[ zvezdasbg @ 18.02.2014. 12:02 ] @
http://www.personalmag.rs/mobi...ljenje-cena-usluga-u-telenoru/
[ test1234 @ 18.02.2014. 12:17 ] @
Sitnica, u proseku 30-40%
[ zvezdasbg @ 18.02.2014. 12:53 ] @
Ali objašnjenje... Neverovatno.
Pazi kad sad i druga dva provajdera podignu cenu poziva ka kol centru...
[ espresso @ 18.02.2014. 13:04 ] @
To tako ide, i ja očekujem da ova druga dva prate (ili makar Vip samo). Povećali bi oni nego treba neko da probije led prvo. Posle toga lako ide dizanje cena.
[ zvezdasbg @ 18.02.2014. 13:24 ] @
MMS poruke...ko bre to više šalje? Ali poziv ka kol centru i zamena SIM kartice. Klasična pljačka.
[ KrkaCiC @ 18.02.2014. 13:35 ] @
Pu pu,da ne cuje zlo,meni prikljucenje posle ukinutog saobracaja,iznosi cini mi se 36 din sa pdv
[ calexx @ 18.02.2014. 14:50 ] @
A jaki troškovi ... aktivacija posle suspenzije zbog neplaćenog računa? Plaćajte na vreme. Zamena SIM kartice? Izdavanje i aktivacija? Razgovor sa operaterom? Specijalni brojevi?? Tačno vreme?? Zašto bi neko okretao mobilni broj da vidi koliko je sati? Horoskop i vic dana??

Jesu mi Telenor kartice manje bitne i ređe ih koristim ali mislim da ništa od navedenog neću da koristim sledećih godina ili ću eventualno par od ovoga po jednom. Mislio sam da je cena razgovora ili uspostave veze poskupela a ono skuplji platinum brojevi i vic dana.
[ Joker @ 18.02.2014. 16:40 ] @
Zar pozivi ka call centru ne bi trebali da budu besplatni?

Zakono o zaštiti potrošača

Kontakt linija i reklamacije

Član 92

Trgovci koji pružaju usluge od opšteg ekonomskog interesa dužni su da uspostave lako dostupne i besplatne kontakt linije za pomoć potrošačima u vezi s priključenjem na distributivnu mrežu, kvalitetom i korišćenjem usluga od opšteg ekonomskog interesa.
[ Dexic @ 18.02.2014. 17:17 ] @
Citat:
calexx:
Jesu mi Telenor kartice manje bitne i ređe ih koristim ali mislim da ništa od navedenog neću da koristim sledećih godina ili ću eventualno par od ovoga po jednom. Mislio sam da je cena razgovora ili uspostave veze poskupela a ono skuplji platinum brojevi i vic dana.

+policija +hitna +vatrogasci +vecina taxi sluzbi +bilo sta sto pocinje sa 1xxxx....

Bitno je da su poskupeli, ne treba ih opravdavati nikako.
[ Slobodan Milivojevic @ 18.02.2014. 21:49 ] @
MMS isto otišao... reći će neko da to nije bitno, ali jedno po jedno... nakupi se
[ bachi @ 19.02.2014. 07:45 ] @
Pa samo je pitanje vremena kada će uspostavljanje veze, sms i minuti da poskupe. Ali da, ni to nije bitno...

[ član @ 19.02.2014. 09:23 ] @
Citat:
Cena poziva takozvanih kratkih kodova: Javni telefonskom imenik Telenor mreže, Tačno vreme (195) i Javni telefonski imenik Telekom mreže iznosiće 29,00 dinara po pozivu umesto dosadašnjih 25,00 dinara.

najjace mi je ovo za tacno vreme!
nisam ni zano da postoji jos uvek taj servis, bas bih voleo da vidim ko to zove! :)
[ BBS @ 14.03.2014. 21:14 ] @
Citat:
Joker:
Zar pozivi ka call centru ne bi trebali da budu besplatni?

Zakono o zaštiti potrošača

Kontakt linija i reklamacije

Član 92

Trgovci koji pružaju usluge od opšteg ekonomskog interesa dužni su da uspostave lako dostupne i besplatne kontakt linije za pomoć potrošačima u vezi s priključenjem na distributivnu mrežu, kvalitetom i korišćenjem usluga od opšteg ekonomskog interesa.



TI u srbistanu i dalje veruješ u zakone koji će da zaštite sirotinju raju??'!!!
[ starka @ 14.03.2014. 21:24 ] @
Eh, da li je Srbistan ili Srbiplač, ali nešto očigledno jeste.
[ espresso @ 14.03.2014. 22:05 ] @
Citat:
Joker:
Zar pozivi ka call centru ne bi trebali da budu besplatni?

Zakono o zaštiti potrošača

Kontakt linija i reklamacije

Član 92

Trgovci koji pružaju usluge od opšteg ekonomskog interesa dužni su da uspostave lako dostupne i besplatne kontakt linije za pomoć potrošačima u vezi s priključenjem na distributivnu mrežu, kvalitetom i korišćenjem usluga od opšteg ekonomskog interesa.

Ovi ne spadaju pod usluge od opšteg ekonomskog interesa.
Evo definicije šta je usluga od opšteg ek. interesa:
Citat:
Usluga od opšteg ekonomskog interesa jeste usluga čiji kvalitet, uslove pružanja, odnosno cenu, uređuje ili kontroliše državni organ ili drugi nosilac javnog ovlašćenja....
[ synn @ 15.03.2014. 01:45 ] @
Medju usluge od opšteg ekonomskog interesa izgleda spadaju i usluge telekomunikacija.

http://www.politika.rs/rubrike...tenih-trgovaca-reklama.lt.html
[ espresso @ 16.03.2014. 15:19 ] @
S obzirom da nije definisano zakonski tako, za sada misle samo na Telekom i fiksnu telefoniju jer jedino cene u fiksnoj telefoniji reguliše država. Po odluci Ratela se dižu cene za fiksni tel.
Mobilna telefonija ima svoje cene i ne pitaju državu za povećanje. Samim time ne spadaju u usluge opšteg ekonomskog interesa.
[ synn @ 27.03.2014. 10:29 ] @
cene u fiksnoj telefoniji reguliše država, zato sto Telekom drzi monopol a ne zbog opšteg ekonomskog interesa. I SBB-u drzava odobrava cene.