[ dgojic @ 13.02.2014. 15:23 ] @
Pozdrav svima,

Odnedavno sam se upleo u PHP programiranje i sad nema nazad :) Iskrsao mi je problem s kojim lupam glavu već danima.

Imamo sledeći lanac: početni.html -> srednji.php ->krajnji.php. Da ne detaljišem mnogo, suština je sledeća: u početni.html se unose neki podaci. Jedan od njih je, recimo, broj paketa odnosno 'paket'. On se metodom ''post'' šalje u srednji.php, koji ga prihvata na sledeći način:

$paket = $_POST['paket'];

i dalje je u skripti sve u redu. Gde god mi treba da nešto uradim sa tom vrednosti, ja upotrebljavam promenljivu $paket i sve šljaka.

E sad, deo za razbijanje glave: tu vrednost koju imam u $paket treba ponovo da pošaljem ali ovoga puta u krajnji.php, gde će se, recimo, raditi konačan ispis raznih stvari. E, odatle ni makac! Šta god da sam probao, dobijem poruku o grešci, pa se pitam da li je to uopšte moguće na taj način. Jedna od stvari koju sam probao na početku krajnjeg.php je:

$paketkrajnji = $_POST['$paket']; ili

$paketkrajnji = $_POST[$paket];

Naravno, pre toga sam uspostavio vezu između dva php fajla. U srednjem.php imam

form action=''krajnji.php'' method =''post''

i ta interakcija radi, odnosno srednji.php pozove krajnji.php, ali tog famoznog prenosa vrednosti promenljive $paket iz jednog u drugi php nema.

Nadam se da sam ovo dobro objasnio i hvala vam na pomoći.


[ valjan @ 13.02.2014. 15:34 ] @
Ako treba da prebacuješ jednu istu vrednost između više PHP funkcija, onda je najoptimalnije rešenje da strpaš vrednost u session promenljivu, i da je odatle čupaš po potrebi. Inače, da li si u toj formi u srednji.php kreirao bilo gde polje "paket" i dodelio mu vrednost iz promenljive $paket? Obično se u takve svrhe koristi hidden input polje, samo mu postaviš name atribut na paket i value da prima vrednost od $paket, i rešen problem...
[ dgojic @ 13.02.2014. 15:50 ] @
@valjan

E, vidiš, to je jedna od stvari koju sam pokušao da uradim. U stvari sam hteo da promenljivu $paket nekako pretvorim u niz 'paket', koji bih onda pozvao u krajnjem.php, ali šta god da sam probao nije mi uspelo. Možeš li mi, molim te, napisati tačno kako bi to trebalo da izgleda sa hidden input poljem, znači tu liniju koda koja će se odnositi na $paket, koju ću ja kasnije primeniti i na ostale promenljive u skripti.

Hvala još jednom.
[ Tpojka @ 13.02.2014. 18:14 ] @
Pozdrav.

Prva stvar:

1. Kad dobiješ neku grešku, copy/paste komplet teksta i izguglaj tih nekoliko miliona stranica ljudi koji su prije tebe dobili istu grešku.

A drugo:

2. Pretpostavljajući session grešku, mislim da je stvar u sljedećem: pokušavaš da startuješ sesiju u html fajlu.

Ako ne radiš .htaccess fajlom najjednostavnije rješenje je da umjesto pocetni.html - koristiš pocetni.php fajl.
Potom u vrhu strane tj. prije bilo kakvog ispisa startuj sesiju i ostalo radi preko sesije šta već treba da uradiš sa podacima, upamtiš za drugu stranu i sl. [session_start()]
A evo ovde i kako može sa html fajlom da se dobije željeni rezultat.

Možda sam ja odlut'o s rješenjem, ali ako imaš još nekih nedoumica, pitaj. :)
[ dgojic @ 13.02.2014. 18:38 ] @
@Tpojka

Nisam ni pokušavao da uradim to sa session varijantom jer je to i dalje van mog domašaja, s obzirom da sam zaista početnik. Što se tiče guglanja, naravno da to svako ko ceni rad ljudi na forumu prvo uradi, da ne bi smarao ljude sa rešenjem koje može da izgugla. Dakle guglao sam evo danas već neki peti dan i dobijam neke stvari koje mi ne daju odgovor na konkretno pitanje.

Hvala ti na linku koji si postavio, sad ću da se bacim u razmatranje.

Pozdrav
[ dgojic @ 13.02.2014. 19:27 ] @
Ma ne vredi, već mi je ''krenulo kiselo''...

Nova kombinacija koju sam našao na netu: evo prvog php-a

<html>
<form action="new7.php" method="post">
<?php
$incr = ['dragan'];
?>
<input type="hidden" id="test" name="countt" value="<?php echo $incr; ?>"/>
<input type="submit"/>
</form>
</html>

a evo i drugog:

<?php
$proba=$_POST['countt'];
echo $proba;
?>

U drugom php-u bi na izlazu trebalo da dobijem ispisano dragan. Međutim, ono što dobijem je:

Notice: Array to string conversion in C:\xampp\htdocs\new6.php on line 6
Array

Postoji li prosto i jednostavno rešenje za ovo? Inače, gledao sam one linkove koji mi jednostavno na ovom stupnju nisu razumljivi i šta god da sam probao, ne funkcioniše.

Hvala.

edit:

Jesam procvrčao, ali sam našao: greška je bila u $incr = ['dragan'];

treba da stoji $incr = 'dragan';

znači bez uglastih zagrada. Tako je konačno proradilo i sad u sledećem php-u dobijam u izlazu dragan.

Hvala svima i nadam se da će ovo još nekome pomoći.

[Ovu poruku je menjao dgojic dana 13.02.2014. u 21:44 GMT+1]
[ Perlicaboss @ 13.02.2014. 23:34 ] @
Prouci malo ovo
Ali mislim da to sve mozes da zavrsis vec u srednjem.php ...

[ dgojic @ 14.02.2014. 11:05 ] @
Citat:
Perlicaboss: Prouci malo ovo
Ali mislim da to sve mozes da zavrsis vec u srednjem.php ...


Hvala, ovo ću isto detaljnije pogledati.