nista ne valja ovo je uzas jedva cekam da bezim odavde". Sta smo mi, budale sto smo ostali ovde i sto se trudimo da i ovde zivimo neki normalan zivot, a ti pametniji od svih nas? Jeste brate, tesko je, zaj*bano je, ali ima 100 nacina na koje mozes da se snadjes ako si u necemu dobar. Ako nisi ni Kanada ni donacije ti nece pomoci.

Mene iskreno nisi privukao da doniram iako sam cak mozda i imao nameru kada sam citao pocetak prvog posta. Tvoj stil nije "dupeuvlakacki" kako ti kazes, ali nije nista ni bolji od toga.

A i da dodam da ne kapiram logku da neko ko ima cak 2 pasosa i jedan od EU zeli tako lako da ode u Kanadu. Nema posla u celoj EU, sta?
[ Burgos @ 06.02.2014. 23:42 ] @
Citat:
mikiiiki:
Ljudi koliko ste vi navrnuti, ladno mi niko ovde dosad nije rekao srecan put, svaka cast sto ces mocu da odes u zemlju gde ti daju platu na vreme .. za napredak u svakom smislu . Ovo je za socoloska istrazivanja . Tacno je zemlja otisla u ..


Nemoj tako, rekao sam ti ja "Srećno!" :)
[ Zlatni_bg @ 06.02.2014. 23:44 ] @
Jos mi nesto bode oci u celoj prici... zavrsio si i fakultet?? I ne mozes da nadjes apsolutno nikakav posao u celoj EU??? Engleski ti je savrsen??? Po onome sto si pisao gore ne bih rekao bas.
[ mikiiiki @ 06.02.2014. 23:54 ] @
Molim vas leo, pomozite, imam ideju sta da radim, ima sansu , znam jezk savrseno , zato pomozite. ja tazim bas sad gde da idem po evropi ali dok to ne bude jel moze dobar vetar u ledja, push in the right direction .

To sto ja idem i kazem da ovde moze biti mnogo bolje, tj da ima mnogo stvari da se poboljsava , i vremena kolko vidim, to ne znaci da ja govorim da je ovde sran*e , da li je nesto lepo ili sran*e, to je subjektivna kategorija. situacija je da neko hoce ovde da se cima , a neko ne vidi gde to vodi i zasto se to isplati, i svako je u pravu za sebe, svako ce da napravi ono sto zeli .

Moja pozicija je da, kad vec mogu, da sto da se smaram i mucim i da nesto i dalje pobljsavam ovde, dosta sam radio i dzabe popravljao ljudma kompove , ucio ih , aktivirao se i politicki ... jednostavno dosta od mene . ja sad hocu da nesto uradm za sebe, jer stvarno mogu . to je moje glediste . e sad svako ima svoe prioritete i sve je subjektivno, svakoga ispnjavaju razlicite stvari. mni ostanak delje mazohisticki, ali ima i dobrih strana, koje ja vagam sa losim i izvagam svoju odluku.Moja odluka se ezuje za to da je puno lakse otici nego menjati nesto . sto bih ja terao ljude da zive po mom nacinu ? kad im je lepo. jedini problem je da ta odluka da je lakse otici nego menjati nesto je raconalna i vide je mnogi , i zato odlaze , zato u oakvim zemljama vise nema skokovitih napredaka , revolucje u rusiji ili slicno , jednostavno imaju izbor, kad nije bo izbora nesto se i radilo a poboljsanju situacije . ovako ko je ld da se bakce ? Mnogo je lakse otici nego cimati se a ne videti da to ima nekog generalnog smisla ili upeha, vec samo neku licnu stisfakciju dozvljavati. priznajem oni koji ostaju su knogo hrabriji, ali cemu to ? po mom vidjenju . ne znaci da sd treba svako da preuzme moje vidjenje, svako ima svoj stav .

Sto se tice stila, jer bas morate da postivetite sve tako licno, ako ne gotivite sta pricam jel mozete objektivno da procenite, ok super mali ima mogucnot , aj da vdim da li ce da uspe .... znaci da podrzite ideju da neko uspe u necemu sto je naumio, zbg same ideje, a ne zbog mene . da pogurate uspeh ?

[ mikiiiki @ 07.02.2014. 00:07 ] @
fax nazalost nisam zavrsio, 3 godna pao s budzeta, nisam imao odakle da placam, ali dobro sad tesko bih ista radio s politikologijom napolju . mozda neki master ali bce i to jednog dana . engleski za to pogledaj linkovani profil sa couchsurfinga www.couchsurfing.org/people/mikiiiki . nje savrsen ali blizu , vrlo blizu, bas sam izvezbao tu vestinu :) . i opet nisam mogao da dobijem stalni posao , sato sad ne mogu da dignem kredit .. i kukam za pare
[ KrkaCiC @ 07.02.2014. 00:51 ] @
Citat:
mikiiiki:
sto da se smaram i mucim i da nesto i dalje pobljsavam ovde, dosta sam radio i dzabe popravljao ljudma kompove , ucio ih , aktivirao se i politicki ... jednostavno dosta od mene . ja sad hocu da nesto uradm za sebe, jer stvarno mogu . to je moje glediste .

Ovo boldovano si sve rekao,sto bi se ti mucio i smarao,lakse je traziti od drugih

Ovo sto si se aktivirao politicki mogu da razumem kao: necu da radim za platu,hocu da sedim za lepu platu u nekom JP i zato odoh u neku stranku,ali jg\bg i tamo su trazili da se cimam mnogo,od vrat do vrata,da dolazim na sastanke,lepim plahatae...---ne mogu da se smram i mucim s pocetka citata, jel tako?

Kako mislis ovo "hoces nesto da uradis za sebe"? Jel tako sto trazis od drugih da ti pomognu.

Vidi,ja zivim u malom mestu,i od honorarnog rada sam od Maja meseca 2013. do sada zaradio preko 700e,za skoro nikakav rad i malo cimanja,i to posao kupis ovde prodas onde fazon
Sto je tragedija,Bg je toliko veliki da znam nekoliko ljudi koji rade isti posao tamo, i extra prolaze,a ti nemas sta da radis a ni gde

Ja ti zelim srecu tamo,i zelim ti da odes tamo,ali ne bih nikad svoj novac dao nekom ko ima 2 ruke,2 noge,malo godina,srecu da zivi u Bg a nece nista da radi?

[ mikiiiki @ 07.02.2014. 01:24 ] @
opet neke predpostavke, jel mozete da pitate prvo na pm , pre nego sto lazno optuzujete , i da malo razmisljate svojom glavom a ne samo premeravate predrasude , tipa, a stranka pa to je sve korupcija, znaci lose , a to sto ja nisam u stranci automatski znaci dobro, nije svet binaran i crno belo, ima mnogo nijansi i ja to gledam da sve dok je vektor vertikale postavljen napred, nje bitno da li malo zaluta na stranu dok se vuce napred, izasao sam kad sam video da se vise ne vuce. ja sam bio u stranci koja je nesto menjala od stavova u ovom drustvu i pomagala ljdma da shvate da nema nista od lupanja u zid i inacenja sa svetom . to me je pokretalo ta stranka je bila mnogo daleko od bilo kakvih funkcija i tad je bila najbolja najotovorenija .

a ti odmah, da sam foteljas, a izasao sam kad sam primetio da ulaskom u jedan nivo vlasti stranka se srozala, izdala hard kor i sad samo juri vlast i saginje se i ne zastupa svoje stavove vise . podrzava lose ideje i razne zakoe tipa informisanju, reformi pravosudja koja je u sustini oterala nepodobne sudije i time efektivno PRIVATIZOVALA celu jednu granu vlasi :), znate ona podela na kontrolne, sudska izvrsna i zakonodavna, e zamsite zemlju u kojoj je sudska privatna, da ne kazem totalno arbitrarna i sudi kako kome stigne, a neresenih predmeta u drzavi 2 milona, bato 2 milona,, a ko govori o tome i vidi to kao problem, niko, zato vas zamajavaju glupstima na tvu da ne biste videli gde skripi i sta se desi ako slucajno ovde postane funkcionalno, odose privlegije i nema vise masti za vlasti . Zanimljivo je da svaka stranka koja je pretendovala na bilo kakve reforme, kad se nadje u vlasti, bilo kakvoj pa i gradskoj, cim oseti te privilegije , nema sansi da nesto reformise i da se odrekne, i nisu ludi, ko bi sam sebe sjebavao. ali nije kriv lopov sto krade, razmem ih nekako , isplati se, njegov je posao, navikao je .. sta god, problem je sto policja ne juri lopove, sto ne rade svoj posao ... zna se sta je cija odgovornost i sta je ciji posao .

sto se tice da ne radim, radio sam ja i na gradjevini kad je bilo posla, i kao security i u mobilnoj telefoniji , cak ni tamo nije bilo prijave nego preko omldinske, , e sad za trange frange nisam , al dobra ideja, hvala na napomeni nego sto bih gubio vreme kad ima toliko sposobnih koji bi mogli nesto da ucne a ide im ovde, je*iga ja nemam start koji u srbiji ljudi imaju da ovde ipak imaju neke veze, porodicu, sigurnosnu mrezu, da to tako nazovem ..

, sto bih se vucarao po evropi ako mogu direkt u kanadu, a jezk u evropi mi nez naci kojliko na engleskom govornom podrucju. naravno vucaracu se , svaki rad je dobar ako se placa , ja i sad radim aplatice mi se ovo cimanje oko vajdennja slka za sajt ali sve nesto povremeo u poslednje vreme . Ako ima jos neki razlog da ne mpomognete javite, ali da niko ne uplati ni 5 dolara, ja mislim stvarno ... aj vi pomozite sad. ja se ispisah a treba da vadim slike iz pdf fajlova da reseujem , gbim vreme ... pozdrav
[ KrkaCiC @ 07.02.2014. 01:41 ] @
Citat:
mikiiiki: ali da niko ne uplati ni 5 dolara, ja mislim stvarno ...

Cekaj malo, ako ti nisi uspeo da se snadjes drugi treba da ti uplacuju novac? To je bilo u vremenu tvojih roditelja,sad tesko

Inace,za ovo sto ja radim start mi je bio pozajmljen blanko cek od roditelja

Taj start o kom ti pricas imali su samo poneki,i takvim startom se ne pravi bogatstvo vec imperija

Dakle,imas milion izgovora,a ni jedan jedini razlog da krenes da radis nesto,pa onda bas ...

PS skoro non stop si na forumu,to vreme si mogao drugacije da utrosis,nego ko sam ja da drzim pridike i kritikujem!
[ mikiiiki @ 07.02.2014. 02:10 ] @
Shvatam tvoju poentu, sto nisi ovo sto nisi ono ali to mi ne pomaze, ne mogu ja sad da izmenim proslost, samo da radim na buducnosti ... e tu treba mi pomoc

takva je situacija, zatvorio sam firmu , tj stopirao preuzetnistvo 15 januara jer se zavrsio posao , nije proslo slavno, bitno da sam pokusao ... posao za sad dobijam kako gde, Svaka cas sto ti ide, i treba da ide kad se covek cima . mada to nje pravilo da svakome ide autmatski. sad kao sto rekoh uskoro sledi neki posao, da li branje jabuka u italiji kad pocne sezona, pranje sudova, sta god. nec birati nema smisla . A dok to ne krene ne vidim razlog zasto uporno odbjate pomoci, sta sad, mora neko da bude na infziji u vma da mu se pomogne, pred smrt, a imam sve uslove da mi uspe . sad da li da cekam sezonu jabuka troseci 2 meseca ili valjda krace dok ne nadjem gde sta u austrili italiji nemackoj, pa i pranje sudja , trazim aktivno, ali koji je razlog da se trazi razlog da se ne pomogne ? ja cu svakao uspeti ali voleo bh to i sa nekom podrskom . ovo nije izgovor, Jednostavno takva je situacija, oces li da pomognes ?

Ja se nisam preterano bavio pravljenjem para, do sada, cisto je bilo da zaradim da imam osnovno , jer mi ulozeno vreme nije davalo dovoljnu isplatu da nesto ostvarim na toj strani . mnogo mi je vise bilo bitno da napredujem u nekom drugom smislu a ne finansijskom, skola, licni razvoj, poneko putovanje, jednom sam stopirao 4000 km do severa norveske . do tromsa , mada zavisi, u julu sam ceo mesec radio 12 sati dnevno na suncu na adi dok je bilo posla, i isplatilo se , skupio sam dovoljno za nov putovnicu po hitnom postupku i za to da posetim neku rodbinu tamo , za karte, za kiruju .. hranu salmu i pavlaku . na to se svelo,

nije problem da ja radim ili sto mislis da cekam da mi padne s neba . problem je sta,, gde ? e tu mi treba pomoc . da ne gubim vreme kad mogu da ga iskoristim mnogo bolje napolju, a ne da sad odlucujem da li cu dati kiriju ili da kupim kartu busom do italije da berem jabuke. naravno da kupujem kartu, samo da nadjem jos tacno gde. srecom ima na internetu dosta. a vetar u ledja bi bio super . prijao bi mi,ali nema ko da to tek tako da, zato trazim javno , ovako . jednostavno ako zaglavim negde necu da crknem stopirajuci po snegu ili tako nesto, moram da osetim neku sigurnost, necu da se za*eb*em sad nadomak cilja.
[ Holocen @ 07.02.2014. 10:27 ] @
Vidi,Miki,to što si hteo da budeš profesionalni političar dovoljno govori o tvom karakteru. Mnogi su ti poželeli da stvarno odeš,među njima i ja.
Opet ti ponavljam,na ES dolaze načitani i pismeni ljudi,ne možeš biti ovde namazan. U politici je imidž presudan,ti sebi uporno uništavaš
ugled svojim postovima.

Moj konačan savet,više ti se neću obraćati:
Napravi pravu prevaru i tako skupi novac za Kanadu. Stavi sliku bolesne devojčice,predstavi se kao njen otac i zaradi!
Ako ti se gadi,onda nađi neku stariju gospođu, udovicu vojnog penzionera,neka te malo dotira. One vole bezobrazne muškarce.
[ zetaxx018 @ 07.02.2014. 11:03 ] @
Citat:
Holocen: Vidi,Miki,to što si hteo da budeš profesionalni političar dovoljno govori o tvom karakteru. Mnogi su ti poželeli da stvarno odeš,među njima i ja.
Opet ti ponavljam,na ES dolaze načitani i pismeni ljudi,ne možeš biti ovde namazan. U politici je imidž presudan,ti sebi uporno uništavaš
ugled svojim postovima.

Moj konačan savet,više ti se neću obraćati:
Napravi pravu prevaru i tako skupi novac za Kanadu. Stavi sliku bolesne devojčice,predstavi se kao njen otac i zaradi!
Ako ti se gadi,onda nađi neku stariju gospođu, udovicu vojnog penzionera,neka te malo dotira. One vole bezobrazne muškarce.


Moram da priznam da si upravu. Hteo sam da napisem da one slike sto je postavio, koliko ne zna da napravi prevaru da je jadno.
Razbacao novcice oko laptopa kao gde ja zivim..


[ mikiiiki @ 07.02.2014. 15:09 ] @
ljudi ja bih da prekinete ovo trolovanje s prevarom i ocenjivanje karaktera na pausalan nacin , valjda umete bolje. ako nekoga intereuje da li je tacno, nek ide na moj facebok profil i pogleda slike s stopiranja na primer i ostalo, znaci nek ne zakljcijue tek tako vec kad se malo potrudi i ne samo da bacaju se reci kako ko stigne , ko da su bezvredne. ipak je ovo dkazivanje naporno . mislim i nelogicno . stavio sam slike neke na public na faceu .

e sad stvarano bih voleo da znam da ovde ima ljudi koji su voljni da podrze ovakav poduhvat, da neko ko zivi u kancelariji u beogradu uspe da stigne u el dorado kanadu gde ce mi biti lepse, i da bude srecan zbog mene . to prija coveku, kazu. znaci potrebna mi je pomoc . ako jos neko sumnja, ja bih ga ipak pozvao da sumnjeostavi za sebe, jer nema smisla da se bavimo iracionalni stvarima. svoje probleme koje projetuete na sumnje ipak resite kod profesonalca, ja kao laik mogu samo da vam pokazem da su neosnovane.


Link na face imate u www.gofundme.com/6ci5z4 u tekstu .
[ endre85 @ 07.02.2014. 16:15 ] @
Koji bre poduhvat? Kakav projekat? Nemas ti ovde ni p od projekta.

Ja nisam ni pipnuo sve tvoje greske u tvojim porukama. Pokusao sam ti reci da gresis u nastupu, ocigledno nisi ukapirao. Neki su ti detaljnije ukazali na neke tvoje greske. Ti i dalje teras po svome. Kazes dupeuvlakacki stil. Pa druze tvoj stil je jos gori. I treba da ostanes u Beogradu ili gde god. Ni najmanje trunke prilagodjavanja nisi pokazao. JBG tesko je svima i radimo na tome da nama pojedincu bude bolje, ako vec ne moze drugacije.

Ti si sad uzeo jednog dana i iz zajebancije si se prijavio na green card lottery ala Canada. I eto izvukli te. Sada trazis da te ljudi finansiraju samo na osnovu toga?!


Covece pa ti nisi izlozio ikakav plan kako nameravas tamo da se snadjes, zasto bas ti zasluzujes da dobijes pare umesto nekog drugog crowd sourcing subjekta. Ama bas nista nisi pokazao sto bi ukazalo na to da necije pare idu na dobro mesto. Ne znam kako nastupas na drugim forumima, ali ako ovde dosad nisi izvukao pouku i ne treba da odes... Zao mi je.

Jeste da je straw man argument, ali jos jednom da pokusam naslikati na sta tvoje poruke lice. Na zemlji ima preko 7 milijardi stanovnika. Sto meni njih dvestohiljada ne uplati mesecno jedan evro cent. Sta im je? Aljde ljudi donirajte...

Da bi te neko finansirao, donirao moras prikazati valjane razloge za to. A ne ovo sto sad izvodis.
[ mikiiiki @ 07.02.2014. 17:22 ] @
cak je i mc donalds u calgariju je odlican projekat za zaposljavanje :) Preko Actyl grupe imam intervju uskoro, zamoli bih da je izguglate pre nego sto opet nesto posumnjate, kao ui uvek . 10 dolara na sat mek, 14 dolara na sat skladiste, kao viljaskarista ide i na 20 . to je meni dovoljno, ne idem da besnim.

Ako ne vidis smisao dobro. tvoje misljenje, ali to ne znaci da je to i moje misljenje i da ja moram to da usvajam .
Zasto meni bas a ne drugih 7 milijari ? Zato sto trazim . ako ti trazi ostalih 7 milijard ne vidim problem da i njima pomognes ako zelis, tvoja volja, tvoja stvar. jel te ja sprecavam nekako da pomognes kome hoces time sto i ja trazim ? Ja da misljene menjam nekome necu, svako ima svoje. i ja to postujem. ako si odlucio ok.

Ne pitam zato sto zasluzujem, vec zato sto zelim . Stavrno mislis da ljudi dobju ono sto zasluzuju. Cime sam ja zasluzio sran*ja koja su se desila ovde ? sta vam je sa tim zaslugama zvucite ko matorci koji kazu , zasluzio si batine ili sta vec, sta su vam radili kad ste bili mali pa ste usvojili to sa zaslugama ? Koliko ljudi dobije ono sto zasluzuje a koliko ono sto zeli, trazi, ostvari .. ? kakve veze imaju zasluge sa time sta se desi u zivotu ? kakav je to izgovor ? Sta je ljudi sta ste podetinjili ko da sad cujem neke nardkane roditelje kako govore deci , niste zasluzili igracku, , niste bili tobri , zato sto niste radili po mome, onako kako ja hocu, kakvi su vas to kontrol frikovi vaspitavali ? sta je bre ovo , kakva su ovo detinjenja .Gde ste samo zapatili taj koncept "zasluge" , nemojte samo da tako da smarate svoju decu da ih upropastite. Daj nekog odrasog da vidim da pise . sta je s ovim forumom, verovatno ste svi stipse pa trazite razloge . ako ste toliko "it" i uspesni, pokazite.

Sad trazim nesto dobro i to ce se desiti zato sto ja kreiram svoj zivot, pa makar i kroz trazenje pomoci .

www.gofundme.com/6ci5z4
Na sledeci post bez smisla odgovaram i razvejavam zablude tek posle uplate, moje vreme kosta !

Sta su ti to valjani razlozi ako nije sansa da se ode negde gde ima posla ? ej bre , nedge gde je stvarno drustvo a ne gomila pojedinaca koji grebu jedni druge za pare i podmecu klipove u tockove ? gde dodjes na intervju za posao i tamo jes 200 ljudi, ? Gde ljudi ne mogu da se osamostale od rditelja do ihaha godina, pa morau da preuzimaju njihove ogranicavajuce stavoe .. ako to nije valjan razlog ja stvarno ne znam !
[ endre85 @ 07.02.2014. 17:43 ] @
^LoL

Ajde ovako. Ako do nedelje (09.02.2014.) 20:00h ubedis 5 (pet) aktivnih korisnika ovog foruma da ti doniraju (dokazes sledece nedelje da su zaista donirali), ja cu ti uplatiti 30 eura. Pet eura u ime svakog od njih i jos pet u svoje ime. I dodatno, bookmarkovacu tvoj gofundme profil i ako krajem godine budes blizu svog cilja, doniracu jos.
[ mikiiiki @ 07.02.2014. 17:53 ] @
to je vec izazov . videcu da li sam tome kadar, koliko imam takta. bice super kad uspem
sad bih zamolio potencijalne donatore da mi kazu sta je potrebno da ih ubedim, sta ih motivise da doniraju za ovakvu akciju .
[ endre85 @ 07.02.2014. 18:22 ] @
Necu vise nista lose da pisem o tebi, kako ne bi bilo da kvarim igru.

Ali ako dozvolis, a nemas izbora, dacu ti jedan predlog, savet kako god.

Nedavno je jedan clan ovog foruma pisao kako je nekome ponudio da radi i uci pored njega za 3 (tri) dolara po satu i taj drugi covek nije hteo. Uzmi pa konkurisi na to mesto. Makar ako se moras i preseliti, po onome sto pricas nemas sta da izgubis. Radi za njega i uci pored njega par meseci za dz. (ako te covek uopste prihvati) Ne mora puno radno vreme, nadji neki drugi part time posao koji ce ti omoguciti prezivljavanje u tom mestu. Nakon par meseci svog ulozenog !truda! trazi da ti da 1,5 dolara po satu. Radi dalje kod njega. Imas internet, razumes engleski. Usavrsavaj se u tom podrucju. Zaboravi na ovu tvoju priliku. Kada sakupis dovoljno znanja i iskustva imaces skill koji se moze unovciti cak i u Kanadi. Pa ti nece trebati ovaj tvoj kvazi projekat.
[ Bik Koji Sedi @ 07.02.2014. 18:28 ] @
Nije to nikakva akcija. Ti si jednostavno seo na virtuelni trotoar i prosiš. Tražiš iznos koji je ekvivalentan nečijoj prosečnoj godišnjoj plati. Zašto, zato što si popuno par fomulara na webu, i to je sad "projekat" i "poduhvat". Nije to nikakav projekat i poduhvat. Mogao si otvoriti drugačiju temu, napisati šta sve umeš da radiš i šta si spreman da radiš i da tražiš bilo kakav posao, možda bi se našlo nešto... Tada, tek tada, mogao bi dodati i neki link za donacije, ko je voljan. Ljudi imaju potrebu da pomognu čoveka za koga vide da se trudi, da je dao sve od sebe, ili čovaka kojeg je zadesila teška lična tragedija (jer mogu sebe da zamisle u takvoj situaciji).

Ti si, bogu hvala, i zdrav i prav. Nisi nas ubedio da si dao sve od sebe da zaradiš novac, niti imaš ikakav realan plan šta sa sobom, osim da odeš u Kanadu. Takav plan ima milion ljudi u ovoj zemlji, pa ne vuku ljude za rukav da im daju pare.

Ne dam pare.
[ mikiiiki @ 07.02.2014. 18:33 ] @
ja sad dajem sve d sebe da zaradim novac, viza je stigla pre 9 dana ili koliko vec ...

ok, daj mi link gde da nadjem tu ponudu, . search mi ne izbacje nista . tj svasta .. e imao sam neku ideju da organizujem zjednicko ucenje programiranja, video sam na edx.org ima kurs programiranja s harvarda, super izlazu materiju . , ali komsija zastito vireless pa sad imam samo mts preko kartice . mislim skinucu negde sve te videe .. bas super izlaže, mada je c u ptanju . ali je verovano ok za osnovu
mislio sam da pozovem jos ljudi koji su zainteresovni jer je takva aktivnost bas usmljenicka, bolje ide s nekim

[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 07.02.2014. u 19:44 GMT+1]
[ mikiiiki @ 07.02.2014. 19:03 ] @
Ljudi, imam ovde ponudu da dobijem donaciju od 30 evra, ako vas 5 ubedim da mi donirate minimalnu donaciju od 5 evra-dolara, da zanemarino razlike u kursu ovde .

Za pocetak jel ima vas 5 koji su spremni da doniraju po 5 evra, koji inace ne zele da mi pomognu

ali ovim ima priliku da vam obecam da kad donirate, i endre ispuni svoju obavezu, da cu vam vratiti 5 evra. od njegovih para. ja time ima sigurnu donaciju, nije protiv pravila igre , i mozete pomoci a da vas nista ne kosta. Time imate mogucnost da trosite svoje pare na ono sto vi zelite , a ne da vas ja moljakam za donaciju . Jer najbolje je da svoje pare potrosite sami, vi najbolje znate za sta vam treba, a ne da vam trazim ja ili drzava da vam odredjuje koliko da date , poreznici ... necu vas nagovarati vise da treba da potrosite na mene. Doprinecete !!! a nista niste izgubili.
[ PeraII @ 07.02.2014. 19:06 ] @
https://www.google.rs/search?q...IQsAQ&biw=1304&bih=659
[ KrkaCiC @ 07.02.2014. 19:10 ] @
Brate,jel ti nas ovde *ebes u mozak?

Citat:
mikiiiki:
sad bih zamolio potencijalne donatore da mi kazu sta je potrebno da ih ubedim, sta ih motivise da doniraju za ovakvu akciju .


Ti ko crnogorac,nek ona sama digne noge

Citat:
mikiiiki: ja sad dajem sve d sebe da zaradim novac, viza je stigla pre 9 dana ili koliko vec ...


Kako dajes sve od sebe,tako sto kukas i prosis po internetu?

Citat:
mikiiiki: Ljudi, imam ovde ponudu da dobijem donaciju od 30 evra, ako vas 5 ubedim da mi donirate minimalnu donaciju od 5 evra-dolara, da zanemarino razlike u kursu ovde .


Brate ti si lud,sad vidim zasto ni politikom nisi uspeo da uradis nista.

Ti ne da hoces hleba bez motike,ti bi i kombajn i pekaru bez motike

Admini,mislim da je red da se obrise ova tema,blati ES skroz ovim prosenjem i moljenjem na drzak nacin!


[ endre85 @ 07.02.2014. 20:21 ] @
Citat:
mikiiiki:
ali ovim ima priliku da vam obecam da kad donirate, i endre ispuni svoju obavezu, da cu vam vratiti 5 evra. od njegovih para. ja time ima sigurnu donaciju, nije protiv pravila igre , i mozete pomoci a da vas nista ne kosta. Time imate mogucnost da trosite svoje pare na ono sto vi zelite , a ne da vas ja moljakam za donaciju . Jer najbolje je da svoje pare potrosite sami, vi najbolje znate za sta vam treba, a ne da vam trazim ja ili drzava da vam odredjuje koliko da date , poreznici ... necu vas nagovarati vise da treba da potrosite na mene. Doprinecete !!! a nista niste izgubili.



Brate... pa ti zaista nisi normalan. Ili si trol. Sve ostalo: no comment
[ mikiiiki @ 07.02.2014. 20:47 ] @
ma ne je*em u mozak nista nego , endru 85 mi kaze , ako nadjes 5 ljudi dobijas donaciju, sad da idem i pisem pm svim clanovima foruma , na sta to lici ? da skacem kako covek kaze pa ako poskocim evo ti nagrada, dajte malo dostojanstva, a ne da zezate . je ote treba mi donacija da idem odavvde a ne da se za*eb*avam . U svakom slucaju mislio sam da bi bilo zanimljivo da se zezam, ne moze sve smrtno ozbiljno, kad se igra igram se i ja.

to je ista ona matrica misljenja, nisi zasluzio nema cokolade, deco. ili ako uradis ovo dobices nagradu, infantilno. zato donirajte s dostojanstvom
[ 3way @ 07.02.2014. 20:58 ] @
Bez obzira koji je tvoj cilj, ovu tvoju kampanju bi trebalo da shvatis mnogo ozbiljnije nego sto ti to radis. Uostalom, to pokazuju i rezultati.
[ mikiiiki @ 08.02.2014. 00:36 ] @
bice i rezultata, presao sam 100 dolara, sad sam izlistan i na searchu sajta, i kategorisan. Sad, shvatam ozbiljno, mozda i preozbiljno pa ne prihvatam nikakve gluposti
[ Zlatni_bg @ 08.02.2014. 11:51 ] @
Born on 15 February 1984

---

Travelled to Greece

15 September 2003

---

Travelled to Hungary

29 June 2004

---

Travelled to Germany

2 July 2004

---

Travelled to Romania

6 May 2006

---


Travelled to Austria

5 March 2008

---

Travelled to Bosnia and Herzegovina

5 June 2008

---

Travelled to Switzerland

1 August 2008

---

Travelled to Spain

10 August 2008

---

Travelled to France

15 August 2008

---


Travelled to Belgium

2 August 2011

---


Travelled to Netherlands

10 August 2011

---


Travelled to Sweden

20 November 2012

---

Travelled to Denmark

4 September 2013

---

I jos pre 2 meseca do Norveske.

Je l' si i do ovih mesta stopirao?

Znam ljude koji posteno rade ceo svoj zivot pa su jedva jednom isli van ove zemlje.



Ja ovde vidim 2 lap topa, nema neke lampe da simulira LED u pozadini? Da ih nisi mozda uzeo pokvarene pa sastavljao u jedan da radi?

Nemoj bre da se zajebavamo decko. Em imas odvratan stav koji nikome ovde nece da se svidi, em imas odvratno razmisljanje o svemu, em si tip osobe koja moze samo da isprovocira nekoga. Sto se tice engleskog o kom pricas, kakva bre savrsenost? Kad ces ti da budes direktan, mislim da i ja sebi mogu da dam za pravo to isto. Sta si ti u zivotu postigao, sta si pokusao da postignes svojim trudom? Batalio fakultet u trecoj godini, to je trud? Imas skoro 30 godina, nemas nikakvo znanje ni o cemu? A zelis da te neko gura? Vrati se crtanim filmovima. Endru ima razlog s kojim je to rekao, ko razume shvatice.

"Sa dostojanstvom", kako kazes, napusti objekat. Shvati nas kao odvratne ljude koji nece da pomognu, jer prema nekima i jesmo takvi. Da neko zeli da se trudi i da uradi nesto pametno sa parama ja bih mu prvi dao za njegovo bolje sutra, ali samo onome ko ih zasluzi.

Srecno, zelim ti da uspes, ali necu ucestvovati u tome.
[ mikiiiki @ 08.02.2014. 14:13 ] @
Ok sta hoces da kazes, da sam se naziveo dovoljno ?

Prvo ta slka ako si video datum je od pre jula , a odtad nisam na karaburmi . drugi laptp je ortakov , moj je sa misem , nje LED nego neka neona sa inverterom a inverterje izgleda otisao a motel je acer 4050 iz praistorije jedino sto ima 1 gb ddr 1sodim rama, ortakov laptop core 2 duo , isto 1 gb ddr2 sodim uzeo ga ko zna od koga za 50 evra, i doneo kd mene da mu to namestim da ima winamp , frooty loops i ta cuda . zasto ? ja imam internet dzabe kod tog stanodavca. ta stvar sto lici na epruvetu je Flasa koka kole pre naduvavanja, i pepsija i svih slicnih ... . , tako ih uvoze i naduvavaju na nekom pritisku i temperaturi. radio sam nesto na prepakivanju za neke akcije 3 u 1 iili 2 u jeda1 , ili kako vce kupis 3 dobijes jos jednu , pa smo morali da raspakujemo one koje su vec umotane u najlonsku debelu folijuu .. i da bacamo u masinu za pakovanje ponovo.

Sve je to bilo skoro dzabe, uvek sam se stekkao za kes, ali ne mogu da izbegnem sad 5000 dolara
Ajmo redom. grcka 2003 , srednja skola eskurzija.
2004 nemacka eestec razmena, placeno sve osim prevoza do minhena
2006 skoplje, ilegalisem na elektrijadi stekamm se s nekim turcinom u sobi sto je plato ful cenu . ja smao prevoz.
2006 eestec razmena , sve placeno osim prevoza , bukurest
2008 , dobio stipendiju od opstine jer sam upisao redovno sledecu godinu, 120 000 dinara, ptao sam se da li da kupim juga ili da idem interrail. naravno interrail
2011 bio kod drugarica u holandiji .
2012 od 29 avgusta do 24 novembra stopiranje od beograda, s 300 evra u dzepu . preko holandije povezla me ortakinja kad se vracala iz begrada , stopirao licno od venlo ka nemackoj, danske noreske sve do severa, zamalo na svalbard da stignem da sam imao za avion . i nazat , do svedske pa iz geteborga wizzair. ne znam sto pise 2013 kad je 2012. zeznuo se fejsbuk ili sam ja lose otkucao.

2013, dosad najbaksuznija godina sto s tice avantura, jedino sto sam co za ovo wh 3 dana pre nego to je krenuo. na fejsbuku. :)

2004
Stize obavestenje ljudima na etfu u organizaciji eestec o razmeni u minhenu . ta organizacija ima 30 fakulteta clanova po evropi i obaveza je da jendom godisnje bar naprave neso za ostale fakultete clanice. pa ti na svake 2 ndelje stize obavestenje , aj vamo, aj u crih, aj u delft, nekada ... banja luka ,,, podgorica .

Konkurisemo ,obicno svi clanovi eesteca . Electronic engineers students asocciation of europe :) . mene prihvataju i jos jedng kolegu 5 godina . Nemci znaju kako nam je zeznuto da dobijemo vize pa smaraju konzulat i dodju do konzulke. Poste toga kolega i ja samo donosimo pasose u konzulat, cekamo d 7 a vec smo na drugoj ulici kolki je red .. kad smo stigli na red ulazimo, samo govorimoime konzulke, propustaju nas direktno u neku sobu , dajemo pismo i psose i to je to, dodjite za 7 dana . uzeli vize , sve ful .

Nemacka , tj tehnise universitat munchen, ili kako vec, razmena na prvoj godini etf-a, prve studije , 8 dana jun26 jul4, EESTEC razmena, da je toma pobedio na izborima tadica ... tada s onim stavovima mogao bih opusteno da trazim azil . ali je*iga vratih se . Eestec kad pravi razmenu sve je placeno za goste , tako smo se i mi dobijau u beogradu da ugostimo kad namstizu gosti .. . Tamo obilasci manastira gde su monasi pravili pivo u 15 veku zvuci kao ahen , neko mesto tamo gde smo se svi tolio naili da smo, aj mi , bosanci poljaci holandjani madjari .. zaspali na zemlji ispred crkve manastira... , ides uban 6 koliko se secam, pa smo zakacili i da se slikamo i sa olimpijskom bakljom koja je prolazila tih dana kroz minhen , tu je nema takmicarka drga preuzimala dalje ka grckoj tu baklju, koaskuz ne znam gde mi je slika a imam koleginu s etfa , .. TUNIX festival su organizovali kolege iz nemacke zakraj skolske godine, on s ipitima zavrse ranije pa naprave festival , pa su nam dali pecate kao da smo organzatori festivala, jedi rostilj dzabe, pj dzabe , kad smo na faxu slusali prezentaciju odemo u menzu u kojoj nije bilo nesto mnogo skuplje nego kod nas . poseta nekom sajmu poslova gde je bio izlozen neki BMV 5 , novi dzajn krisa bangla , unutra kompjuter stampac zvucnik, znaci bez dispeja , i sve povezano nekim senzorom na papucici, Sedas, ide zvuk , za par sekundi cujes kao da si se sudario, upali se srveno svetlo , treba da reagujes , od vremena reakcije zavisi sta ce ti komp isprintati , meni je isprintao povrede za smrt , nazalost, naravno kola su ugasena , stoje mestu pa hidraulika ne radi i krute komande, inace bih imao ok reakciju ...
tad vidim na nekom nemcu, kolegi po studijama tada, prototip bnarnog sata , ono umesto dekadnog zapisa izbcuje nule i jedinice a ti procitaj koliko je sati , posle ga je prodao valjda nekim korejcima sto se loze na to ..
Pretposlednji dan, poseta FRM2 , je*eni nuklearni reaktor snage 20 megavata, koristi 1 sipku uranijuma, tada visokoobogacenog, sto imaju pri univerzitetu tehnickom. zamisli reaktor pri univerzitetu da se igraju . Kad sam vdeo na rasporedu nisam imao pojma sta je to, izguglao i pazi kad ono reakor ,, iscitah dovoljno da smaram s pitanjima o tome. Prvo ulazis , sve skidas od metala , sve u ormarc ... prlazis metal detektor, i jos sto nekih cuda za sigrnost i detektora ... posle ides na masinu gde stavljas ruke i noge , da provere da nisi vec radioaktvan. pitam sto , kad ono, imamo mnogo osteljive merne instrumente , pa da ne remetite istrazivanja. je*iga pak, bombardovanje osiromasenim uranijumom :) idemo u halu s reaktorom , prolazimo iza nekog stakla, osmatramo dok oni nesto tamo ceprkaju u skafanderima , objasnjava vodic da mamo srece sto smo bas dosli u tih 7 dana kad menjaju sipku uranijuma, ima jedna izlozena u hlu pre securitija, ono sve okolo u nekom aluminijumu , supljem, valjda da prolazi voda ... . pa zato mozemo halu s reaktorom uopste da udjemo .. u vodi vidis ostavljene sipke, ove istrosene valjda, ono otpad :) . prolazimo tu halu , i ulazimo u prvu dekompresionu komoru od dve , jer ih ima 2 izmedju hale s reaktorom i hale s mernim instrumentima . sad kartice koje smo dobili iz nekog razloga ne ocitavaju se na izlazu iz prve dekompresione komore, valjda drze razlicite pritiske u reaktoru i u hali s mernim instrumentima. Kad frka , 5 minuta ne mozes da izadjes iz omanje sobe, ne radi nesto ... pocinje frka, svi se gledamo, niko ne panici, t je i vodic, ... Kad hvala bogu otvaraju se vrata , prolazimo u drugu komoru za dekopresiju i sve ok, stizemo u sobu s instrumentima, Tu pocinje prica. obasnjavaju da su u frm istrazival s lektronima a sad se igraju s neutronima. prikazuju snimak BMW motora, naravno, bmv :) kako su ga uslikali neutronima, oni super prolaze kroz takava materijal, vidis sve, gde se krece ulje, .. bas detaljno . pa onda jos neke stari pokazuju ,izmedju ostalog neku cev do koje stizu neutroni iz reaktora i tu su pokusavali da skrenu valjda neutrone vrlo precizno , nekim sistemima uglacanih povrsina , nekih cudnih ogledala, ali bas mali pomeraj u stranu , da neutron ne prodje kroz maetrijal vec da skrene, stoje valjda zeznuto za izvesti .. kace mu spin valjda ili sta :) , pa objasnjavaju sta ima od raspadnutih materiljala od ostatka kad se neutron potrosi, valjda se raspada u reakciji na neku element sa atomskom masom 150 i nesto i jos neki sa 5 i nesto i resto su neutroni.. tu se setim da pitam posto je atomski broj zlata 56, jel mog da dobiju zlato , no kao alhemija pri raspadu, , kaze covek verovatno da , pri odredjenim uslovma i pritisku, ali kao to je ne znam koliko destna puta skulje zlato bi bilo od regularnog , i radioaktivno :))) . ma super.. pri danasnjim cenama video bi ih. :) Posle obilaska prikazju film iz starog FRM 1 , oaj frm 2 jos nje imao ni sve sto su planirali, nje ni zavrsen bio . U frm 1 su uspevali , znate ono , kad svetlost ide kroz vakum 300 000 km/s, e a kroz guscu sredinu , npr vod , ide 250 000 km/sec , e vidite oni su uspeli da nateraju elektron da ide kroz vodu brze od svetlosti, ali opet sporije nego u vakumu, npr uzmimo 275 000 , radi ilustracije. vidite k ad elektron ide kroz neki materijal brze od svetlosti, nastaje magija, iz vode izlazi neka plavicasto zelenkasta svetlost , ko neke magije bukvalno .. . i da, u frm 2 pricaju kako ce da pocnu komercijalno da dopiraju silicijum neutronima jer pre litografije moras da silicijum doping uradis da bi mogla litografija, za pravljenje procesora, litografija na wafere . to je kao trziste od pola milijarde godisnje koje samo ameri rade zasad.

zavrsi se razmena, oprostajna zurka u prostoijama nesto kao studentskog zavoda , pjem neku mecavinu valjda votke i sosa od paradajza, , neke cidere njihove .. sta sve ne. kad u prstorjama vdim nsto zanimljivo, ja da proverim mail , a kompjuterinaravno na linuxu , i to neki linux koji tera paralelno dva okruzenja, ko terminal nekaga onaj galeb.etf.bg.ac.yu ili gde vec bese . E sad, jedno kuciste , dva monitora dvamisa dve tastature dva tola i dve stolice. dva studena gledaju mail, surfuju i sve normalno radi, manje vice iako se nikad nisam navikao na linux ..
Smestili nas u studentsk dom, tamo upoznah jos neke poljake koji inace studiraju , ono soba je jedna soba jedan covek, normalna soba, kauc , stlica, radni sto,sto za komp.. lavabo, terasa, prostor tima 3.5 sa 5.. ne znam koliko imaju takvih mini zgrada po inhenu, njedan dom nije onako f i g blok studenjaka, sve u gradu , .. ma lepo ... neguzvaju se. Kad poljak prica da je do skoro mogao da zivi od toga sto u rancu ponese cigareta par boxeva i plati od razlike cene u poljskoj i nemackoj , 100 evra za dom . posledji dan, poseta prvo njihovom odeljenju za energetiku, niko ni kod njih nece da bude banderas pa nam napominju da dodjemo kod njih na master . unutra nam prezentuju faradejev kavez ko iz filmova o tesli , i ulazi jedan tamo asistent, pustaju struju , sve varnici okolo,, zaustavljaju struju izlazi citav covek .. lep nacin da navuces studente na enegretiku :)))) . Osim toga, isli smo i u neke galerije, muzeje , Da, Pinakoteh stara i nova, tamo izlozba istorija lamborgnija, ja se otkinuo, prvi put video da je lambordzini imao i nekog dzipa ranije .. Pa tehnicki muzej , prelepo, istorija sve tehnike, cak su staili i neki tada G3 i pustili ga da vecno izracnava Pi vroj, iliti paj sto kazu kanadjani :) .

da napomenem , nisam ni tad imao para, ja otisao u nemacku na 8 dana s 50 evar u dzepu . cak su nam nemci platili svima i ulazak na dve zurke, jedna bila na ludvg maximilian univerzitetu kad su coe njohov drustveni universitet pretvrili u zurku, a to neku dvorac prakticno, ogromna zgrada hocu da kazem , unutra stageova ... , jedino sam platio 2 pica 5 evra . poslednji dan imali smo vremena i za shping posto su nam svi ostali bili puni . kupio neke majce i bermude i poklon kevi i sestri, jos pitao za povracaj poreza :))))

rastanak, vraca nas neki etfovac na autobusku stanicu i pozdravljamo ze ko da smo najmiliji ... kad bus kasni i eto nas na granici s madjarskom i srbijom u 2 nocu 5og, a meni sengen do 4og , niko ne pravi problem . Vracam se, okinem godnu i ponovo prva. Nagradno pianje otkud ja na razmeni ? Kolega samnom je bo skoro apsolvent ostalo mu par ispita i ja , dao paskal , programiranje 1, neke praktikume ... samo 6 a treba 14 za cistu godinu, 10 za uslov ?

Za nastavak prica Donirajte sada bar po 10 evra, i sve cu price ispricati . i kao sam bauljao po amsterdam i barseloni po hostelima, cuda kroz vozove na interraily , bicu ko modesti blaize , ja pricam vi ulazete . www.gofundme.com/6ci5z4

Imam tolio avantura, zamsilte sta se sve desava na stopiranju . s 300 evar za 3 meseca ? ja idem za kanadu i garantujem vam jos prica , ima da postanem neki manager mek donadsa tamo , verujte, i to nekom vratolomijoj ili da zavrsim na naftonosnom pesku radeci . Donirajte ne zezajte se vise



[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 08.02.2014. u 15:23 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 08.02.2014. u 15:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 08.02.2014. u 16:15 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 08.02.2014. u 17:10 GMT+1]
[ 3way @ 08.02.2014. 14:40 ] @
Citat:
mikiiiki: ja idem za kanadu i garantujem vam jos prica , ima da postanem neki manager mek donadsa tamo , verujte, i to nekom vratolomijoj ili da zavrsim na naftonosnom pesku radeci . Donirajte ne zezajte se vise


Zar se nije govorilo o voznji kamiona? Ili o "computer skills"?
Sad odjednom naftne platforme, McDonalds....
E upravo o tome je govorio i moj prethodni post - treba da precizno naglasis sta zelis i sta uopste hoces, sta MOZES, pa tek onda da se uzdas u to da ce ljudi nesto da doniraju....
[ Burgos @ 08.02.2014. 14:46 ] @
Citat:
Vracam se, okinem godnu i ponovo prva. Nagradno pianje otkud ja na razmeni ? Kolega samnom je bo skoro apsolvent ostalo mu par ispita i ja , dao paskal , programiranje 1, neke praktikume ... samo 6 a treba 14 za cistu godinu, 10 za uslov ?


Tu si pogrešio, i dalje nema šta da se priča. Ja u prvoj godini nisam išao ni na Elektrijadu, da bih dao OET i Matematiku, pa sam završio fakultet. Prosto, nisi dao sve od sebe, a sada očekuješ da drugi to pokrivaju.

[Ovu poruku je menjao Burgos dana 08.02.2014. u 16:04 GMT+1]
[ Bik Koji Sedi @ 08.02.2014. 14:54 ] @
Citat:
mikiiiki: Ok sta hoces da kazes, da sam se naziveo dovoljno ?


Verovatno hoće da kaže da si video i proputovao više nego 90% ljudi u ovoj zemlji, pa i članova ovog foruma. To jeste lepo životno iskustvo, ali istovremeno nije mnogo više od blejanja i gluvarenja. To vreme si mogao posvetiti ozbiljnijem studiranju. Dosad bi imao diplomu, možda čak i ETF-a, s kojom bi mogao da juriš stipendije i planiraš odlazak u Kanadu ne da budeš prevrtač hamburgera u McDonaldsu, nego elektroinžinjer. A svakako ne bi žickao pare na forumima.
[ mikiiiki @ 08.02.2014. 16:24 ] @
ljudi to sto sam mogao je proslo, nema vise, ako ja ne zalim sto bi vi , mislim ja sam birao sta cu , SVAKO kreira svoj zivot , e sad ja sam iskreirao tako da moram da sad trazim strancima za kesh, ali to je bilo sve sto sam uradio jednostavno neponovljivo .. e sad imam situaciju vu umesto da sam pravio da imam odmah da izvadim 5000 iz dzepa :) . ali to sto sam mogao , ne znaci da sad ne mogu nista .

mozda sam malo preterao, ono ipak ceo etf , 8000 studenata usred junskog roka uci a ja se spremam na putovanje. trazili 2 iz minhena , od svih 2 se prijavila. :) jedan apsolent i jedan 1 godina neki bi rekli vetropir. ali nebitno .

mislim sta je poenta toga da govoris sta je sve moglo ? sto se nsam snamrao s antonijem djordjevicem na i zoranom radosavljevicem, ? zivot je vise od toga . Kako mozes da kazes nekome evo ti ko te sisa i da zadovoljno sebi mrmljas u bradu sto mi niko ne pomaze ili sta ? to je sebicno. kao ako sam ja izabrao da se mucim i poludim na etfu necu nikome pomoci jer mi je bio pakao ? Pa ja sam bre svoj sator i pantalone i patike pre godinu dana dao za humanitarnu akciju kad su skupljali za ove azilante sto su kod bogovadje jer su rekli da ih ima dosta u sumama. nema mesta za sve u prihvatilistu .. pogledajte ima video na vimeu , pescanik autor mislim, krugli sator tipa quechua , plavi

Kako niko ne pomisi na neki nacin da mi pomogne u ovome ? osim endre85 iz ko zna kojih motiva. mada ja ne bih trebalo da gledam motive vec sta tu ima za mene ali.... malo sam nervozan kako vidim kako ovo ide .

ja cu konkurisati svugde . mek je sigurica . koliko vidim, cak je neko na fejs grupi working and living in alberta napisao da na svakom 5 mestu traze radnike. mislim nemojte da se cimate da cete baciti kesh ako mi pomognete, to je nemoguce . zato budite sigurni u svoju investiciju
[ Burgos @ 08.02.2014. 16:34 ] @
Citat:
mikiiiki:kao ako sam ja izabrao da se mucim i poludim na etfu necu nikome pomoci jer mi je bio pakao ?


Niti sam se mučio, niti sam poludeo, niti mi je bio pakao. Odricao sam se, radio sam, i isplatilo se.

Citat:
mislim ja sam birao sta cu , SVAKO kreira svoj zivot


Jeste, i zato ne možeš napadno tražiti od ljudi da ti daju pare, jer niko ne mora da kreira tvoj život. Iskreno, zvučiš gore od prosjakinje sa detetom u 83ci. Ja sam pokušao pre neki dan, pisalo je nešto "Ova stranica trenutno nije u stanju da prima donacije" ili nešto slično, ali posle ovoga bih dobro razmislio.
[ mikiiiki @ 08.02.2014. 17:01 ] @
popravi sam to sto nije primalo donacije , ortak iz chikaga nije potvrdio nalog wepay money processing. sad radi ponovo .

Mozda zvuci napadno , ali nije tako. necu ja niti mogu ikoga da teram. e sad, da ne bih isao s raznim izgovorima i glupostima o tome kako i zasto nisam, Sta cu, uradio sam ono sto sam znao najbolje u tom trenutku ili ono sto sam mislio da mi najvise nedostaje, nisam imao priliku da pre toga putujem nesto i zgrabo sam,. sad da sam bio vise zreo mozda bi bilo nesto i od etfa, ovako sam otisao na drugu stranu koja me interesovala isto . uvek moze bolje, i nkad nije kasno po meni .

sto ne prijavi to da ranije vidim . debuging ? :)

primetio je ortak kad je pokusao da donira . ljudi ja sttvarno polazem u ovo, mislim isto tako trazim sad smesstaj preko helpx.net i workaway.info negde po evropi da imam gde da odem da perem sudje i slicno .nemam nioga nide u evropi , osm ortak a u dablinu , ali ne mogu mu se bas tek tako uglaviti na gajbu, nesto ce biti vec. sve radim maximalno sad. jos kad bi vi uleteli bilo bi super. zato i visim na netu . znam da ovde da poksam da zaradim , boze me sacuvaj , da nadjem posao shodno svojim kvalifikacijama, nece biti dobrote :) kesha ,

Svako je dobar u onome sto je potencirao, ja sam potencirao to da malo skapiram ovaj svet i ovu zemlju i sebe i sve osim da pravim bogatstvo, Vi ste se posvetili necemu drugom u cemu ste dobri, i tu mozemo da ndjemo zajednicki interes, Vi ste dobri u kodiranju, radu, pravljenju para, vodjenju biznisa, trgovni. ja u tome da pokusavam nemoguce . gledajte to kao mecenstvo ako hocete . li sta vec, nek neko jos osim mene primeti nesto u cemu sam dobar i zgotivi me i donira mi za ovaj projekat preseljenja u zemlju gde cu moci s svojim kvalifikacijama da imam zivot.

kad sam imao kompaniju planeta zabave krajem godine i iznajmljivoa ljudima dedamrazeve . pogledajte na www.facebook.com/zabaveplaneta i www.facebook.com/dedamrazdolazikodvas ja sam saaam odradio pola termina ... ali primetio sam da nema ovde dovoljno kesha da svima bude ok. ljudi se stiskaju . kad iznajme deda mraza ponekad mi bilo glupo , reko da li su odvojili 3 dana hrane za posetu deda mraza deci . pa je bilo i kacija na kupime.com . bilo je i kesharosa, neki lik je iznajmio najskuplji termin, ali on nace iznajmljuje rudnike .. sareno, pa sestre za sestru kja se udala umesto da pravi karijeru .. sareno

Mogu da radim nije problem, nisam lenj . ali ne volim da gubim vreme na poslu koji me nigde ne vodi . bolje da citam nesto , knjigu, politicke teorije sta god. jedino je problem sto na etfu ne vidis kraj tunela, koliko god da si pozitivan, vec bas moras da zapnes ..

mnogo je bitno da kad se posvetis necemu to ti daje dovoljno zadovoljstva ili dovoljno moguncosti da negde kupis zadovoljstva koja zelis.

Investirajte. vi ste dobri u svojim sferama programiranja, vodjenja biznisa , ucenja , ja sam dobar u putovanjima, prenosenju iskustava , pricanju , otavranju horizonata, na to sam bacio akcenat . ovaj zalogaj za kanadu mi je veliki. zato kazem vi meni tu pomozite, ja vama prenosim sve sta ima, kakve su mogucnosti za plasiranje robe, usluga , putovanja , zaposlenja , sta god vam padne na pamet . nesto sigurno hoce . gledajte to kao partnerstvo. V meni pomozite da bih mogao ja sebi da ucinim i pomognem, ako ja mogu sebi onda lako mogu i drugima ,nisam tolko obuzet sobom , jednostavno nije frka ,pa bilo bilo da je to ortak s karaburme koji hoce isto da radi pa ja trazim opcje za njega koji ne moze u kanadu n da otputje bez vize a kamoli da ucestvuje na working holiday programy. al zato postoje provincijski programi za useljenje , koji nisu zahtevni kao federalni sa onim bodovima i uslovima . gde covek moze da se usmeri u odredjenu struku i da dobije work permit. preko Open LMO kombinacije. imate to za svaku pokrajnu , ali ne cimajte se oko british kolumbje i ontarija, tamo tesko dobijaju i LMO . imaju ljudi koji mogu da rade sve .

nadjite neki svoj interes i ulozite . sta god vam je potrebno da to vidite kao ok korak, javite. ja zelim da uspem, siguan sam i vi .





[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 08.02.2014. u 18:17 GMT+1]
[ Bik Koji Sedi @ 08.02.2014. 17:58 ] @
Citat:
mikiiiki:
Investirajte. vi ste dobri u svojim sferama programiranja, vodjenja biznisa , ucenja , ja sam dobar u putovanjima, prenosenju iskustava , pricanju , otavranju horizonata, na to sam bacio akcenat.


Kad budeš pripremio za štampu knjigu svojih putopisa, rado ću priložiti donaciju za njeno objavljivanje.
[ mikiiiki @ 08.02.2014. 18:05 ] @
Bice blog, knjiga mozda, ali ne na temu putovanja.

Ljudi ako donirate meni , time ste donirali u ssutini deda mrazu od ove nove godine

[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 08.02.2014. u 19:16 GMT+1]
[ Zlatni_bg @ 08.02.2014. 18:59 ] @
Da investiramo? :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Investment

Dobar si s engleskim ;)
[ mikiiiki @ 08.02.2014. 19:40 ] @
invest in me :)

ljudi u redu je, ne treba nista, vidim da vi ovde mene gledate ko da vas je spopao dzanki na ulici i trazi za hranu, kartu do smedereva .. lekove, a znamo za koje lekove mu treba, pa i vi okrecete glavu. e sad meni treba za ovo sto trazim ali nema smisla smarati se ovde . jel moze neko da izbrise ovaj topic ? admin ?
[ zetaxx018 @ 08.02.2014. 20:07 ] @
Citat:

nadjite neki svoj interes i ulozite . sta god vam je potrebno da to vidite kao ok korak, javite. ja zelim da uspem, siguan sam i vi .


Sada mi je jasno zasto pucas na ovaj forum. Programeri, puni para...sta je to donacija od 20-30$. Sada vidis koliko ti je bila glupa ideja. Ako ne vidis, jos gore po tebe.

Citat:

Investirajte. vi ste dobri u svojim sferama programiranja, vodjenja biznisa , ucenja , ja sam dobar u putovanjima, prenosenju iskustava , pricanju , otavranju horizonata, na to sam bacio akcenat.


Dobar ti akcenat. I ja sam dobar u putovanjima, provodima, zurkama... Ali sam sva putovanja sam zaradio i platio. Kada nisam imao para nisam isao nigde a do BG sam a vise puta stopirao.
Kazes mama uzela kredit za sestru. Neka ti sestra da te pare. Ti ces joj vratiti.


Evo kako do novca: Umesto sto kukas na 100 ljudi da daju manje donacije trebao si da kukas kod samog jednog za vecu donaciju. Lakse je ubediti jednog nego sto. To ti je bila greska. Ali pogledaj kako rade majstori ... Obrati paznju na detalje. A posebno na pouku.

https://www.youtube.com/watch?v=EA6I2lMTw5I





[ mikiiiki @ 08.02.2014. 20:15 ] @
samo se ti bavi mojim razlozima i trazi sta god hoces da nadjes, sta god nadjes govori o tebi najvise. cista projekcija, ja sam na ovom forumu 100 godina, i redovno citam. nego zato bih da se tema brise , mnogo se bre neodraslih ljudi zakacilo, svi traze nesto sumnjaju, skoro niko normalan, ono odrastao . a uvek mi tako u zivotu , moram da se udaljavam od nezrelih , ne znam kako se zakace uopste

normalno raymisljane ide ovako po meni :
ok, koliko mozes da zaradis ? 300 , koliko da ustedis 100 max, x 12 meseci 1200 , nisi na cilju . nista evo pomoc. ili nedam sam se iscimaj idi u austriju na seyonski posao ... sta god samo da je konstruktivno. time je i normalno .

[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 08.02.2014. u 21:34 GMT+1]
[ zetaxx018 @ 08.02.2014. 21:57 ] @
Citat:
ok, koliko mozes da zaradis ? 300 , koliko da ustedis 100 max, x 12 meseci 1200 , nisi na cilju . nista evo pomoc. .


Ne. Mozes da ustedis 300 eura (jer sada ne radis i neko te izdrzava. Neka nastavi i dalje). Prevoz je minimalno. Znaci 300e x 12 = 3600 eura + glumis jos malo deda Mraza (to vec znas da radis) = preko 4000 eura.
Uvek mogu mama i seka da pomognu preko banke.

Citat:
sta god samo da je konstruktivno. time je i normalno


Umesto sto kukas na 100 ljudi da daju manje donacije trebao si da kukas kod samog jednog za vecu donaciju. Lakse je ubediti jednog nego sto. To ti je bila greska.

Citat:
ili nedam sam se iscimaj idi u austriju na seyonski posao ...

Ne idi u Austriju. Ne postoji sezonski posao za tebe.
[ flighter_022 @ 08.02.2014. 23:47 ] @
Miki, majstore, evo pre nekog vremena sam ja nudio posao ljudima. Da si prihvatio (tj. da su prvo trazio posao, pa onda video oglas i na kraju prihvatio i, sto je jos bitnije, bio primljen), za nekoliko meseci si mogao da zaradis tu sumu koja ti je potrebna. Ali ne, lakse je moljakati.

Generalno, moj komentar na tvoja nastojanja i pisanije ovde po forumu?

TL;DR
[ mikiiiki @ 09.02.2014. 10:16 ] @
Ljudi koliko vidim vi biste da se ovaj thread nastavi ,ne znam ali rekao bih da mislite da ovde ima mesa . a ja nemam dobrote od toga da odgovaram na prazno , ako hocete da odgovaram i dalje, zamolio bih bar 5 ljudi da donira minimalnu dobrotu. Danas do 8 sati :)

evo da stavim tiser : dobar pravac ali ne i smer rezonovanja za zetaxx018 , jos malo tuninga cifara na duplo manje ....

Sad pogledah klip iz sedam ipo, pa ljudi vi hicete da ja vas lazem i lozim i mandam da se osetite lepo i znacajno sto bas vama filujem lazi. Milsim , sta, zar je to nacin koji vi volite ? Zar je to ono sto je potrebno ?

[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 09.02.2014. u 17:12 GMT+1]
[ KrkaCiC @ 12.02.2014. 00:43 ] @
Uh,ili si odustao ili si otisao
[ endre85 @ 12.02.2014. 19:35 ] @
Citat:
mikiiiki:
Ljudi koliko vidim vi biste da se ovaj thread nastavi ,ne znam ali rekao bih da mislite da ovde ima mesa . a ja nemam dobrote od toga da odgovaram na prazno , ako hocete da odgovaram i dalje, zamolio bih bar 5 ljudi da donira minimalnu dobrotu. Danas do 8 sati :)

evo da stavim tiser : dobar pravac ali ne i smer rezonovanja za zetaxx018 , jos malo tuninga cifara na duplo manje ....

Sad pogledah klip iz sedam ipo, pa ljudi vi hicete da ja vas lazem i lozim i mandam da se osetite lepo i znacajno sto bas vama filujem lazi. Milsim , sta, zar je to nacin koji vi volite ? Zar je to ono sto je potrebno ?

[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 09.02.2014. u 17:12 GMT+1]



Poznajem te samo preko tvojih postova i sto vise pises ja vise mislim da treba da ostanes gde si. Ili mozda da se odselis u neku vecu vukojebinu... "Ja znam da putujem"? Aj pa dokazi. Nemas ni jedan recimo cool blog iz proslosti koji bi to dokazao. Tvoje kvazi ucenjivanje da neko uplati pare kako bi nesto napisao?! LOL. Pa nakon ovakvih omalovazavanja, voleo bih da upoznam lika koji ti uplati, a procitao je tvoje postove. Teaser? Daj molim te. Ako sam dosad sumnjao da si "prevarant", nemam vise sumnji.

tl;dr: Nakon tvojih postova pre bih platio da ostanes gde si nego da odes negde.

EDIT: Pitaj fighter-a da li ti moze ponuditi posao. To je svakako nesto sto bih na tvom mestu prihvatio. Covek se oglasio cak i sad kada zna da bi nakon par meseci otisao. Doduse verovatno je neko voljan da radi vec prihvatio.

[Ovu poruku je menjao endre85 dana 12.02.2014. u 20:55 GMT+1]
[ mikiiiki @ 13.02.2014. 01:10 ] @
sta ste takvi mrgudi, evo poceo sam blog, opisao dtaljnije put u minhen, uskoro cu i interrail mikiiiki.blogspot.com
necu se smaram ovde , naporno, a nema rezultata.
hvala na iskustvu
[ Emil Ranc @ 13.02.2014. 08:52 ] @
Počeo sam da čitam tvoj blog i stigao do drugog pasusa. Moraš jako mnogo da poradiš na interpunkciji (npr. pisanje razmaka pred tačku), na pravopisu generalno (šta se piše malim, velikim slovima), tipografiji (obavezno koristi š, č, đ, ž u pisanju na blogu, ne samo ponekad), sintaksi (strukturi rečenica), na stilu, strukturi teksta... Npr. imaš jedan pasus od 50ak-60ak redova. Dalje, uz toliki tekst nije zgoreg da se okači i po koja slika.

Na forumu još i može da prođe tako loše pisanje, ali ne i na blogu gde autor traži i finansiranje da bi nastavio sa objavljivanjem tekstova (?!)

Citat:
Za nastavak priča donirajte sada bar po 10 evra, i sve ćupisati .


Nego, ne znam da li i dalje radiš na onom laptopu sa crknutim inverterom... Na laptop uvek možeš prikačiti CRT monitor, koji se danas bacaju, poklanjaju ili prodaju na aukcijskim sajtovima za 100-500 dinara, kako naletiš. To ti je dva-tri dana da ne pušiš max.

[ noskich @ 16.02.2014. 09:36 ] @
Svi smo mi ovde ljudi sa ogranicenim kapacitetom za pomoc I kao takvi ne znam ko bi pri zdravom razumu pomogao tebi umesto nekom bolesnom detetu. Ti si dosta sansi prokockao. Umesto da so zavrsio ETF I legalno emigrirao ti si se zezao. Pa onda otisao na FPN I opet se zezao. Sto bi bilo ko ovde sponzorisao tvoje zezanje. Jos si mlad, imas EU pasos. Imas I vremena I nade, samo da zapnes.
[ delija_sever031 @ 17.02.2014. 15:25 ] @
Hahahaha ja ne verujem kako se vi palite :D Pa da je neko od vas makar malo pratio temu o madjarskom drzavljanstvu video bi sta su majstori trolovanja,likovi koji se registruju sa 5-6 naloga pa lik komunicira sam sa sobom i stvori pricu a onda kad ljudi uspanice on kao spasilac i posrednik ode pa im na pp nudi resenje za 300-500 eura. :D

Tema je najveci trol celog foruma i ne pamtim kad sam se ovako kvalitetno ismejao zadnji put,prosto mi je neverovatno da je neko dozvolio da uopste odgovara i ubedjuje se i to na citavih 5 strana a jos smesnije je da admin ovu temu nije obrisao :D


Covek je pokusao na slican nacin da kreira neku pricu ali nije imao osecaja niti iskustva da to lepo odradi do kraja kao ovi kvalitetni i istrajni trolovi sa nase madjarske teme:)

Nego ono Daaaaajte mi,molim vas,donirajte pliiiiiz a ovamo kao ortak kanadjanin bi mu pomogao al trenutno mu nije legla uplata hahahaha :D

Alo covece ja imam 2 diplome i radim za 300 eura od cega pola dajem za racune i nikad ali nikad mi ne bi ovako nesto palo na pamet,jurim,borim se i jbg nesto ce valjda upaliti ali i kad bih resio da prosim probao bih da budem makar malo vise suptilan i malo manje napadan.Ili da bar kreiram malo bolje prevaru ali jbg i za to treba imati neki kliker. Alo ja ni nemam EU pasos pa ipak verujem da kao i hiljade ostalih moze da se nadje nacin da se ode,jos covek ima EU pasos i ceka da mu neko pomogne a od Irske do Svedske ima 10 zemalja u koje moze sutra da ode da radi samo da ulozi za kartu i hostel 7 dana dok nesto ne nadje,pa makar i u mcdonaldsu. Ja bih to uradio pod odmah bez razmisljanja ali ocito da ga je neko napalio da je lakse uzeti neku kintu i leba bez motike. Pusi se lucky,putuje se po evropi i ajmo sad svi pomoci coveku jadan on bi da emigrira,pa i ja bih pa sta onda? Ja nisam bio ni blizu u toliko zemalja kao ti pa nista, da cekam da mi neko da pare dok ja lezim, cesem se i kukam na drzavu kao da je samo meni tesko i bas meni treba pomoc. Sramota da neko ovako neozbiljan uopste zauzima mesto na tom work and travel programu coveku koji je mozda imao realne sanse da ode......nego,znate ja bih da idem na Novi Zeland rekao mi kum strinine tetke da je tamo lepo ajde da me posaljete tamo treba mi 10 000 evra i nema veze sto mogu da radim u Evropi sa Eu pasosem meni je zelja ipak NZ necu da gubim vreme po evropi,show :D

Mislim da bi ostalim clanovima bilo pametnije da vise ne odgovaraju jer hrane trola,svako dobro:)
[ endre85 @ 17.02.2014. 18:55 ] @
Pa i ti si dao trolu da jede!

Uostalom mislim da ovaj nas nije trol. Trolovi su ipak malo pametniji. Nas drugar cvrsto veruje u ono sto pise. Dosad nisam hteo igrati na ovu kartu, but what the hell. Evo sta je po meni najgore u celoj temi. Covek se oprobao sa ETF-om. Ajde, nije mu islo. Ok. Nema nista lose u tome. Odlucio da bude politikos. Batalio i to. Sva sreca, jer nam bas treba jos jedan i to ovakav... I onda trazi da mu se uplate novci kako bi pisao kako se "provodio", a cak ne ispravi ni greske u kucanju. A trenutno gleda u temu i gofundme profil i grci se jer je obecao da se nece vise javljati osim ako neko ne uplati neki iznos.
[ noskich @ 20.02.2014. 03:59 ] @
Tip nije trol 100% sto je najgore. Muvao se pre po LinkedIn, gledao profile ljudi iz Srbije po inostranstvu (moj izmedju ostalog) i dodavao ih kao prijatelje nasumice. Isto je pokusavao i sa Facebook-om. Tuzno.
[ noskich @ 05.03.2014. 01:40 ] @
Zakucao se na 140 dolara i ucutao. Sta se radi Miki?
[ mikiiiki @ 09.03.2014. 11:27 ] @
offline skupljeno zasad 500 , ocekujem jos neke donacje i donaciju u vidu karte uskoro , smanjio sam za sad na 4500 zbog toga . s ovim parama uskoro idem dalje sam da zaradim .
Pozdrav
[ Lavlja_Jazbina @ 09.03.2014. 17:56 ] @
Nadji nekog na gradjevini u Austriji i za 2 meseca i preko potrebne cifre ces imati.Nekako mi izgleda da prstom ne mrdas
da ti bude bolje sem zickanja. ;).
[ noskich @ 11.03.2014. 00:24 ] @
E bas bih voleo da vidim da mu uspe i onda da cujemo price iz Kanade. Tipujem da bi to bilo veoma zanimljivo. Sto on kaze `bilo bi tu mesa`.
[ Aleksterminator86 @ 19.03.2014. 10:05 ] @
Samo cu ti reci da se manes te teme jer nasi ljudi su dosta sebicni,niko nece da ti pomogne al ivazno je da su se oni skucili,i lako im je da Srbuju.Koliko vec evo od 2011 pokusavam da odem ali nista,koliko me je ljudi samo iskuliralo koji su nesto pisali o tome kako im je tamo super,ma nasi ljudi su smradovi.
[ Aleksterminator86 @ 21.03.2014. 16:06 ] @
Ja imam goru sobu od tebe pa mi niko nista u zivotu nije donirao,niti mi je dao, niti sam trazio,pa sam opet nezaposlen.
[ mikiiiki @ 21.03.2014. 17:33 ] @
To sto ti niko nije pomogao, govori o tim ljudima samima. Svaka akcija coveka govori o njemu samom. E sad, je si li imao ikad neku sansu da zapalis negde ili ideju za neki zanimljiv ili ispunjavajuci, ili profitabilan biznis ? Ako jesi to je to , ako si se samo prepustio depresji i nerviranju zasto nisam ovo ili ono onda si slusao ljude koji razmisljaju kao vecina ljudi koji su postovali na temi ovde. u fazonu, sacu ja da ti pokazem gde ti je mesto, unizicu te da bih se ja osecao lepse na trenutak. svi su poceli da kratkorocna zadovoljstva gledaju , ne vide u buducnost, pa cak i u sferi psihologje traze to kratkorocno zadovoljenje ega. kvartalno razmisljanje, instinktivne reakcije umesto promisljanja i planiranja ...

. ne gledaj na pare mnogo osim ako nisi u situaciji da nemas gde da zivis ili ako imas mogucnost da to resis sa godinu dve u inostarnstvu , vec se u blizini centra bga , tipa na manje od 4 km pojavljuju pristojni jednosobni stanovi od 24 m2 za 15 hiljki monopol na nekretnine puca po savovoma jer nema kesha u zemlji , ne stizu pare od pranja narkotika kao sto je bilo do 2009, kad je zemlja bila ves masina za pranje para , kakvo kosovo - srbija i privatizacija glavni narko cvor :) . hvala bogu to su ameri prekinuli kad smo poceli opet da divljamo po regionu balvanima , inace ode stanovanje u nebesa i ljudi bi morali da zive s roditljima i nkad se ne bi zaradilo za te cene koje je pumpala narko trgovina . ako stvoris svom mali svet u kome ti je lepo i imas odabrano drstvo sve moze biti ok kad nemas nemogucu situaciju tipa da ne verjes u sebe da ces uspeti. samo hrabro. zaboravi to da ne vidis mogucnost da nesto ostvaris od te sobe . to je neto na sta ne mozes da utices trnutno i ne bavi se time, vec onime sto mozes da postignes, onime na sta mozes da utices time se bavis , a ovo ce vec doci samo po sebi . ja sam uspeo, i bz nekih preteranih donacija . videli rodbuna, drugovi drugarice, vec imam par kontakata s preporukom u kanadi i offline donacje stigle na 600 evra .. ortak iz dablina zove pita gde sam .. a znam ga s exita , 3 zaredom exita , inace je crnac :) zove se muhammad :) kodira za bet365 .... neko ce ti pomoci , eto ja sam osigurao gde da budem u dablinu cu da zaradim za kanadu, cak saljem oglase i benzinskim pumpama, zezanje je to samo da se isplati . ako nece ljudi iz srbije pa dobro nismo geografski ograniceni ... ljudi su ljudi ... svako ima svoja iskustva, znas kako ovde su ljudi prestali da budu deo drustva i sad samo grebu jedni druge za pare ... kad sam bio u holandiji ljudi tamo nemaju zavese, mislim nije bas tako ali priblizno , ortak iz poljske se zacutio sto imamo roletne, poljskoj to nema, paranoja , bolest ne bira staces ... ne mozes da radis sa ljudima ovde . onda radi s nekim ljudima s kojima mozes ... ali ima i ovde onih koji to vide . znci ne moras sve gledati kroz pare .. jebga samo kad su neophodne, a u medjuvremenu se bavis onim sto te ispunjava.. i radis..

, sta je tvoj izazov ? tvoje nerviranje ili problem koji hoces da resis ? sta ti drma kavez ? mozda mogu neki savet , imam neko iskustvo :) Imas sajt tipa helpx.net, ja sam preko njega proveo divnih 3 meseca u zoni aurore boralis, dovoljno za pocetna znanja o jeziku i da se snadjes . pogledaj i workaway.info , vredi platiti te sajtove. ako ti ovde ne odgovara , idi gde ce moci da ti odgovara, dom je tamo gde je dobro.

Ako sam ja uspeo moze svako ... samo volja izvini na digresiji . bas me izazvalo . i javi se za neki period. cisto da znas, posotoje deficitrna zanimanja, tipa varioci, kamiondzje , ironworkers, u alberti saskecvanu .. i u gradjevini upravljaci masinama, solidne plate ... a ne treba da prodjes federalnu proceduru za emigracju vec provincijski program. nadjes na kijijii poslodavca, dogovoris se s covekom . on trazi LMO koji uglavnom dobija od trzista rada i sa open lmo semom vezuje dozovlu da zaposli stranca tj open lmo na tvoje ime . kraj , dolazis i izradjuju ti radnu dozvolu na aerodromu . prouci to . zove se tfwp temporary foreign worker program . prlicno predvidva procedura . mislim da to moze i sa srp pasosem, jer cak i filipinci tako idu . Hvaa svima sto su donirali ..
[ Aleksterminator86 @ 24.03.2014. 21:17 ] @
Nista ja tebe nisam razumeo o cemu ti pricas,a to sto sam prethodno napisao je moje pogresno misljenje o tebi posto ponekad budem brzoplet,posto tebi nimalo nije lose koliko vidim,aj sad svi da prosimo i trazimo donacije,malo je glupo zar ne.
[ Aleksterminator86 @ 24.03.2014. 21:19 ] @
?Troll ili ne pametno zbori,mada opet...
[ mikiiiki @ 30.09.2014. 14:11 ] @
pozdrav ljudi , reko da bacim neki update. kad sam stigao u dublin trebalo mi 4 sedmice da nadjem posao, pocetak u supermacs fast fudu, sad sam presao u nesto sto mi je blize znanju, game console customer support za uk i irsku . kanada osigurana manje vise . preporucujem irsku svima, mnogo je opustena zemlja , nema frke .
hvala na podrsci ko je podrzavao , i da znate ko hoce da dodje , kad prestanem da stedim i iznajmim sopstvenu sobu dobrodosli ste . companija stream, sada convergys , radi podrsku za proizvod e raznih kompanija e i treba im ljudi koji znaju jezike hebrew nemacki danski holandski ... za emea region pa vidite na stream.taleo guglajteko hoce

[Ovu poruku je menjao mikiiiki dana 30.09.2014. u 16:45 GMT+1]
[ DaliborP @ 30.09.2014. 14:19 ] @
Bravo miki, eto vidis da mozes i svojim radom nesto da uradis umesto sto molis okolo.