[ lega99 @ 16.03.2014. 13:01 ] @
Phoronix Test Suite v5.0.0

To Install: pts/glmark2-1.0.2

Determining File Requirements ..........................................
Searching Download Caches ..............................................

1 Test To Install
59MB Of Disk Space Is Needed

pts/glmark2-1.0.2:
Test Installation 1 of 1
1 File Needed [7.31 MB / 1 Minute]
File Found: glmark2-rev276.tar.bz2 [7.31MB]
Installation Size: 59 MB
Installing Test @ 13:39:25
The installer exited with a non-zero exit status.
ERROR: SyntaxError: invalid syntax
LOG: ~/.phoronix-test-suite/installed-tests/pts/glmark2-1.0.2/install-failed.log

Probao sam ovo cudo, na jedvice jade proradi u 2 distroa bez kopanja u trecem kopanje po log fajlu za ovaj test pa sam uspeo da odradim.
E sad u Manjaro prvo dok sam instalirao sam Phoronix sve sam morao da radim kontra od onog sto ispise u terminalu, posluzilo mi je ARCH uputstvo.
Probao da pustim ovaj test i ne moze, to sto pise u log fajlu meni ama bas nista ne znaci jer se ne odnosi na install nekog dela nego pise da ne valja
sintaksa. Sad se ja pitam koliko je taj test merodavan, prvo tamo gde radi, isti hardwer samo razlicit distro u Mint Cinnamonu rezultat uzas, Mint KDE prihvatljivo,
Debian 7.4 sa AMD drajverima sa kojima navodno ne bi trebao da radi a on ne radi sa onima sto pisu da treba i dobijem najbolji rezultat.
Pokusao sam u jos cetiri distroa da instaliram, instalacija ili ne prodje nemoguce medjuzavisnosti ili prodje ali pri instalaciji testa opet nemoguce medjuzavisnosti.
Distro su svi sem Manjara Bazirani na Debianu i Ubuntu, svezi su, totalan apsurd, kako uopste testirati distro, kod windosa se zna, testira se hardwer i
to je merodavno, moze da se testira win7 ili win8 ali test testira hardwer a ne distribuciju pa u jednoj se test vuce a u drugoj leti.


Inace ovo sve je zapakovano u instalacionom fajlu, sto bi znacilo da ga nisu dobro napisali za ARCH
Citat:

Traceback (most recent call last):
File "./waf", line 159, in <module>
import waflib.extras.compat15
File "/home/lega99/.phoronix-test-suite/installed-tests/pts/glmark2-1.0.2/glmark2/waflib/extras/compat15.py", line 8, in <module>
from waflib import ConfigSet,Logs,Options,Scripting,Task,Build,Configure,Node,Runner,TaskGen,Utils,Errors,Context
File "/home/lega99/.phoronix-test-suite/installed-tests/pts/glmark2-1.0.2/glmark2/waflib/ConfigSet.py", line 8, in <module>
from waflib import Logs,Utils
File "/home/lega99/.phoronix-test-suite/installed-tests/pts/glmark2-1.0.2/glmark2/waflib/Utils.py", line 199
except OSError ,e:
^
SyntaxError: invalid syntax
Traceback (most recent call last):
File "./waf", line 159, in <module>
import waflib.extras.compat15
File "/home/lega99/.phoronix-test-suite/installed-tests/pts/glmark2-1.0.2/glmark2/waflib/extras/compat15.py", line 8, in <module>
from waflib import ConfigSet,Logs,Options,Scripting,Task,Build,Configure,Node,Runner,TaskGen,Utils,Errors,Context
File "/home/lega99/.phoronix-test-suite/installed-tests/pts/glmark2-1.0.2/glmark2/waflib/ConfigSet.py", line 8, in <module>
from waflib import Logs,Utils
File "/home/lega99/.phoronix-test-suite/installed-tests/pts/glmark2-1.0.2/glmark2/waflib/Utils.py", line 199
except OSError ,e:
^
SyntaxError: invalid syntax
Traceback (most recent call last):
File "./waf", line 159, in <module>
import waflib.extras.compat15
File "/home/lega99/.phoronix-test-suite/installed-tests/pts/glmark2-1.0.2/glmark2/waflib/extras/compat15.py", line 8, in <module>
from waflib import ConfigSet,Logs,Options,Scripting,Task,Build,Configure,Node,Runner,TaskGen,Utils,Errors,Context
File "/home/lega99/.phoronix-test-suite/installed-tests/pts/glmark2-1.0.2/glmark2/waflib/ConfigSet.py", line 8, in <module>
from waflib import Logs,Utils
File "/home/lega99/.phoronix-test-suite/installed-tests/pts/glmark2-1.0.2/glmark2/waflib/Utils.py", line 199
except OSError ,e:
^
SyntaxError: invalid syntax


[Ovu poruku je menjao lega99 dana 16.03.2014. u 15:51 GMT+1]
[ lega99 @ 16.03.2014. 18:58 ] @
Evo instalirao sam u Fedori20, isti test i probao test br. 36 i corak.
Citat:
Checking for 'libpng12' >= 1.2 : not found
Checking for 'libpng15' >= 1.5 : not found
You need to install a supported version of libpng: (('libpng12', '1.2'), ('libpng15', '1.5'))

Kaze nema ovo a gledao sam 10000x puta i fajlovi postoje.
I sad je Phoronix zakon kao test i sta napisu na svojoj stranici?
[ vladared @ 16.03.2014. 20:32 ] @
Huh...
Idemo prvo redom. Debianolike distribucije su skroz podržane od strane PTS-a. On testira sve, a mnogo toga zavisi i od drivera, i "sređenosti sistema" tako da su moguće razlike, ali ne drastične. Razlika između Linuxa i Windowsa je što u Linuxu imaš više okruženja, tako da na različitim okruženjima sa istim hardware-om može pokazati drugačije rezultate jer nije sama opterećenost sistema ista. To se događa i na Windowsu. Uradi benchmark sa npr 32bitnom Windowsu sa 4G rama i na istom tom samo 64bitnom, postojaće razlike, tako da ni Windows nije imun na promene, ali teže su primetnije.

Idemo dalje. PTS (bar ja nisam uspeo da nađem) ne piše nigde da je podržan za SVE sisteme. Tačno su pobrojani u njihovoj dokumentaciji, a pošto si pričao o Mintu, Ubuntu-u i Debianu, onda sam ti predložio da to odradiš jer je za ove sisteme podržan 1/1 . Što se tiče Fedore, tačno je da stoji u spisku da je podržana, ali isto tako stoji da je podrška na nivou "Fedora-supplied package is vastly out of date" što u bukvalnom prevodu znači da su mogući neočekivani problemi. Arch Linux nije u spisku podržanih, nego je to grupa dobrovoljaca "odradila" tako da je moguće da na istom ne radi (Gentoo je npr u spisku podržanih). Nije me mrzelo da pregledam dokumentaciju, ali u njoj nigde ne vidim da AMD/ATI nije podržan, šta više...

Sve u svemu, pre nego što uletiš u testiranja i kritikovanje pojedinih rešenja, bilo bi poželjno da pročitaš zvaničnu dokumentaciju, koja mnogo "otkriva"...
[ lega99 @ 16.03.2014. 23:37 ] @
@vladared,

Koliko vidim ti si administrator a i mod ovde. Gledaj ja kad postavim pitanje ili kritikujem ne ocekujem
teoriske rasprave ili poduke, ocekujem moze ili ne moze. Znaci ja ne znam sta znaci greska iz Manjara
ali znam da je to u samoj instalaciji. Sad ti pises treba da radi tu i tu, e pa ne radi, i na tarabi pise svasta.
Ne radi u Netrunneru (Kubuntu), SolydxK(debian), Debian (jeesie), Manjaro, Fedora. Ne smem da probam
u 14.04 jer je to jos teska beta Unity, Kubuntu, Gnome-shell. Ako je to vec kako ti kazes samo za Debian/Ubuntu
sta je onda merodavno za ostale distroe, postoji li ista sa cime se moze testirati a da se to normalno
instalira i da radi, shvatas proslo je vreme kucanja to je za admine, obican korisnik trazi instalaciju
koju ce da startuje, instalaciju koja ce da pokupi sta joj treba i zavrseno. Posle toga startuje testiranje
i posmatra rezultate i donese zakljucak da jegov hardwer najbolje radi na tom i tom distrou.
Jel pise za Debian trebaju odedjeni Catalyst drajveri, sta ispada, wheezy stable radi na drajverima 13.12,
a na tim koje preorucuju grca nacisto. SGFXI procitaj sta je covek napisao zasto je to pravio i ostale pomocne
alatke, pravio je da se sve obavi skoro automatski i da se korisnik ne bakce sa nekim nepoznatim terminima.
Kad se to shvati i kad se promeni stanc koncepcija distroa, malo porazmisli da li bas sve mora tako onda ima
sanse za linux, nije XP dzaba opstao tolike godine a toliko supalj...
Citat:
"Fedora-supplied package is vastly out of date" što u bukvalnom prevodu znači da su mogući neočekivani problemi.

Oni su stavili phoronix u svoj distro i treba da stoje iza toga, sto su ga stavljali? Gde je podrska za Catalyst drajvere da se
ubudze u Fedoru, nema je.
Citat:
Arch Linux nije u spisku podržanih, nego je to grupa dobrovoljaca "odradila" tako da je moguće da na istom ne radi

Ja ne shvatam to dobrovoljci pa odradili, pa ako ne stizu sto guraju, kad ce da se skapira da to nesto treba i da radi pa makar
i bilo dzaba, ne stizu, nemaju vremena pa sto se vataju za to.
Ispada filosofija ovo radim dzaba sta me gabri, ako radi radi ako ne ne, ako ne radi ono cuveno imas source pa ispravljaj.
Citat:
Idemo prvo redom. Debianolike distribucije su skroz podržane od strane PTS-a. On testira sve, a mnogo toga zavisi i od drivera, i "sređenosti sistema"

Da li ti shvatas sta si napisao? propisuje se i procenjuje da li je sistem sredjen da nisam slucajno stavio dva programa koja imaju istu funkciju
ili sam stavio GUI program a moze i da se kuca (hocu da stavim 10 programa iste namene i da probam i da ih drzim dok je meni chef ili dok ne otkazu posle nekog update)
, gde je ta cuvena sloboda izbora, nema je, sto bi ja uopste verovao nekom da jë on "cist" zato
sto mi je napisao program besplatno a ja nemam pojma o tom programskom jeziku ...
Pozdravljam ne vredi bilo sta napisati ako nisu hvalospevi
[ lega99 @ 17.03.2014. 00:19 ] @
Totalno sam zaboravio Phoronix isporucuje fajlove za test, katastrofa 20-30KB a ja imam 40MB/s optiku, test od 800MB skidas
celu vecnost a kamoli nesto vece-kompleksnije, treba ostatak zivota da potrosim na Phoronix ;)
[ vladared @ 17.03.2014. 06:55 ] @
@lega99
Netrunner nije (*)Ubuntu itd... Problem kod tebe je što si nestrpljiv i sve hoćeš preko kolena, a tako na Linuxu ne može. Kada kreneš nešto da instaliraš. uvek prvo pogledaš njegove zahtevnosti i podršku. Ako ti se nešto ne nalazi na spisku podržanih (u ovom slučaju) distroa, na svoju ruku instaliraš i rizikuješ da dobiješ poruku greške koju nećeš razumeti. Koliko je raznolikost prednost Linuxa, toliko je i glavni nedostatak koji se upravo ogleda u navedenom PTSu.
Citat:
Oni su stavili phoronix u svoj distro i treba da stoje iza toga, sto su ga stavljali? Gde je podrska za Catalyst drajvere da se
ubudze u Fedoru, nema je.

Ti se možeš na mene ljutiti koliko god hoćeš, ali ja nisam pisao niti PTS niti nisam pravio svoju distribuciju da ja mogu da ti odgovorim na pitanje zašto su oni nešto. Ja mogu samo da ti pročitam iz manuala (kao što si mogao i ti) gde stoji citirani deo, što znači da se "proizvođač" ogradio od rada na Fedori. Možda je neka nekompatibilnost, možda ih mrzi da sređuju deo oko rada na Fedori, ali ja ne mogu znati zašto su to dozvolili.
Citat:
Ja ne shvatam to dobrovoljci pa odradili, pa ako ne stizu sto guraju, kad ce da se skapira da to nesto treba i da radi pa makar
i bilo dzaba, ne stizu, nemaju vremena pa sto se vataju za to.
Ispada filosofija ovo radim dzaba sta me gabri, ako radi radi ako ne ne, ako ne radi ono cuveno imas source pa ispravljaj.

Svaki distro ima svoju zajednicu koja na ovaj ili onaj način učestvuje u "stvaranju" distroa. Za konkretan primer, trebao si da pogledaš ko održava paket i da pošalješ njemu poruku greške i da vidiš da li će razrešiti. Možda je nešto sasvim jednostavno upitanju i specifično baš za tvoju konfiguraciju, koju oni nisu testirali i mogu sa jednim prstom da reše, ali to rade oni. To što ti ovde si raspalio po tome kakav je to PTS program kada ovde ili onde ne radi, ne služi ničemu. Konkretno pitanje da li neko zna kako se ovo rešava ima smisla, i moje mišljenje je da nešto nije urađeno dobro u samom exeptionu šta ako OS nije podržan, ali za to bi trebao da pregledam kod i da ti kažem da li je tako ili ne. Onaj ko održava paket je opet sigurno upućeniji no ja. No ja ti nisam ni preporučio da radiš sa njima na Archu.

Kuđenje i te kako ima smisla, ali kada samo po sebi je dobro postavljeno. Ne možeš nešto izvući iz okruženja u kom proizvođač ne garantuje da radi i onda da kažeš, eto vidiš ovde ne radi i da opleteš po tome. Kako ti je proradilo na Debianu 7, za koji si tvrdio da ne radi? Tako što si pročitao kako se konfiguriše i odjednom je sve radilo kao satić. Radi i na najnovijem Mintu i na najnovijim (*) Ubuntu-ima, ali to i piše da radi. E kada tu nešto ne radi kako treba (npr tvoje pitanje odakle tako velike razlike između ponuđenih rešenja), tu ima smisla diskutovati i kuditi.
[ lega99 @ 17.03.2014. 21:39 ] @
http://distrowatch.com/table.php?distribution=netrunner
Baziran na: Debian, Kubuntu

/etc/apt/preferences.d/10netrunner.pref
Code:

Package: *
Pin: release o=netrunner
Pin-Priority: 777

Package: *
Pin: release o=LP-PPA-netrunner-os-enigma-1312-packages
Pin-Priority: 777

Package: *
Pin: release o=LP-PPA-netrunner-os-enigma-1312-updates
Pin-Priority: 750

Package: *
Pin: release o=LP-PPA-netrunner-os-enigma-1312
Pin-Priority: 700

Package: *
Pin: release o=LP-PPA-kubuntu-ppa-backports
Pin-Priority: 550

Package: *
Pin: release o=Ubuntu
Pin-Priority: 500

Ovo se zove pinovanje, to naravno znas, e sad isto to radi i Mint, kad propratim update na Mintua ono skoro uvek sve Ubuntu.
Ne ljutim se ja na tebe :), ja to hocu da radi i onda me nervira kad ne radi. Ne ulazim toliko u sve jer me ne zanima (imam debele razloge zasto me ne zanima). Nisam pristalica da se covek toliko angazuje oko necega a to mu nije posao, negde sam procitao covek gleda svako objasnjenje kad stigne update za Debijan i meri dal ce da to pusti ili ne. Zamisli sad tebi je to struka, e sad npr. da
neko od tebe trazi da znas propulzivne avionske motore jer se vozis avionom. Racunar treba da sluzi coveku a ne covek racunaru, Windows drzi 90% desktop trzista jer su shvatili da ljudima treba nesto jednostavno, isto ti je i sa mobilnim telefonima rade pod linuxom ali skoro nikome ne pada na pamet da cacka sem onima koji imaju para ili ih bas toliko zanima da nesto nabudze. Ja sam raspalio ovde jer je ovo forum i racunam neko zna, nije valjda knjiga spala na tri slova, sad da pisem svakoj zajednici mnogo komplikovano za mene, ne moze na srpskom a na engleskom sa googletranslate ispalo bi smesno treba dobro znati engleski da bi se ovakvi problemi objasnili.
Pozdravljam :)



[Ovu poruku je menjao lega99 dana 17.03.2014. u 22:58 GMT+1]
[ vladared @ 18.03.2014. 05:03 ] @
Zamisli kada se slažem sa tobom ;)

Inače što se netrunnera tiče, jedino što znam o njemu je ono što mogu da pročitam na distrowatchu:

Citat:
Netrunner is a Kubuntu-based distribution featuring a highly customised KDE desktop with extra applications, multimedia codecs


Šta ta velika kastomizacija radi, ne znam, jer nisam probao distro, ali očigledno radi nešto drugačije od Kubuntua, čim ne mere da prođe.
[ lega99 @ 18.03.2014. 12:03 ] @
Citat:
vladared: Zamisli kada se slažem sa tobom ;)

Inače što se netrunnera tiče, jedino što znam o njemu je ono što mogu da pročitam na distrowatchu:

Šta ta velika kastomizacija radi, ne znam, jer nisam probao distro, ali očigledno radi nešto drugačije od Kubuntua, čim ne mere da prođe.


Radi dobro, nema dist-upgrade, nego povremeno za neku verziju izbace neku skriptu za upgrade. Inace kad gledas sve isto kao da si u Kubuntu
osim sto su sistemsko setovanje vratili raspored ikona i menia pod njima iz neke prastare verzije KDE pa jurim gde je sta. Ni sami nisu znali
da moze da radi na mainline kernelu v3.13.6-trusty i AMD 14.x beta drajverima. Neki ljudi probali pa im pokazali, koliko sam ukapirao spansko
govorno podrucje (sad da li je Spanija ili Neka od Latino Americkih zemalja nisam se udubljivao). Kad bi uporedjivao Mint uzme Kubuntu i napravi
Mint KDE, ovi uzmu Kubuntu i naprave Netrunner, kod Minta jos nekao moze da uspe dist-upgrade kod ovog ako naprave skriptu. Mint jos prvi na
listi Distrowotcha ;D
[ calexx @ 18.03.2014. 12:06 ] @
Nebitno za temu, Mint pravi Mint KDE od Ubuntu a ne od Kubuntu.