[ bane.cfc @ 10.03.2014. 11:56 ] @
Postovani, ne mogu da ne primetim da ljudi koji posecuju ovaj forum poseduju dosta informacija u vezi sa zivotom i imigracijom u CH, pa iz tog razloga pisem u nadi da ce neko moci da mi da neke odgovore na moja pitanja. Naime, godinu dana sam proveo radeci u CH bez bilo kakve vize, medjutim radio sam kod Srpskih preduzetnika koji nisu bili bas izdasni (dnevnica nije bila bas dobra, nije bilo bas ni dovoljno posla) i kada oduzmem sve troskove nisam bio bas zadovoljan (jedva sam sastavljao kraj sa krajem) tako da sam resio da napustim CH i vratim se u nasu zemlju u kojoj trenutno ne mogu ni da sastavim kraj sa krajem. :) Dok sam bio tamo nisam hteo ni da cujem za kupovinu papira preko braka a znam da je to jedino resenje, medjutim kada sam bolje sagledao stvari vidim da mi je to jedino resenje trenutno. Mene interesuje koliko je tesko naci zenu koja ce prodati papire? Da li mozda neko poznaje neku takvu zenu? Koliko je novca od prilike potrebno i da li traze kompletan iznos odjednom? Kolika je opasnost od kontrola? I da li mogu da uzmem stan na moje ime ili moram da budem prijavljen kod nje? Koliko je vremena potrebno da dobijem C vizu? Kolika je sansa da nadjem posao na bausteli ako ne vladam nemackim jezikom najbolje? I koliko brzo mogu da nadjem posao? Hvala svima koji zele da pomognu. Srdacan pozdrav.
[ član @ 12.03.2014. 19:44 ] @
mani se ženidbe za pare, probaj ovako :)

[ Laki024 @ 15.03.2014. 17:01 ] @
Kad smo vec kod fiktivnih brakova mojoj priljateljici koja oko pola godine zivi i radi u Nemackoj ( ima madjarske papire ), je nudjen fiktivni brak ali samo 2000eur pa nije pristala, da li je ovo realno, Koje su tarife, i koliko je realno da trazi ( odjednom ili u ratama ).
[ Dr.Dzek @ 15.03.2014. 17:21 ] @
To je nelegalna stvar da bi o tome pisali ovako javno... ali je realno 2000 eura malo za papire koji ti menjaju zivot.
POZDRAV!!!
[ član @ 22.03.2014. 20:08 ] @
evo još jedne interesantne slike u duhu ove teme: http://goo.gl/EVvJXT