[ swichi @ 04.03.2014. 18:32 ] @
Pozdrav,
Trebam pomoć oko baze, nekad davno sam radio u access-u malo a sada imam potrebu da napravim sljedeće.

Evidenciju lijekova koji se nalaze u jednom malom magacinu.
Potrebna mi je samo kontrola kolika je zaliha po lijeku tj stanje i ko od nekih 10-ak ljudi je uzeo koliko u nekom vremenskom periodu naravno. Ulaz se samo upisuje kroz formu bez da trebam evidenciju o dobavljačima.
Kreirao sam tabele, forme, i sve to povezao nekako (vjer pogrešno)



Problem mi se javlja kod upita:
Dakle npr ako želim da znam koliko je osoba 1 trebovala lijekova u toku godine ne znam kako da se saberu sve stavke koje se odnose na jedan te isti lijek i tako za svaki.
Isto tako kako da dobijem stanje na današnji dan (po lijeku) kao naravno razliku ulaza i tih trebovanja?

Hvala

[ Getsbi @ 04.03.2014. 19:20 ] @
Zakači .mdb fajl sa nešto testnih podataka pa će neko već da ti napiše query.
[ SLOJ.1973 @ 04.03.2014. 20:46 ] @
Evo primer koji sam radio za JKolasinca.Nadam se da ćeš iskoristiti.
A evo i na tvom primeru,samo treba da zavrsis sa runing sum funkcijom za stanje.Nemam vremena sada.Pozdrav.
[ swichi @ 05.03.2014. 07:39 ] @
Hvala, biće mi sve korisno! Evo baza u prilogu.
[ swichi @ 06.03.2014. 12:40 ] @
Upite sam uglavnom riješio osim upita "Stanje na dan"

Tj trebalo bi mi stanje Ulaz-Trebovanje za svaki lijek naravno
Ako napravim sumu ulaza i sumu trebovanja pa oduzmem onda mi računa samo one koji su sabirani a one lijekove koji su pojedinačno uneseni ili trebovani ne uzima u obzir

Na sve to bi bilo lijepo da imam uvid u "stanje" na datum koji izberem, dakle da mi pokaže stanje zalihe do datuma koji sam naveo, a da posle toga trebovanja i ulaze ne uključuje. Hvala
[ SLOJ.1973 @ 06.03.2014. 12:51 ] @
Prebaci bazu u 2003-ku.
[ swichi @ 06.03.2014. 17:41 ] @
Evo u 2003, pobrisao sam sve upite i neke forme da bi bilo sto jednostavnije, a i volio bih da onda sam sve odradim na svojoj verziji.
[ swichi @ 18.03.2014. 07:54 ] @
Još mi je potrebna pomoć oko upita.
Ako iko ima malo slobodnog vremena
[ Getsbi @ 18.03.2014. 09:23 ] @
Evo jedne moguće ideje. Pokrećeš formu: frmIzvestajTrebovanja, koja potom pokreće izveštaj rptIzvestajTrebovanja. Taj izveštaj je zasnovan na upitu qryTrebovanjaPoPeriodu.
[ swichi @ 18.03.2014. 17:39 ] @
Hvala druže to mi treba, tako nesto sam i ja pravio ali ne znam da mi sabere lijekove po sluzbama, tj ako je neka sluzba trebovala vise puta isti lijek onda bih to sabrao a poseban izvjestaj bih koristio ovako kako si mi ti poslao.
Ili da taj koji sabire ima jos filter sluzbe tako da mogu posle datuma da odaberem i sluzbu koju zelim.

U svakom slucaju hvala
[ Getsbi @ 19.03.2014. 05:13 ] @
Dodao sam nešto podataka, napravio grupisanje po lekovima unutar grupe služba i sumiranje po vrsti leka. Da bi video sve podatke, koristi opseg datuma 01.01.14 – 31.12.14

Obrati pažnju na sekcije izveštaja u dizajn modu. Probaj da napraviš neki drugi izveštaj koristeći stečeno znanje.
Pogledaj u Top temi Korisni linkovi i skini primere:

Database of Access 2000 sample forms ----- FrmSampl.mdb 15.5 MB
Database of Access 2000 sample reports ----- RptSampl.mdb 2.7 MB
Database of Access 2000 sample queries ----- QrySampl.mdb 2.7.MB



PS. Ovaj primer sam uradio u Access 2003. U Access 2010 nisam uspeo da nađem kako se pravi sekcija Group Footer. Nije valjda da je Bili to ukinuo? Zna li neko od vas šta se događa?
[ swichi @ 19.03.2014. 06:11 ] @
Hvala drug, hm nisam se sjetio da ovako može, ja pokušavao sve preko upita da saberem. Sad mi je već sve OK, sam ću nekako načačkati još par upita i to je to.