[ unaware @ 05.02.2014. 11:35 ] @
Ako neko zna kako da ovo rijesim prvo mi je totalno nestalo stablo u assembly desingu...Onda sam negde procitao da se sa komandom F3 moze vratiti stablo kad sam klikno od stabla se pojavilo samo dio ali je i u part dizajnu postalo ovako kao i u svim ostalim...



[ NePitajteMene @ 07.02.2014. 04:44 ] @
Nacin 1:

SHIFT+F3 stisni da predjes u background view, onda stisni ikonu "Fit All In", zutu sa crnom strelicom koja sluzi da se uklopi velicina objekta koji je trenutno u fokusu u prozoru , ili ucini pokret misem kao kad zumiras

Kad se stablo vrati na podrazumevanu velicinu i nivo zoom-a, opet stisni SHIFT+F3 da prebacis fokus na geometriju unutar Catijinog prozora i nastavi da radis ;)

Stablo ti je suvise sitno, odzumirano, ali se jos nazire u pogledu

Nacin 2:

Isti efekat mozes postici klikom na bilo koju osu koordinatnog sistema u donjem desnom uglu ekrana, time si prebacio fokus u background

Zumiraj drvo na nivo zuma koji ti odgovara, mrdaj ga slobodno po ekranu kad ga uhvatis za bilo koju granchicu ili samo stablo (ne hvataj ga za feature)-ne mora cak ni da stoji na podrazumevanom mestu u prozoru, mozes da ga smestis i posred ekrana, gore desno, dole levo, dole desno, kakogod - ako ti tako odgovara;)

Ponovnim klikom na koordinatni sistem u donjem desnom uglu opet vracas fokus na geometriju, i nastavljas da radis

Nacin 3:

Prebacivanje fokusa moze da se postigne i klikom na stablo ili grancicu drveta, ali posto je tvoje stablo suvise sitno, nema za sta da ga pipnes i uhvatis ;):)

*** Ako ti se ovo stalno desava prilikom otvaranja ili startovanja bilo kog Parta, proveri Setting za velicinu fonta i prikaz stabla u Tools-Options setinzima Catije
[ unaware @ 07.02.2014. 11:19 ] @
Hvala puno na pomoci.
[ k.i.z.a @ 26.01.2015. 12:40 ] @
Nema veze sa temom ali moze da prodje...

Imam problem sledeci:
Ceo folder u kom je model (sklop i partovi) kopiram na drugu lokaciju.
U prvom folderu zelim da model ostane takav kakav jeste.
U drugom folderu hocu da pravim izmene na modelu.
Nakon izmene partova imam problem. Izmene se partovi i u prvom folderu i tako gubim prvobitnu varijantu modela.
Gde gresim, sta treba da uradim da ta dva foldera izgube relaciju.
Odavno radim u catia ali ovako nesto mi se prvi put dogadja.
Kako se ovo resava?
Hvala ljudi...
[ Tex707 @ 26.01.2015. 15:36 ] @
.
Ne mogu da ti se izmene partovi u prvom folderu ukoliko nisi uradio Save Assembly-a.
[ k.i.z.a @ 26.01.2015. 17:21 ] @
Pa jesam uradio Save Assembly i pokvario partove u prvom folderu. Zamisao mi je bila da prva varijanta konstrukcije u folderu 1 ostane netaknuta a u folderu 2 da odradimm izmenjenu verziju. Sada izgleda da cu morati sve ponovo.
Ima li neka opcija da se iskljuci/ukljuci pa da pravi izmene samo u okviru radnog foldera?
[ Tex707 @ 26.01.2015. 18:56 ] @
.

Svaki put kada uradis Save Assembly, save-iraju se i SVI partovi koji su pretrpeli bilo kakvu izmenu, a nalaze se u folderu u kome su se nalazili kada je taj Assembly napravljen.

Ako hoces da upravljas Save-iranjem u potpunosti, koristi uvek Save Management.
[ bokisha @ 26.01.2015. 20:01 ] @
Odavno nisam koristio CATIU, a i tad kad sam je koristio nisam znao za opciju PACK & GO, a znam da je imaju SOlidWOrks i Inventor, pa ako je na osnovu logike jer je SW DSS-ov proizvod, morala bi i CATIA da ima -ovo je strasna funkcija :-D
Drugi nacin , sporji nacin, je taj da kopiras ceo folder i da promenis imena partova ( u kopiranom folderu) kao npr da mu dodas na kraju" _ " ili da mu stavis izmedju razmaka "_" pa onda otvoris iz tog opiranog foldera assembly, ako taj assembly "vuce" partove iz tog kopiranog foldera (one koje si prekrstio) onda ce prijaviti da mu ne dostaje taj part pa ce ti ponuditi opciju da ga ti sam nadjes i onda tako redom... a ako kojim slucajem ne "vuce" partove iz tog kopiranog foldera nego iz onog originalnog, e tu si nagrabusio, onda bi trebalo imas opciju REPLACE ( probaj sa desnim klikom misa u stablu na partu, ili na sammom partu u asembliju) i onda tako zamenis partove (a i evo linka na YOU TUBE , mozda i posluzi https://www.youtube.com/watch?v=LxfbM2PnMZo)...nadam se da si me razumeo, ali opet kazem, odavno nisam koristio CATIU, ali sluzim se logikom koja "pali" u SW i Inventoru, tako da probaj da iskopas PACK and GO opciju i problem ti je elegantno resen...
[ k.i.z.a @ 26.01.2015. 20:34 ] @
Ok ljudi, shvaceno.
Mogu se preimenovati partovi pa zameniti u sklopu.
Ili jednostavno u Save Management oznaciti sklop kome vec stoji da je modifikovan a zatim kliknuti na save (partove ce automatski zapamtiti).

Provera - folder 1 zadrzao svoje stare karakteristike, folder 2 dobio nove izmene.

Ne uspevam da pronadjem u CATIA PACK and GO opciju. Pitacu kolegu on radi Solid.

Hvala ljudi.
[ Srdjan Mandic1 @ 06.07.2018. 14:03 ] @
ima li zainteresovanih za honorarni rad u catiji od kuce.
veliki pozdrav
[email protected]