[ Mikson1313 @ 01.03.2014. 12:22 ] @
Kablovski internet ( sbb ) precesto puca ( na svakih 10 min ) nekad na pola sata, zavisi od raspolozenja. Puca u smislu da iskace onaj mali zuti uzvicnik ( no internet access ) lampice na modemu za to vreme kada se to dogodi se sve ugase i onda krece ponovo uspostavljanje veze. Svasta sam pokusavao i zivkao SBB da rese problem , mada ruku na srce dolazili su njihovi radnici ali sve se svodilo na to kao resen problem ali ubrzo cim odu sve krene po starom. Menjao smo kablove, modeme, ne znam sta sve nisam pokusavao pa sam bio i dodao wireles ruter da ga koristim za lap top. Hteo sam u jednom momentu i da prekinem tu agoniju i da prestanem sa placanjem ali gle cuda po ugovoru morao da bi da platim grdne penale za raskid ugovora i tako evo ja dan danas placam nesto sto ne radi kako treba. Pa da probam da pitam ovde, ima li neko ideju gde bi mogao biti problem ? Ili kako da pronadjem sta me to zeza.

Ps- U medjuvremenu sam probao da restartujem modem rucno sa iglicom ali i dalje ista prica. Da ne zeza mozda komp koji je stariji i ima windows xp ? Sad mi vec svasta pada na pamet.

[Ovu poruku je menjao Mikson1313 dana 01.03.2014. u 13:52 GMT+1]
[ dusans @ 01.03.2014. 15:07 ] @
Mislim da imaš osnova da raskineš ugovor bez da plaćaš penale, pošto ni SBB ne može ili ne želi da reši problem, a do njih je.
Čim ti se resetuje modem sam od sebe (ugase se lampice i kreće ispočetka) a kažeš da su probali i sa drugim modemima,
onda je problem do njihove infrastrukture ili čega već.

Dakle, ja bih zvao SBB i tražio raskid ugovora pošto ti u suštini i ne dobijaš normalnu uslugu,
što bi proizvelo jedan od 3 scenarija:
1. Da prihvate raskid jer nisu u stanju da reše problem (malo verovatno).
2. Da prebace problem sa osnovne tehničke podrške na napredniju podršku - iskusne tehničare i administratore koji znaju da reše problem.
3. Da odbiju da raskinu ugovor i da tvrde da je problem kod tebe - ovo praktikuju vrlo često iako je isto tako često problem kod njih.
Ovde pomaže jedino smaranje, dosađivanje, svađa i ubeđivanje dok te ne prebace u scenario 2.

Ja sam nedavno imao problem sa upload-om (modem je bio loše konfigurisan od strane SBB-a)
gde su ovi iz podrške kao papagaji ponavljali da je sve to do mojeg hardvera - na kraju sam ih ubedio da
pošalju tehničara sa laptopom da vide da će i tu isto da se desi.
Tehničar je došao, video da problem postoji, okrenuo kolegu i ovaj to rešio za 3 sekunde - samo treba biti malo uporan i dogurati do pravih ljudi.
[ calexx @ 01.03.2014. 15:38 ] @
Ako je tako redovno i često, možda signal negde pre tebe puca. Otkači kabl iz modema tj ostavi samo struju i antenski pa proveri da li će diode da se gase na desetak minuta. Ako bude tako, onda SBB mora da nađe gde prekida, da li negde u stanu (instalacije su verovatno njihove i mogu da promene), da li negde od kutije do tebe ili pre toga. Svejedno, problem je njihov i budi uporan prema predlogu iz prethodne poruke. ;)
Ako se diode na modemu ne gase, možda nešto tvoj komp brlja pa restartuje modem. Ne znam kako ali ako modem ne prekida kada nije ništa zakačeno, možda je kod tebe. A da nije neki banalni prekid recimo kabla za napajanje modema ili antenskog kabla?
[ jjovanovic @ 02.03.2014. 07:57 ] @
Ako pozoves SBB i reklamiras, oni ce poslati nekoga ko ume to da resi.
[ tecaizbeca @ 05.06.2015. 13:51 ] @
I meni ljudi stalno vec mesec dana puca net. U odredjenom periodu u toku dana puca na svakih 10 minuta na nekoliko sekundi i vrati se. Vec 5 puta su dolazili i na kraju mi rekli kako vise ne znaju sta je problem a godinu i vise dana je radio normalno. Boli njih dupe za korisnike, ja da vam kazem i uskoro cu da prekinem ugovor. Bas da vidim kako nece da ga prekinu. Mnogo ce lose da prodju.
[ zorzj @ 14.09.2015. 05:15 ] @
I kod mene u Kruševcu isto s....e.
Net nasumice puca i onda to traje par desetina minuta ...
Madaa ne mogu da se požalim. Kada ga imam, radi besprekorno!

Međutim, imam drugi pronlem.
Na EPC3925 su preko LAN portova povezana 2 kompa (Hackintosh i PC). Kada oba rade i jedan od njih restartujem, dolazi do restarta EPC3925 i gubljenja interneta i to posle bude procedura koja zna da potraje. I tako u krug.

Ima li neko ideju zašto se ovo dešava i kako da izlečim tu bolest???

tnx
[ Mister Big Time @ 14.09.2015. 22:10 ] @
EPC3925 je 99% uzrok svih vasih nedaca. Pogledajte slicnu temu koja u
naslovu nosi Skype.... na podforumu ISP.