[ anon315 @ 04.03.2014. 22:58 ] @
Cao ES-ovci, evo situacije:

USA firma, bankovni racun van USA i van Srbije, vlasnik iz Srbije.

Zbog pomenutog scenarija otpadaju Authorize.net, Skrill i ostali dobri servisi, te kao preporuku dobih da za ovu kombinaciju u Srbiji moze da radi 2Checkout.

Nalog otvoren, sve OK, cak je aktiviran beta program Payment API, i uradjena custom integracija, dakle ne koristi se "hosted" resenje, mada mislim da to i nema veze.

Elem - problem pri koriscenju Viza Virtuon kartice, kartica je odbijena. Posle komunikacije sa 2CO i Rajfajzenom zakljucio sam sledece - zahtevi stizu do Rajfa ali su tipa "purchase request", dok Rajf podrzava samo MOTO i Eccomerce zahteve, jer je u pitanju samo Internet kartica.

2CO ne moze tek tako da podrzi ovo, jer i on zavisi od njegovih procesora bankovnih kartica, koliko sam ih razumeo, te mi se cini da od ovoga nema vajde.

Musterije web aplikacije su i globalne i lokalne (srpske kompanije), sa fokusom na lokalne. Kontam da firme ovde imaju drugi tip platnih kartica - biznis koje nemaju ovaj problem, ali opet me brine da usluga ne moze da se naplati sa Virtuonom ili nekom slicnom karticom samo za Internet placanja iz Srbije.

Pa imam 2 pitanja:

1) Da li srpske firme koriste Virtuon ili biznis kartice koje ne bi imale ovaj problem? Drugim recima, da li smatrate da je postojece 2CO resenje problematicno ili ne?

2) Da li postoji, i koja, dobra 2CO alternativa koja nema ovaj problem - dakle moze da procesira bilo koji tip kartica i da moze da funkcionise u pomenutom scenariju?

Licno koristim virtuon vec duze vreme i gotovo nikada nisam imao problema, te mi je suludo da koristim procesora koji ovo ne moze da procesira.

V