[ nektar1 @ 24.02.2014. 21:15 ] @
Pozdrav,

zna li iko da rijesi problem oko Code 10 audio problema, pokusavao sam svakakve drajvere i odgovarajuce, i mnoge druge razne ali nikad ne instalira do kraj kako treba i ne radi zvuk na racunaru. Manuelno sam instalirao ni tad nece. U BIOSu je aktivirana kartica, znaci ni do toga nije problem. Integrisana je. Jedan drajver mi je obarao sistem s kompa, ne znam zasto. Otisao sam u DirectX Diagnostic Tool tamo sve komponente pisu samo kad prebacim na ' Sound ' nema nikakvih podataka, sve je prazno a ispod dole pise:

-No sound card was found. If one is expected, you should install a sound driver provided by the hardware manufacturer.


Zna li ko resenje ovog problema ? Do cega je, da li je do nekog fajla od drajvera ili je zvucna treba da se mijenja tj. da li je mozda ova moja izgorjela/crkla ?

Hvala puno.
[ Seyokiller @ 24.02.2014. 22:14 ] @
Treba nam :
-Model i proizvođač matične ploče.
-Operativni sistem koji je trenutno instaliran.
-Print screen Device Managera
Kad nam to pošalješ pokušaćemo da rešimo.


[ nektar1 @ 24.02.2014. 22:25 ] @
-Intel 946PL/GZ Express
-Windows XP SP3

*Printscreen D.Managera nemam jer je racunar od druga, uglavnom sve instalira osim Realtek Audio High Definition kraj toga stoji mali upitnik zuto. Instalira sve ostalo vezano uz zvuk ali to nece. Evo primjera moga D.Managera ( to sto je uokvireno - samo to nece da instalira kod njega, ostalo je sve uredno. )

Evo primjer kako to izgleda kod njega: http://slike.milf-hosting.info/images/1393281658.jpg

A ovo je njegov DirectX Diagnostic Tool: http://slike.milf-hosting.info/images/1393281733.jpg


Hvala puno. :)
[ jolemisa @ 24.02.2014. 23:50 ] @
Probaj to u device manageru gde je taj upitnik,desni klik na to i kada se otvori padjuci meni idi na komandu update driver,ako ne uspe skini caskom Slim Drivers i skeniraj sa njim i u njemu ce biti sigurno reltek audio driver,downloaduj to i instaliraj i trebalo bi biti sve u redu.Taj program je veoma mali i besplatan je,a zavrsava dobar posao.
[ nektar1 @ 25.02.2014. 00:02 ] @
Pokusam sam sve moguce vrste instalacije i nije uspjelo. Oke, hvala. Pokusacu to pa cemo vidjeti. LP
[ nektar1 @ 25.02.2014. 12:17 ] @
Da javim samo, uspio sam rijesiti problem. Ko god ima problem s code 10 neka skine Slim Drivers i problem ce biti rijesen.
Hvala ti @jolemisa. Pozdrav!