[ strš @ 25.02.2014. 17:59 ] @
Pozdrav.
Posedujem dva rutera td-w8910 i interesuje me da li je moguća sledeća situacija:
Prvi ruter povezujem sa internetom i on mi šalje signal u "vazduh" (wireless). Drugi ruter, koji je 100 metara dalje, treba taj signal da primi (ponaša se kao prijemnik) i da mi pošalje signal u računar koji je povezan kablom sa tim ruterom.
Da li je ovo moguće sa ovim ruterima i ako je moguće na koji način?Tražio sam na net-u ali se nisam snašao.
Unapred se zahvaljujem na odgovorima.
[ Mile-Lile @ 25.02.2014. 20:00 ] @
ne! Za tako nešto ruter mora da ima klijent mode... a to su čini mi se adsl ruteri, rekao bih po oznakama...
[ strš @ 25.02.2014. 20:20 ] @
Pa koji mogu? Kakva treba da im je oznaka?
[ Mile-Lile @ 25.02.2014. 20:49 ] @
Koji ima klijent mod. Naravno ako želiš da se povežeš bežično. U suprotnom možeš ta dva da spojiš UTP kbalom LAN-LAN i radiće ali ja sam razumeo da želiš da ih povežeš bežično...
E, sad koji... zavisi koji brend voliš i koliko para planiraš da izdvojiš... Jednostavno pitaš u radnji koje imate koji podržavaju klijent mod.
Možda ti je jeftinija solucija da za taj drugi kupiš neki USB dongle... može i tako...
[ strš @ 25.02.2014. 21:12 ] @
U pravu si. Naći ću neki za probu jer daljina nije 100m kako sam napisao već 1500m. Pa ako ih spojim tek onda ide kupovina.
Tebi hvala na predlogu. Pozdrav
[ agvozden @ 26.02.2014. 09:43 ] @
ili kupis fabricki ruter koji ima klijent mod, ili da postojeci instaliras ddwrt (ukoliko ima dovoljno memorije - nije mnogo star)