[ Nemanja @ 18.02.2014. 17:37 ] @
Malo zaigrao ekran, kao da tv gubi prijem na anteni, i ugasio se. Posle punjenja i molakanja nije hteo da upali. Odneo sam ga juce u servis, i posle sam procitao na netu da im je to dosta cesto, pa da treba drzati minut pritisnuto vol i power dugme ... nisam imao zivaca za sve to, valjda ce oni u servisu znati sta mu je.
Skupa igracka, a uz to jos i ne radi.
[ Burgos @ 18.02.2014. 17:45 ] @
A kada radi, ne radi najbolje. Meni se prvih deset dana jednom dnevno dešavalo da zakuca, sve dok nisam poslušao sve savete na internetu (isključio Location service, promenio podešavanja WiFi-a na ruteru, skinuo one widgete sa lock ekrana, i verovatno još štošta). Sada se resetuje jednom u par dana, što nije tako loše, ali nije ni dobro kao ženin iPad (koga koristi mnogo više nego ja).
[ Nemanja @ 18.02.2014. 19:01 ] @
A, bolje i da se patimo sa ovim, nego da koristimo Apple Salim se, moze neki linkovi do tih saveta?
[ Burgos @ 18.02.2014. 19:33 ] @
Kucaš Google Nexus 10 restarts randomly :)
[ Nemanja @ 18.02.2014. 20:45 ] @
I on se automatski restartuje
[ Nemanja @ 19.02.2014. 14:04 ] @
Posto sam ostao duzan review posle kupovine: ja nisam imao problema koje @Burgos opisuje, tj imao sam nekih problema cim sa ga dobio, nije radio skype video i jos nesto, sto su resili saveti za resetovanja podesevanja sa neta. Nakon toga sam imao mozda jedan reset za ovih 2 i po meseca koliko ga imam.
Igrice rade na njemu, ali se za to vreme veoma ugreje i jako trosi bateriju. Probao sam samo par igrica pa odustao. Pisanje teksta je dosta lakse nego na mobilnom, ne samo u smislu da su vece tipke, vec je i ekran bolje podesen za prepoznavanje dodira.
Nisam nasao fazon da ga skroz prebacim u standby, da ne proverava postu i sl, ali je i u takvom stanju drzao par dana kada ga uopste ne diram.
Nije da sam nezadovoljan sa samim tablem vec sa konceptom. Mislim da vredi dodati 100-150e i uzeti laptop posto je to ipak i sprava za rad, dok je ovo samo igracka.
Sta je veoma dobro, je citanje tekstova sa web stranica, za sta mi odgovara da ne moram vuci laptop u krevet. Za ostalo, jos uvek mi je bolja kombinacija smartphone za brzi pregled mailova usput i laptop za pisanje mailova ili dokumenata.
[ Burgos @ 19.02.2014. 15:05 ] @
Citat:
Nemanja
Nisam nasao fazon da ga skroz prebacim u standby, da ne proverava postu i sl, ali je i u takvom stanju drzao par dana kada ga uopste ne diram.


Povučeš na dole kod mesta gde je indikator baterije i WiFi-ja, i uključiš AIRPLANE MODE, trebalo bi da je to to. Mada zaista drži bateriju kolko hoćeš i bez toga, ako ga ne diraš.
[ Nemanja @ 19.02.2014. 15:26 ] @
Znam za airplane mode, ali onda treba da ga iskljucis svaki put iz toga moda, a ja sam mislio na neki automatski standby bez mreze.
[ Nemanja @ 25.02.2014. 21:41 ] @
Tablet stigao sa popravke, pise samo uradjena popravka i update softvera, cini mi se da malo brze radi, moguce da je subjektivno.
[ Nemanja @ 28.02.2014. 02:26 ] @
Prvu promenu sam primetio prilikom punjenja. Pre popravke je punjenje bilo sporije ukoliko bi tablet bio ukljucen. Sada, ili su zamenili nesto vezano za bateriju ili su poboljsali softver.