[ NIKSICKO_PIVO @ 04.03.2014. 01:39 ] @
imam ovu karticu i jedan sam monitor prikopcao dvi to vga a drugi sam pokusao sa kablom hdmi to vga i nema sanse da pozna ovaj drugi monitor! dali moram da imam neki uredjaj koji hdmi prebaca u vga ???? ili mogu samo sa kablom direktno da povezem ??? ima li neko iskustva sa ovim ????
[ Binary Mind @ 04.03.2014. 17:35 ] @
Kao prvo probaj da zameniš pozicije monitora, to jest ovaj koji radi sa DVI to VGA kablom prikopčaj preko HDMI to VGA kabla, a onaj koji nije radio sa VGA to HDMI probaj sa DVI to VGA kablom... Ako to ne reši problem, prvo što možes da pokušaš je da promeniš kabl koji pravi probleme u nadi da će problem tako biti rešen. U najgorem slučaju će ti trebati aktivni DVI-D to D-Sub converter ili akotivni HDMI to D-Sub konerter da bi mogao da koristiš oba monitora istovremeno. Kažem u najgorem slučaju, pošto ovi konvertori uopšte nisu jeftine sprave...
[ NIKSICKO_PIVO @ 05.03.2014. 00:32 ] @
probao sam to i nista :(
[ Binary Mind @ 05.03.2014. 18:32 ] @
Možeš li da navedeš tehničke specifikacije računara? Navedi sve komponente. Za svaku navedi proizvođača i model.
[ NIKSICKO_PIVO @ 06.03.2014. 00:26 ] @
grafika atiradeon 6670 monitor 1 samsung s19b150 a drugi lg l19ws
[ plus_minus @ 06.03.2014. 00:48 ] @
Jesi li upalio u catalyst control centru i taj drugi monitor? Vidi li ga Atijev Catalyst Control Center uopšte? (Imaš li drajvere AMD/Ati instalirane..?) Vidi li ga Windows uopšte? Desni klik na desktop pa kako ono beše ide.. Adjust Display properties.. Možda je takva ta kartica po defaultu? Neke kartice odmah upale sve displeje, negde mora prvo da se klikne, ručno .. To takođe ne znamo.

Tebi samo "ne radi", ne poznaje monitor i toliko što mi ovde na forumu znamo..
[ plus_minus @ 06.03.2014. 01:22 ] @
U principu, sledeće:

- Ako se na oba monitora ispisuje BIOS Post nakon paljenja, pre nego što se učita Windows, a tek posle nestane, onda je do - drajvera, probaš da upališ ručno drugi displej.
- Ukoliko na drugom monitoru koji neće da radi, ni tada nema slike, onda kada se windows nije još uvek učitao, onda je kao što kaže Binary Mind, najverovatnije do kablova ili konvertora ili nečeg trećeg.. tipa, jednostavno ne radi taj drugi port/neispravan model.
[ Binary Mind @ 06.03.2014. 17:02 ] @
Probaj i ovo što je napisao plus_minus. Vidi da li u catalyst control centru (AMD-iva ikonica u system tray) vidi da li drajver prepoznaje oba displeja... Čak i ne mora da se vide POST screenovi i ostalo pre učitavanja OS-a na oba displeja da bi sekundarni displej posle radio u Windows-u, ali je često potrebno da se dual diplay režim aktivira ručno iz catalystovog control panela... To sam prevideo kao mogućnost u svojim prethodnim porukama...
[ Miroslav Cvejić @ 06.03.2014. 17:32 ] @
Taj HDMI->VGA adapter mi je sumnjiv.

[ Binary Mind @ 06.03.2014. 19:42 ] @
I meni. Mislim da će na kraju morati da uzme konverter ako želi dual monitor setup sa tom karticom, ali hajde da vidimo kako će da ide
[ NIKSICKO_PIVO @ 09.03.2014. 02:26 ] @
u catalyst je sve podeseno kako treba i opet ne prepoznaje drugi monitor! drugi monitor kao da nije ni prikopcan samo seta kockica po njemu kao da nije prikopcan na racunar! :(
[ Miroslav Cvejić @ 09.03.2014. 06:47 ] @
Koje tačno izlaze ima ta kartica?

I koje ulaze imaju monitori?